Dívky z trajektu

Dívky z trajektu https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342446/bmid_divky-z-trajektu-pC2-342446.jpg 4 995 313

Novinářka Nora Sandová série

Novinářka Nora Sandová má zálibu ve sbírání starých kufrů a když jeden obzvláště podařený exemplář objeví v malé anglické vesničce, ani ve snu by ji nenapadalo, že krom nového úlovku dost možná natrefila i na pořádného sólokapra. Na těch starých polaroidových fotografií, které z něj vypadnou, se jí totiž od první chvíle něco nezdá… A pak si konečně vzpomene: ta dvě děvčata na fotkách jsou přece ty holky z dětského domova, co se před několika lety beze stopy ztratily na trajektu z Kodaně do Anglie! Když navíc na kufru objeví jmenovku, jež avizuje, že toto zavadlo dříve patřilo známému sériovému vrahovi Billu Hixovi, pustí se do pátrání v dávném případu, který nebyl nikdy vyřešen. Vynikající temná prvotina, která hned po vydání atakovala první příčky dánského žebříčku bestsellerů.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Pigerne fra Englandsbåden , 2015

MMacicekk
26.07.2017 4 z 5

Jelikož mne uchvátila obálka a anotaci jsem nevěnovala až takovou pozornost, očekávala jsem úplně jiný příběh, a sice, že půjde o pátrání dívek, které zmizely z trajektu ne v minulosti, jak je tomu v tomto případě, ale v současnosti a detektivka bude ve stylu "záhady zamčeného pokoje". S knihou jsem spokojená i přes pár menších výtek, když bych měla být konkrétní, vadilo mi pomalejší tempo a velké množství postav. Na to, že se jedná o autorčin debut, je však kniha zdařilá a určitě budu vyhlížet pokračování s touto sympatickou hrdinkou v hlavní roli.

ken-zo
22.07.2017 4 z 5

Příběh mě bavil, námět i zápletka velmi vydařené. Na plný počet hvězdiček to ale není kvůli zbytečnému plýtvání energií na začlenění milostného příběhu a "napínavého boje o život" v závěru. Kdyby byl místo toho konec trochu propracovanější, bylo by to mnohem lepší:)

Acinore
20.07.2017 3 z 5

Zdlouhavý, často dost nudný, závěr zas moc rychlej a nečekanej.. prostě průměr a ještě se člověk musí nutit do čtení..

Lindulinek
18.07.2017 3 z 5

Tato kniha pro mě byla zklamáním hlavně pro neustálé "milostné" starosti hlavní hrdinky. Na druhou stranu, díky tomu šla půlka knihy přeskočit a mohla jsem začít číst něco jiného. Kdyby bylo více času věnováno zápletce, která nebyla zlá, ale chybělo propracování, aspoň by to bylo na 4*. Dávám 3* a jdu si spravit chuť k jiné knize :-)

wonika25
14.07.2017 5 z 5

Skvělá kniha, jen mi chvíli trvalo než jsem se zorientovala v těch moc postavách. Kniha určitě stojí za přečtení, a vrátím se k ni.

nemeckovatereza
13.07.2017

Knížka mě bavila a nutila mě číst dál. Ale stejně jako tady již bylo napsáno (komentář Ajrad1981 a Mischone) mi vadil až moc přehnaný konec "Nory superhrdinky" a také její ignorování detektivů, kteří ji nabádají k opatrnosti.
Naopak mi nevadilo, že zde řeší vztah s Andreasem, alespoň ji to více poženštilo a polidštilo.
Možná i kvůli tomu se to bude více líbit ženám =)

DoDidDone
12.07.2017 5 z 5

Docela fajn detektivka s překvapujícím zvratem, napětím a příjemnou hlavní hrdinkou. Hvězdičku strhávám za odbočky úplně někam kamsi. Nemyslím tím osobní život novinářky, ale detailní popis oběda, večeře,... a taky možná za trochu přehnaný konec. Od autorky si ale slibované pokračování rád přečtu. ;) :)

Jana77
11.07.2017 3 z 5

Za mě trochu zklamání. Anotace je zcela nesmyslně postavena na dvou zmizelých dívkách a ono vlastně jde tak trochu o zcela jiný příběh. Není úplně špatná, jen jsem čekala něco jiného. Není mi moc jasné, čím si zasloužila onu zlatou nálepku Bestseler, protože je rozhodně mnohem víc knih, které si ji zaslouží mnohem víc.

