Noční pták

NEJDĚSIVĚJŠÍ VZPOMÍNKY JSOU TY, KTERÉ SI NEPAMATUJEŠ. Sanfranciský detektiv Frost Easton nevěří v náhody. Sebevražda dvou žen v šíleném záchvatu, jedné skokem z mostu, druhé kulkou na svatbě přítelkyně, musí mít něco společného. Stopy ho zavedou k Frankie Steinové, psychiatričce, která oběma zemřelým vymazala z paměti události, jež v nich vyvolávaly panické stavy. Frankie zná leckterá tajemství svých pacientů. Smí je však Frostovi vyzradit, aby ochránila jejich životy? Pak se jí ozve někdo, kdo si říká Noční pták. Kdo toho o obou případech ví až mnoho. A zná i Frankiina tajemství – a Frostovy noční můry… Brian Freeman je zkušený autor více než tuctu psychothrillerů, jeho knihy vycházejí ve 20 jazycích a 46 zemích. Noční pták je úvodním dílem série případů Frosta Eastona....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/366578/nocni-ptak-LaU-366578.jpg 4.350

Sněhulák Easton (1.)

The Night Bird (2017)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

alzbeta4340
dnes

Není úplně běžné, aby se autorovi podařilo stvořit tak sympatického detektiva jako je Frost Easton. Právě proto je mi až líto, že mě kniha víc nechytla. Zápletka se ztrátou paměti a změnami vzpomínek mě prostě nebavila tak, abych si Nočního ptáka dobře užila. Myslím, že na knihu budou hodně různé čtenářské názory.

Hella
předevčírem

Za sebe nedoporučuji - zdlouhavé, šíleně nesympatická postava psycholožky (co je to za odbornici slepici, když tak bezmezně podlehne kouzlu psychopata?), způsob provedení oněch "sebevražd" mi taky nepřijde zrovna věrohodný.... prostě jen tak tak dočteno.

TracyB

Nebylo to špatné, taková průměrná jednohubka. Pod kůži se mi však nedostala.

astra3

Kniha se četla celkem dobře. Místy mi přišla zdlouhavá. Už jsem četla lepší.

shimice

Super čtivý, začala jsem a nešla spát, dokud jsem nedočetla.

Ewik

"Jaká je Vaše nejhorší vzpomínka?"

Noční pták je napínavá a sugestivní detektivka, která pěkně zamotá hlavu nejen sympatickému detektivu Frostovi, ale i psychiatričce Frankie Steinové.
Chytře dávkované napětí střídají poklidné chvilky, které navodí pocit jistoty a bezpečí jen proto, aby se Noční pták opět mohl zlověstně vplížit do nevinných životů a dokázat, že je vždy připraven a o krok napřed.
Téma paměťové rekonstrukce v kombinaci se sugescí, zásadní téma knihy, je velmi zajímavý a nebezpečný nápad, ze kterého mě mrazí. Přidejte k tomu pomstychtivého geniálního psychopata a víte, že problém je na obzoru.
Působivá, čtivá detektivka (nijak strašidelná) udržující si své vlastní proměnlivé tempo. Knihu jsem si užila (číst ji lze i v noci) a už se těším na další Frostův případ.

pswat

Skvele napsane a napinave az do konce. Parkrat se i usmejete

zdazilek

Já jsem spokojená :) tohle je knížka přesně pro mě. Napínavá, čtivá prostě skvělá. Jsem zvědavá na další díl.

baida

super psycholigický román, těším se na další díl

Didi15

Za mě teda paráda:) Frost nenudí , Schack je bezvadný . Téma skvělé. Nemám co vytknout, těším se na další díl.

tulip131

Prvních 200 stran to byl zpomalený film, bla bla první sebevražda, bla bla druhá sebevražda, bla bla třetí sebevražda. Zbylých 150 stran už mělo tah na branku, přečetla jsem je na jeden zátah. Kniha jako celek nebyla špatná, ale už si ji znovu nepřečtu. Kdo se chce bát, tak tahke kniha mu to nedopřeje.

zuzana2599

Na pár večerů se na můj noční stolek uhnízdil Noční pták. Kdyby byl skutečný, byla bych neskutečně vyděšená, ale že to byl knižní pták - papírový, tak to se mi moc zamlouvalo :-) Ano, Frost je velký sympaťák a hlavně mě dostal ten jeho povedený kocour. Byla to kvalitní detektivka, dobře napsaná a já se určitě zase ráda setkám s Frostem při řešení dalšího případu. Těším se i na kocoura !!

peko

"Noční pták" je stále ve střehu a krok přede všemi. Zde se opět potvrdilo, jak moc je důležité, dávat si pozor, co a kde odklikneme, otevřeme. Jakým aplikacím důvěřujeme .... Jak je vše snadno zneužitelné. Jak velmi jednoduché je získávat informace - o vás a vašem životě, a poté tyto informace použít, zneužít ....
Frost má mé velké sympatie a těším se na pokračování a řešení dalších jeho případů.
Za sebe rozhodně doporučuji. Thriller nepostrádá nic. Napětí od začátku do konce ...

