Sekta

Sekta https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434461/bmid_sekta-Mcb-434461.jpg 4 324 85

Novinář Marek Vráz série

Novinář Marek Vráz alias Terence se dozvídá o muži, který za podivných okolností zmizel a nechal po sobě jen neobvyklý vzkaz. Pátrání Terence zavede až do hor v severní Itálii, kde žije komunita důsledně uzavřená před okolním světem. Co se děje za zdmi staleté usedlosti?

Francoa
14.01.2023 5 z 5

I když příběh nebyl zase úplně dořešen, tak mně nejvíce oslovil, ze všech dosud přečtených od autora.Doopravdy píše velice dobře a vždy pobavý, zaujme a donutí jen
tak mimochodem čtenáře k zamyšlení.

Disease
02.01.2023 5 z 5

Založit sektu je určitě výnosnější, než založit politickou stranu, i když v dnešní době "politických sekt" to trochu splývá. Tohle se opravdu povedlo, kromě vhledu do problematiky je to zatím nejnapínavější kniha od Goffy, co jsem četl.

Martin1974
31.12.2022 5 z 5

Audiokniha ma veľmi bavila - odporúčam

Šárka88
24.12.2022 5 z 5

Audiokniha
Další příběh Marka byl super, moc se mi líbí, že Goffa zaimponuje do děje problematiku světa a nebo zamčené případy z ČR. Momentálně je zde rozšíření o obzoru sekt a Covid. Oblíbila jsem si prostředí z Čech a těším se na další díl.

Swissman
10.12.2022 5 z 5

Pravidlo sudých a lichých dílů opět dodrženo. Po slabším Děvčátku, je pro mě Sekta mnohem lepší knihou. Velmi dobrý příběh o tématu, o kterém se už dnes tolik nemluví.

Timkim
15.11.2022 5 z 5

Kniha a celý příběh byl perfektní. Bylo řečeno mnoho z historie různý sekt, které jsem si dohledával na netu. Jedním slovem... hustý. Netvrdím, že být "otrokem" sekty je správné, ale přemýšleli jste někdy o tom, mít v horách srub, odstřihnout se od všeho, od elektřiny, tekoucí vody, plynu, konzumní společnosti, médií...a v poklidu si žít? Ano, chodit do práce, ale žít si po svém? Nemuset soupeřit s ostatními, kdo má větší televizi, kdo vydělává víc, kdo byl dál na dovolené..... To musí být balzám na duši. Čekal jsem happy end, ale i tak...bylo to super.

hrabalikoval
03.11.2022 4 z 5

Tak toto bylo zase něco. Goffa nezklamal a předvedl co umí! Jedním slovem: psycho.

kuba1991
02.10.2022 5 z 5

Autor zase na jedničku.Knížka se mi moc líbila.Přečetl jsem ji za den,protože od děje se nešlo odtrhnout a opět se těším na dalši knihu od tohoto spisovatele.

Marley_Kid
16.08.2022 4 z 5

Na jednej strane rozumiem a súhlasím s ostatnými, že na konci som bol trochu sklamaný, že sa nedozviem viac, ale uvedomujem si, že to, čo v knihách autora pôsobí ako "nedotiahnutý koniec" oproti iným detektívkam, je v skutočnosti realistickosť, ktorú na jeho práci oceňujem. Pretože veľká väčšina detektívnych príbehov nekončí dramatickým odhalením všetkých motivácií záporáka, ktorý ich rozpráva s hlavným hrdinom na pokraji smrti len preto, aby potom stratil pozornosť a podarilo sa ho zastreliť. Skutočné príbehy skôr dopadajú ako v Goffových knihách - otvorené, bez uspokojivého rozuzlenia, a tak to žiaľ v živote chodí.

orinka3
24.07.2022 4 z 5

Solidně napsaná detektivka, která se v současných vedrech dobře čte. Stran tak akorát a děj ubíhá správným tempem. Je vidět, že autor se dobře vyzná v tématice sekt a oceňuji, že se v knížce věnuje známým případům u nás i v zahraničí. Happy end se tentokrát nekonal, snad někdy jindy.

Emma27
19.07.2022 5 z 5

Další díl nezklamal, sekta se mi libila.Konec byl takový nedopsaný,hrozně mě zajimalo jestli ho najde nebo ne.Taky se už těším na další díl.

preciousek
21.06.2022 4 z 5

Trošku pomalejší rozjezd, 1/4 knihy nic moc, ale pak už jsem nemohla přestat číst.... Konec mě trošku překvapil, vlastně to nijak neskončilo
Ale těším se na další knihu

Ulala
19.06.2022 5 z 5

Už jsem párkrát přemýšlela nad tím, co vede vzdělané a chytré lidi ke kroku, který omezuje jejich svobodu myšlení, rozhodování a života vůbec. Zatím jsem si to sama pro sebe uspokojivě nevysvětlila. Když jsem se dostala do velmi kritických situací, napadlo mně jít někde do klidu rozjímat anebo se litovat, jak na tom jsem bídně, ale nikdy mně nenapadlo se přidat k někomu, kdo omezí moji svobodu. Tato část série mně zaujala z osobních důvodů a musím říct, že je napsaná velmi čtivě, napínavě a se znalostí věci. Málokomu dávám hvězdiček pět, ale pan Goffa si je zaslouží.

