Dívky z trajektu

Dívky z trajektu https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342446/bmid_divky-z-trajektu-pC2-342446.jpg 4 995 313

Novinářka Nora Sandová série

Novinářka Nora Sandová má zálibu ve sbírání starých kufrů a když jeden obzvláště podařený exemplář objeví v malé anglické vesničce, ani ve snu by ji nenapadalo, že krom nového úlovku dost možná natrefila i na pořádného sólokapra. Na těch starých polaroidových fotografií, které z něj vypadnou, se jí totiž od první chvíle něco nezdá… A pak si konečně vzpomene: ta dvě děvčata na fotkách jsou přece ty holky z dětského domova, co se před několika lety beze stopy ztratily na trajektu z Kodaně do Anglie! Když navíc na kufru objeví jmenovku, jež avizuje, že toto zavadlo dříve patřilo známému sériovému vrahovi Billu Hixovi, pustí se do pátrání v dávném případu, který nebyl nikdy vyřešen. Vynikající temná prvotina, která hned po vydání atakovala první příčky dánského žebříčku bestsellerů.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Pigerne fra Englandsbåden , 2015

evasamankova
21.08.2017 3 z 5

Slabší průměr, nic aspoň trochu originálnějšího, než bývá v jiných thrillerech.
Celý ten slepenec při sobě držel spíš jen silou vůle...
Nenadchlo ani vyloženě neurazilo.

petra.kind
20.08.2017 3 z 5

Asi už jsem těch detektivek přečetla moc. Dívky z trajektu patří mezi ty slabší. K napínavým a vyhroceným scénám docházelo hlavně díky jednání některých postav, které vyloženě odporovalo logice. Hlavní hrdince bych to možná ještě odpustila, ale policii? To nééé...

Arsi007
19.08.2017 3 z 5

Rychle se to četlo, děj rychle ubíhal a závěr byl napínavý. Nicméně šlo o docela průměrnou knihu, které ubirala na kráse nejen klišoidní milostná zápletka, ale především to trapné a tisíckrát ohrané schéma novinář x policie. Nevím proč se alespoň jednou nemůžou dohodnout a ne se nesmyslně dohadovat a dělat si vše podle sebe. Chvílema se navíc Nora chovala jako malé dítě a byla na tečku. Viz to nezvedání telefonu

happy-smile
18.08.2017 4 z 5

Dobrá severská krimi, ale znám určitě i lepší, které by si spíše zasloužily označení světový bestseller. Na prvotinu je to ale velmi slušné a jsem zvědavá, co autorka napíše dál.

pobijecmuch
18.08.2017 1 z 5

Strašná nuda, takových knih bylo už napsáno tisíce a za pár týdnů si ani nevzpomenete co jste četli.

Ivana11
17.08.2017 5 z 5

Trochu pomalejší začátek, ale ke konci kniha nabrala pěkný spád a nečekané rozuzlení. Líbilo se mi to.

Masama
15.08.2017 2 z 5

Velmi slabé:(

Rodaw
15.08.2017 3 z 5

DÍVKY Z TRAJEKTU
Kdybych měla ohodnotit tuto knihu hvězdičkami, asi se dostanu někam na pomezí mezi 3 a 4... kolísá to v tomto prostůrku a záleží, jak se člověk na tuto knížku dívá. Za mě se jedná o směsici psychologického dramatu a detektivky. Konec byl thrillerový- ten se mi moc líbil a měl tempo, které udrží čtenáře - ale jednalo se v podstatě jen o pár stránek- když to srovnám se zbytkem knihy.. ten prostor předtím byl takový (trošku) pomalejší... Knížku bych určitě doporučila lidem, kteří mají rádi pomalejší detektivky a překvapení na konci... Je to napsané hezky, z Dánska jsem tolik románů ještě nečetla..
Za mě se jedná spíš o průměr, který byl však příjemný a hezky se mi s knihou trávil čas :)

Ivetinka
14.08.2017 4 z 5

Zajímavý příběh. Překvapivý závěr. Chvílemi mi pobíhal mráz po zádech. A v jiných chvílích mě nudil soukromý život Nory.

Zoy
14.08.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, byla jsem ráda, že mám volno a můžu jen číst. Určitě stojí za přečtení

sadlo
13.08.2017 4 z 5

Skvělé počteníčko.Kávička, křesílko. Za víkend přečteno.Skvělá detektivka.

Mil@n
11.08.2017 4 z 5

Pomalý, zdlouhavý začátek, ale konec byl dobrý.

Jančislava
11.08.2017 3 z 5

Kniha mě celkem zklamala. Nejdřív se děj vyvíjel zajímavě, ale rozluštění mi přišlo odflaknute a spousta věcí nevysvetlena. A milostná linka byla úplně zbytečná až místy trapná. Jsem ráda, že jsem si ji jen půjčila, znovu určitě číst nebudu. Za mě průměr.

pswat
09.08.2017 4 z 5

Skvela kniha, neda se skoro ani odlozit. Jeste k tomu kdyz vite, ze je to na zaklade skutecnych udalosti. Jen ta romanticka linka by tam nemusela byt. Uz se tesim na dalsi dil

Atak
07.08.2017 4 z 5

Docela dobré počtení :) Závěr se čte jedním dechem.

Ziva22
04.08.2017 5 z 5

Super kniha.

lenka666
31.07.2017 4 z 5

Za mě čtyři hvězdičky. Četlo se to hezky až na tu spoustu jmen. Děj byl zajímavý a konec .....Doporučuji

kneprulka
31.07.2017

Ja ji nedocetla. Byla pro mne jakasi "nudna". Sice bych rada vedela, jak to dopadne, ale nejde to. Nemůzu!

perpe2a
31.07.2017 4 z 5

Dočteno, líbilo se mi, i když chvilkami trochu povrchní a nepropracované, ale celkový dojem moc dobrý. Jen bych uvítala jiný název knihy, tento je poněkud zavádějící. Ale za sebe mohu doporučit.

VeliiQ
27.07.2017 2 z 5

Docela zklamání. Těšila jsem se na napínavý detektivní příběh, čekalo mě nudné klišé, s plochými a nezajímavými postavami. Nápad nebyl úplně špatný, ale takhle nudně a prostě napsané to nemělo žádné grády. Většina situací a jednání byla naprosto nevěrohodná, nejspíš proto, že spisovatelka to nedokáže smysluplně popsat a vyjádřit.