Oba na konci zemřou

Oba na konci zemřou https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386095/bmid_oba-na-konci-zemrou-5OL-386095.png 4 722 722

Když Mateovi zazvoní těsně po půlnoci telefon a dozví se, že tento den bude jeho poslední, najednou neví, co dělat. Rufusovi zazvoní telefon se stejnou zprávou, právě když se pere s novým klukem své expřítelkyně. Rufus už ztratil celou svou rodinu, a tak ví, jak to s telefonáty chodí. Ale ani tak to není snazší. Kluci se neznají, ale rozsudek smrti je svede dohromady. A tak se společně vydávají na své poslední dobrodružství…... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

They Both Die at the End , 2017

Iamdreamer
26.01.2019 2 z 5

Prvá polovica knihy mi prišla zdĺhavá. Niektoré postavy či pohľady postáv mi v nej prišli trochu zbytočné. V druhej polovici sa kniha konečne rozbehla a koniec bol krutý.

KateTheBlogger
21.01.2019 5 z 5

Knížka na mě koukala snad ze všech instagramových profilů knižních blogerů, které sleduji. Upřímně jsem nechápala co se mi bude líbit na knížce, která mi již v názvu porozradila jak skončí, ale teď už to chápu. Je nádherná, dojemná, veselá, smutná, ironická, romantická a před koncem jsem si přála ať na konci neumřou. Myslím že lepší knížku, kterou bych začala nový rok, jsem si ani vybrat nemohla!

Allka
21.01.2019 5 z 5

Na Oba na konci zemřou jsem se dlouho a hodně těšila a zároveň jsem se bála zklamání. To ale nepřišlo a já jsem nakonec upřímně nadšená. Autor si na sebe upletl pořádný bič v podobě spoileru hned v názvu, ze všech úskalí se mu ale podařilo vybruslit se ctí a hlavně se mu povedlo vložit do příběhu spoustu emocí. Je to po dlouhé době kniha, která se mě opravdu dotkla, a v závěru jsem bulela jak malá holka. Co bych mohla chtít víc? :) Po Rufusovi i Mateovi se mi bude vážně stýskat a myslím, že je ještě dlouho nevyženu z hlavy.

Hayley_Wilson
21.01.2019 5 z 5

Přestože ihned po přečtení pouhého názvu knihy by na nás měla padnout chmurná nálada, během čtení jsem pociťovala vlny optimismu a chutě žít jako už dlouho ne. Slzám nad tímhle krásným příběhem jsem se nevyhla. Poslání je krásné!

katka639
19.01.2019 5 z 5

První kniha, která mě na konci opravdu rozbrečela. Zajímavý nápad. Dobře se mi četla. Doporučuji.

Damonka12
15.01.2019 5 z 5

Skvělá kniha, líbí se mi ten nápad s tím, že člověku zavolají v den, kdy zemře. A autor ho velmi dobře zpracoval. Hlavní hrdinové jsou úžasní. Knihu jsem přečetla během jednoho dne. Velmi dobře se čte.

Veru.Viti
14.01.2019 4 z 5

Kniha se četla úplně sama. Má kraťounké kapitolky, takže to šlo úplně samo. Co mě nejvíc ohromilo byl skutečně existující profil na instagramu včetně fotek, které jsou v knize popisovány. To beru jako obrovské plus. Co mi malinko chybělo byl nedostatek informací. Moc by mě zajímalo, jak ta Hodina smrti funguje. Jak vědí, kdo zemře? Nikdo nemůže zemřít jinak, pokud nezazvoní telefon? Jde spáchat sebevraždu? Spousty dalších otázek... Za to musím strhnout jednu hvězdičku. Jinak doporučuji. Hezké čtení.

Scoobydoo
12.01.2019 5 z 5

Zkoušela jsem najít výstižnější název, ale nešlo to- tohle je vystihující a kdyby se kniha jmenovala jinak, možná bych i doufala, ale přišla bych o ten zážitek, který se nabízí pouze tímto vědomím.
Kniha byla fantasticky napsaná a přeplněná myšlenkami týkající se života, ale i homosexuality (i bisexuality).
Navíc byla krásně ztvárněna tvář dnešní doby i se sociálními sítěmi, jako je instagram, což knize přidává na reálnosti a je to takové koření.
Miluji tento typ knih

Jjaanneet
12.01.2019 4 z 5

Námět knihy byl perfektní. Ohledně Hodiny smrti bylo vše vysvětleno, oprvadu propracovaně. Oba hlavní hrdinové Mateo a Rufus byli sympaťáci a po celou dobu jsem jim fandila. Čekala jsem překvapení a přišlo. (I když jiné než jsem původně čekala.) Nejsilnější pro mě byla pasáž v baru, když zpívali písničku American pie. Opravdu doporučuji si k tomu do sluchátek písničku pustit. K pěti hvězdám mi chybělo trochu více emocí a otázek k zamyšlení.

anet8843
10.01.2019 5 z 5

Neuvěřitelně silný příběh. Příběh dvou šťastlivců. Našli se, i když jenom na jeden den, jenom na ten úplně poslední. Někomu se to nepoštěstí nikdy. Nesnáším knihy s falešnými šťastnými konci, ale tady jsem měla pořád tendenci koukat na konec knihy, jestli se něco nezmění a autor z téhle prekérní situace nějak nevyklouzne falešným slaďákem. Neudělal to a jsem ráda, že to tak je.
Jinak se mi líbí, jak tady mnoho z Vás tvrdí, jak by den prožili jinak. No, ruku na srdce, nikdo z nás není na smrt připravený a neví, co by pod tíhou šoku byl schopen udělat. Pravděpodobně by většina z nás usilovala jako hlavní hrdinové o to, aby se mohli rozloučit s těmi, co na světě milovali.

