O čertovi

O čertovi https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448505/bmid_o-certovi-Vdr-448505.jpeg 5 318 74

Staří čerti se na střechy bojí nebo dostávají závrať. Proto je na kominíky poslán nejmladší a nejneposednější čert – Florimón. Ten zpočátku opravdu nadělá na střechách a v komínech hodně škod. Jednoho dne se mu však stane nehoda. Díky ní se jeho život dočista změní. Text je doprovázen celostránkovými ilustracemi samotného autora.... celý text

Martooni
23.05.2018 5 z 5

Nádherná pohádka pro děti i dospělé! Na závěr malé poselství, překrásné ilustrace! Naše jedna z nejoblíbenějších, rádi se k ní s dětmi vracíme!

Elsinor024
31.01.2018 5 z 5

Před pár lety jsem tuhle knížečku vypůjčila z knihovny pro dceru a od od té doby jsem propadla obrázkům Pavla Čecha. I tenhle příběh je kouzelný, liší se od klasických pohádek.

Fallen
10.01.2018 5 z 5

Tato kniha dává českým pohádkám, a potažmo i českým čertům, nový rozměr. Krásný příběh a ještě krásnější ilustrace. Naprostý poklad naší knihovničky!

popeluška
31.12.2017 5 z 5

Moc krásná a milá knížečka :-) tvorbu Pavla Čecha mám moc ráda a už se chystám na další knížku:-)

M-arta
09.12.2017 5 z 5

Milé překvapení mezi "novějšími" autorskými knížkami. Překrásná po všech stránkách (a to úplně doslova) - pastva pro oči, spousta celostránkových ilustrací se silnou atmosférou i silný příběh (už jsem jej viděla dokonce i jako divadelní představení pro děti). Vypráví vpodstatě o tom, že nikdo není jenom špatný - že v každém se skrývá i něco dobrého...

Dcera ji dostala v 5 letech - přímo od čerta z mikulášského doprovodu - a okamžitě z ní byl velký hit, ke kterému jsme se dlouho a rádi vraceli. Obsahuje víc textu s příjemně velkými písmeny, takže potěší nejen ty, kterým předčítají rodiče, ale i začínající samostatné čtenáře.

jasmína
04.12.2017 5 z 5

Kniha je tak krásná, že uvažuju u koupi. Nadšení se konalo i u mé maké dcerky, ke konci ji kniha navíc vždy uspí.

Krásné ilustrace, dojemný a zároveň krásný konec.

martinasudová
16.11.2017 5 z 5

Krásná knížka, četla jsem jí s dcerou /8let/ . Líbila se mně i jí. Nádherné ilustrace.

Ildi
19.06.2017 5 z 5

Prvé stretnutie s pánom Čechom. Nádhera, ďakujem, že som mala možnosť spoznať autora a jeho dielo. Som nadšená, krásne pohladenie na duši.

Mercatino
30.01.2017 5 z 5

Pohádky v Česku téměř vymřeli a pan Pavel Čech dokázal jednu krásnou vykouzlit ze svého kouzelného klobouku. Tak naplňující ilustrace jsem v pohádce již dlouho neviděl. Dokonale se hodí k příběhu, jehož jsou samotnou a nezbytnou součástí. Určitě doporučuji všem, kteří chtějí zažít něco neopakovatelně kouzelného a již teď se těším na další pohádku.

HanKasp
22.01.2017 5 z 5

Kniha o naschválech, přeměně a přátelství. Překrásný příběh o čertovi Florimónovi, který byl vyslán z pekla na zem zlobit kominíky. Knihu doporučuji nejen dětem, ale i dospělým. Každý si v ní něco najde. Kniha je příjemná i díky ilustracím Pavla Čecha.

V úvodníku knihy je popsán vznik knihy.
Doporučuji kapesní vydání knihy.

Lucissia
14.12.2016 5 z 5

Tuto knížku letos donesli mým synům čerti s Mikulášem. A musím říct, že když jsem ji včera předčítala, měla jsem u srdce takový hřejivý pocit... Nádhera. A culila jsem se a culila. Syn sice poslouchal, obrázky sledoval, ale jinak řekl jen hmmm. Myslela jsem si, že musí dorůst, že to asi moc nepochopil, ale dneska cestou do školky sám začal vzpomínat na Florimóna a jestli mu knížečku ještě jednou přečtu. Takže ho přece jen zaujala. Čerti vybrali letos opravdu dobře. :-) (a mami, co je to němý? to má jako knedlík v krku? a kašle? a může hýbat jazykem? to byla jako nemocná? a už odmala? - a nad tím jsme strávili čtvrt hodiny:-D)

tanuki
03.06.2016 5 z 5

Vlastně jsem si v té knize jednou odpoledne jen tak listoval a prohlížel si hezké obrázky, až jsem na jednom z nich narazil na krásnou kominici Tradamilu a prostě jsem musel zjistit, jak to mezi ní a tím čertem ve skutečnosti bylo. :o) Příběh je napsaný svěžím a vynalézavým jazykem, ilustrace jsou moc příjemné a obsahují spoustu detailů a maličkostí, které potěší každé zvídavé oko. Dokonale doplňují text a přenesou Vás nad město na střechy domů, mezi komíny a lávky, kam lidské oko zespod ulice jen stěží zabloudí, ale kde se mohou odehrávat nevšední příběhy, lásky a proměny.

Cirrina
31.05.2016 5 z 5

Moje první kniha od Pavla Čecha. A musím sepochlubit, přímo odněj věnovaná:-).
Zbožňuji obrázky Pavla Čecha, sleduji jeho tvorbu, knihy i obrazy. K Čertovi se vracím nejraději. Vždy mne pohladí na duši a jemně potěší. A ilustrace přesně vychází z mého snového světa. Pro mne - DOKONALÉ!

pikulum
17.02.2016 5 z 5

Milá kniha s krásnými ilustracemi

hlina
02.01.2016 5 z 5

Úžasné pohlazení po duši.

rusalka123
01.01.2016 5 z 5

Teda tak kouzelná knížečka se hned tak nenajde! Jako malá jsem ji měla moc ráda, ale teď, když jsem ji četla pětiletému bratranci, jsem si ji teprve zamilovala... Takže teda vůbec nevím, jestli má být zařazena mezi knihy pro nejmenší. :-)

BUBINA1971
28.12.2015 5 z 5

Čteme ji s malou vnučkou pořád dokola a je jí úplně posedlá. :-)

stojinek
18.12.2015

Krásně napsaná kniha s užasnými ilustracemi...moje děti ji milují.

Lidka
18.05.2015 5 z 5

Krásné. S vnoučkem čteme pořád dokola i vyprávíme volně podle obrázků. Tu knížku mám půjčenou z knihovny, ale musím ji vnukovi koupit. Kouzelný text i obrázky, je v ní plno poezie. A když jsem si o vás přečetla co máte rád, tak tím víc chápu, jak mohlo něco tak krásného vzniknout. Děkuju za sebe i za vnuka.
Přirovnala bych to ke kouzelné Perníkové chaloupce od Václava Renče/ ilustrace Jiří Trnka.

fereny
14.04.2015 5 z 5