Nikdykde

Nikdykde https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1179/bmid_nikdykde-IY0-1179.jpg 4 2261 386

Hlavním hrdinou je obyčejný mladý muž Richard Mayhew, který se potácí svým spořádaným, nudným životem. Jednoho dne ovšem na ulici pomůže otrhané dívce, která ho zavede do tajného světa o němž se mu nikdy ani nesnilo. Jedná se o Podlondýn, jakési město naruby, jehož pravidla se řídí podle sítě londýnského metra. V tomto světě se Richard setkává s velikými inteligentními krysami, tajemným markýzem de Carabas či padlým andělem, který uprchl ze zničené Atlantidy. Londýnské podzemí se převrací v úžasnou zemi se spletitou mytologií a kde ani ty nejobyčejnější věci nejsou takové, jaké se na první pohled zdají. Nové, autorem doplněné vydání.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Polaris

Neverwhere , 1998

tony64
01.12.2015 5 z 5

Vyborna kniha!Gaiman utkal fantasticky svet plny poezie a tajemstvi.Jedna z knih,kterou si budete pamatovat
do konce zivota.

gan112
10.11.2015 3 z 5

Nebralo mi to. Možno fantasy nieje moj šalok granka. Svet zo začiatku dobre funguje ( to jest bez zbitočnych nanuteností a vnutenych zákonitosti) no postupne fungovať prestava, Gaiman si toho navymýšlal na mna moc. To nieje žiadna katastrofa lebo sa rozbehne vcelku , no povedzme čitatelný dej. Najviac ma zaujali postavi Croupa a Wandemara, ale ostatny až na Starého Baileho sú nezaujímavi. Snad največši postavovi prepadak bola Hunter. Vedlajšie postavy sú nevýrazne,čitatelne a hlavne kliše. Skratka tipicka fantasy, nič pre mna. A pritom stačilo by niekde ubrať , niekde pridať, a pre mna viac logiky, a svet podlondina by bol viac než len znesitelným a zaujimavym.

Sermone
27.10.2015 5 z 5

Prvá kniha od pána Gaimana, ktorá sa mi dostala do rúk. A žiadna iná mi ho nemohla predstaviť lepšie. Originálny, perfektne vyrozprávaný príbeh od skvelého spisovateľa, ku ktorému sa budem určite často vracať.

Kverulant
21.10.2015 4 z 5

Nikdykde je stylem takový lehký, pro citlivé povahy asexuálnější a méně brutální Clive Barker krotící svou představivost. Což je pro jistou skupinu čtenářů možná dobré doporučení. :-)

Gabkka
17.09.2015 5 z 5

Výborná kniha, skvělý příběh....stále se k ní znovu a znovu vracím :-)

Jano.
06.09.2015 5 z 5

Po prečítaní Nikdykde vám bude Londýn pripadať oveľa magickejší ako predtým. Hlavne metro bude o (tak zase aby som nepreháňal, lebo metro je super tak či tak...) 90% zaujímavejšie.
Svet, ktorý predstavil Gaiman v Nikdykde je jednoducho omračujúci. Snový, čarovný príbeh, ktorý rozpráva pravý Londýnčan Richard Mayhew ako typický sympatický a mierne cynický Brit.
Postavy sú všetky geniálne vymyslené... ale pán Croup a pán Vandemaar jednoducho nemajú konkurenciu. :D

KatnissLavender
03.09.2015 3 z 5

O této knize se dá napsat snad jen tolik, že je zvláštní... Nemohu říci, že se mi nelíbila, ale ani jsem z ní nebyla nijak nadšená. Atmosféru jí ale upřít nemohu...

stolbice
13.08.2015 5 z 5

Úžasná kniha, neskutečně mě bavila, jak jednou začnete, nemůžete se odtrhnout :-) postavy jsou sympatické, některé správně prohnané, jiné střeštěné a jiné pořádně brutální...skvělá směsice pro tento zajímavý a originální příběh.

ivana5609
02.08.2015 5 z 5

Opět skvělá kniha s velmi neotřelým příběhem. Výrobně čtivá a plná neočekávaných zápletek. :)

Morgana
30.07.2015 5 z 5

Boží kniha! Pro mě jako milovnici podzemí úžasné. Podpraha je krásná, ale Podlondýn zní mnohem romantičtěji, do toho pěkný poutavý děj a přečetla jsem to jedním dechem. V zápětí mě zklamalo shlédnutí seriálu, co byl podle této knihy natočen, podle mě měl hodně daleko od propracovanosti knihy

Gooverka
25.06.2015 3 z 5

Styl vyprávění se mi moc líbil i samotný příběh mě docela zaujal (všiml si někdo podobností s Harry Potterem nebo Hobitem? :-D), ale není to můj šálek "čaje". Cosi mi tam chybělo.

