Zkoušky, jež podstoupila Morrigan Crowová

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

1. díl světově úspěšné série z kouzelnického světa Morrigan Crowová je prokletá. Narodila se v ten nejnešťastnější den a všichni ji obviňují, že má na svědomí každou místní pohromu. A co je horší, kvůli kletbě je odsouzena zemřít v den svých jedenáctých narozenin. Pak ale potká Jupitera Northa, podivného muže, který ji dostane do tajemného světa Nikdyuš. Aby tu Morrigan mohla zůstat v bezpečí před hrozivou kletbou, musí najít způsob, jak úspěšně absolvovat zkoušky. Objeví nakonec svůj mimořádný talent?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/375538/nikdyus-zkousky-jez-podstoupila-mor-XOE-375538.jpg 4.4184
Série:

Nikdyuš / Nevermoor (1.)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Albatros (ČR)
Orig. název:

The Trials of Morrigan Crow (2017)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (58)

Kniha Zkoušky, jež podstoupila Morrigan Crowová

Přidat komentář
bookworm90
02. května

Ač kniha svým příběhem připomíná Harryho Pottera, není tomu tak. Autorka zde líčí příběh malé dívenky, jenž nosí smůlu a všichni ji obloukem obcházejí. Spád příběhu nastává v okamžiku, kdy je nominována na kandidátku Divínské společnosti. Tato kniha je skvělá pro mladší čtenáře, neboť je nabitá humorem, kouzly a odvahou malé holčičky.

Globuska
02. května

Tyhle knížky mě baví. I když je všude hodně inzerováno, že je to jako Harry Potter, tak není. Sice tam najdete některé podobnosti a možná byste tam našli i analogii k jeho postavám, ale je to postavené trochu jinak a celý svět Morrigan je vytvořený na jiných základech. Nebála bych se toho. Neměla jsem od toho žádná očekávání a asi se mi to vyplatilo. V záplavě jiného čtení, příjemná změna.

katy87
16. dubna

Totální vykrádačka Harryho Pottera, kterému bohužel nesahá ani po kotníky. Nechala jsem se nalákat recenzemi ostatních, ale zřejmě už mám více kritický náhled na věc. Místy mi to přišlo nudné, prekombinované a tak nějak až moc nereálné a nesmyslné (i v rámci fantasy - pavučinová dráha, jízda na parapli, rostoucí lustr ze stropu, arachnostroj a bůhvíco ještě... ). Připadlo mi, že autorka prostě vymyslela všechno možné a pak to jen smíchala dohromady. Do druhého dílu cíleně nepůjdu.

tanecnica
06. dubna

Hmmm... A teď nevím, jak se rozhodnout. Líbilo? Nelíbilo? Druhá polovina má spád a hlavu, patu, je skvělá. První polovina jedním slovem divná.
Kniha je psaná čtivě, má spád, ale spousta věcí je podle mě překombinovaná, zbytečná a nevysvětlená. Jako Harryho Pottera v sukni to nevidím, Harrymu sahá maximálně po pás. Ale kdybych měla druhý díl, určitě si ho přečtu.. Takže jsem zase na začátku a nemůžu se rozhodnout. Líbí? Nelíbí?

Hanjimka
15. března

Ano je to Harry v sukni, ano je to podobné. A ano je to pro holky nižšího věku. Ale taky je to dobře napsané, ke konci napínavé a fantazie nechybí. Jelikož jsem Harryho čtenář, byla jsem zvědavá i na tuto holčičí variantu. Nezklamala.

whiolet
26. února

Moc milá oddechová knížka.
Ačkoliv už dávno nejsem cílová skupina této knížky,příběh se mi líbil a Morrigan jsem fandila.

krejcovka76
21. února

První polovině bych dala o hvězdičku méně, ale nakonec plný počet, protože když už můj nejmladší nečtenář řekl, mami přečti si to, je to fakt pěkný, tak to fakt bude stát za to - a stálo. Zajímavý příběh, zpočátku děsivý (ještě, že už jsem svoje jedenácté narozeniny prožila), pak dojemný (hledání domova, přátel, poznávání jakékoliv podoby lásky a nakonec vítězný, protože vše dopadlo, jak mělo - tedy aspoň zatím..... než přijde Divomor :-)

krovacek
18. února

Celkem čtivé, dobrý nápad na příběh, za mě to ale mohlo být víc propracované, leccos nebylo pořádně vysvětleno.


Štítky

pro dívky

Autor a jeho další knihy

Jessica Townsend

Jessica Townsend
australská, 1985

Kniha Zkoušky, jež podstoupila Morrigan Crowová je:

v Právě čtených11x
v Přečtených219x
v Čtenářské výzvě22x
v Doporučených23x
v Knihotéce85x
v Chystám se číst171x
v Chci si koupit47x
v dalších seznamech2x