Nočný lov

Nočný lov https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380102/bmid_nocny-lov-P4K-380102.jpg 4 3501 3501

Jednej horúcej júnovej noci je detektív šéfinšpektora Erika Fosterová privolaná k brutálnej vražde. Obeť, vážený praktický lekár, je nájdený vo svojej posteli udusený. Zápästia má zviazané a oči vypúlené pod priesvitným vreckom, upevneným tesne pod hlavou. O niekoľko dní neskôr zomiera za podobných okolností ďalší muž a Erika spoločne s kolegami Petersonom a Mossovou tušia, že čelia sériovému vrahovi. Ten svoje obete sleduje a vyčkáva na vhodný okamih, kedy udrie. Čo majú obaja mŕtvi spoločné? Existuje v ich minulosti nejaké tajomstvo, ktoré by ich mohlospájať? A čo ich spája s vrahom? Erika robí všetko preto, aby Nočného lovca zastavila a chytila, aj keď opäť riskuje a dostáva sa do konfliktov s nadriadenými. A navyše, možno vrah začína sledovať aj ju...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Night Stalker , 2016

SimonaP
23.03.2017 4 z 5

Další hezky napsaná kniha, líbila se mi. Možná i o něco víc než Dívka v ledu.

happy-smile
22.03.2017 4 z 5

Autor umí psát čtivě, to se musí nechat. Že by to ale vzhledem k všeobecnému ohlasu bylo něco geniálního, to se zase říct nedá... Dobrá marketingová kampaň evidentně udělá bestseller i z lehce nadprůměrné detektivky. Štvala mě tady jedna věc a to byrokracie ohledně rozdělení policejních kompetencí (zaprvé zase? zadruhé jestli to tak fakt probíhá, tak teda potěš koště...)
Ale stěžovat si rozhodně nemůžu, spíše naopak, zase jsem si rozšířila obzory ohledně nadějných autorů.

Cyonerix
22.03.2017 5 z 5

Další příběh Eriky Fosterové a já nemohu jinak, než zatleskat. Byla jsem zvědavá, zda bude kniha stejně čtivá a napínavá jako první díl Dívka v ledu. Má očekávání kniha splnila a já se opět těším na další případy Eriky a jejího týmu.

Byla jsem velice překvapená, když jsem se dočetla poměrně brzy, kdo je naším Nočním lovcem a čekala jsem, jak se bude příběh vyvíjet dále. Zdali bude napínavý i přesto, že ono odhalení přišlo po pár kapitolách. Líbilo se mi, že se příběh skládá i z pohledu samotného vraha. Do knihy to vneslo zajímavé vzrušení. Člověk na jednu stranu věděl o každém pokroku a směru vyšetřování a na druhou stranu detailně znal myšlenkové pochody člověka, který měl veškeré vraždy na svědomí. Tento díl byl osvěžující v tom smyslu, že se jednalo o tutéž partu vyšetřovatelů, avšak přeci byl celý příběh psán úplně jiným stylem.

Rozhodně doporučuji, dávám plný počet.

P.S. Robert Bryndza je jedním z mála spisovatelů, který udržuje zpětnou vazbu se svými čtenáři. Přesně tak, jak píše ve svém epilogu. :)

Blaufik
22.03.2017 5 z 5

Styl, jakým Robert Bryndza píše je opravdu neskutečně čtivý. Nejedná se o nějaké složité psaní, čtenář při čtení opravdu relaxuje, vyšetřuje spolu s Erikou a jejím týmem a čtení si užívá plnými doušky.
Pokud máte rádi detektivní příběhy, kde krev nestříká na všechny strany, ale poctivě se vyšetřuje a líbila se Vám Dívka v ledu, tak Noční lov je přímo povinnost.

Více v mé recenzi v záložkách.

Gibis
20.03.2017 4 z 5

Kdo bude chtít hledat chyby, určitě je najde. Ale já jsem si Eriku oblíbila a čtení mě moc bavilo. Jen Dívka v ledu mi přišla o malinko lepší.

Miška.Miška
20.03.2017 5 z 5

Miluji detektivky tohoto autora, už se moc těším na další.

