Obchod s orgány

Obchod s orgány https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/53029/obchod-s-organy-XRg-53029.jpeg 4 231 55

Mladá lékařka Abby DiMatteová pracuje jako rezidentka na chirurgickém oddělení nemocnice v Bayside. Ke studiu medicíny ji přivedla rodinná tragédie a nyní se především zajímá o transplantaci orgánů, zejména srdce. Společně s kolegyní z interny se jí podaří odhalit machinace s lidskými orgány a upozorní na celou věc policii. Tím ovšem neujdou pozornosti těch, kteří toto zlo páchají!... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Harvest , 1996

Lolila
11.03.2020 5 z 5

Opäť skvelá kniha z lekárskeho prostredia - mrazivé, napínavé až do konca. Jednoducho Tess Gerritsen vie písať.

Sumatrae
26.02.2020 5 z 5

Autorka me opet nezklamala Skvely pribeh, napeti az do konce, sympaticke hlavni postavy Jen bych vytkla preklad, spatne prelozene nektere odborne nazvy

kofola33
11.02.2020 5 z 5

Jako vzdy moje oblibena a vynikajici Tessa, s touhle autorkou je radost si pocist:-) Pribeh je napinavy, chlapec Jakov byl mily, zvidavy a chytry a ja mu hrozne moc drzela pesti, aby to s nim dobre dopadlo....Abby byla statecna a kdyby byl jeste jeden dil, dovedla bych si ji vedle Katzky predstavit...

milan.krimsky
02.02.2020 5 z 5

Tak tomu už říkám, že se jedná o thiller, kniha od začátku až do konce chytne a nepustí, jen ten konec byl trochu smutnej

Greenfingers
02.02.2020 4 z 5

Téma dárcovství orgánů je samo o sobě zajímavé. Tess Gerritsenová využila svých znalostí z oboru, který vystudovala, a kromě zasvěceného pohledu na práci chirurgů nabídla i dramatický příběh. O jeho reálnosti bychom mohli s úspěchem pochybovat, avšak stejné pochybnosti ve mně vyvolává četba většiny současných thrillerů. Nevadí mi to, pokud autor či autorka nepřekročí určité hranice. Míním tím popisy násilných scén vyznačující se až perverzní brutalitou.
Knihu hodnotím vcelku kladně, avšak není z těch, ke kterým bych se chtěl v budoucnu vracet.

mispulin
02.09.2019 5 z 5

U autorky vím že si vždy přečtu napínavý příběh. Tak tomu bylo i u této knihy.

pepa4081
09.05.2019 2 z 5

Znovu jsem si potvrdil, že knihy z lékařského prostředí mě nebaví, i když autorka patří k mým oblíbeným. Kniha je (zvlášť ke konci) hodně napínavá a rozuzlení překvapivé. Já jsem se ale nemohl začíst a celou dobu jsem se u ní trápil. Pro milovníky tohoto žánru jasná volba, pro mne poučení – drž se klasických detektivek.

pingu1
05.03.2019 5 z 5

Drsné, napínavé, mrazivé čtení o machinacích s lidskými orgány... Přečteno jedním dechem :-)

rengers
24.02.2019 4 z 5

Zajímavé, trochu šokující co se nejspíš děje a bude dít!? V příběhu padne věta, všechno se dá koupit, ale zapomněli dodat - lásku si nekoupíš. Láska je buď hraná nebo skutečná.

wlado
22.01.2019 4 z 5

Tess sa mi hodnotí veľmi ľahko, pretože všetky jej knihy sú vynikajúce, s výborným opisom postáv a deja. Zvlášť som si "vychutnal" obe jej knihy z lekárskeho prostredia, pričom "Obchod s orgánmi" hodnotím lepšie. Kniha má neustále spád a aj prvá polovička knihy, kde sa len objavuje tušenie, čo sa bude bude diať ďalej je zaujímavá a dej čitateľa úplne pohltí.

