O letadélku Káněti

O letadélku Káněti https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31184/o-letadelku-kaneti-31184.jpg 4 683 118

V půvabné knížce prožijete spolu s dětmi Vojtou, Anežkou a Pepíčkem mnoho dobrodružství. Dočtete se v ní, co hlídá dědeček Kozelka na letišti, jak dopadne Vojtův let se psem Kociánkem a jak se jim podaří zachránit život pilota Hejduka.

Kontryhelka
30.11.2020 2 z 5

Tak téhle knize jsem nikdy na chuť nepřišla. Nevím ani proč. Přitom knihy Bohumila Říhy se mi líbily ,ale tahle se u mně minula účinkem.

Cajda
30.11.2020 5 z 5

Zhruba před 30lety jsme ji četli na pokračování v hodinách čtení na prvním stupni. Pořád ji ještě mám a nedávno jsme si z ní předčítali před spaním - nádhera. Tuhle by měl mít vážně každý doma :o)

Jarka_rybář
15.11.2020 5 z 5

Moc pěkná knížka. Škoda, že se mi někam ztratila, bylo by fajn přečíst ji další generaci.

Thom13
30.10.2020 5 z 5

Krásný příběh o dětech z Pekel. Jejich kulišáren a legrácek.

0249
27.09.2020 5 z 5

Tak knihu jsem si přečetla tenkrát jako malá ze zvědavosti a hrozně se mi líbila.

Atanone
20.07.2020 5 z 5

Další z těch dětských, na které jsem zapomněla. Děkuji Jackjellymu za připomenutí a přidávám své hvězdičky, které si tahle roztomilá knížka právem zaslouží.

Worbitka89
25.05.2020 5 z 5

Měla jsem ji ještě raději než Honzíkovu cestu. Ty obrázky mají pořád své kouzlo.

Sova15
23.05.2020 5 z 5

Výborná kniha.

Jackjelly
20.05.2020 5 z 5

Rád jsem ji, jako kluk, četl. Několikrát. A vím, že se mi hodně líbila. Od té doby uteklo snad až příliš vody.
Samozřejmě, s příchodem puberty se vytratila z hlavy, aby mi ji připomněli někdy ve druhé půli 80 let brněnští "Ještě jsem se nedohodli" v textu písně "Rychlé šípy" :
"...
a na letadélku Káněti
někdo přeletěl hranice"

(K nalezení zde : https://www.databazeknih.cz/knihy/texty-123515)

m_martina
14.05.2020 5 z 5

Tahle kniha byla moje nejoblíbenější od Bohumila Říhy. A také jsem se chtěla proletět v letadélku Káněti.

jednorozka
16.04.2020 4 z 5

Cetla jsem ji ve vydani s ilustracemi Heleny Zmatlikove, coz urcite prispelo k jeste lepsimu dojmu. Moc si uz z knizky nepamatuju, ale mela jsem ji rada.

TaLu
14.04.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem jako dítě četla snad každé prázdniny a když jsem byla ještě mladší, tak mi někdo předčítal z prázdninových dospělých. Pamatuji si ten pocit napětí, jak to dopadne, zda se podaří zachránit pilota a bez dechu fandila malým statečným "klukům na létajících strojích" . Nikdy mě nenapadlo, že je to divné, že by mohli s letadlem letět. Na tom je vidět, že dětská fantazie nezná hranice. Kéž bychom si tuto volnost občas při čtení knih dopřáli i jako dospělí. Alespoň při čtení :o)

Olous1
29.03.2020 5 z 5

To je krása, další připomínka dětství a ty krásné ilustrace. Moc hezká kniha, za mě mohu jen doporučit.

Kuža007
21.03.2020 5 z 5

Opět knížka z dětství.

Venda32
19.02.2020 5 z 5

Krásná, pro děti jednoduchá knížka, hezky ilustrovaná.

yaja8823
09.02.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek mého dětství...super vzpomínka...

topi80
15.11.2019 4 z 5

Po letech jsem to přečetl jako dospělák. Z dětství jsem si pamatoval jen útržky, myslel jsem, že kluci s tím letadlem létali častěji a zažili víc dobrodružství. Dnes už mě samozřejmě příběh až tak neupoutal, ale ten popis reálií, vzteklý dědeček Kozelka, zlobič Vojta, který, jak už to v klukovských partách bývá, udělá zlobiče i z ustrašeného Pepíčka, útlocitní rodiče Slámovi... Zavzpomínal jsem si na dobu, kdy nad poli kolem naší vesnice letaly práškovací čmeláky.

tez80
23.10.2019 2 z 5

Četla jsem knihu asi ve druhé třídě, bavila mě, ale přišlo mi to divné (že ti kluci létají tím letadlem). Po letech jsem ji přečetla dětem a překvapilo mě, že je bavila. Nejvíc na ně asi zapůsobily škubánky s pracharandou - musela jsem pak jim pak strouhat na škubánky alespoň sušený jablka...

Witta
23.09.2019 2 z 5

Známá kniha z dětství, teď když jsem jí četl synovi, přišla mi neuvěřitelně ubíjející, nejenom z důvodu dobových odkazů na družstevníky, atd.

jenda88
09.08.2019 5 z 5