Petula.N
07.01.2019 1 z 5

No čekala jsem od toho víc. Mnohem víc.....jediný plus, že byly kapitoly kratký a tak se to četlo rychle. Ale žádný wow nepřišlo no...takže nic..knížka se mi nelíbila....

AlčaH
06.01.2019 5 z 5

Na knihu jsem četla hodně nadšených reakcí a tak jsem se rozhodla si ji přečíst také. A rozhodně nezklamala. Chvilku mi trvalo, než jsem se do ní úplně ponořila, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout. Líbil se mi styl, jakým je kniha napsaná i jednotlivé propojení příběhů hlavních postav s těmi vedlejšími. Jejich krátké příběhy dodávaly celému vyprávění šmrnc. Oba kluky jsem si oblíbila, a proto na konci přišlo i dojetí a náběh na nějakou tu slzu. Knihu bych určitě doporučila. :)

danyinsidebooks
01.01.2019 4 z 5

Oba na konci zemřou byla dobrá kniha. Dobrá, ale ne skvělá. Nápad byl neskutečně zajímavý, ale - jak vlastně Hodina smrti vznikla? Jak může fungovat? Mě by to v průběhu čtení fakt zajímalo.
Na každém z kluků se mi líbilo něco jiného - u Matea jsem částěčně chápala jeho opatrnost a u Rufuse jsem zbožňovala pasáže, kdy fotil. Jejich osudy se mi úplně nezaryly pod kůži a řekla bych, že to bylo hlavně kvůli názvu celé knihy a opakujícího se faktu, že když se vám ozve Hodina smrti, nemáte šanci na to, být ta vyjímka, která přežije.
Jinak se mi ale Oba na konci zemřou líbila a nelituju toho, že jsem si ji přečetla.

verulik196
31.12.2018 4 z 5

Tahle knížka byla dobrá, mohla ale být lepší. Nebylo to až tak smutné a dojemné, jak by se dalo čekat a kluci si na svůj poslední den života mohli vymyslet zajímavější program. Nicméně nemohu tvrdit, že by se mi knížka nelíbila, to vůbec ne, jen to prostě nebylo takové, jaké to být mohlo.

Terrez93
29.12.2018 3 z 5

Nevím, ale nějako mě knížka nenadchla, četla jsem na doporučení Penny and books. Nemohla jsem se pořádně začíst, námět knížky úplně super nápad - hodina smrti a procházet s hlavními hrdiny jejich poslední den na světě, ale čekala jsem něco víc, něco co mě víc zaujme, kde by mohla i slza ukápnout, ale bohužel se tak nestalo.

simona5r
21.12.2018 3 z 5

I přes originální téma mě kniha nezaujala a od počátku jsem se musela do čtení nutit. Ke konci už to aspoň nabralo spád a celkový dojem z knihy se mi trochu zlepšil.

kristynkal
18.12.2018 2 z 5

Měla jsem úplně jinou predstavu o čem kniha bude a jak se bude vyvijet. V tomto me autor prekvapil a zaujal, ale... napad s hodinou smrti, ktera vam zavola, ze dnes zemrete byl dobry, prolinani ruznych postav taky, i kdyz porad sledujete ty dva hlavni. Ovsem i presto ke me nepřišel ten WOW efekt... knihu jsem cetla vzdy chvili, protoze pro me se ani nejak zhltnout nedala az na poslednich sto stran, kdy me to fakt chytlo. Hlavni hrdinove me prilis neoslovili, ale je zase pravda ze celkove namet knihy vas nuti se zamyslet, co byste v zivote jeste chteli stihnout. Znova si ji urcite neprectu, ale za me to nebyl ani propadak, jsem rada, ze se ke me dostala a byla moznost si ji precist.

lavička
03.12.2018

Všechny zdravím, čerstvě po přečtení. Jsem emočně zhroucená. Je to naprosto skvělá knížka, a její postavy mě dostaly. Takže pro všechny co si knihu hodlají koupit... KUPTE! A pro ty co jí již vlastní a hodlají číst... HODNĚ ŠTĚSTÍ!

Denisa_a
26.11.2018 5 z 5

Ó. Můj. Bože. To bylo skvělý ❤️ Trochu víc morbidní na můj vkus ale zase něco nového. Super nápad. Hlavně autor má můj respekt, že jeden den dokázal napsat na tolik stran. Už od prvních stránek jsem si zamilovala styl psaní. Hltala jsem každou kapitolu. Jen mě mrzí ten konec. Nechci spoilerovat, ale vážně jsem si myslela, že se to ukončí v posteli... Jo a při čtení jsem si projížděla uvedený instagram a brečela u těch fotek. Miluju tu knížku. Pluto ❤️
Tohle je přesně ten tip knihy, kterou musím nejdříve vstřebat, než se pustím do další..

wildXchos
25.11.2018 5 z 5

I přes to, že název říká vlastně vše, může čtenář jen doufat, že příběh dobře dopadne. Matteo i Rufus se k sobě skvěle hodí, oba mají neobyčejné povahy a jsou velmi uvěřitelní, stejně jako celý příběh. I přes to, že to tak nevypadá, je Matteo velmi silný. Neumím si představit, že bych v takové situaci vyšel z domu. I když se v průběhu knihy mění jaho povaha, pořád zůstává svým způsobem stejný.
Autor má skvělý styl psaní, nepřehání to zbytečně s uměleckými prvky a to příběhu ještě dodává na uvěřitelnosti. Kapitoly o vedlejších postavách příběh skvěle doplňují, a jejich osudy se proplétají s osudem Mattea a Rufuse, i když to tak někdy ze začátku nevypadá.
Hodně dlouho už jsem nečetl knihu, která by byla tak smutná a zároveň veselá.