Nyxia nespoutaná

Nyxia nespoutaná https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441157/bmid_nyxia-nespoutana-1eq-441157.jpg 4 556 131

Nyxia série

Zpočátku si Emmett Atwater říkal, že to bude snadná výhra. Posbírat body. Shrábnout prachy. Vrátit se domů. Ale netrvalo dlouho a zjistil, že Babylon nehraje čistě. Jejich plané sliby vystřídaly temné vyhlídky. Teď si spolu s dalšími členy posádky Genesis musí poradit v neznámém a nebezpečném světě. I tato mise měla být jasně daná: těžit nyxii, nejcennější surovinu vesmíru, a dobře vycházet s původními obyvateli Adamity. Ale Emmett a ostatní si záhy uvědomí, že se ocitli uprostřed bitvy mezi silami Babylonu a Adamitů, jejichž zájmy jsou podstatně odlišné. Podaří se Genesis uniknout z planety včas, nebo už je pozdě?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , King Cool

Nyxia Unleashed , 2018

alenkacermi
18.05.2021 5 z 5

Pokračování se povedlo, je napínavé a čtivé. Babylon je pořád krok před Genesis i Imago. Těším se na další díl a doufám, že se jim podaří, vrátit se domů.

zinon
10.05.2021 5 z 5

Druhý díl se mi líbil více než předchozí. Poznáváme nový svět s jeho obyvateli, odhalujeme některá tajemství a jsou tu i zajímavé zvraty. Pro mě skvělá kombinace. Jdu na další díl.

rm
29.04.2021 5 z 5

No, mě se druhý díl teda líbil, a možná i kapku víc, než první. Takže, jdu na třetí :-)

lenka2557
24.04.2021 5 z 5

Tak napínavá a propracovaná young adult četba se jen tak nevidí. Nadšeně jásám a beru do rukou třetí díl...

Luigi1
20.04.2021 5 z 5

Opět krásné a poutavé čtení.Styl psaní se mi líbí.

DreamerX9
18.04.2021 2 z 5

Souhlasím za mě taky o ničem. Kromě malého posunu v ději nic moc. Preskákala jsem knihu a proti dvojce zlatá jednička

Tritvaetna
27.03.2021 4 z 5

Za mě trochu díl o ničem, něco se vyřeší, ale nic se nevyřeší, prostě vycpávkový díl. Tak snad se to v trojce zlepší. Jo a nezabíjejte mi Hlasatele.

farys_books
22.03.2021 3 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, jak svůj názor na druhý díl Nyxie sepsat. Tak snad bude pochopitelný.

Na rozdíl od prvního dílu tento začíná přímým vhozením čtenáře do akce, která trvá celou knihu.
Jenže, i když se v knize pořád něco dělo, tak jsem se vůbec nedokázala začíst a spousta těch událostí mi přišla naprosto zbytečná (i když je možné, že budou využity v dalším díle, což ale pochybuji).

Asi jediná postava, která mi byla sympatická, byl Anton, kterého jsem si paradoxně moc neužila. Ač mi v minulém díle nevadil Emmett, tak mi přišlo, že v tomhle díle je z něj úplně jiný člověk.

Teď ale přicházím k hlavnímu problému. Od knížky jsem vlastně čekala to, že dostanu cizí planetu plnou divů, mimozemšťany a jejich super technické vychytávky. No a nepřišlo skoro nic - planeta sama o sobě mi přišla nezajímavá, Adamité - nebo spíš Imago - stejní jako lidi. A pak nyxia, jakási substance, na kterou všichni spoléhají a kterou si pořád nedokážu představit. Za mě má zkrátka tenhle díl tunu nevyužitého potenciálu, kvůli čemuž pro mě byl zklamáním.

Abych ale nebyla jen negativní, tak posledních pár stránek mi přišlo úplně jiných než zbytek knihy - a to v dobrém smyslu - protože ty jakž takž dokázala prožít a začíst se.

Závěr série si pravděpodobně někdy přečtu, protože ho mám doma, ale nijak zvlášť na něj nebudu spěchat.

Julinka679
20.03.2021 5 z 5

Z prvního dílu jsem byla naprosto nadšená ale tento díl nastavil laťku velmi vysoko.
Při některých trilogiích se setkávám s tím, že druhý díl je spíše "vycpávkovým", někdy se jedná až o nudný díl při kterém se nic neděje a je prostě celkově "o ničem". To ale není případ této knížky, ta je dokonce ještě lepší než první díl a také mnohem napínavější.
Naši hrdinové již pomalu odkrývají tajemství Babylonu a rozhodně to není nic hezkého, to mi můžete věřit. Ale to, co Babylon čeká, si ti parchanti zaslouží, že?!
Opět naprosto skvělá jízda, kterou prostě můžu!
Jasných 5* a všem doporučuji! :-)

Crozz
18.03.2021 4 z 5

Opět skvělé čtení, těším se na třetí díl.

