Vládci strachu

Vládci strachu https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1066/mid_vladci-strachu-AaZ-1066.jpg 5 1115 121

Takřka kyberpunkový obraz blízké budoucnosti střední Evropy a strhující akční příběh o souboji dvou ras, které se již v dávnověku rozešly se svými lidskými předky. Žijí mezi námi upíři? Výborný akční příběh o boji mezi upíry a lovci z roku 2023, který se odehrává převážně v Čechách. Poklidný život upíra Richarda Adolfa končí při obnoveném lovu – brání se hlavně v Praze a snaží se vypátrat a zničit vůdce Lovců – alchymistu Azzoparda.. První díl volné série o upírech, některé postavy se prolínají do dalších Kulhánkových knih. Tvrdě akční krvavý nářez, výborně čtivý.... celý text

Wiruss
23.04.2014 2 z 5

Je zde velmi vidět, že je to prvotina a mnoho věcí nedává smysl a do děje musí vstupovat vyšší moc, aby se něco vyřešilo. Autor má problémy se stavbou vět, či složitějším souvětím (to se zas tolik nezlepšilo ani v dalších knihách). Z hlediska akce je to příjemná jízda, ale skoro nic ji nepovyšuje od šestákové literatury. Dle mého rozhodně nezasloužený kultovní status...

Afrodedek
15.03.2014 5 z 5

K této knížce jsem se dostal až po 4 dalších knihách tohoto autora, takže už mám s čím srovnávat. Knížka se mi moc líbila, ale zatím řadím nejvýše Noční klub. Všechny knížky mě ale neskutečně bavily!

Eire
11.03.2014 4 z 5

Moje první kniha od Kulhánka. Měla jsem strach, že to bude krvák jak hrom, jelikož jeho pozdější knihy prý jsou (co jsem slyšela od kamarádů - věrných Kulhánkových čtenářů) plné potoků krve, létajících vnitřností a rozstřílených hlav. Naštěstí to nebylo nijak hrozné :) , jinak děj pěkně odsýpal, hlavní postava = sympaťák, hlášek bylo také dost a pro romantické povahy se našla i ta love story. Z hlediska promyšlenosti upířího světa a životního stylu se mi sice víc líbí Darren Shan, ale proč by to tak vlastně nemohlo být. Pro mě kniha Vládci strachu znamená velmi dobrou odpočinkovou četbu s lehkou filosofickou tečkou na konci.

Finskej
06.02.2014 4 z 5

Kulhánkova prvotina. Ve své době nemalá pecka, protože česká SF tehdy ještě nic takového neměla a neznala. Pro mnohé ctitele autora nejslabší z řady jeho knížek, pro mě osobně naopak snad ta nejlepší, protože ještě ne tak ukecaná, ale přímočará a stručná. A i dnes a i pro ty, kdo SF jinak neholdují, příjemná odpočinková akce.

Madluska
06.01.2014 4 z 5

Knížka, u které se budete smát nahlas! Aspoň mě tedy Richard Adolf (Dolfík!) Eriksson (ten zejména), Pumlíč (ten možná ještě o trochu víc), Slizoun Salazar, Klára a i další postavy se svými absurdními osudy dost bavili. Chtěla jsem vypsat nějaké hlášky, ale za prvé bez kontextu to není ono, za druhé bych se asi upsala - fakt jich tu padlo požehnaně. Trochu mě nudil samotný proces vysvobozování (zas tak moc mě totiž výčty zbraní a detailní popisy úprav auta neberou), jinak ovšem výborné, hlavně propracovaný upírský svět. Doslov ale opět perfektní. Jo a ještě mě pobavila představa telefonních budek a CD přehrávačů v r. 2024. :-)

Bača
10.11.2013 5 z 5

První dílo pana Kulhánka o upírech... Na tento kus jsem se dostal na doporučení od mé dobré kamarádky. Prý se nebudu nudit a Stmívání (ač jsem jej nečetl, ale shlédl filmové zpracování, dva díly) bude oproti tomu nuda. A světe div se, měla pravdu!!! =) Kulhánek nejen, že tak trochu překope veškeré poznatky o upírech, které obecná veřejnost zná z filmů a knižních zpracování, ale ROZHODNĚ se mu to povedlo! Ikdyž je to o prvotina o upírech, je kniha čtivá, má spád a čtenář se nenudí!!! Mohu jen a pouze doporučit! A samozřejmě i volné pokračování, čím je Noční klub I a Noční klub II. =)

Honey0105
22.10.2013 5 z 5

Upíři, do kterých se střílí, oni pořádně zabíjejí a nemají vůbec jednoduchý život? Ha, tohle si měla přečíst Meyerová, než splácala svoje Stmívání, tomuhle se totiž říká pořádný upíří příběh, který stojí za to!

