Noc v Central Parku

Noc v Central Parku https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352654/bmid_noc-v-central-parku-XW7-352654.jpg 4 272 86

New York, osm hodin ráno. Alice, mladá pařížská policistka, a Gabriel, americký jazzový pianista, se spolu probudí připoutaní jeden ke druhému na lavičce v Central Parku. Neznají se a ani si nevzpomínají, že by se někdy potkali. Předešlý večer trávila Alice s kamarádkami na Champs-Élysées a Gabriel hrál na piano v dublinském klubu. Prvotní šok střídají otázky. Jak se mohli ocitnout v Central Parku, když pouhý večer předtím byli každý jinde? Kde se vzala krev na Alicině košili a čí je? Proč chybí kulka v její zbrani? Aby pochopili, co se vlastně stalo, musí spojit svoje síly a pátrat. Pravda, kterou odhalí, naprosto změní jejich dosavadní životy… Napjaté očekávání vás zcela pohltí a donutí číst až do mistrovsky vypointovaného konce!... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

Central Park , 2014

ArwenAragorn
17.08.2018 5 z 5

Knihu jsem si užila, bavila mě. Nemám výhrady ani k trošku krkolomnému rozuzlení.
Pane Musso, jste prostě skvělý a prosím pište, ať se mám zase na co těšit!

bookcase
13.08.2018 5 z 5

Nejprve se mi to zdálo až příliš akční, ale říkala jsem si, je to Musso, vydrž, to se vyvrbí a budeš čučet! A taky že jo, zase mi vehnal slzy do očí, toho chlapa prostě miluju!

Marika Vanova
10.08.2018 4 z 5

Rozjezd této knihy byl dobrý, napínavý, ale.. nakonec tomu něco chybělo a zároveň přebývalo do dokonalosti. Za mě 90 %.

VIVINKAR
03.08.2018 5 z 5

Prostě pecka...ke konci knížky si už myslíte, jak jste geniální, že "panebožekonecnepřekvapí" a pak... Musso je prostě skvělý! Už aby vyšla další díla!

janadibelkova
24.07.2018 5 z 5

Je fakt, že jsou okamžiky, kdy si u téhle knihy řeknete, že tohle už je trochu moc, ale na druhou stranu čtete jedním dechem, protože Musso je skvělý vypravěč a jeho knihy se čtou samy. Pro mě zatím bezkonkurenční zůstává jeho dílko Budeš tam? Ale ráda doporučuji i Noc v Central Parku. Hodně lidí tady kritizuje konec a mě se zrovna líbil, naprosto originální..

Gabibi
22.07.2018 4 z 5

Jako byste četli film, který má spád, ponoříte se do něj, užijete si ho, přestože víte, že ten hollywoodský biják je jeden velký mišmaš přitažený za vlasy.

petrzel
13.07.2018 4 z 5

Třičtvrtě knihy byla naprostá bomba nádherně se četlo ,ale konec je prostě jinej a zklamal mě a to dost.

Dela111
05.07.2018 4 z 5

Chcete si přečíst něco napínavého, trochu thriller, trochu bláznivého, něco uvěřitelného, zároveň místy neuvěřitelného, bez potoků krve, ale nabitého dějem, vždy s nečekaným koncem, ale rozhodně zatraceně čtivého?? Sáhněte po jakékoli knize od Guillaumeho Mussa.
Noc v Central Parku je má druhá kniha od tohoto autora a opět velmi čtivá, ale chápu rozčarování některých čtenářů nad koncem, i mně tam jedna věc hodně neseděla. Nicméně ať už máme jakékoli výhrady, nuda u této knihy nehrozí.

CharlesWard
17.05.2018 1 z 5

Kniha měla poměrně dobře našlápnuto. Celou pracně budovanou zápletku, ale pohřbil značně nepravděpodobný a vlastně i nesmyslný závěr.

lucie2371
03.05.2018 5 z 5

Co je psáno, to je dáno. Tato kniha je opravdu zábavným thrillerem, přesně jak píšou na zadní straně obálky.
Je v ní napětí, akce i vtipné hlášky u kterých jsem se pěkně nasmála.
Knihu určitě doporučuji a dávám plný počet hvězdiček.

