Dívky z trajektu

Dívky z trajektu https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342446/bmid_divky-z-trajektu-pC2-342446.jpg 4 995 313

Novinářka Nora Sandová série

Novinářka Nora Sandová má zálibu ve sbírání starých kufrů a když jeden obzvláště podařený exemplář objeví v malé anglické vesničce, ani ve snu by ji nenapadalo, že krom nového úlovku dost možná natrefila i na pořádného sólokapra. Na těch starých polaroidových fotografií, které z něj vypadnou, se jí totiž od první chvíle něco nezdá… A pak si konečně vzpomene: ta dvě děvčata na fotkách jsou přece ty holky z dětského domova, co se před několika lety beze stopy ztratily na trajektu z Kodaně do Anglie! Když navíc na kufru objeví jmenovku, jež avizuje, že toto zavadlo dříve patřilo známému sériovému vrahovi Billu Hixovi, pustí se do pátrání v dávném případu, který nebyl nikdy vyřešen. Vynikající temná prvotina, která hned po vydání atakovala první příčky dánského žebříčku bestsellerů.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Pigerne fra Englandsbåden , 2015

Medunka22
16.12.2018 4 z 5

Mě se kniha líbila a hlavně dobře četla.

Lucissia
13.12.2018 4 z 5

Tak, jsem ráda, že jsem knihu přečetla, šlo to celkem dobře, ale že bych po ní sáhla znova, to asi ne. Dominik Dán mi přijde dost lepší. Ale čtení nelituju, takže čtyři hvězdy právem. :-)

tak.normal
10.12.2018 3 z 5

Ne, že by to bylo špatné, to se říct nedá. Ale přišlo mi to asi tak trochu jako několik jiných knížek dohromady, které už znám. Nic nového. Překvapení nikde.

Pauvka
03.12.2018 4 z 5

Napinave cteni. Necist po vecerech, precetla bych ji jednim dechem :-)

Hvězdinka
23.11.2018 2 z 5

Zadne vau se nekonalo, takova limonadicka na leto k vode.

Ivetaa
06.11.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Líbil se mi styl psaní - čekala jsem drsný severský popis všech vražd do posledního detailu (což tak úplně nemusím) - to tu tedy nebylo. Na druhou stranu se přiznám, že hlavní hrdinka mi vůbec nebyla od začátku sympatická a občas se chovala až zbrkle a hlavně nezodpovědně za honbou svého "příběhu". Určitě se ale těším na pokračování.

Veňa2
02.11.2018 5 z 5

Výborný a čtivý příběh! Velmi napínavé s nečekaným koncem.

Leniiis
01.11.2018 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale přišel mi trochu absurdní ten dej, kdy novinářka řeší do hloubky příběh, kterej se jí netýká ani ji nikdo nedal ten příkaz a nechá se skrz něj div ne zabít.

Simstr
17.10.2018 4 z 5

Kniha se četla velice dobře a rychle.

EvkaB7
15.10.2018 4 z 5

Docela příjemné překvapení. Bavila jsem se, bylo to čtivé, lehce napínavé, žádný drasťák a Nora se mně líbila. Ráda si přečtu další díl.

medlovice
07.10.2018 5 z 5

Málokdy svítí noční lampička v mém pokoji hluboko do noci.
Málokdy čekají králíci na svoji ranní krmení.
Důvod je tato poutavá kniha, která mě chytila od začátku .Autorka má velmi bohatou slovní zásobu a dar vyprávět. Velmi, velmi čtivé. Obal je taky velmi tajemný a obsah, no paráda .Nora a Andreas sympatický pár.

Opatov
03.10.2018 5 z 5

Novinarka patra po divkach, ktere beze stopy zmizely pri ceste trajektem. Postupne rozpleta tajemstvi jejich zmizeni az do prekvapiveho konce. Minulost, ktera se nahle spoji s pritomnosti, zdarila, trochu drsna detektivka.

bekule
10.09.2018 5 z 5

Známá mě půjčila tři světové bestselery - Sedmilhářky, Ta přede mnou a Dívky z trajektu. První dvě mě zklamaly, tato naproti tomu nadchla hodně moc. Velmi sympatická hrdinka, tajemný příběh chytil od začátku, způsob vyprávění mě naprosto sedl , konec pro mě velmi překvapivý a dramatický. Bavila mě i vedlejší vztahová linie. Potěšilo mě zjištěni že i v druhé autorčině knize je hlavní hrdinkou Nora Sandová.

MarianP
10.09.2018 4 z 5

Bez stopy je fajn kniha, ktorá síce nepatrí medzi "top" detektívky, pátranie novinárky Nory ma však vôbec nenudilo, dej bol vcelku svižný aj keď bolo miestami cítiť nutnosť vyplniť prázdne miesta pomalšími pasážami. Dej knihy je pomerne tuctový, záver obsahuje aj pár prekvapení. Úvod knihy výborný (nájdenie fotografií v kufri, pátranie po stopách...), stred knihy bol taký nemastný neslaný, práve ten obsahoval pár hluchých miest, no záver bol zase vynikajúci. Takže knihu určite odporúčam ako výborné jesenné oddychové čítanie plné pátrania!

JankaV80
04.09.2018 4 z 5

POZOR, MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!
Kniha je čtivá a jako detektivka povedená (a že jsem jich už několik přečetla). Autorce bych ale vytkla, že závěr knihy v podstatě utnula a plno otázek je tedy nezodpovězených ... podle mě celkem zásadních otázek. Jak se podařilo Lisbeth ukecat člověka, který vraždil do té doby bez milosti, že jí a Lulu nechal na živu? A jak se Lisbeth stala ředitelkou domova důchodců bez vzdělání? To jako někomu ukradla identitu? ...
Co lze knize taktéž vytknout, je neoriginální způsob jednání hlavní hrdinky - Noru někdo chytí, zavře jí do sklepa (po kolikáté se toto v detektivkách už opakovalo?) a ona pak za pomoci všech svých sil a možného (i nemožného) náčiní uteče.
Na dovolenou je to ale prima odpočinkové čtení.

pastelka53
29.08.2018 5 z 5

Lehké
Skvěle napsaná prvotina
Napínavé s nečekaným koncem

Kekik
28.08.2018 5 z 5

Čtení jsem si parádně užívala. A když si pomyslím, že je příběh psán na základě skutečných událostí... Brrr...
Těším se na další díl s novinářkou Norou Sandovou. Její postava mi je sympatická.

twiggynka
28.08.2018 4 z 5

Malinko mi dělalo problém se začíst, ale nakonec mě kniha překvapila celkový dojem je fajn!!!

cukrovka
26.08.2018 4 z 5

První polovina je dost nudná. Napětí se dostavilo až v závěru knihy. Zajímavý i když trochu nedotažený konec.

Monni
26.08.2018 4 z 5

Kniha je velmi čtivá. Severské detektivky jsou prostě můj šálek kávy :). Nechyběla i trocha romantiky a hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická. Knihu rozhodně doporučuji.