Nikdynoc

Nikdynoc https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405921/bmid_nikdynoc-Z2c-405921.png 4 1003 268

Nikdynoc série

Dcera popraveného zrádce Mia Corverová se ukrývá ve městě postaveném z kostí mrtvého titána. Vydává se na cestu, aby se stala učednicí nejobávanějšího a nejtajemnějšího sdružení vrahů v celé zemi – Rudé církvi. I když vyniká v použití jedů a zbraní, nemůže ji to zachránit před spiknutím, které se na ni v temnotě chystá. Dokáže ho odhalit včas, než ji dostihne, a pomstít se těm, kteří můžou za smrt jejího otce?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Nevernight , 2016

Fortuna7
26.07.2021 4 z 5

4/5 dávám kvůli první polovině knihy, která mě absolutně nebavila a nezajímala, a to takovým způsobem, až jsem si říkala, že knihu nedočtu. Ta druhá polovina mě ale tak neskutečně bavila a napínala, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

Super zápletka (a to mě bavila i když jsem kvůli nechtěnému spoileru tady na DK věděla, co a jak), úžasné postavy (obzvlášť Pan laskavý je úplně k sežrání) a hlavní hrdinka, která není ufňukaná a ve všem není nejlepší a když už, tak je v tom nejlepší díky dřině a tvrdému tréninku.

Jsem ráda, že jsem knihu neodložila a už se docela těším na druhý díl :-)

Nikkey
25.07.2021 4 z 5

Zezačátku jsem se nemohla začíst a až kolem stránky 100 mě to začalo bavit. Celý tenhle svět, náboženství a politika v něm byl nádherně promyšlený. Líbil se mi životní příběh hlavní hrdinky a její zvrácený smysl pro humor. Nečekaná zápletka u konce mě totálně dostala, byla skvělá. Kniha určitě není pro mladší čtenáře či lidi, co nesnesou násilí. Bojové scény byly velice...barvitě popsané :D

roso.mak
19.07.2021 4 z 5

Ach jo, tady někdo chtěl být Terrym Pratchetem. To je totiž jediný spisovatel, kterému poznámky pod čarou opravdu fungují. Tady mě to fakt neskutečně rozčilovalo. Pak jsem je přestala číst a kniha se mi najednou zdála dobrá.

Osudy hrdinky v Rudé církvi jsou zajímavé a čtivé a konec taky není špatný. V příběhu nejsou žádné nelogičnosti v chování hrdinů jako v Aktech, příběh plyne rychle a čte se lehce.

LussyP
18.07.2021

Za mě teda ne, druhá kniha v životě, co nedočtu, protože to se prostě nedá. Každý odstavec je o něčem jiném, v jednom je malá holka, v druhém přichází o panenství a ve třetím vraždí. Hození do jakého si příběhu bez jakéhokoliv úvodu je také silně odrazující, rádoby vtipné hlášky/poznámky vypravěče otravné.

Havel0303
14.07.2021 4 z 5

(SPOILER) V době, kdy toto píšu, nemám Nikdynoc ještě dočtenou. Z prvu jsem se na ni moc těšila (už jen podle hodnocení nad 85 %), ale realita - ?
Nic moc. Autor se podle mě až dost zabývá minulostí (a to hodně dávnou) a ne úplně vhodně to zasahuje do aktuálního děje.

Na obalu knihy je psané, že se jedná o vražedkyni všech vražedkyň, a ona (Bledá dcera) má při tom během celých 506 stran v plánu zabít jen 4 lidi?

V textu jsou časté informace tzv. pod čarou, jsou k nim dané hvězdičky, jenže ty v textu často chybí. (min 4x).
Dále bych zmínila chyby v korektuře: nejlepšý, vípomoc a další předklepy a přidaná písmenka navíc.

Zatím ale asi nejvíc mě zarazila shoda textů ze strany 86 a 100. (Je tam úplně to samé -?- Proč??

evilunicorn
09.07.2021 4 z 5

Neměl jsem ohledně knihy raději žádná očekávání, o to víc jsem byl po dočtení mile překvapen.Svižná fantasy se spoustou originálních nápadů (krvavá cesta je top) a zajímavých zvratů, navíc okořeněná litry krve, drsnějším jazykem a špetkou sexu. Zkrátka akční jízda jak má být,těším se na druhý díl.

Marbla2004
08.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Upřímně si neumím představit, jak chce autor pokračovat v příběhu po takovém konci... Trica jsem měla ještě radši než Miu... Styl psaní se mi moc líbil a poznámky pod čarou mi vůbec nevadily. Kristoff vytvořil svět plný špíny s utrpení, ale nejde si ho nezamilovat. Občas byly ty popisy až moc dobře vykresleny XD. 4,5 hvězdičky a jsem zvědavá na další díly.

