Nočný lov

Nočný lov https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380102/bmid_nocny-lov-P4K-380102.jpg 4 3501 3501

Jednej horúcej júnovej noci je detektív šéfinšpektora Erika Fosterová privolaná k brutálnej vražde. Obeť, vážený praktický lekár, je nájdený vo svojej posteli udusený. Zápästia má zviazané a oči vypúlené pod priesvitným vreckom, upevneným tesne pod hlavou. O niekoľko dní neskôr zomiera za podobných okolností ďalší muž a Erika spoločne s kolegami Petersonom a Mossovou tušia, že čelia sériovému vrahovi. Ten svoje obete sleduje a vyčkáva na vhodný okamih, kedy udrie. Čo majú obaja mŕtvi spoločné? Existuje v ich minulosti nejaké tajomstvo, ktoré by ich mohlospájať? A čo ich spája s vrahom? Erika robí všetko preto, aby Nočného lovca zastavila a chytila, aj keď opäť riskuje a dostáva sa do konfliktov s nadriadenými. A navyše, možno vrah začína sledovať aj ju...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Night Stalker , 2016

Katerinasmoliko
24.05.2017 5 z 5

Výborná detektivka, stejně jako Dívka v ledu. Nezklamala, četla se jedním dechem. Nechybělo napětí. Určitě stojí za přečtení.

knihamouder
24.05.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Příběh mě bavil od začátku do konce. Překvapilo mě, kdo byl vlastně vrah a proč si zvolil své oběti. I po brzkém odhalení zabijáka nechybělo napětí a akčnost. Líbilo se mi, že se Erika nevzdávala a šla si za svým.
Zase jedno dílko, co vás donutí jít zkontrolovat zamčené dveře a zavřená okna před ulehnutím ke spánku.

fis.rena
24.05.2017 4 z 5

Noční lov mě bavil víc než Dívka v ledu,ale opět velice jednoduché,ač čtivé čtení,u kterého se nálepka bestseller zase objevila omylem. V tuto chvíli očekávám od dalšího dílu pohyby osudů u detektivů,a doufám,že to bude pohyb vpřed.

LucinkaLLL
23.05.2017 5 z 5

Pane bože!!! To je tak nádherná knížka! Miluji Dívku v ledu a stejně tak miluji Noční lov. Tenhle spisovatel je prostě super :-) Můžu jen a jen doporučit! Rozhodně tyhle dvě knihy nebyly poslední, co jsem od Roberta četla :-)

mirunda
23.05.2017 5 z 5

Ze začátku se mi kniha četla nějak hůř, než Dívka v ledu, ale konec mě naprosto strhnul a těším se na další :-)

studentice
22.05.2017 3 z 5

Příběh jako podle šablony, za pár dní jsem nevěděla, o čem to vlastně bylo. První díl se mi asi líbil o něco více. Podle mě přehnaně velká reklama a příběh pokulhával.

betty76
21.05.2017 5 z 5

Super čtení. Šetřila jsem si knihu od Velikonoc. Teď přečteno za víkend. Nechtělo se mi přestat... Těším se na další knihu.

Channach
17.05.2017 4 z 5

Začátek Nočního lovu mi přišel pomalejší než Dívka v ledu, ale celkový spád byl nakonec v pokračování rychlejší. Erika jako hlavní vyšetřovatelka mě moc baví. Nejen její osobní tragédie, stavění se na vlastní nohy a počínající jiskřičky možné budoucí okrajové love story, ale neuvěřitelně se mi líbí její instinkt, drzá pusa a porušování pravidel. Jí však tyto vlastnosti moc dobře neslouží. Více v mé recenzi v záložkách - Chrudimka.cz

Šárka5875
17.05.2017 4 z 5

Na Noční lov jsem se hodně těšila, protože první kniha s Erikou Fosterovou Dívka v ledu mě nadchla. U této knihy jsem měla však na začátku trošku problém, nemohla jsem se úplně začíst. Jelikož Dívka v ledu se mi četla parádně, začala jsem být trošku nervózní. Říkala jsem si, co se děje? Je něco špatně u mě nebo v příběhu? Ale zhruba po stopadesáti stranách došlo ke zlomu, v ději se objevily zvraty a já se začala bavit. Přesto se však nemůžu zbavit pocitu, že mi autor v druhé knize nenaservíroval nic nového. Ano, možná příběh obsahoval místy drsnější pasáže, ze kterých člověka až mrazilo, a měl originálnější námět, ale jinak nic závratného a šokujícího. V této knize Robert Bryndza více vyzdvihuje homosexuální tématiku. Ovšem vše vyznívá a plyne naprosto přirozeně. Takže za mě lepší Dívka v ledu a těším se na další díl série.

bigben
17.05.2017 5 z 5

Svižný, napínavý děj, sympatická hlavní hrdinka...jen pro mě blízké odhalení vraha.