Sallka

Za mě bohužel celkem propadák. Těšila jsem se na napínavou jízdu, ale projela jsem se pouze po zavedených kolejích, a že bych se u knihy tak bála a četla ji pouze za světla, to už vůbec ne (reklama). Nápad s pamětí se mi líbil, ale celková zápletka a konec mi přišel dost vágní a nezajímavý.
Velké plus patří určitě sympaťákovi detektivu Frostovi, který si právem zaslouží v hodnocení jednu hvězdičku (I když, nechávat potencionální oběť samotnou v autě?? WTF??).
Po dalším dílu ale určitě sáhnu.

ivana1975

Podla mna je to super kniha ale dalsiu cast citat nebudem... Ked porovnam podobnu tematiku tak Balik od Fitzek-a bol lepsi

kneslova

Náhodou jsem nedávno četla Zkaženost, i ta byla dobrá, ale Noční pták je ještě lepší. Dobře napsáno, velice sugestivně popsaná manipulace s pamětí a vnímáním u člověka a následné dilema, je li to ku prospěchu či naopak. . . výborný nápad na detektivku i zpracování. Nějaké výhrady k pravděpodobnosti děje bych našla, ale jinak super čtení

Babouš

Koupeno v úterý a dnes dočteno. Těšil jsem se na každou chvilku, kdy se do toho napínavého příběhu zase budu moct ponořit. Hlavní hrdina detektiv Frost Easton je prostě sympaťák, líbilo se mi, že musí spojit síly s psychiatričkou. A záporák správně geniální. Napínavá zápletka, překvapivá pointa, prostě detektivní thriller, jak má být.

bend-ik

Pekná, nepreplácaná obálka a nie príliš tuctový motív vražedného zahrávania sa s ľudskou mysľou a spomienkami majú potenciál, ktorý však autor akoby nedokázal správne uchopiť.
Ľudské traumy, terapeutické sedenia či samotnú úpravu povedomia autor rozvinul a využil len čiastočne - od „témy" som čakala ďaleko viac, pretože práve toto je ten prvok, ktorým sa Nočný vták môže odlíšiť od iných a vďaka ktorému anotácia, a teda knižka, čitateľa (pri)láka. Doteraz mi chýba a neviem mu prepáčiť, že pre nás, čitateľov, nedotiahol a neukázal nám, „ako“ sa vrah s obeťami vyhral, „čo“ konkrétne im s hlavou urobil a najmä, postupne vyprcháva aj najpodstatnejšie - „prečo“ to všetko.
Škoda tohto a škoda aj nevýrazných a slabučko vykreslených postáv, ku ktorým si, ani keby ste sa akokoľvek snažili, nemáte šancu vytvoriť žiadny vzťah – a tak je vám vlastne úplne jedno, ako to s nimi vo finále skončí.
Čo sa ale autorovi naozaj vydarilo, a priznávam, že ma tým prijemne prekvapil, je záver. Ten totiž, ak je v krimi žánri len pozliepaný, dokáže aj inak veľmi dobrých pár stoviek strán úplne zabiť. A Freemanov? Nielenže sa zaň vonkoncom nemusí hanbiť, ale po niektorých slabších dejových líniách a miestami nelogických konaniach pár osôb (nechcem byt konkrétnejšia a spoilerovať :)), naservírovanie nečakane vyplávanej spomienky u mňa knižku vyzdvihlo o hviezdičku vyššie.
Nanešťastie však len toto nestačí(lo) a Nočný vták je ako celok, žiaľ, trochu sklamaním a popri iných žánrovkách bude spomienka naň len priemerne uchovaná.

Keďže som čitateľ, ktorý bazíruje na pravopise a štylizácii textu, pri čítaní (najmä v prvej tretine knižky) ma skutočne veľmi rušil autorov spôsob vyjadrovania sa – používanie krátkych situačných viet bežne oceňujem, ale vystavať na nich dej a súvislé strany textu je too much a kazí to plynulosť čítania. Na druhej strane, krátke kapitoly samotnú čítavosť knižky oživujú a čiastočne tým vyvažujú aj spomínanú „ťažkopádnosť“.

NikolIris

Kniha ma veľmi milo prekvapila