Jupijow
08.07.2021 3 z 5

Strašně dlouho mi trvalo se do knihy začíst...asi v půlce už to bylo fajn, ale pouze fajn, nic, z čeho bych si sedla na zadek. Jak už bylo zmíněno některými čtenáři, poznámky pod čarou jsem pak už často přeskakovala, stejně tak některé (popisné) pasáže. Asi si přečtu i další dva díly, ale fantazy roku to pro mě určitě nebude.

zandu
05.06.2021 5 z 5

Já jsem naprosto nadšená. Dloooouho jsem váhala, zda do této série jít. Nakonec jsem přeci jen neodolala a musím říct, že absolutně nelituji. Poznámky pod čarou se mi též líbily. Nemám, co bych vytkla. Jdu se pustit do druhého dílu a doufám, že bude stejně dobrý.

Wisha
31.05.2021 4 z 5

Právě jsem dočetla a jsem ještě plná dojmů. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale tenhle problém mám s každým novým fantasy - nový svět, nové postavy, nová politika, to všechno mi trvá trochu déle, než si na to zvyknu a začtu se. Nicméně kolem stránky 100 se stalo a já zjistila, že tahle knížka obsahuje všechno, co na každém fantasy naprosto miluju - zaprvé, něco na způsob soutěže, kde jsou různé disciplíny a zkoušky a postupně se vyřazují jednotliví účastníci. Zadruhé skvělou hrdinku, která má úžasně zvrácený smysl pro humor. A zatřetí, ach ano, trochu té peprné romantiky :-) Co se týče děje, vážně mě to bavilo. Něco jsem předvídala, něco zase vůbec, u něčeho jsem uhodla polovinu a nakonec to dopadlo trochu jinak. Jsem naprosto spokojená a vážně, vážně doufám, že série nebude mít klesající tendenci a bude se to jen vylepšovat.

nikiss76
28.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Po přečtení několika stránek jsem byla naprosto zmatená, nebyla jsem schopná si zvyknout na zvláštní styl psaní a přemýšlela jsem, že se čtením asi raději pokračovat nebudu. Nakonec jsem překonala kostrbatý začátek a byla jsem ráda, že jsem čtení nevzdala. Kniha je velmi zvláštní svou syrovostí, místy i surovostí. Autor zkrátka píše bez obalu, na což si čtenář musí zvyknout. Mia mi nejdříve do oka příliš nepadla, připadala mi spíše dosti klučičí a šílená. Jakoby v sídle vrahů vyspěla a začala bojovat za to, čemu věří a co jí přijde správné i když tím velmi riskovala vše, o co celý život usilovala.
Zrada nejbližší přítelkyně mě šokovala a "vražda" Trica také, i když mám takové tušení, že ve skutečnosti mrtvý není. Konec byl vydařený a plný napětí a jsem zvědavá, jak to autor vymyslel dál. Kniha je velmi originální, především neotřelým stylem autora a množstvím vulgarismů, ale určitě to není čtení pro každého.

JáŠárka
03.05.2021 3 z 5

Jsem tak trochu v rozpacích, co napsat. Kniha byla drsnější, než bych čekala. Něco na způsob Her o trůny, kde žádná postava není dobrá nebo zlá a není jisté, jak dlouho bude naživu. Styl psaní mi nevadil, poznámky pod čarou mě hodně bavili, ale celkově byl děj nudný. Teda cca prvních 300 stran. Dalších cca 100 už bylo o poznání lepší a posledních 100 stran už to byl dějem nadupaný hukot. Takže za mě lepší trojka, druhý díl si určitě přečtu, jen ne hned.

Marcel7
01.04.2021 5 z 5

Pro mě byla tohle velká paráda. Velká kniha pro malé. Kniha plná klišé, která se velmi rychle obrátí v něco naprosto nečekaného, takže jen čekáte, že víte jak vše bude, když vám nakonec spisovatel řekne "nasrat" a otočí vše o milion stupňů. Ano, samozřejmě, ději trvá, než se vše rozjede (jako asi v 80% všech knih, filmů a celkově dějů?) a má zbytečné poznámky pod čarou (kde si převážně spisovatel dělá legraci sám ze sebe a zároveň dokresluje celou kulturu, historii a zeměpis celého světa) nebo je možná moc syrový, surový a sprostý, což je podle mě nádherně osvěžující snaha vytrhnout se všem zažitým formátům dějepravství v tomto žánru. Postavy jsou perfektně vykreslené a velmi rychle si na ně zvyknete (a je jedno jestli v dobrém nebo zlém, jakákoliv emoce znamená, že práce je dobře odvedena) a příběh hltáte a bavíte se vývojem. Za mě tohle byla parádní kniha, kterou jsem si hodně užila a hned musela na druhý (a posléze třetí) díl. Protože konec byl neskutečně epický a skončil tak krásně uzavřeně, ale zároveň dostatečně otevřeně, abyste se na pokračování hodně těšili.

knizni_skreti
17.03.2021 5 z 5

Bylo těžké zvyknout si na zvláštní styl psaní, ale potom příběh nabral obrátky. Spoustu akce, rychle to odsýpá. Mia mi byla ze začátku dost protivná, ale postupem času jsem si jí oblíbila.

hanjana
04.03.2021 5 z 5

Na začátku to bylo hodně matoucí a nečtivé, ale jakmile se příběh rozjede, prakticky se to nedá odložit. Fakt skvělá jízda a moc se těším, co odhalí další dva díly!

