Dívky z trajektu

Dívky z trajektu https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342446/bmid_divky-z-trajektu-pC2-342446.jpg 4 995 313

Novinářka Nora Sandová série

Novinářka Nora Sandová má zálibu ve sbírání starých kufrů a když jeden obzvláště podařený exemplář objeví v malé anglické vesničce, ani ve snu by ji nenapadalo, že krom nového úlovku dost možná natrefila i na pořádného sólokapra. Na těch starých polaroidových fotografií, které z něj vypadnou, se jí totiž od první chvíle něco nezdá… A pak si konečně vzpomene: ta dvě děvčata na fotkách jsou přece ty holky z dětského domova, co se před několika lety beze stopy ztratily na trajektu z Kodaně do Anglie! Když navíc na kufru objeví jmenovku, jež avizuje, že toto zavadlo dříve patřilo známému sériovému vrahovi Billu Hixovi, pustí se do pátrání v dávném případu, který nebyl nikdy vyřešen. Vynikající temná prvotina, která hned po vydání atakovala první příčky dánského žebříčku bestsellerů.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Pigerne fra Englandsbåden , 2015

jana1941
13.05.2019 4 z 5

Začátek byl takový nijaký, místy nuda, ale i přes to se kniha četla dobře. Celkově byl příběh zajímavý a velmi čtivý. Rozuzlení bylo opravdu nepředvídatelné.

IHT
08.05.2019 4 z 5

Cetl jsem ji dychtive, napinava kniha, zajimava zapletka, sympaticke uveritelne postavy. Bohuzel pro me se v zaveru neco zvrtlo a posledni kapitoly jsou dost slabe. Skoro mam dojem, ze autorce prilis nejde popsat dramaticky rychly dej, prestoze na vystaveni struktury pribehu a vztahovou uroven je dobra.
Rozuzleni bylo dost malo uveritelne, nektere otazky nezodpovezene (jak/proc se kufr dostal do starobince?), kickboxovymi "fintickami" zneprehledneny dej vyvrcholeni...
Druhy dil si urcite prectu, ale uz bez vetsich ocekavani v zaveru knihy.

kaca.ka
08.05.2019 2 z 5

Oceňuji námět, to jako jo. Ale kniha se asi do poslední pětiny děsně táhla a byla jakoby o ničem. S Andreasem se Nora chovala jako dvacítka, v příběhu to nebylo vůbec podstatné a rozhodně mě tahle linka nijak nechytla. Závěr ušel (když pominu pravděpodobnost...) a rozhodně jsem to nečekala. Ale za mě tahle kniha rozhodně ne.

amaenium
25.04.2019 3 z 5

Kniha nebyla špatná, byla mi doporučena, že se u ní budu bát, což se bohužel nestalo. Hrdinka byla vystavěna tak, že jsem nepochybovala, že by dané situace nezvládla, avšak ke konci mě její chování místy iritovalo (nenechá domluvit přítele na telefonu, neozve se apod.). Případ vzniklý na základě záhadného kufru a fotek se mi jinak líbil a konec knihy jsem takový neočekávala, překvapil.

PetaZ
11.04.2019 3 z 5

Zhruba do poloviny nebylo o cem cist.. Bylo to porad dokola, jen se menili lidi.. Pak se to rozjelo trochu a docetla jsem.. Wow to tedy rozhodne nebylo

KáťaM.
06.04.2019 3 z 5

Thriller se mi líbil. V severských trhillerech jsem se nikdy nezklamala, tento nebyl výjimkou, ale jsou lepší. Vyzdvihla bych neotřelý příběh, který nebyl snadno odhadnutelný. Vadila mi hlavní postava. Byla vykreslena jako ten typ novinářky, na které mají lidé averzi přestože nepíše bulvár. Nějak jsem se nedokázala vžít do té její práce a hlavně pochopit, za co je vlastně placená... Přišlo mi trochu přitažené za vlasy, jak snadno se všude dostala a jak se jí otevíraly všechny dveře. Nelíbilo se mi, že zatajovala věci před policí, já prostě nemám ráda superhrdinky, nějak mi nebylo jasné, jak mohla přeprat sériového vraha. Rušil mě také nadměrný počet vedlejších charakterů, odpustila bych si i tu romantickou linku. Kolem a kolem mě ale příběh ztracených dívek zaujal, věřím, že případné další autorčiny knihy by mohly být lepší, dříve nebo později dám šanci volnému pokračování této knihy, i když mě trošku děsí, že má nižší hodnocení než debut. Pokud se vám knížka připlete do cesty, zkuste posoudit sami...

