Nočný lov

Nočný lov https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380102/bmid_nocny-lov-P4K-380102.jpg 4 3479 815

Jednej horúcej júnovej noci je detektív šéfinšpektora Erika Fosterová privolaná k brutálnej vražde. Obeť, vážený praktický lekár, je nájdený vo svojej posteli udusený. Zápästia má zviazané a oči vypúlené pod priesvitným vreckom, upevneným tesne pod hlavou. O niekoľko dní neskôr zomiera za podobných okolností ďalší muž a Erika spoločne s kolegami Petersonom a Mossovou tušia, že čelia sériovému vrahovi. Ten svoje obete sleduje a vyčkáva na vhodný okamih, kedy udrie. Čo majú obaja mŕtvi spoločné? Existuje v ich minulosti nejaké tajomstvo, ktoré by ich mohlospájať? A čo ich spája s vrahom? Erika robí všetko preto, aby Nočného lovca zastavila a chytila, aj keď opäť riskuje a dostáva sa do konfliktov s nadriadenými. A navyše, možno vrah začína sledovať aj ju...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Night Stalker , 2016

baji42
12.11.2023 4 z 5

Další přečtená detektivka ze série s Erikou Fosterovou. Tato by měla být druhá. Trochu mi tu vadilo to, jak bylo s Erikou ze strany nadřízených zacházeno, ale asi to k současné anglosaské detektivce patří. Bryndza psát umí, ale přijde mi, že v poslední době píše hodně a rychle, a na knihách je to bohužel znát.

rengers
31.10.2023 4 z 5

Klasická detektivka, bez nějakých větších zvratů, ale čtivá. Autor příliš dává důraz na popis okolí, interiéru a postav.

jana1874

Druhý díl s Erikou Fosterovou

Další pěkná detektivka od Bryndzy. V této nám vraha prozradil brzy sám, takže se čtou i vrahovy myšlenek, důvody kvůli kterým se rozhodl zabíjet, jeho příprava na vraždu... I když jsem znala vraha, tak i tak to knize neubralo na napínavosti, jaká má u krimi být Navíc kniha si zachová ještě jiná tajemství, která jsou třeba odhalit.

Na začátku vyšetřování se detektivové dostanou do slepé uličky, ale postupně odhalují další stopy. Erika věří svému instinktu, a vede vyšetřování tím směrem, i když se stane, že díky tomu musí vedení oponovat, protože ti mají dojem, že motivem bylo něco jiného.

Je nefér, když osobní antipatie ovlivňují i práci, zvlášť když je to mezi nadřízeným a podřízeným.

Líbí se mi, že každou knihu, kterou jsem od Bryndzy zatím četla, pojal trochu jinak (např. někdy vraha představí sám, někdy tápu do konce a tak), až na jednu věc - často se jeho hlavní vyšetřovatelky dostanou do blízkého kontaktu s vrahem a mají na mále

mila2411
31.10.2023 4 z 5

I druhé setkání s Erikou bylo fajn. Čekal jsem drsnou krimi a té se mi dostalo.

Margherita_N
22.10.2023 3 z 5

(SPOILER) První knihu z téhle série, Dívku v ledu, jsem četla asi před pěti lety a nijak mě neoslovila, spolu s dívkou jsem uložila k ledu celého Bryndzu. Teď mě jen tak napadlo zkusit další díl a zdá se mi to lepší, vyšetřovatelka Erika už není tak depresivní, jen je trochu protivná tím neustálým dožadováním se povýšení v práci. Hodnost je pro ni nade všechno, i když jí to prostě dát nechtějí, bude tak dlouho otravovat svoje nadřízené, až se nad ní slitujou. Takovej typ policajta zatím z kriminálek neznám. Pochopit se její chování dá, protože má za sebou tragickou ztrátu manžela a nikdo blízký v jejím životě není, rodinu má až na Slovensku a sama žije v Anglii, tak se upnula na pracovní žebříček. Ze samotného případu s nočním lovem mi toho moc neutkvělo, jen že autor pachatele vyzradil už dost brzo a pak už jen čekáme, jak na něj policie přijde. Obětí bylo víc a bylo jasné, že je potřeba najít mezi nimi spojovník, čím vrahovi v minulosti ublížily. A pak si ještě pamatuju internetové konverzace mezi Nočním ptákem (vrahem) a Vévodou, kterého geniální Erika vypátrá taky, ale aranžované setkání pod hodinami na nádraží s nastrčeným figurantem jí nevyjde, místo toho ji vrah přelstí a skočí jí po krku přímo u Vévody v bytě.