Widow Embalmer
26.05.2015 4 z 5

pana Gaimana si rád přečtu Vžyckyvšude

Azizi
23.05.2015 3 z 5

Nápad bol pekný, čítalo sa to dobre, hlavný hrdina sympatický... Ale aj tak mi tam niečo chýbalo. Niečo, čo by ma aspoň na chvíľu strhlo, o čom by som si povedala, že wau! Na začiatku knihy som čakala, že to ešte len príde, v strede knihy som si vravela, že snáď ku koncu, ale nič také sa neudialo a tak ako si celý tento príbeh pekne začal, tak sa aj pokľudne skončil. Preto hodnotím "len" lepším priemerom.

cori
17.05.2015 3 z 5

Nebylo to špatné, ale čekala jsem víc.Už vím, od koho "opisoval" Renčín v Labyrintu.

Faustka
05.05.2015 5 z 5

Ještě jsem nestačila zavřít ústa.

Blekmun
03.05.2015 3 z 5

Môj prvý Gaiman - trošku rozpačité dojmy. Dobrá téma, realizácia ale v mojich očiach trochu viazla. Celý čas som mal pocit, že sa tak nejak hrá o fazuľky a že autor jednoducho mohol z Podlondýna vyťažiť viac. Až do konca som sa nedokázal príbehom nechať plne pohltiť. Napriek tomu, štýl písania sa mi páči, takže ešte po Gaimanovi siahnem.

dan-sam
18.03.2015 5 z 5

Když jsem poprvé dočetl Nikdykde, měl jsem pocit, že Londýn už pro mne nikdy nebude stejný jako dřív. Najednou jsem jej začal vnímat zcela v jiném úhlu pohledu. Dost možná trochu nenápadné, ale o to víc zajímavém - najednou nebyl tím, čím se zdál na první pohled. Kniha, která má atmosféry na rozdávání a nápadů tolik, že se do jedné vazby nevejdou. Škoda, že nenásledovalo pokračování.

józi.odkudkam
13.02.2015 5 z 5

Londýn a Podlondýn. Dva snově se prolínající světy. Kdo v ten spodní uvěří, je jím brzy uchvácen a pohlcen, odsouzen být druhou stranou neviděn. Volní jsou jen holubi a krysy. Metro už pro mě nikdy nebude tím, čím dřív a já mám občas za jízdy neodbytný pocit, že v odrazu okna spatřím jet přízračný vůz markýze i s jeho hosty, kteří mezi námi neviděni procházejí. Právě to, jak bezkonkurenčně dokázal pan Gaimen navrátit zevšednělému zpět jeho magično a tajemno je něco, co si už snad vždy ponesu s sebou. Něco tak neskutečného, jiného, a nápaditého jsem snad nikdynečet. Plná palba 5*****

Kulibrnda
12.02.2015 5 z 5

Tak přesně tímhle dílkem jsem spoustě lidí ukázala, že fantasy nejsou jen klony Tolkienovských světů. Kniha plná fantazie, záhad a tajemství, které vás donutí ji přečíst jedním dechem. Kéž by se někdy našel někdo, kdo by sebral odvahu na zfilmování...

geimz
29.01.2015 3 z 5

Nepopieram kvality tejto knihy, no po zhruba polovici som ju odložil, s nezáujmom ju niekedy znova otvoriť. Svet je zaujímavý, a aj niektoré postavy stoja za to (Vandemar, Croup), no zvyšok ma nezaujal natoľko, aby som sa brodil ďalej tým zmäteným príbehom, ktorý mi nič nehovorí. Nič pre mňa.