Nikdynoc

Nikdynoc https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405921/bmid_nikdynoc-Z2c-405921.png 4 1009 269

Nikdynoc série

Dcera popraveného zrádce Mia Corverová se ukrývá ve městě postaveném z kostí mrtvého titána. Vydává se na cestu, aby se stala učednicí nejobávanějšího a nejtajemnějšího sdružení vrahů v celé zemi – Rudé církvi. I když vyniká v použití jedů a zbraní, nemůže ji to zachránit před spiknutím, které se na ni v temnotě chystá. Dokáže ho odhalit včas, než ji dostihne, a pomstít se těm, kteří můžou za smrt jejího otce?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Nevernight , 2016

zuzi.d
28.01.2020 3 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst a celý tento nový svět mi přišel tak nějak na efekt a poznámky pod čarou mě iritovaly. Říkala jsem si, do čeho jsem se to pustila... No a pak mě kniha docela chytla. Po dočtení se však stále nemohu zbavit dojmu, že ty potoky krve a sex jsou v ní jen proto, aby se vymanila z kategorie knih pro mládež a trochu víc zklouzla do té pro dospělé.
PS - Co je na knize naprosto strašné je počet chyb, které prošly korekturou. Nevedu si statistiku, ale tahle kniha jich má bezkonkurenčně nejvíc, co jsem kdy v jedné knize viděla.

Strayed
26.01.2020 4 z 5

Na opravdovou nájemnou vražedkyni jsem čekala hodně dlouho... a ruku na srdce moc jich není. Ale Mia patří mezi vyjímky...
Příběh mě opravdu bavil a to i poznámky pod čarou, které obvykle v příbězích nemám ráda. Avšak tady to jaksi skvěle zapadalo do stylu jakým je kniha napsaná. Na druhý díl se opravdu moc těším.

whiolet
22.01.2020 5 z 5

Tak tohle, mě fakt bavilo! Drsnější styl vyprávění, super postavy, zajímavý svět a detailně popsané jak násilné scény,tak i ty sexuální.
Jediné co bych vytkla,jsou poznámky pod čarou, ty mě rušily a celkově i dost sr*aly.

Nicoletta1681
16.01.2020 3 z 5

Jakože co si budem - prvních cca 100 stran bylo hrozných. Nevěděla jsem která bije, co je realita a co ne, jak sakra fungují její stíny, popis místa taky nic moc a o písečných krakenech se ani nezmiňuji. Takže první část knihy za mě fakt špatná. Ale poté, co už se dostali do Rudé církve se to naštěstí obrátilo. Výuka, postavy a místo mě zaujaly, pořád se něco dělo, pořád musela být jak Mia tak čtenář ve střehu. O tom, jak jsem si zamilovala Trica a jak moc jsem si oblíbila postavu knihovníka, ani nemluvě . Jen musím přiznat, že někdy se mi zdálo že Mia tak trochu neví, kde má její charakter meze, ale to jen minimálně, chápu, že se s tím vším tak trochu vypořádává. Konec je úplně překvapivý, i když si sami sobě říkáte, proč vás to jen nenapadlo. Jsem zvědavá na druhý díl i přesto, že mi tam pár postav bude chybět.

jxr
10.01.2020 5 z 5

SPOILER
Knížka se mi moc líbila, je čtivá, napínavá, nechybí dějové zvraty, postavy jsem si oblíbil... Rodina Mii Corverové byla ve vykonstruovaném procesu vyvražděna a nebo uvržena do žaláře bez vyhlídky na propuštění. Mia nejen že uprchne, ale objeví v sobě, že je "temná". Jediné po čem touží je, že se chce pomstít. Vstoupí do temného spolku, kde se trénují budoucí vrazi sloužcí Rudé církvi. Příběh tak trochu jako z Bradavické školy čar a kouzel, tak trochu jako z Domu černé a bílé z Her o trůny. Těším se na další díl...

kachnat
10.01.2020 4 z 5

Prvních cca 100 stran jsem se nemohla začíst. Pak jsem ale vplula do děje a ten mě úplně unesl. Velmi zajímavý a neotřelý příběh, dobře popisované situace, fantasy jak má být. Autorovi poznámky pod čarou jsou mnohdy vtipné. Vyjadřování má autor přímé, srozumitelné, vtipné. Já už si dávám do plánu nákupu další díl :-)

DeathHarmony
02.01.2020 5 z 5

Mega super knížka:D
Příběh není podle mě žádná moc ohranná písnička, což je skvělé. Autor se nebojí popisovat věci přímo, ať už se jedná o nějaké to milé zabíjení:), nebo třeba erotickou scénu. Zkrátka víte, na čem jste. Také je dokonale a extrémně podrobně vymyšlen onen fantasy svět!
Byl nejeden moment, kdy jsem se nahlas zasmála a skutečně žasla nad tím, jak to Jay Kristoff vlastně udělal.
Velmi překvapivý děj, který je napínavý.
Ale prvních cca 20-30 stránek bylo trochu zdlouhavých, pak už do toho spadnete, a jedem:D
Rozhodně doporučuji!!!