ThePeace135
09.05.2017 5 z 5

Po vynikající Dívce v ledu přišel ještě napínavější a dramatičtější Noční lov. Robert Bryndza dokazuje, že je mistrem svého řemesla, který dokáže udržet čtenáře v napětí až do konce i přesto, že vraha odhalil už zhruba v polovině knihy. O to zajímavější to ale bylo. Díky tomu jsme totiž měli možnost nahlédnout přímo do "hlavy" pachatele a chvílemi vnímat svět jeho očima, což nám pomohlo pochopit, co ho vedlo k tomu udělat to, co udělal. Jediné co mě přeci jen trochu unavovala bylo věčné formální oslovování. Nejsem si jistá, jestli na pracovišti, kde se v podstatě všichni znají, je vážně nutné říkat si "detektive šéfinspektore" či "superintendante".
Noční lov je jedna z mála knih, která dostála tomu, co nese na své obálce a sice titulu "Světový bestseller". Toto označení na knihách totiž většinou vede jen ke zvýšení prodeje. U Nočního lovu je tomu ale skutečně tak. A já se velmi těším na další případ detektiva šéfinspektora Eriky Fosterové.

veronika9143
09.05.2017 5 z 5

Po Dívce v ledu, jsem musela sáhnout po knize Noční lov. Nestačila jsem se divit, jak jsem v prvním díle nemohla odhalit vraha, tady nám ho autor doslova představil. Paráda, líbilo se mi, že to dostalo jinou podobu a moc mě to bavilo. Jen tak dál.

hrabalikoval
09.05.2017 5 z 5

Jelikož mě strašně nadchla Dívka v ledu, hned jsem sáhla po druhém dílu. Musím říct, že nesklamal! Ikdyž od poloviny knihy víte kdo je vrahem, musím říct, že mě právě ta druhá polovina nenechala v klidu dokuď jsem knížku nedočetla. Knížka je napsaná stejně čtivě jako první díl. Nemohla jsem ji prostě jenom tak odložit a nechat třeba den bez i sebemenšího posunu v ději. Musím však říct, že homosexualita, která je v tomto díle velice očividná mě trošku překvapila. Už v prvním díle bylo vidět, že autor homosexualitu neskrývá. Ale v druhém díle už toho bylo trošku víc. Každopádně nemám proti homosexuálům nic, takže mi to ani v tomto množství vůbec nevadilo. Každopádně knihu jsem přečetla "jedním dechem" a těším se na další autorovi knížky. Celkově jsem zvědavá jak se bude vyvíjet život Eriky a hlavně na jakého dalšího šíleného vraha narazí.

ivousekk
09.05.2017 4 z 5

Je to fajn detektivka. Rozhodně lehčí než jsou severské kolegyně. Ale proč ne, občas je potřeba něco na odlehčení. Co se týče pátrání, bylo zajímavé, přimeřeně napínavé. Osobně spíše přeferuji nevědět, kdo je vrah, až do posledních stran. Pochvala autorovi za to, že už tak netlačil osobní problémy Eriky do děje. Byly tam, ale za mne mnohem méně než v předchozím dílu.

Karelvovsik
09.05.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila o trošku víc než Dívka v ledu ,ale Erika mi zatím k srdci nepřirostla. Uvidíme, snad bude třetí díl s Erikou Fosterovou ještě lepší a já si jí nakonec oblíbím. Hodnotím za 3,5 hvězdy.

pavčape
08.05.2017 5 z 5

Za mne trochu lepší než Dívka v ledu. Proto se těším na třetí případ Eriky Fosterové. Zda opět pozvedne laťku.

JitkaHambi
08.05.2017 5 z 5

Hrozně moc jsem byla nadšená z Dívky z ledu a tato druhá kniha je ještě lepší.Nemám co vytknout.Hodnocení pěti hvězdami mi prijde hrozně málo :-)Už aby vyšla,další kniha :-)Doporučuji.

Globuska
02.05.2017 5 z 5

Robert Bryndza už v prvním díle ukázal, že nejen severští autoři umí psát dobře konstruované detektivky, které umí čtenáře posadit na zadek. Spojení s britským humorem, silnou ženskou povahou a zajímavou zápletkou je to trefa do černého a tak trochu čerstvý vítr na tomto žánrovém poli. Druhý díl s komisařkou Fosterovou je na tom podobně. O to víc, že staví na případu, který se opravdu stal. Děj utíká, je čtivý. Jednotlivé postavy se dál rozvíjí a víc se soustředí i na samotnou hlavní hrdinku.

rodak
30.04.2017 5 z 5

Je to skvělé odbočení od švédských,norských thrillerů.Čte se to výborně,rychle,má to děj a logiku.I mimo dějovou linku -chování vyšetřovatelů a odstrkování ženské hrdinky se do knihy hodí.

PaniJani
29.04.2017 5 z 5

Kniha mi přijde o něco málo lepší než Dívka v ledu, je dost čtivá a často jsem se od ní nemohla odtrhnout. Ačkoliv nemám nic proti homosexuálům, přijde mi do očí bijící, že pomalu každý druhý je v knížce homosexuál.
A až na nějaké malé detaily, je to fajn kniha, tak dávám 5*