Sobotikova
20.04.2018 3 z 5

Z této knížky jsem hodně rozpačitá. Knížka se sice četla dobře, měla spád, ale celé mi to přišlo přitažené za vlasy, nereálné.

Polinka92
13.04.2018

Od tohoto autora jsem četla jen tuto knihu, páč jsem ji dostala na Vánoce.
Ze startu jsem měla problém se začíst, až v nemocnici jsem na to měla víc času.
Když jsem četla příručku: "Jak napsat dobrou knihu", zpozorněla jsem u upozornění, že by se autor neměl zabývat popisy, které nejsou podstatné.
Celkem mě u této knihy znepokojovalo, jak často a zbytečně moc autor popisuje postupy cesty. Napřiklad: "Doprava, nakonci bloku doleva, dvě sta metrů rovně, pak odbočila zase vlevo..." (ilustrační popis). Nebýt tam zbytečné popisy cest, kniha by byla poloviční.
Ale ve výsledku se mi příběh celkem líbil. Je správně zmatkojdní.

broskev28
29.03.2018 3 z 5

Můj druhý Musso přinesl zklamání. Čtivost mu - alespoň pro mne - ubíralo jak střídání osoby vypravěče v současnosti a minulosti, tak především samotné téma. Bylo mi jasné, že zápletku nikdy nerozluštím, ale to mě tolik netrápilo. Naopak velkým zklamáním pro mě byla poslední kapitola; zatímco Volání anděla občas velmi syrově kopírovalo realitu, tady se nás autor snaží ukonejšit.
A opět mi vadí řádky psané kurzívou na zadní straně přebalu - zábavný thriller bych si představovala poněkud jinak . . .

evelýny
28.03.2018 3 z 5

Překombinovaný příběh skoro detektivní, trochu psychologický, místy naivní, místy nevěrohodný... A přesto plný zvratů a napětí, která vás ke konci nepustí. Posunou váš ,,letní čas" o několik hodin, ovládnou vaše ,,měla bych" a změní je na vaše ,,chci". Přestože vás bezvadně promyšlená konečná pointa překvapí, paralyzuje, přesto v ní objevíte bolest i laskavost, lásku, naději. A na konci tohoto příběhu si z hloubi duše budete přát aby to, co bude, bylo.

,, ...poznal jsem ji podle prvního
záchvěvu víček. Byla to ona,
nečekaná a očekávaná...

A přestože se tento příběh týká Alzheimerovy choroby, jsem přesvědčená, že pro edici tohoto německého lékaře napsán není.

P.S: I mně pointa připomněla Prokletý ostrov.

moonula
15.03.2018 5 z 5

Opět parádní kousek..

hopen
13.03.2018 5 z 5

Pěkný příběh, čtivá :-)

therka
26.02.2018 3 z 5

Kniha byla čtivá asi od poloviny a celé mi to přišlo takové až příliš nereálné.

TessaJean
25.02.2018 3 z 5

Tato kniha mě nijak zvlášť nenadchla.Dobře se četla, i když do půlky mě to ani moc nebavilo. Řekla bych, že až ke konci dostala ten správný spád a mě to donutilo číst o něco víc. Rozhodně to ale není kniha, ze které bych byla paf a toužila si ji přečíst znovu. :)

josska
24.02.2018 4 z 5

První knížka od autora a moc mě bavila,napínavá a ten konec mě teda překvapil...

Terry11
23.02.2018 2 z 5

"Neměla jste někdy pocit, že my, policajti, pracujeme pro mrtvé? Když se nad tím zamyslím, tak našimi skutečnými zákazníky jsou oni. Jim skládáme účty. V noci nás pronásledují, když nenajdeme vraha. To mi často vyčítala žena: ´Lidé, se kterými trávíš nejvíc času, jsou mrtví. Nikdy nejsi na straně živých.´Vlastně se moc nemýlila."

Mě vlastně nejvíc na této knize bavilo to, že se děj odehrává v New Yorku. Zatrhávala jsem si pasáže, kam se určitě budu muset podívat, až pojedu okolo ( :-) ), děj mi přišel nepravděpodobný, překombinovaný, úplně se v něm ztrácel ten kriminální prvek.