Ajrad1981
10.07.2017 3 z 5

Hodně dlouho to vypadalo na plný počet hvězdiček. Ale zkazily to dvě věci.
Za prvé Andreas, tedy spíš Nořin vztah k němu. A to, že si Nora stěžuje, že v minulosti už jednou radši vzal roha, ale pak se dozvíme, že to bylo úplně naopak. Jinak bych byla ochotná překousnout fakt, že už zase čtu detektivku střiženou s červenou knihovnou.
A hlavně za druhé - ten konec. Nora je nejdřív úplně vyklepaná z jednoho dopisu a jedné sms, ale pak je úplně v klidu, přestože vrah běhá po svobodě, a naprosto ignoruje snahu policie ji chránit? A pak se úplně sama dostane ze smrtící pasti (do které mimochodem úplně sama pitomě vlezla)? Na takovéto superhrdiny nějak nevěřím a realističtější konec bych ocenila víc.

Michaela91
10.07.2017 3 z 5

Tak z téhle knihy jsem trošku v rozpacích. Těšila jsem se až ji přečtu a nakonec jsem byla i malinko zklamaná. Děj a námět nebyl špatný. Ale kdyby se více řešila ta detektivní zápletka bylo by to na pět hvězdiček. Polovinu knihy se řešil život Nory a to mě nebavilo. Konec to dostal na tři hvězdy, ten byl dobrý.

ankaras
09.07.2017 5 z 5

Knihu jsem nechtěla vůbec číst a ještě, že jsem to neudělala. Hodně mě překvapila v dobrém slova smyslu.

Alča I.
09.07.2017 5 z 5

Příběh dobře napsán. Konec super až jsem se trochu bála. Dávám plný počet.

jana3099
07.07.2017 3 z 5

No příběh zajímavý a konec překvapivý, ale nějak jsem se místy dost ztrácela jak v ději tak i v tom množství postav.......

hs777
06.07.2017 3 z 5

Natěšená z anotace na zajímavý příběh jsem se pustila do čtení. Zpočátku to ani na thriller nevypadalo, spíš román o životě ambiciózní svéhlavé mladé novinářky, její trable s bývalou láskou a někde v pozadí možný starý nevyřešený zločin. Zhruba uprostřed mi začalo připomínat Mlčení jehňátek a až závěr najednou dostal pořádnou šťávu a byl nečekaně dramatický a akční. Celkový můj dojem - průměrná nenáročná detektivka pro pár letních večerů, neurazí nenadchne.

monika0356
05.07.2017 5 z 5

Překvapivý konec - ty mám velice ráda, takže za mě plný počet :) Kniha se četla dobře, jsem velice spokojená.

povi
01.07.2017 3 z 5

Po precteni uvodu knihy jsem byla dost natesena na poradnou detektivku s mistrovskou zapletkou a vyreseni 25let stareho pripadu.Dostalo se mi,dle meho nazoru,nahlednuti do zivota danske novinarky,ktera chce sama vyresit stary pripad,temer nespolupracuje s policii,chova se jako 16ti leta holka a korunovaly to mnohdy silene dialogy s otrepanym klise,ktere knihu uplne zabiji.Poslednich 30stranek melo svih a spad,cimz byla kniha povysena do tridy "rychle se ctoucich prumernych detektivek".

MelodyFox
30.06.2017 4 z 5

Četlo se to hezky, místy je to pomalejší, ze začátku jsem se trochu ztrácela v postavách, ale konec jsem hltala. Zajímavý námět a osvěžující Nora Sandová nééé jako typicky detektiv, ale reportér.

hranostaj13
28.06.2017 4 z 5

Kniha se mi vcelku líbila, až na ten závěr s Billem Hixem, který mi přišel takový uměle vykonstruovaný. Jinak omlouvám se za předchozí komentář, zkopírovala jsem ho ze svých poznámek a nevšimla jsem si spoileru. Pro klaru225 a Šánku, upozornění jsem dostala a hned jsem komentář smazala, jenomže nejsem tu 24 hodin denně, tak to nebylo hned. Ještě jednou se omlouvám a prosím za trochu pochopení, jsem tu vcelku krátce, příště si dám víc pozor.

klara225
27.06.2017

Knihu jsem zatím nečetla a ani nevím, zda se k jejímu čtení dostanu, když do komentářů přispívají lidé, kteří prozrazují děj !! Hranostaj13 bych poprosila příště o ohleduplnost. Do komentářů nahlížejí hlavně ti, kteří knihu ještě nečetli, víš.

LusSyNDA
26.06.2017 5 z 5

Nádhera! Kniha se mi opravdu velmi líbila! Řadím ji proto mezi mé oblíbené knihy. Příběh byl velmi napínavý od začátku až do konce. Noru jsem si zamilovala. Jen jsem trochu zmatená a nevím, co přesně v knize je na motivy skutečné události a co ne...