Januli
24.03.2019 3 z 5

K hlavní hrdince jsem si nevytvořila vztah, ani sympatie a ani negativa. Průměrný kniha, která má dobrou myšlenku, ale spousta nelogicnosti a otázek v závěru.

Anie94
18.03.2019

Kniha se mi líbila. Vtáhla mě do děje hned na první dobrou a já prostě musela zjistit jak to dopadlo. Rozuzlení už teda nebylo tak velkolepé jak jsem čekala, ale i tak to byl příjemně strávený čas.

Annkag
16.03.2019 3 z 5

Musím uznať že som čakala úplne iný záver.
Ako detektivka to bolo napísané zaujímavo ale celkovo to bolo také nemastné,neslané.
Čo ma však nadchlo boli miestami vtipné dialógy a opisy.
Určite to však nie je kniha ku ktorej sa budem vracať.

JaninaV.
14.03.2019 4 z 5

Kniha se četla dobře, zajímavá zápletka, přečtena docela rychle. Konec zajímavý.

Martina1805
23.02.2019 4 z 5

Začátek nic moc, špatně čitelné prostě jsem zvyklá na Larse Keplera to je jiný kafe.
Konec byl překvapivý a knížka mě chytla až tak od půlky.

Timkim
10.02.2019 2 z 5

Spatny, dej hrozne sroubovany, od niceho nikam. Spatne se mi to cetlo. Po par letech si na tuto knihu ani nevzpomenete.

komin347
08.02.2019 3 z 5

Nevím proč, ale kniha mně trochu zklamala, nedokázala mně vtáhnout do děje, neměla žádný spád a přišlo mi, že tam bylo dost nesrovnalostí které nedávaly smysl, asi jsem měla velké očekávání. Za mně spíše oddychové čtení.

petunkav
07.02.2019 5 z 5

Knihu jsem dostala od dětí jako vánoční dárek.
Nesáhla jsem po ní vyloženě hned - nezaujala mě vzhledem natolik.
Ale musím říct, že je to velmi dobrá detektivka.
Asi mrknu po dalším počinu autorky.

malpet
29.01.2019 3 z 5

3 hvězdičky. Kniha nebyla tak špatná aby ji člověk úplně odložil ale to spojení červené knihovny s detektivku mi moc nesedělo. Plus za trochu překvapivý závěr, hodně mínusů za nelogičnosti v textu a spousta nedotažeností, jak už je uvedeno v komentářích přede mnou.

Awča
27.01.2019 4 z 5

Kniha se četla lehce, zápletka byla zajímavá, i když téma bylo rozvíjeno spíše do šířky než do hloubky. Rozdělení příběhu mezi Dánsko a Británii bylo osvěžující, možná z něj šlo vytěžit více. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, i její rodinné a přátelské vztahy. Bavilo mě to, ale v mých top 10 asi nebude.

Termina
25.01.2019 3 z 5

Už je to nějaký čas co jsem knihu četla a tak se mi nevybavují detaily.. ale vím že kniha měla to co od knihy očekávám.. zajímavou zápletku a hlavně dopodrobna vysvětlený závěr .. a máte sklep? a mohla bych ho videt? :)

ivzu77
03.01.2019 4 z 5

Kniha se mi dobře četla, téma mne zaujalo. Novinářce Noře jsem fandila a navíc mne na konci ne-potěšilo, že se jednalo částečně o téma podle skutečné události.

J.x
28.12.2018 4 z 5

Úplně souhlasím s mou oblíbenou čtenářkou 85098211.

Vakalik
25.12.2018 1 z 5

Jedna ze zbytečných knih, dle mého názoru. Námět celkem fajn a šlo ho rozvést mnohem lépe. Bohužel to podle mě autorka pochytila trochu nešťastně a vznikl z toho další literární brak, který bude chvíli zabírat místo na žebříčku díky Sdílení na sociálních sítích a pak se ztratí v propadlišti dějin.