Paulmain
27.05.2022

(SPOILER) Po delší době jsem se touto knihou vrátil k M. Goffovi. Kniha se četla velice dobře, téma poměrně zajímavé včetně exkurze do problematiky a historie nejznámějších případů světového sektářství. Zasazení děje do Covidové doby mně úplně nesedělo i přes to (nebo právě proto), že Covid v příběhu hraje nakonec docela důležitou roli. Pozitivně hodnotím průběžné krátké problesky do toho nepěkného, co Terence čeká, přidá to knize na dynamičnosti. Naopak rozuzlení a závěr mi příliš neuspokojil. Od první chvíle bylo jasné, že Rút bude jedinou šancí na záchranu, ale její chování a motivace nebyla nijak zdůvodněna a vysvětlena. Vlastně to celé nijak nedopadlo, ale vzhledem k dobré čtivosti a zajímavému tématu lze u této knihy celkem trefně použít známé heslo "i cesta může být cíl".

Jaruš7
15.05.2022 4 z 5

Pátrání po utajené sektě musí mít představu, jaké zlo se za tímto svobodomyslným počinem, vejít do společnosti nezávislých, stojí..
Přehled známých zdokumentovaných sekt bylo takříkajíc opàčkem.
Případ vložený do nich byl "bílý kůň" z českých pastvin.

Případy všeliké se děly v devadesátkách.
Tenkrát jsem si chtěla s Jehovisty poklábosit o jejich významu pro zapřisáhlé ateisty, no včasný zákrok manžela mi debatu zatrhnul a další návštěvu i přes mou chtivost dobrat se jehovistického přiznání lidské marností obracet všechny na tuto víru, eliminoval prací na nutných domácích starostech..
Pak mi bylo sděleno, že bych slovní souboj stejně nevyhrála, neboť mi tenkrát slušnost nedovolila používat takové výrazy, co znám již dnes od Brčálové Gerdulky,

Jistá vlažnost mi v závěru jaksi vadila, hold nejsme rabijáti a tak se smíříme s osudem.

Janadvorackova
13.04.2022 3 z 5

To je hrozný, jak autorovi vždycky trvá, než předestře "hlavní problém." Naštěstí jsem u audia sázela kytky, takže to uteklo.
Stejně se mi ale zdá, jako bych se čtením skončila v půlce. Novinář se sice vydal po stopách, stopoval a vyčenichal, ale celé mě to jaksi... neuspokojilo.

Příběh se odehrává už v době covidu a i tohle téma je tu zmíněno. Dokonce do příběhu i jaksi zapadá, nejde o nějaké rádoby výkřiky, čehož jsem se bála.

Téma sekt jen tak nastíněno, ani to ale ve výsledku nevadí. Zaujaly mě zmiňované "Děti mraveniště," jejichž vůdce byl fakt kandidát na kazajku... Jen mi cosi chybí. Ale nevzdávám to, další knihy si ráda přečtu.

Formicka93
03.04.2022 5 z 5

Martin Goffa opět nezklamal, velká spokojenost.

vladka321
05.03.2022 5 z 5

Strhující, napínavé, autentické - co více dodat. Stojí za to přečíst, popřemýšlet a pochopit.

mi-380
03.03.2022 4 z 5

Marek/Terence v severní Itálii, v době covidové. Vzpomíná na předchozí setkání s jiným Goffovým hrdinou - Mikym, seznamuje nás s charakteristickými znaky sekt, u těch nejznámějších připomíná jejich vývoj a také většinou tragické konce, a jednu sektu přidává jako bonus, aby bylo proč pátrat. Autorův styl, kdy čtenáře ponoří do vypjaté, skoro až bezvýchodné situace, a pak teprve začne vysvětlovat proč a jak, pro mne tentokrát nebyl tím pravým hrnkem alpského mléka, ale téma považuji za zajímavé a důležité, a také pátrání má přiměřenou gradaci. Čtyři hvězdy nad Bolzanem se jen taktak udržely.
70 % (aktuálně 124 hodnotících s průměrem 82 %).

ZuK1
23.02.2022 4 z 5

Další z témat, ze kterého mrazí ... u setkání Marka se Salim, kde Sali vypráví o herečce Mileně Dvorské a její dceři Lucii jsem si okamžitě vzpomněla na knížku Boj se sektou, kterou jsem kdysi dávno právě o jejím příběhu četla a jímala mě z něho hrůza něco takového zažít.
Celkově je 4. pokračování série s Markem Vrázem velice čtivé a napínavé, milá byla aspoň malá vzpomínka na mého oblíbeného Mika Syrového. Příběh není tak úplně uzavřený, na což jsem však byla z mnohých recenzí připravená.