Nezvratné alibi

Nezvratné alibi https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456598/bmid_nezvratne-alibi-49r-456598.jpeg 5 357 98

Akta Enzo série

Závěrečný díl kriminální série Akta Enzo Jihozápadní Francie, 1989 Plačící vrah shodí tělo dvacetileté Lucie do nejhlubšího místa lesního jezera. O čtrnáct let později zasáhne Francii vlna veder. Půda je sežehlá, stromy a keře hynou a říčky vysychají. V rozpukaném bahně na jezerním dně objeví místní rybář lidskou kostru s lebkou obalenou plastovým pytlem. Paříž—Cahors—Bordeaux, 2011 V elegantním pařížském bytě svého nastávajícího zetě novináře Rogera Raffina se forenzní expert Enzo Macleod seznamuje se šestým neobjasněným případem ze sedmi, jež se staly předmětem uzavřené sázky. Aby vyhrál, pouští se do zdánlivě neřešitelného úkolu a netuší, že tím všechny své blízké vystaví nebezpečí, které si nepředstavoval ani v těch nejděsivějších snech.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Cast Iron , 2017

Titas9001
03.04.2021 4 z 5

Osobní život Enza snad ani nestojí za komentář, ale jinak je to veskrze sympatická postava. Detektivní linie se mi líbila a nepostrádala napětí. Vyústění vlastně smutné, když si pomyslíme na pozadí celého příběhu. Celá série stojí jistě za přečtení, i když mi tady chybí taková ta všudypřítomná melancholie Ostrova Lewis.

Kerberos
02.04.2021 5 z 5

Moje první série od Petera Maye,velká spokojenost,i když jsem nečekala,že vyřeší dvě vraždy v jednom díle.Enzo mi bude trochu chybět.

Miláček484
02.04.2021 5 z 5

Bezvadná kniha, opět jsem přečetla jedním dechem, závěr naprosto bomba.

oskli
29.03.2021 5 z 5

Parádní závěr série. Sice jsem Luciina vraha tipovala skoro od počátku, ale druhá linka pro mě byla překvapením. Za sebe říkám "parádní závěr série" a asi si pro radost vytáhnu zase ostrovní sérii. Pater May je prostě výborný vypravěč, o tom žádná.

Ivana11
17.03.2021 5 z 5

Můj oblíbený autor, Akta Enzo výborné, tento díl jeden z nejlepších.

kokosek
17.03.2021 5 z 5

Tak a je konec jedné série. Jak to? Dyť Enzo řeší 7 případů nevyřešených vražd a tohle je šestý díl? No čtěte a dozvíte se. A nic neprozradím, nebylo by to fér.
Jen snad že kniha je to dobrá, dokonce bych řekl, že si na tu Francii i zvykám. Sice pořád to neláká tak jak Ostrovní trilogie ale možná i na tyto místa bych se jel podívat.

Iv8
10.03.2021 4 z 5

Tak já teď vůbec nevím...když si čtu již napsané komentáře, zjišťuji, že nejsem tolik nadšená jako ostatní. Čím to je? Byla jsem nepozorná, nečetla knihy ve správném pořadí nebo co? Zápletka zajímavá, děj strhující, osobní rovina Enza se obohatila o další milé i nemilé zážitky...a přesto jsem závěru ne uvěřila. To nevadí, každý máme jiné vnímání a Vy si uděláte svůj názor, až knihu přečtete. Autora jinak vyhledávám a patří mezi mé oblíbence, takže s úctou za 4 hvězdy.

Vevericka.eva
08.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Fantastický závěr série. I když jsem tušila, kdo je šedá eminence v pozadí, i tak mě autor dokázal v mnohém překvapit. Vše se krásne složilo jako dokonalé puzzle. Každá otázka dostala odpověď. Na závěr idylický happy end.

medlovice
07.03.2021 5 z 5

Petr May vyzrál i na lockdown. Díky tomuto příběhu jsem se procházela Francií , prošla uličky a nahlédla do krásného zámku jak z marcipánu. Křupavé bagety a zralé sýry, víno a pohoda , až zapomenete, že se tu vyšetřují vraždy a únosy a rodiče zmizelých dívek pořád doufají...S nasazením života Enzo pátrá. Závěr knihy je velice napínavý, četla jsem do noci.

