Nic nebude jako dřív

Nic nebude jako dřív https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490916/bmid_nic-nebude-jako-driv-VPd-490916.jpg 4 431 88

Will Trent série

V té čtvrti žili nejzámožnější a nejvlivnější lidé z celé Atlanty. Velmi jim záleželo na tom, aby k jejich honosným domům neměl přístup nikdo cizí. Teď se ale ukázalo, že opatrnosti opravdu není nikdy dost… Když Abigail Campanová jednoho odpoledne nečekaně přijde domů, ocitne se uprostřed svých nejděsivějších snů: na podestě leží její dospívající dcera a nad ní kymácí muž se zakrváceným nožem. Hrůznost toho výjevu dá Abigail dost sil na to, aby vetřelce zabila holýma rukama. A od té chvíle už v jejím životě nic nebude takové, jako dřív. Místní policie udělá hned zkraje několik nepochopitelných chyb, které nejenže ohrožují vyšetřování, ale vystavují nebezpečí další mladou dívku. Případu se proto ujme zvláštní agent Will Trent, který má k dispozici jen mlhavé stopy a kolegyni, která ho od prvního okamžiku nepokrytě nesnáší. Sotva se mohl ocitnout v méně výhodné pozici, ale on ví, že se musí obrnit a pátrat dál, protože v tomto případu má zlo vskutku ďábelskou podobu - a také velký časový náskok…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Domino

Fractured , 2008

Astonius
31.08.2019 3 z 5

Pro mne celkem zklamání. Těšila jsem se na detektivku, ve které bude zase nějaký zajímavý zvrat jako v prvním díle, ale tentokrát jsem se nedočkala. Četla jsem hlavně jako součást série, ve které hodlám pokračovat, takže ani téma mne příliš nezajímalo - zločin, který je vyšetřován, má už celkem daný scénář a v tomto směru ani tato kniha ničím nepřekvapila, děj byl předvídatelný. Navíc obsahovala dost vycpávek, které mi vadily - přešlapování na místě např. hutným shrnutím dosavadních výsledků vyšetřování podaným ze strany policistky ve škole nebo totéž o pár stran dále ve vztahu k novinářům při tiskové konferenci apod. Tahákem pro mne zůstává osoba Willa Trenta a nyní též i jeho kolegyně, takže na další díl se opět chystám, snad bude zas o něco lepší :-)

patricia8137
07.08.2019 5 z 5

Síce som dočítala len druhý diel série Will Trent, ale poviem vám úprimne - WAU! Karin Slaughter je skvelá. Až žasnem nad tým, čo všetko a ako je schopná vôbec vymyslieť. Autorka vás dokáže výborne prekvapiť a doslova vám vyraziť dych.

petraj30
23.07.2019 5 z 5

Kniha byla naprosto strhující, jsem nadšená, vždy mám špatné odhady vrahů, proto někdy podezřívám i hlavního hrdinu (v tomto případě Willa i jeho nadřízenou Amandu:-)) jen tak dál

HanWali
07.07.2019 4 z 5

Moje první od autorky, místy utahané, ale vcelku se mi kniha líbila, sympatičtí detektivové i styl psaní je moc dobrý,

ArwenAragorn
13.06.2019 4 z 5

Chybělo mi tam víc napětí.

čef
07.06.2019 5 z 5

Série Willa Trenta je asi to nejlepší, co autorka napsala a tak i tento díl považuji za velmi dobrý. Jsou zde samozřejmě věci, co se ve všech dílech opakují – dyslexie, úděsné dětství v dětském domově, femme fatal Angie apod., ale děj je znovu originální a napínavý až do konce. Hlavně se mi líbí, že kniha není přetížena city a rodinnými problémy jako v jiných jejích dílech a věnuje se tomu, co správná detektivka musí prostě mít – důkladné a poctivé pátrání.

raffi
21.03.2019 5 z 5

Skvelá detektívka, lepšiu som tento rok ešte nečítala.
Veľmi oceňujem, že sa autorka vyhla prestihom na Emmu a dala priestor tým, ktorých sa tragédia bezprostredne dotýka. V tomto prípade lepší názov knihy nejde vymyslieť...

