Nové začátky

Nové začátky https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481740/bmid_nove-zacatky-iuK-481740.png 4 1170 1170

Láska z Green Valley série

Svůj roční pobyt v USA jako au pair si dvacetiletá Lena z Berlína představovala docela jinak. Místo uznávané metropole nakonec skončí v malém městečku Green Valley ve Skalistých horách, kde provozuje její hostitelská rodina malý penzion Bed & Breakfast. Přestože jsou pro Lenu, holku z velkoměsta, hory něčím docela cizím a nezajímavým, v domě Jacka a Amy Cooperových i jejich malého syna Liama se poměrně rychle zabydlí. Všechno by bylo i nadále báječné, kdyby tady nebyl Jackův mladší bratr Ryan, „padlý hrdina“ z Green Valley. Po vážné nehodě, která se mu stala při jednom z lyžařských závodů, musel ukončit svou kariéru profesionálního lyžaře a bydlí teď, spíše nedobrovolně, u Cooperových, kde si všechnu svou nezměrnou zlost a frustraci vylévá právě na Leně. Jednoho dne však Leně dojde trpělivost a dá mu to patřičně najevo. A od té chvíle se mezi ní a dobře vypadajícím Ryanem začne všechno pozvolna měnit…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

New Beginnings , 2019

terryaknihy
16.08.2021 5 z 5

Pokud knihu držte nebo budete držet v ruce, blahopřeji. Máte před sebou krásný romantický příběh, který se odehrává v dechberoucím prostředí a prožíváme ho skrze úžasné postavy. Ať už ty hlavní, nebo vedlejší. BRAVO. Jedna z nejlepších romantik letošního roku, dejte jí šanci :) !

Lovana
16.08.2021 5 z 5

Lenu jsem si od začátku oblíbila, byla mi sympatická, a kromě ní jsem si hodně oblíbila celou její hostitelskou rodinu a jednu vedlejší ženskou postavu. Ryan mě hlavně ze začátku hodně štval, ale pak jsem pochopila, proč se chová, tak jak se chová a postupem času si ho oblíbila, ikdyž mě někdy štval i dále v knize.  U příběhu jsem se často smála, ale někdy i lehce nadávala a úpěla…

Prostředí městečka Green Valley i okolí bylo úžasně vykreslené, až jsem měla chuť se tam vypravit. Měla jsem pocit jako bych popsaná místa měla přímo před očima.

Kniha se četla velmi dobře, příběh mě bavil hned od první stránky a čtení pomáhaly také krátké kapitoly, díky kterým jsem rychle postupovala kupředu.

Lilly Lucas, jako další autorka z „německé stáje“ si své místo v tomto týmu určitě zaslouží a já bych se nebála přirovnání k Moně Kasten, ikdyž tento příběh se neodehrává v žadné škole, ale to je příjemná změna. Myslím si, že pokud se vám líbily knihy Mony Kasten ze série Znovu nebo dilogie Laury Kneidl Nedotýkej se mě, tak by vás Nové začátky neměly minout.

Já se určitě pustím i do dalších dílů této série, až u nás vyjdou. Velmi se těším na druhý díl New promises, ve kterém se znovu setkáme zejména s izzy a Willem, které jsme poznali právě v Nových začátcích.

Hodnocení 4,75*/5*

ivetapl
16.08.2021 5 z 5

Aaaa. Tohle by mohla být nejkratší recenze..: Miluju to, miluju to, miluju to!!! A jsem smutná, že už mám dočteno!

A teď vážně.
Jasně, má to nějaké mouchy. Třeba, že Lana rychle odpouští, ale co si budeme, roztála bychs tejne jako ona. Hlavně ve dvaceti letech. ️ Čekala jsem tam více věcí ohledně au pair. Toho tam autorka moc nezahrnula. Ale knize to vůbec nevadí.
Ryan... Je to sakra lump a nechoval se zrovna hezky. Ale moc se mi líbilo, jak postupně ,, chřadl". ️

Kniha jako celek je dokonalost. Rychle se čte. Budete chtít vědět co se stane a nebudete se od toho moci odtrhnout. Budete číst se zatajeným dechem a nebudu lhát, i slza mi ukápla.
Yes,yes,yes! Knihu rozhodně doporučuji a strašně moc se těším na další díl, který bude o Izzy a Willovi. (Je to zvláštní se těšit na další díl, dkyz ještě nevyšel ani první. ) ️
Kdo máte rád Monu Kasten, možná tam uvidíte nějakou podobu. ️

Wabinka
16.08.2021 3 z 5

Odpočinkové čtení, odehrávající se v prostředí, které vás zanese do míst se spousty sněhu. Mladé čtenářky budou určitě spokojené.