Eigis
02.10.2013 5 z 5

Na prvotinu hodně silný rozjezd. Po přečtení je jasné, že autor svoje osvědčené postupy během let nezměnil, pouze vylepšil a to je dobře.

Lenka Žofka
25.09.2013 5 z 5

Je znát, že je to prvotinka...je to sice rukopis jak vyšitý, jen ještě ne tak vypilovaný a spíš jako by si oťukával čtenáře, jestli vůbec bude mít smysl něco plodit do budoucna :) no jasně, že to smysl má!!! Minimálně pro mě 100%

MartinH
10.09.2013 4 z 5

Pro mě asi nejslabší Kulhánek, neříkám špatný, ale někdo musí být poslední a jako prvotina ješte není tak parádní jako ostatní majstštyky. Jinak samozřejmě oproti Kotletům, Žambochům či Kopřivům to je umění.

BaSiNi
08.09.2013 5 z 5

Další upířina od p. Kulhána sice o něco slabší než Noční klub, ale pořád je to pecka!!!!!!

Ocas
07.09.2013 4 z 5

Pro mě asi nejslabší kniha od Kulhánka. Je dobrá, netvrdím že ne, ale protože sem přečetl Kulhánků dost, toto mě tak nepoložilo. Jinak samozřejmě doporučuji.

Toja75
17.05.2013

Pro mě to byl kdysi také první Kulhánek a ukázal mi možnosti "adrenalinového čtení". Závislost , která nekončí :)))

lennyd
06.04.2013 5 z 5

První kniha kterou jsem od Kulhánka četl, a taky kniha, díky níž jsem si na Kulhánkovi (resp. na jeho knihách a na jeho způsobu psaní) vytvořil závislost. Knížku jsem četl už asi stokrát, a kdykoliv mám horší náladu, tak sáhnu právě po ní. Možná bych dokázal souhlasit s některými názory, že některé novější knihy jsou víc "in", ale pro mne je tahle prostě ta první, a tím má i své nesmazatelné kouzlo...

wally
29.03.2013 3 z 5

Možná jsem jen zmlsaný tím, že jsem se dříve než k této knížce dostal k Nočnímu klubu atd. Jde cítit, že jde o autorovu prvotinu a některé věci a prvky nejsou ještě zcela vypilované...ty , které z novějších příběhů dělají to SUPER. Ale aby mne někdo nepochopil špatně...knihu jsem přečetl za dva dny a fakt jsem se u ní bavil. Být to jiný autor a nečíst jeho novější kousky, tak bych dal hvězd víc, ale protože vím, že pan Kulhánek umí víc, tak v porovnání s pozdějšími příběhy dávám jen 3*.

steppen-wolf
24.03.2013 5 z 5

První a nejlepší Kulhánek, a zároveň jediný, jež má nezadatelné právo na existenci. Vše ostatní byla již jen nastavovaná kaše - čtivá a chytře vymyšlená, ale v kontextu kulhánkovského kultu nepochopitelná, Vládci strachu si však svou kultovnost zaslouží.

Fuksinka
06.03.2013 5 z 5

Být upírem (velmi bohatým upírem) by mohlo být super, kdyby po vás ovšem nešli lovci skoro z celého světa. Potom vám místo užívání si nezbude, než se vcítit do kůže lovné zvěře, nebo se naopak naštvat a pokusit se o malou genocidu...
Vládce strachu jsem si nechávala při čtení Kulhánka nakonec. Asi jsem se bála, že první knížka nebude tak dobrá jako ostatní (ono by bylo divné, kdyby se nezlepšoval). Jo, v porovnání s Cestou krve nebo Nočním klubem, Vládci strachu trošku kulhají, ale stále jsou super.
I Vládci strachu mi potvrdili, že fantasy je občas tak trochu červená knihovna pro chlapy (to nemyslím nějak zle). Náhodou upír a nakažená šlapka, k tomu několik, vlastně moc rozstřílených hlav a pořádně černej humor, to by byl Tvajlajt :-D

Mesič
17.12.2012 4 z 5

Občas zde čtu na Kulhánka špatné reakce,ale mě se to určitě netýká. Já se u jeho knížek vždycky dobře bavím. Když chci oddychovku a knihu, u které neusnu, protože je plná akce a dobře "odsejpá", tak jsou jeho knihy skvělá volba. Já tedy doporučuji

Pirkaf
31.10.2011 4 z 5

Na této knize je poznat, že je to autorova prvotina. Prostě spíš taková příprava na nářezy, které příjdou potom..

Switch
27.07.2011 5 z 5

Perfektní kniha z pera českého autora - to co mi kniha dala jsem opravdu nečekal, Kulhánek píše opravdu zajímavým stylem a knihu jsem doslova zhltnul.

upíři prvotina české sci-fi

Jiří Kulhánek