Deia
02.01.2020 3 z 5

Na knihe sa mi páčil svet - nový, prepracovaný fantasy svet s novými príšerami a novými druhmi mágie a to "striedanie" dňa a noci. Tiež príbeh plynul rýchlo, nemal nejaké zádrhele. Čo sa mi nepáčilo bolo, že Mia je taká nemastná-neslaná postava, veľa poznámok pod čiarou a v nich časté oslovenie "milí příteli". Kniha sa mi čítala fajn, ale tipujem, že po pár týždňoch si z nej veľa pamätať nebudem, až taká dobrá nebola.

Veju007
01.01.2020 4 z 5

S křížkem po funuse, ale konečně se Nikdynoc dostala na řadu.
Nikdynoc je další z mnoha YA, která bylo v loňském roce hodně diskutovaná a probíraná. A já to chápu.
Fantasy svět, ve kterém se děj odehrává, je skvěle vykreslený a díky tomu pochopitelný (narozdíl od Furyborn, která mě stále víc štve, jak čtu další a další zajímavé fantasy YA!) a hlavně opravdu zajímavý. Postavy jsou buď sympatické anebo je chcete s každou další větou zabít víc a víc, což opět považuju za důkaz schopnosti skvěle psát a vykreslit postavy do detailu.
Příběh je super, taková kombinace Hunger Games a drsnýho Harryho Pottera. A opět se mi v jednu chvíli povedlo z části přijít na něco dřív, než nám to autor prozradil, dobře já.
A mimochodem, poznámky pod čarou mě nejdřív neskutečně štvaly, ale jak jsem jim přišla na kloub, tak jsem se těšila na každou další, je to skvělý nápad, jak zbořit čtvrtou stěnu mezi autorem a čtenářem.
P.S. Je tam strašně moc tiskařských šotků!

Luciana94
01.01.2020 4 z 5

První díl této série - úžasný. Seznámení s postavami a celým kontextem bylo příjemné. Nejvíc se mi líbí autorovy texty pod čarou. Jsou mnohdy vtipné a čtenáře probouzí a pobaví.

vandalindakova
30.12.2019 5 z 5

Svět, ve kterém se příběh odehrává, je tak propracovaný a skvěle vykreslený. Autor si s tímto velmi pohrál a popsal všechno možné, aby to dohromady dalo ucelený svět. Minimálně třičtvrtě poznámek pod čarou obsahuje podrobnosti a další informace k tomu, jak tam co funguje. Hrozně mě bavilo o tom číst, protože tam byly různé poznámky, proč se něco jmenuje tak, jak se jmenuje, proč se něco dělá tak, jak se dělá nebo co je ta věc/tvor/místo, o kterém jsem se tu zmínil.

Zbytek poznámek pod čarou obsahovaly komentáře autora k jednotlivým částím či situacím. A že se kolikrát bylo čemu smát, protože to byly kolikrát opravdu trefné a vtipné podněty. Ve výsledku mě poznámky pod čarou bavily, měla jsem je ráda a neodváděly mě od děje. Jako jediné minus považuji to, že ta hvězdička se v textu sakra špatně hledá! :D Kdyby byla tučně, tak to vyřeší spoustu problémů.

Postavy jsou také skvěle charakterizovány, žádné plošné a odbyté popisy. Miu jsem si oblíbila, u pana Laskavého to bylo jasné, protože stínová kočka panebože! Navíc se mi líbil jeho popis, kdy je v knize uváděno ne-kocour, koukal ne-očima a tak dále. To mi přijde úplně dokonalé.
Dále tu máme Tricka, který je také nemálo sympatickou osobou. Celkově je zde větší množství postav, a vlastně i větší množství míst, takže trvá nějakou tu chvíli, než se čtenář zorientuje, ale následně to stojí za to.
Děj je plný násilí, krve a trocha i toho sexu. Autor si na nic nehraje a vše vykresluje tak, jak je. Avšak ty popisy stojí za to. Musíme si uvědomit, že je to příběh vrahů, takže to nebude žádná duha a tančící jednorožci. Budete si muset zvyknout na opravdu hodně krve, pro příklad vám mohu napsat, že cestování je zprostředkované skrz bazénky s krví. Nechutné? Tak to je teprve začátek.

Proto bych se i já chtěla vyjádřit ohledně Nikdynoci v young adult. Já osobně bych tuto sérii do ya nezařadila, autor také ne, a to si myslím, že je vypovídající. Osobně bych dala minimálně věkovou hranici na obálku alespoň 15+.
Akce v knize opravdu nechybí. Celá kniha mě velmi bavila i přesto, že je v rámci příběhu značná část popisů. Tyto charakterizace provází akční děj, který je hlavně velmi nepředvídatelný. Autor mě dokázal několikrát během knihy nemálo vyšokovat a překvapit, že jsem na ty stránky zírala jak péro z gauče.
Za mě je Jay Kristoff génius.

