Noční klub. Díl první

Noční klub. Díl první https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1057/bmid_nocni-klub-nocni-klub-i-ZEv-1057.jpg 5 2496 333

Noční klub série

Chcete přežít příštích tisíc let? Potom byste si měli přečíst tuto knihu. Nechcete-li, i pro vás mám dobrou zprávu - místa na hřbitovech výrazně zlevní. První polovina nového příběhu Jiřího Kulhánka je plná sveřepých slov, sveřepých tajných organizací, sveřepých zabijáků, sveřepého černého humoru a samozřejmě nemohu opomenout neméně sveřepý recept na dlouhověkost. Vy, kteří dáváte přednost ekonomicky výhodnému místu pod tisem, nebuďte smutní, my ostatní na vás příštích tisíc let nikdy nezapomeneme...... celý text

Vincent12
28.04.2015 5 z 5

Kulhánek je je Pan dokonalý. Dokáže si dělat legraci z absurdnosti situace, aniž by pošlapal hrdinu či příběh.
A číst jeho knihy znamená žít v rafinovaném světě ,kde pro vás na každé +-třetí stránce čeká ukrytý geniální vtip. Po dočtení knihy obvykle přichází deprese z reality :D
Jeho hrdinové jsou extrémně styloví, ale nejvyššího stylu dosáhl Kulhánkův styl literární. Díky!

Terva
19.04.2015 5 z 5

Zní to eroticky, ale je to vlastně dobrodružná kniha plná krve, ironie,
černého humoru, upírů a levitování.
Kniha, kterou napsal Jiří Kulhánek, je rozdělena na dvě části.
Toto je část první:
Jedná se o skupinu lidí, kteří berou zákon do svých rukou a trestají zločince všeho druhu.
Jejich sídlo se nachází hluboko v katakombách kdesi pod Prahou.
Hlavní hrdina Tobiáš a několik dalších se však při své činnosti setkají se skupinou o hodně silnější, která je vlastně rozpráší. Děj se pak přesouvá z Prahy až do vod světových oceánů.
Víc nebudu prozrazovat.
Kniha se čte skoro sama. Čtenář se neustále uculuje a někdy přímo řechtá smíchy.
Malá ukázka:
Protože jsem mířil na zbraň nedopadl salamandr dobře. Obrovská kulka urvala puškohled,
a náhodou, jaké se ale stávají věci, mu ho zarazila do pravého očního důlku.
Hluboko.
Oko, do duše okno.
Kdyby v čočce dalekohledu bylo červené světélko vypadal by jako Arnold v Terminátorovi.
"Hasta la vista, baby" zašeptala Natascha. Taky má nakoukáno.
"Neměl si začínat, hajzl," řekl jsem a z třetího patra začala kapat krev.

alfinha2321
16.03.2015 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem (ano, určitě tomu napomohl i nucený chřipkový pobyt v posteli) a líbila se mi. I když tedy na pět hvězdiček to nevidím ze dvou důvodů - mnohem víc se mi líbila myšlenka první části knihy, než ta hlavní nosná linie. Za druhé, na mě příliš akční - nedokážu si v hlavě vykreslovat akční bojové scény, takže je jen tak přelítnu očima, a v tomto případě jsem přelítávala často. Každopádně i přes tyto výtky určitě sáhnu po druhém dílu i po některých dalších autorových knihách.

alfons6903
16.03.2015 3 z 5

vicemene se stotoznuji s nazorem
"Vzhledem k vynikajícím recenzím velké zklamání. Je to čtivé, jenže děj je prosťounký až příliš a někdy vyloženě hloupý. Měl jsem pocit, že si Kulhánek stvořil alter ego, aby si léčil komplexy z normálního života."
asi nebyla tak spatna, ale pri hodnoceni, ktere ma jsem proste ocekaval vic (precetl jsem oba dily, zajimalo me, jak to dopadne, ale dost jsem preskakoval - nemel jsem pocit, ze se o neco ochudim)

dalsi knizky od autora rozhodne cist nebudu.

ttinecka
09.03.2015 5 z 5

Musím uznat, že je to jedna z mála knih v poslední době, která mě bavila od začátku až do konce - i přes masakry a hektolitry prolité krve :-) Skvěle napsané!