Lily101
08.10.2023 5 z 5

Za mě “klasický díl série, který byl čtivý a napínavý.

spilina
04.10.2023 3 z 5

Co říct, námět v pohodě, Erika taky, ale že jí šéf stále nevěří, svěří případ a hned odebere, to mě mírně řečeno štve. Dám šanci ještě třetí knížce, snad už tahle nebude kopírovat stejný scénář.

Tereyciiik
03.10.2023 5 z 5

Za mě mnohem lepší díl než předchozí. Líbilo se mu tam vše, jen ta představa, že mě někdo šmíruje pod postelí, byla trochu zneklidnujici. Každopádně všechny postavy perfekt, občas se objeví nějaky šmejd nebo nesympatak, ale co by bez nich knížka byla. Každá potřebuje hajzlika, aby to mělo nějakou šťávu a co si budeme povídat, občas se u toho potřebujeme rozcilit a zanadávat si. Dokonalá kniha s dokonalým obsazením? To nikdo číst nechce

SumýšIrena
29.09.2023 4 z 5

Detektivka je skvělá, ale hrozně mi vadí, jak s Erikou stále zametají nadřízení. Proto dávám jen 4 *.

Ronny97
21.09.2023 5 z 5

I když mě Erika štve tím, že absolutně nerespektuje rozkazy nadřízeného, je mi svým způsobem sympatická. Kniha mě moc bavila, určitě si přečtu další díl :)

Hkk935
13.09.2023 5 z 5

Zajímavé téma, i když celkem brzy víte kdo je vrah, neubírá to na napínavosti. Smutný konec

Airelle
28.08.2023 4 z 5

Po přečtení Dívky v ledu jsem věděla, že se do dalších dílů pustím velmi brzy. Inspektorka Erika Fosterová mě velmi baví, její vyšetřování je velmi působivé, jde si tvrdě za svým a žádný vrah jí nemá šanci utéct.

Trochu mě zklamalo, že jí opět odvolávali z případu. Mám o britské policii asi trochu vyšší mínění, odvolávat někoho z případu jen kvůli antipatiím, je trochu na pováženou. To, že předávají případ, aby ho měli z krku je mnohem běžnější.

Vraha jsem odhalila dřív než nám ho odhalil sám autor, ale v téhle knize nejde ani tak o vraha, jako o tom, co ho k vraždění vede a o policejní práci, také o tom, jak snadno může dojít ve vyšetřování k omylu.

Líbí se mi, jak autor pojal postavy tak, že ve Vás vyvolávají emoce (lítost, vztek nebo sympatie tu jsou na všech stránkách). Cítila jsem určité sympatie i k vrahovi, to se povede málokdy a málokomu.

4444913
24.08.2023 2 z 5

Přiznávám že mi vadilo neustále přítomné špatné zacházení nadřízených s Erikou,takové klišé které je skoro ve všech současných detektivkách.Partner nechápe,nadřízení jsou byrokraté...Nějak jsem tím už otrávená.Jinak jako detektivka napínavé a zajímavé.

knihomolkaMist
21.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Další skvělý příběh Eriky Fosterové. Tentokrát už víme kdo je vrah dřív, než samotní vyšetřovatelé a jen sledujeme, kdy jim to dojde ve spojení s tím, že se tam dějí jiné nečekané zvraty. A bylo to skvělý! Erika zase odvolána, ale beru to tak, že to má jaksi nastínit její osobnost :D Sparks mě zatím neskutečně vytáčí, naopak zbytek Eričina týmu j super a strašně jsem si je oblíbila