Perry
26.12.2019 5 z 5

Trvalo mi přesně 6 kapitol, než jsem se konečně dokázala začíst a nechala se vtáhnout do děje.
Když jsem knihu kupovala, tak mi nápad s poznámkami pod čarou přišel geniální. Když jsem knihu začala číst, přišlo mi to spíše jako rušivý element. Tak jsem je prostě nechala tam kde byly ... pod čarou ... a užívala si děje jako takového. A pak to začalo být zábavné, surové, čtivé ... vražedné. Najednou jsem pochopila proč tuhle knihu všichni tak milují.

"Na těchto místech jsou tajemtví ukrytá v tajemstvích." - M

halfbloodgirl
25.12.2019 5 z 5

Dokonalost! Dějová linka vás okamžitě pohltí a vy se nebudete moct odtrhnout.
P.S. Doporučuji číst lidem, kterým nevadí vraždy;))

SelenaDemi428
23.12.2019 5 z 5

Ačkoli jsem ke knize byla nejprve skeptická, hned po přečtení prvních vět si mě autor svým neokoukaným způsobem vyprávění získal a od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Obávala jsem se četných poznámek pod čarou, ale naopak jsem je pak během čtení i vítala - líbilo se mi, jak moc má autor tento svět promyšlený, že popisoval i historii kdejakého mostu v nijaké čtvrti.
Nemůžu se dočkat, až budu číst druhý díl!

Hels-is-unicorn
11.12.2019 4 z 5

Výborná kniha, neotřelý způsob psaní, především cením překročení "fourth wall" v podobě podčárových poznámek. Jediné, co musím vytknout a co mi dost bránilo se začíst, je množství chyb v českém překladu. Věřím, že se nejednalo o chybu překladatele, jako spíš o špatně zvolený program na sázení textu, který očividně obsahuje nějakou autokorekci, protože gramatika jako taková byla v pořádku, spíš dosti utrpěl syntax. Každopádně jsem i tak knihu přečetla za několik dní navzdory její délce. A už se těším, až se za pár let pustím do druhého čtení, jen mám v plánu mít při ruce lepíky, vyznačit všechny chyby a fotku poslat do Cooboo :D

MIA-chan
10.12.2019 5 z 5

Jako většině lidí mi chvíli trvalo než jsem se do knihy začetla, ale potom to byla bomba! Děj mě totálně pohltil. Musím se přiznat, že jsem občas přeskakovala poznámky pod čarou, protože to bylo tak zajímavé, že jsem prostě musela.
Doporučuji.

P-puma-
02.12.2019 4 z 5

Nikdynoc no překvapilo mě, že kniha je zařazena pod YA. I když ze začátku mi to přišlo jasné. Autorovo laciné užívání sprostých slov, když to nebylo nutné a prvoplanova nutnost šokovat za každou cenu. Naštěstí od toho rychle upustil. A pak už jsem si jen užívala děj, přiznám se že zaporaka jsem nečekala a bylo to překvapivé. Takže veliké plus. Jedno obrovské minus a to pro nakladatele. Hrozně moc překlepů. Čtu čtu a najednou se musím vracet protože je tam nesmyslné slovo nebo změnili skloňování, tak se musím vracet abych si upřesnila co vlastně čtu.

Řéža007
27.11.2019 5 z 5

Na začátku jsem byla trochu zmatená (jak jinak) nový svět a nová pravidla. Nicméně po necelých 100 stranách mě to neuvěřitelně chytlo. Opravdu po dlouhé době jsem se nemohla dočkat, až budu mít chvilku volna a budu moc pokračovat dál.
DOPORUČUJI !

Mika118
25.11.2019 5 z 5

Stoprocentně jedna z nejlepších knih. Ze začátku sice byl trochu problém pochopit ten svět, ale po začtení to šlo 300 stránek za noc. Doporučuji

maja11231
23.11.2019 2 z 5

Kniha mě docela zklamala, čekala jsem něco co jen tak nedostanu z hlavy ale to se u téhle knihy nestalo. Děj je sice slibný o nejlepší nájemné vražedkyni všech dob, ale přijde mi, že kniha Ohnivá krev je lepší. Byly tam i kapitoly od kterých se nemohla odtrhnout ale spíš převažovaly ty u kterých jsem se spíš nudila. Hlavní postava nic moc taková nemastná, neslaná, což mě zklamalo na to jaké má kniha recenze a hodnocení.
Přece jen se podívám na druhý díl a doufám že to budu lepší jež první.

pro dívky pro dospívající mládež (young adult)

Jay Kristoff
australská, 1973