Hellothere
22.02.2021

Anotace: Posádka Genesis přistává na cizí planetě. Seznamují se s Imago, ale pomalu zjišťují, že Babylon není takový, jaký se zdá být. Co všechno Babylon tají a jaké nebezpečí jsou ochotni pro slávu a bohatství podstoupit?

Když jsem dočetla první díl, myslela jsem si, že byl dobrý. Nebyl to můj TOP díl, ale měl napínavý konec, tak jsem byla zvědavá jak to všechno dopadne. Tenhle díl mi otevřel oči a zjistila jsem, že vlastně tak dobrý nebyl. Tenhle díl byl skvělý!

Autor se oproti předchozí knize hrozně zlepšil. Možná to bylo tím, že nová planeta byla mnohem zajímavější téma, nabízelo se zde více možností o čem psát, než soutěž, ale hltala jsem každou stránku.

Hrozně se mi líbila charakteristika Imago. Celý první díl jsem je měla za nepřátelská, krvelačná monstra, která z nich chtěl udělat Babylon. Ale oni přitom byli milí a přátelští. Ano, měli své důvody a tajemství, ale ve finále se jim ani nedivím.

Konec byl samozřejmě otevřený, hrozně se těším na další díl, jak to všechno dopadne. Tento díl nasadil dost vysokou laťku, tak doufám že mě nezklame. Tento díl měl rozhodně co nabídnout a autor toho 100% využil. Za mě rozhodně palec nahoru!!

dontbullshitme
20.02.2021 3 z 5

Jak jsem byla z jedničky nadšená a bránila ji před hunger games fanoušky, tak musím říct, že mě druhý díl už tolik nebavil, konec byl ovšem docela povedený, hlavně poslední kapitola s Antonem, kterého začínám mít v oblibě.

evik_svistik
19.02.2021 4 z 5

Četlo se mi to hezky, ale přeci jen už nejsem tak moc young, aby mě to nějak víc pohltilo. Třetí díl si přečtu, ale plný počet hvězdiček u mě patří jiným titulům. Nicméně tohle si své fanoušky najde.

Adrim
21.01.2021 5 z 5

Nádherné pokračování prvního dílu, které je zajímavé, napínavé a troufám si říci, že jsou tam zajímavé zvraty. Vlastně celou dobu si nejsem jist, kdo v knize je dobrý, kdo špatný.
Vřele doporučuji.

RaDaR26
19.01.2021 5 z 5

Druhý díl je nejlepší. U trilogie je to zvláštní, ale je to tak. V tomto díle je nejvíce zvratů a z děje vám praskají trenky!
Jen je smutný, že by mě asi nepřekvapilo, kdyby lidé jednou v budoucnu reagovali přesně tak jako firma Babylon...

kacaav
05.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Napětí neklesá, nicméně zvraty už zde nejsou tak překvapivé, jako u prvního dílu, až na jeden. Objevují se zde téměř všechny přeživší postavy a jsou napsané stejně dobře, jako u prvního dílu, až na Morning. Ta mi charakterově vůbec nesedí a nesedí mi ani její způsob velení. Ze všeho nejsžíravější je otevřený konec.

Dycko
24.12.2020 5 z 5

Úžasné pokračování zajímavé trilogie. Kniha má svižné tempo, děj plný zvratů. Napětí od začátku do konce. Prakticky nejde odložit ;)

roman9276
15.12.2020 4 z 5

V tomhle dílu už šla kvalita trošku dolů. Samozřejmě prostředí cizí planety, jejích obyvatel a jejich kultury jsem absolutně hltal a velmi mě to bavilo. O napínavý scény a překvapivý zvraty zde nebylo nouze, ale už to začalo mít trochu hluchý místa. Kniha nemusela být vůbec tak "krátká" ba naopak by mě potěšilo, kdyby byla dvakrát tak tlustší, protože jsem čekal, že se o mimozemšťanech a jejich kultuře dozvím daleko víc, ale na poslední díl se těšim velice.

Hall3006
07.12.2020 5 z 5

Pokračování druhého dílu série Nyxia, které se již odehrává na planetě Eden. Děj je tedy plný zápletek a zajímavých zvratů, kdy se čtenář dozvídá nové pravdy a odhaluje lži Babylonu, ale i Adamitů. Postavy, které známe z prvního dílu, se vyvíjejí a hlavně dospívají v boji o návrat domů. Jak to celé dopadne? Tak s chutí do třetího dílu

Sablu
30.11.2020 5 z 5

Druhý díl, se mi líbil ještě víc než jednička. Byl plný zvratů a překvapení a boje o přežití.