5/5

Paris131
02.03.2021 2 z 5

(SPOILER) S touhle knihou já mám docela problém. To tak čekáte něco fakt vyspělého, co vám vyrazí dech a ono vám to fakt vyrazí dech, ale tím, jak je to špatné. Toto se opravdu někomu líbí?? Hned od začátku musím říct, že mi nesedl autorův styl psaní, ale časem se na něj dá zvyknout. A ty poznámky byly úplně zbytečné! Pak ten děj. Ten začátek je příšerný, skoro do poloviny knihy se nic neděje. Jakože krakeni atd? To jako vážně? Tak jestli tohle není YA, tak já už pak nevím. Ano, hlavní hrdinové mluví sprostě, ale jsou to pořád takové děcka. Jakože autor asi zamýšlel, že napíše něco dospělého, ale bohužel je vidět, že píše pro mladší publikum. Chvíli mi to přišlo, jako by chtěl kopírovat Hry o trůny, nebo Harryho Pottera, jen se snažil vše dát do temnějších a sprostějších kulis. Originalita fakt mínus nula, vůbec nechápu, čím si kniha zasloužila tak vysoké hodnocení. Jo, v polovině se děj celkem rozjede, ale z mého pohledu autor do YA, ani fantasy nevnesl nic nového. Hlavní hrdinka mi celkem sedla, ale BOHA JEHO, ta byla taky celkem divná. Tam se v jedné scéně chce s chlapcem prát, a to jí tak vzruší, že si to chce nakonec s ním rozdat?! :D Já nevím, ale tohle si chce hrát na dospělou věc tím, že tam narveme co nejvíc sprostých slov a sem tam sex, jenže autorovi se to díky stylu psaní, jakým je to psáno zkrátka nepovedlo. Ačkoliv tam ten úmysl vidím. Je to prostě psáno dětinsky a ani se nedivím, že to bylo zařazeno do YA, protože to YA je. Sex ani sprostá slova z toho dospělou knihu nedělají. Jinak příběh docela děs, další díly číst nebudu. Jedna hvězda za parádní grafiku, druhá za snahu.

Hedvika959
02.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Upřímně hodnotit tuhle knihu bylo docela oříšek. Na to jaké to mělo ohromné bum a na kolik to bylo vyzdvihovaný.... Si myslím že to bylo trochu přehnaný. Ze začátku jsem si myslela že to ani nedočtu. Styl psaní byl na mě asi až moc syrový a upřímně moc nemusím když hlavní postava mluví jak dlazdič. Jinak svět ve kterém se to odehrává je něco nového a zajímavého. V zásadě mi nevadí krev ani souboje (mimochodem byli popsány moc hezky) a to že jich tam bylo hodně jen podtrhovalo dějovou linku a celkový dojem. S Miou jsem se vůbec nedokázala spojit (byla mi spíš velmi nepříjemná a otravná) , a bylo mi vlastně úplně jedno co se s ní stane. Ze začátku byl děj docela předvídatelný a zdlouhavý(až nudný). Někde uprostřed to začalo být celkem zajímavý (až na ty sexuální scény, které se tam absolutně nehodily a spíš mi to trochu pokazilo to napětí) ten konec byl docela povedený. Ovšem úplně to neláká se hned hladově vrhnout na další díl... Obecně hodnotím jako lepší nadprůměr.

sArKa236
28.02.2021 odpad!

Knížka mi přijde svým způsobem originální, jen mě občas mátla. Myslím, že autor se nám svět snažil nastínit jako krutý a nechutný, ale co se týče popisu scenérie, měst apod., ty popisoval až malebně. Poznámky pod čarou byly pro mě příjemným překvapením (zvláště pak ty vtipné), ale občas se díky nim můžete na chvíli ztratit v hlavním ději (zapomenete, co že se to vlastně děje). Další díl nehodlám číst.

DreamerX9
31.01.2021 3 z 5

Pro mě byla kniha, novým a krutým světem plným napětí a velkých zvratů. Prostředí připomínalo knihu Šest vran ovšem více do detailů zpracované. Děj byl jak na klouzačce. Začátek dobrý, pak prokousávání se popisem, který mě trošku zmátl, bum v půlce, zvedání obočí ve 3/4 a parádní závěr, jako půda pro další díl. Rozhodně to není dětská fantasy a také to není nic pro jemné květinky a citlivé duše. Tohle je zatraceně drzá knížka plná odvahy, která se s nikým nepáře (i když jak se to vezme že? :D) teď vzhůru na Boží hrob!

EvelynHard
22.01.2021 1 z 5

Kniha mi absolutně nesedla a to jsem se na ní po všech těch ovacích tolik těšila! Strašný úvod a navíc mi to přijde jako vykrádačka HP a GOT. Totálně nezáživný děj, kde hrdinové jsou přisprostlé a sexuchtivé děcka! Jednu hvězdu dávám za grafické zpracování a za tu úžasnou obálku. Jinak příběh jako takový je dost o ničem, takže to vysoké hodnocení nechápu.

pro dívky pro dospívající mládež (young adult)

Jay Kristoff
australská, 1973