adicek8
10.09.2018 4 z 5

Opět výborná a drsná kniha z lékařského a nemocničního prostředí, kde jsou plus mínus jasně rozdané karty, o se děje a člověk drží hlavní hrdince pěsti až do morku kostí. Nicméně, podobně jako u 'Krvavé lázně' se závěr knihy opět moc nepovedl. Příliš brzo utnutý, jako by autorka přestala psát knihu nějaké 3 kapitoly před koncem. Podrobnější vysvětlení všech těch dílčích špinavostí, co se mladé doktorce celou tu dobu děly, a také nějaké to veřejné očištění by tu bylo opravdu férové. Nedovysvětlených záležitostí je z téhle knihy celý seznam a nevím proč bych si to měl všechno na konci jenom tak domýšlet, kór když byl celý předchozí děj popsán tak bravurně. Ale jinak jsem si knihu moc užil!

hs777
22.01.2018 5 z 5

Mám ráda nemocniční prostředí (teda jen jako čtenář) a mám ráda, jak píše Tess Gerritsen. Namísto Jane a Maury mi autorka nabídla dvě sympatické doktorky Abby a Vivian a rozjela neúprosnou a bezcitnou jízdu až do předposlední kapitoly. U té poslední jsem teprve vydechla. Naprosto luxusní thriller.

klokan.1905
16.01.2018 5 z 5

Obchod s orgány...
Má první kniha od Tess Gerritsenové, ve které jsem se musel obejít bez mých oblíbených Jane Rizzoliové a Maury Islesové... ;-)
Hned z úvodu knihy jsem si oblíbil další paní, a to Abby DiMatteovou, která pracuje jako rezidentka na chirurgickém oddělení nemocnice v Bayside... :-) Nyní se především zajímá o transplantaci orgánů... Abby se společně s jednou kolegyní podaří odhalit machinace s lidskými orgány... Pořadník na transplantaci srdce? Zapomeňte, za peníze si můžete koupit vše... Připravte se na pořádnou porci napětí...
Nevím, co bych mohl této knize vytknout... Je neuvěřitelně čtivá a napínavá až do poslední stránky... Jasných pět hvězdiček...

alnahu
28.11.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem-mrazivé, děsivé-thriller z lékařského prostředí, od kterého se nemůžete odtrhnout a pak si také uvědomíme : že na téhle zemi máme tak málo času pobýt s lidmi ,které milujeme. Doporučuji těm ,kdo má rád napětí.

harena
12.09.2017 5 z 5

Skvělý, napínavý a drsný thriller, ke konci jsem napětím ani nedýchala. Děj má spád, kniha se čte jedním dechem. Tess Gerritsen prostě lékařské thrillery psát umí.

Kerberos
26.06.2017 5 z 5

Od gerritsenové se mizatím všechno líbilo.

ArwenAragorn
25.06.2017 5 z 5

Téma transplantace orgánů + napětí = další výborný thriller. Určitě doporučuji!

tester
16.04.2017

Prvních 10 stránek a dost. Nehodlám si ničit duševní zdraví.

muchomurka
15.03.2017 3 z 5

Opět velmi čtivá knížka, ale tak nějak nejsem spokojená. Budování atmosféry, pátrání, to bylo super, ale pak ten konec? Všechno zase hrozně rychlé. A navíc bych chtěla nějaké trochu delší vysvětlení, dovětek. Také bych ocenila, když autorka nakousne nějaké dějové linky nebo zvraty, aby je buďto dotáhla do konce nebo aspoň nějak vysvětlila (např. proč byly podávané žaloby na Abby, kdo za tím stál a čeho tím chtěl dosáhnout?). A těchto věcí je tam více, jak kdyby byly důležité a pak vyšumí. Ale proč tam teda byly? Celkově jsem však spokojená a těším se na další knihy.

Mil@n
03.05.2016 5 z 5

Krátká, napínavá, výborná kniha.