katerina4564
25.07.2023 3 z 5

Druhý díl s Erikou Fosterovou, opět skvěle napsané, ale tentokrát budu mít výtky za 2 hvězdičky dolů.
Nejprve ale pozitiva, styl psaní nezklamal, líbilo se mi, jak je do knihy zapojeno poznávání vraha a odhalování jeho života, byť je malinko škoda, že čtenář nemá moc na výběr hádat
A teď co ty mínusy - s homosexuální tématikou nemám problém, ale čeho je moc, toho je příliš a mně toho v knize přišlo dost a některé ty výrazy a popisy, prostě mi to bylo místy až nepříjemné.
Další věcí je, že čtěte druhý díl a Erika už byla dvakrát na hraně s vrahem, pokud bude mít v každé knize na kahánku, budu z toho akorát otrávená. Doufám že jí autor časem dopřeje nějakého chlapa a povede její dějovou linku pozitivnějším směrem.
A závěrem mě opravdu vytáčí Marsh a Oukley, přijde mi opravdu hodně přehnané, že zatím v obou dílech Eriku odkláněly od případu a ona ho i přesto vyřešila, doufám že se tento ,,postup" nebude opakovat v každém díle.
Nicméně číst budu určitě dál, už se moc těším jak se bude osud Eriky vyvíjet.

Patrik02
14.07.2023 4 z 5

V Nočním lovu se znovu setkáváme se známými vyšetřovateli, autor nám opět poodhalí kousek jejich soukromí a pomalu začíná splétat jejich pracovně vytížené životy dohromady. Originálně vystavěný případ, skvěle promyšlený motiv a také nehezká minulost vraha a napínavé finále. Víc neprozradím, abych nespoileroval. Roberta Bryndzu tímto rozhodně doporučuji.

Lucy
12.07.2023 4 z 5

Další díl , Dívka v ledu mě malinko nadchla více, ale jen o trošku. Kniha se opět perfektně čte, napínavá až do konce a dále mě zajímá osud Inspektorky Eriky Fosterové. další díl už koupen

Satyrka
10.07.2023 5 z 5

Tak první díl jsem četla ve slovenštině, druhý jsem sehnala už jen v češtině, ale nevadí. Bryndzův styl mě pohltil. Tak moc, že jsem se rozhodla celou sérii přečíst bez prokládání jinými knihami. Přestože Erika mi nesedla úplně stoprocentně, v tomto díle jsem jí přišla víc na chuť. Celkově mě tento druhý díl bavil o kapku víc než předchozí a tak jsem dala plný počet hvězd. Fakt mě to baví! Nerada jsem se s knihou loučila.
Spoilery:
Tento díl se mi asi líbil víc proto, že se blíž seznámíme s vrahem, přidá to nový pohled, přestože jsem zprvu byla skeptická k tomu, že vraha známe už tak brzy a že taková skutečnost nepokazí celý příběh.
Co mě docela štve, stejně jako Eriku, je povýšení. Nedává mi to smysl, proč povýšili Sparkse, přijde mi jako někdo, kdo chce mít případy jen rychle vyřešené a vůbec nekouká na to, koho obviní, jen ať je to rychle z krku. Erika nemusí Oakleyho. Já taky ne...
Co mi ale trochu uniklo je to, jak Simone přišla na to, kdo je Vévoda, kde žije a tak?
Co začínám čekat každou knihu a nejen v této krimi sérii - že v závěru se vždy s padouchem utká náš hlavní hrdina. Mohla by být malá změna?
A v tomto díle máme taky docela nálož homosexuálů!
Nic z toho není výtka, jen takové moje postřehy.
"Fun fact": Erika nejspíš pojede do Vysokých Tater, já od nich před týdnem přijela, a společně se mnou i další díly série, takže jdu na další díl a moc se těším!
Větu z knihy, kterou musím vypíchnout:
"Pro jeho fanoušky byly ty postavy stejně reálné, jako jsi ty nebo já."

Lenka_S
27.06.2023 5 z 5

Po přečtení Dibky v ledu jsem napsala, že se k Erice brzy vrátím. Trvalo mi to skoro 4 roky, ale jsem ráda, ze jsem se k ní opět dostala. Opět mě děj vytáhl a ja s napětím četla a četla :-) .

Fazolecek
26.06.2023 5 z 5

Kniha se moc dobře četla (velké písmena a krátké kapitoly) a rychle ubíhala. Děj je napínavý od začátku až do konce. Je fakt, že se Erika vzpírá autoritám, ale tuším, že je to záměr, uvidíme, co přinesou další díly =)