Trina1
06.03.2015 5 z 5

Vše tu už bylo řečeno a tak abych se neopakovala po ostatních komentujících, pouze dodám: Noční klub je bomba!!!

tlllk
20.02.2015 5 z 5

autor doviedol fígeľ " *** " do dokonalosti, žiadne nudné Intermezzo, iba akcia "***" bum iná akcia *** až do konca knihy. Počet naraz prečítaných strán stúpal exponenciálne s každým ďalším otvorením knihy.

lusinda1983
13.02.2015 5 z 5

Od teď můj nejmilovanější příběh o upírech.

groula
08.02.2015 5 z 5

klasickej Kulhánek. Kniha je, jako všechny jeho knihy, famózní....

d.a.s.a
26.01.2015 5 z 5

Nejsem fanouskem zanru fantasy, ale tohle me proste moc bavilo!

veronika9388
14.01.2015 5 z 5

Tohle je prostě pro fanoušky takové tvorby něco velice luxusního. Čtivé, štiplavé, vtipné. Prvně jsem nevěřila, že by se mi to nelíbilo, ale oba díly jsem vážně zhltla.

Rentonn
04.01.2015 5 z 5

Má první přečtená kniha od Kulhánka a mohu jen doporučit. Jdu hned na druhý díl :)

LuciusWlk
18.12.2014 5 z 5

První kniha Nočního klubu je pro mě příjemným překvapením. Česká tvorba mě většinou moc nenadchla (možná jen špatným výběrem), ale Kulhánková kniha je příkladnou ukázkou, abych nad českými autory nelámal hůl. Příběh je celkem poutavý, nádherně vymyšlený a perfektně odvyprávěny. Nová vlna upířích příběhu mě upřímně děsí, ale zde je i tento prvek vymyšlený zajímavě a „poutavě“. Moc jsem se nezajímal o anotaci a nechal se přesvědčit vysokým hodnocením. Příběh mě proto opravdu překvapoval, především, když se úvodní děj a postavy nečekaně zlomí a…
Vyprávění je velmi svižné a zábavné a po první knize se nadšeně pouštím do knihy druhé.

Pepek24
15.12.2014 4 z 5

Zábavná upířina, hlavně loď paní Dao mně dost bavila, a návaznost na vládce strachu pobavila, představa že Jirka je upír ... :-) Jednoduše řečeno Kulhánek Rullez

jirincz
17.11.2014 3 z 5

První polovina knihy s Nočním klubem mě fakt bavila, zajímavá myšlenka. Ale od doby upírství mě to spíše nudilo a život na lodi apod. byl opravdu úmorný. Četlo se to sice rychle a dobře, ale nic extra pro mě a to až fanatické obdiování nějak nechápu... Také mám výhrady k sexu a erotice. To fakt v knihách nechci... Místy bych ubral i na brutalitě. Druhý díl si nejspíše přečtu, ale další knihy od Kulhánka nevím. Prostě slušný průměr, a to je asi tak vše...

maca5449
06.11.2014 5 z 5

Důvod proč čtu tento žánr a také důvod proč přistupovat k českým autorům bez předsudků typu: je to české, nebude to dobré, zahraniční dycky lepší. Škoda jen, že se kniha nedá sehnat za "normální" peníze. :D
Geniální dílo!

Gallaxy
28.10.2014 3 z 5

Po knížce jsem šáhla, protože jsem nebyla schopna pochopit, proč se prodává za tak šílený peníze. prvních pár stránek jsem jen valila oči, nápad s nočním klubem mi přišel geniální a pak jsem jen čekala, co z toho vyleze.
Nesnáším nechutné scény, ale tady to bylo tak nějak v pořádku. Kulhánek píše skutečně poutavě. Ale nejsem si jistá, jetsli někdy budu číst znovu. Četla jsem jen protože mě zajímal konec. Dávám jen 3 hvězdičky, protože se obávám, že při dalším čtení mi kniha nic nedá.

Mixy
05.10.2014 5 z 5

Skvělý příběh s nečekaným zvratem, zasazený do námi známého hlavního města - Praha. Díky tomu se mi zdál příběh ještě více bližší a atraktivnější. Kdo ví, co se skrývá pod Prahou...

miasa01
13.09.2014 4 z 5

Takže přečteno ... bylo zajímavé tuto sérii číst po Vyhlídce na věčnost. Spoustu věcí to objasnilo a strašně ráda jsem si zpětně přečetla o tom, co se stalo Karolíně, Tobiášovi a spol. Za mě 4 a půl hvězdičky, protože některé pasáže na mě byly trochu zdlouhavé.

dracek666
16.08.2014 5 z 5

Naprosto úžasné. Za mně plný počet.

upíři humor česká literatura česká fantasy akční česká fantastika

Jiří Kulhánek
česká, 1967