Keď pozerám na niektoré komentáre, že kniha postráda akcie, priznávam, že výčitky nechápem. Pre mňa napríkad záverečná akcia v Triptychu (1.diel série) bola už dosť za hranou detektívneho žánru a zabiehala do thrilleru. Bohužiaľ je až príliš autorov kombinujúcich oba žánry, takže si mnohí myslia, že tak to je správne a ak v detektívke nie je dosť krvi a akčných scén ("Chuck Norris forever"), niekoho vôbec neosloví.
Ale tu je detektívka naozaj detektívkou, príbeh je rozumne vystavaný a nehrá na náhodu.

barusak1
15.03.2019 5 z 5

Skvělá kniha jako vždy. Karin to prostě umí.

Peslik
05.03.2019 3 z 5

Průměrná detektivka, myslím, že spisovatelka dokáže psát s větším zápalem, což mě dokázala v sérii Grant County, kdy se vážně od knihy nedalo odejít.
Velké plus dávám za život Trenta a těším se, kam až nás zavede.
Rozhodně ji nezavrhávám a sérii dočtu celou.

anája
03.10.2018 5 z 5

Zase přečtená jedním dechem ,autorka píše velice napínavé příběhy,ve kterých se prolínají postavy a příběhy vyšetřujících,knihy na rozdíl od některých jiných neubírají ani místy v napětí.

Zdenas5
11.09.2018 3 z 5

Moje první kniha od autorky a velmi se mi líbila. Detektiv dyslektik je velmi zajímavý.

DericCaster
28.08.2018 5 z 5

Řekl bych lehce nadprůměrná detektivka, co mě ale na sérii láká nejvíce, je sledovat vývoj postavy agenta Trenta...

Synysterka
28.02.2018 5 z 5

Výborná kniha, první co jsem od autorky četla a ihned jsem si ji oblíbila. Postava W. Trenta se mi vryla pod kůži, ihned jsem si ho zamilovala. Příběh super, nemám co vytknout.

petra4080
09.02.2018 5 z 5

Wow! Tak jsem nejspíš natrefila na svou oblíbenou autorku. To byla jízda, dlouho jsem nečetla knížku která by mě takhle pohltila. Je zde dost momentů překvapení a zvratů. Hlavní hrdina je velmi sympatický i díky své poruše.

Jája92
27.01.2018 4 z 5

Výborná kniha, která vás snadno zatáhne do děje.

Gibis
29.10.2017 5 z 5

Will Trent mě baví stále víc!

Lucinkaaa
26.08.2017 4 z 5

Dobře se čte, ale chvilkami zdlouhavé

ZuK1
28.07.2017 4 z 5

Hned od začátku velmi čtivé, napínavé a už teď jsem zvědavá na další osudy Willa Trenta. Zaujala mě i Faith. Určitě se pustím hned do dalšího dílu.

Lotka
12.06.2017 5 z 5

Opět výborná detektivka. Rozuzlení případu nezklamalo.

moudivlacek
30.11.2016 5 z 5

Velice silný emotivní příběh o vraždě mladých lidí a únosu dívky. Bohužel musím konstatovat, že celou dobu knihy jsem měla silnou husí kůži, ale závěr byl nejhorší na cítění. Skvěle vystižené charaktery postav. Obdivovala jsem Willa již v prvním díle a zde ještě víc, dokonce trochu sympatií získala i Faith, že se mu nesmála, když se potvrdilo její podezření o handicapu Willa.
Ale závěr je ukázkou skutečnosti, co asi musejí přeživší oběti zažívat a s čím se vyrovnat. Ale ještě horší je to pro jejich nejbližší.
Název knihy toto vše zcela na sto procent vystihuje. Doufám, že tohle nikdy nezažiji.