Kacula8
19.03.2017 2 z 5

Bohužel, stejné zklamání jako první díl. Průměrná detektivka.

irva
19.03.2017 5 z 5

Dobrá a čtivá knížka. Už se těším na další díl série inspektorky Eriky - Temné hlubiny.

pobijecmuch
17.03.2017 1 z 5

No, hurá, konečně jsem tuto průměrnou detektivku dorazil do konce. V polovině knihy vám autor prozradí vraha, potom se opakuje několik situací z předchozího dílu - opět napadení Eriky hlavním padouchem a znovu odvolání z případu, tentokrát dovolená. Tato celá série je psaná asi podle nějaké šablony. Jsou daleko, daleko lepší detektivky, ale Bryndza je v této době móda a proto ho čtou i ti, kteří by po krimi v životě nesáhli.

amladar
17.03.2017 5 z 5

Tak tento případ Eriky mě bavil o moc víc než Dívka v ledu. Dávám 5*.

Jandýs
16.03.2017 5 z 5

Super, Eriku Fosterou sesbírám celou :-D jak to tak vypadá, prý se plánuje asi 10 dílů? Nevíte někdo něco? :-)))

marion111
16.03.2017 5 z 5

Další vydařená kniha , těším se na další pokračování .

martina1346
13.03.2017 5 z 5

Kniha super,určitě koupím další..I přesto, že Dívka v ledu mě bavila víc :)

zuzana2599
13.03.2017 5 z 5

Opět vysoce čtivá kniha, přečtena za dva dny. Přemýšlím nad hodnocením, mám ráda postavu Eriky a její slovenské kořeny, proto přidám a dám plný počet hvězdiček.
Ano, "knihu jsem slupla jako malinu", ani mi moc nevadilo, že je pachatel odhalen, autor opravdu píše poutavě a čtenáře dokáže připoutat ke knize. Je to přímočaré, nekomplikované, žádné velké zvraty a odhalení, a přesto se mi knihy Roberta Bryndzy líbí a zůstávám jeho fanynkou a čtenářkou :-)

Andy6
13.03.2017 5 z 5

Další super detektivka. Taky mi trochu vadilo, že za půlkou knihy je jasno. Trošku moc natur vypravování, ale to do detektivky patří. Ačkoliv nemám ani to nejmenší proti gay komunitě, cpe ji tam pan autor všude kde to aspoň trošku jde. Jinak kniha je super a už čekám na třetí Temné hlubiny.:-)

zuzurana
12.03.2017 5 z 5

Knihu som precitala velmi rychlo, po dvoch dnoch. Obvykle citanie knih mi trva dlhsie. Takze kniha bola super, akurat mi tam vadilo, ze som v polovici knihy vedela, kto je vrah... ale aspon ma motivovalo, ako ho chytia... uz sa tesim na treti diel :)

sachista
12.03.2017 4 z 5

Nebudu Noční lov hodnotit jako detektivku, protože to bych musel v hodnocení hodně ubrat, Žádný důmyslný autor detektivek přece neodkryje karty v půli knihy, pokud by nám nechtěl uštědřit nějaký závěrečný šokující zvrat či pointu. Proto přistupuji k druhému případu Eriky Fosterové jako k psychologickému thrilleru a v rámci žánru je rozhodně nadstandardní, Bryndza opět píše nesmírně čtivě, zajímavě a i když tedy víme, jak se věci mají, stejně je druhá půle knihy záživná a napínavá. Z mého pohledu by ale třetí díl mohl vykazovat opět rysy klasické detektivky a čtenář by si měl do konce lámat hlavu nad totožností pachatele.

rozalupe
10.03.2017 3 z 5

Pro mě ještě lepší než první případ Eriky Fosterové

kneslova
09.03.2017 3 z 5

U hodnocení této knihy se bohužel odkláním od většiny a musím říct - zcela a úplně průměrné čtení, místy až nuda.

JezinkaJ
09.03.2017 4 z 5

Dobry a ctivy pribeh, ale pro me malo uveritelny zloduch navic obdareny obdivuhodnou dovednosti. Skoda.
Dalsi autorovu krimi budu cist s radosti zas.