Kyri
07.03.2021 1 z 5

Došla jsem k závěru, že moje tendence dočíst knihu je velmi nepraktická. Celý detektivní příběh, který byl docela dobrý, ušel by, se mi ztratil ve story typu soap opera o rodince hlavního hrdiny a v opravdu stupidních scénkách o tom, jak dcerka miluje otce, milenka miluje milého, jak se podporují a pod. Jeden večer jsem dočetla odhalení padoucha, ale pak se ještě cca 3 procenta řešilo, kdo je čí otec, koho už nechce vidět, protože ho nenapravidelně zklamal. Nevěřila bych, že člověk co napsal Umlrčí cestu, dokáže nasmolit tohle. Díky Bohu, že to skončilo a už mě nic nebude pokoušet, abych tomu dala ještě šanci.

intelektuálka
26.02.2021 5 z 5

Peter May umí - ať se pohybuje na drsném skotském severu či jižní Francii.....

Když se Enzo pouští do pátrání po vrahovi mladé dívky, netuší, jak blízce se jej případ bude dotýkat ....

Některé náznaky jsem odhalila, některé ne .... a závěr mne překvapil....

Knihu určitě doporučím - čte se jedním dechem.

alekis
13.02.2021 5 z 5

Miluju detektivky odehrávající se v minulosti, ale z těch moderních mě baví nesmírně tady tyto od P. M. Hlavně tato série a potom jeho čínské thrillery, to prostě nemá chybu!!!
Série je u konce... francouzský Skote - čím novým nás překvapíš? Píšeš? Píšeš? Piš!
:-)

raty
31.01.2021 5 z 5

Tak moc jsem se těšila na další díl, že jsem se bála zklamání. Zbytečně. Jsem nadšená. Vše je skvěle propracované a ukončené. Kniha se téměř nedá odložit. A jak už psala Didi15 - Enzo mi bude moc chybět.

mosem
30.01.2021 4 z 5

Překvapivé až neuvěřitelné. May svoji sérii "Enzo" propojuje a také uzavírá. Kromě toho, že nabízí v tomto příběhu řadu zajímavých a napínavých okamžiků se ukazuje, že možná je Enzo dobrý forenzní vědec, ale rozhodně není dobrý psycholog. Jeho schopnost poznat lidi se ukazuje jako velmi pochybná. Ale přesto nabízí kniha dobrou zábavu bez zbytečné brutality, dnes tak časté.
I když jeho knihy čtu rád, myslím že je dobře, že je to poslední kniha série. May svůj potenciál Enzo vyčerpal, stejně jako potenciál jiné - čínské řady. A budu se těšit, že se objeví něco nového, stejně přítažlivého.

Jandulena
24.01.2021 5 z 5

Skvělá, čtivá knina od začátku do konce.

jprst
21.01.2021 4 z 5

Autor celou sérií úspěšně bez větších výkyvů prokličkoval a dovedl ji k promyšlenému a propracovanému konci. A mé doporučení? U této série více než u jiných je opravdu dobré nepřeskakovat a číst skutečně podle pořadí jednotlivých dílů.

evikt
19.01.2021 4 z 5

Paradni zavrseni serie na kterou jsem se tesila, jeho knizky se ctou sami, maji brilantni dej, napeti a dejovou linku. Tato posledni je pro me opravdu prekvapiva az do uplneho konce.

Zara
17.01.2021 2 z 5

Posledním dílem autor vyždímal veškerý potenciál, který do této série vložil.
Jak jinak si vysvětlit kýčovité skládání děje blízké červené knihovně a detektivní zápletku s rozuzlením jasným už v 2. kapitole i slabomyslnějšímu čtenáři?
Škoda....

simona5r
14.01.2021 5 z 5

(audiokniha) Perfektní zakončení celé série. Vše do sebe krásně zapadá, jak soukromý život, tak i vyřešení vražd.

rodak
28.12.2020 5 z 5

Perfektní zakončení série. A velké rodinné drama, které jsem nečekal. Velmi propracované a nutno číst popořadě. U mě stále vedou čínské thrillery, ale tato řada také skvělá.