Nezvratné alibi

Nezvratné alibi https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456598/bmid_nezvratne-alibi-49r-456598.jpeg 5 357 98

Akta Enzo série

Závěrečný díl kriminální série Akta Enzo Jihozápadní Francie, 1989 Plačící vrah shodí tělo dvacetileté Lucie do nejhlubšího místa lesního jezera. O čtrnáct let později zasáhne Francii vlna veder. Půda je sežehlá, stromy a keře hynou a říčky vysychají. V rozpukaném bahně na jezerním dně objeví místní rybář lidskou kostru s lebkou obalenou plastovým pytlem. Paříž—Cahors—Bordeaux, 2011 V elegantním pařížském bytě svého nastávajícího zetě novináře Rogera Raffina se forenzní expert Enzo Macleod seznamuje se šestým neobjasněným případem ze sedmi, jež se staly předmětem uzavřené sázky. Aby vyhrál, pouští se do zdánlivě neřešitelného úkolu a netuší, že tím všechny své blízké vystaví nebezpečí, které si nepředstavoval ani v těch nejděsivějších snech.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Cast Iron , 2017

Nelly
22.12.2020 4 z 5

Při čtení jednotlivých dílů této série mne vůbec nenapadlo, že se všemi díly vine skrytá linka, která bude v tomto posledním díle odhalena. Milé překvapení. Jinak bych řekla, že trošku kostrbatější, než jsem u autora zvyklá, ale jinak skvělé jako ostatně celá série.

astra3
20.12.2020 5 z 5

Za mě dobré, ale asi se tím vyřešil i poslední případ. Škoda, tak snad autor přijde s novou sérií.

happy-smile
20.12.2020 4 z 5

Opravdu zajímavé ukončení série, tohle jsem popravdě nečekala. Enzo mi bude chybět. První díly byly ještě takové nemastné neslané, ale postupně se tato série vypracovala na velmi dobrou úroveň. Tento díl byl rozhodně dobrým pokračováním a je mi líto, že už se asi s dalšími Enzovými příhodami nesetkáme.

Ulala
17.12.2020 4 z 5

Vyprávěčský talent autor v poslední části série nezapřel. Pospojování všech nitek proplétajících se i z minulých částí bylo skvělým počinem. Oproti první sérií z ostrova Levis je to takové lehčí čtení, ale nemohu a nechci k tomu říct nic nelichotivého. Kniha se dobře četla a jen doufám, že autor začne nějakou další sérií.

keselylenka
16.12.2020 5 z 5

Miluju akta enzo a tento díl to jen potvrdil. Knihu jsem navíc poslouchala jako audio a hlas Davida Matáska podle mě příběhu neskutečně sedl.

TeaPeter
14.12.2020 5 z 5

Dobré zakončení celé série. Je jen škoda, že, jak mi potvrdil i sám autor, se neplánuje žádné další pokračování. Tuto sérii, spolu s čínskými thrillery, hodnotím z autorova díla mnohem výše než často adorovanou sérii z ostrova Lewis. Mám pocit, že se tady mnohem více zabývá živými lidmi a mnohem barvitějším dějem. Je to taková škoda, že série končí!
I když se psalo o mnoha smutných a tvrdých věcech, tak nejhůře a nejkrutěji na mě zapůsobilo chování Luciina otce. Nejen to, co udělal, ale i to, jak pokrytecky po léta spojoval ty další rodiče... Toho vnímám hůře než hlavního pachatele.

Didi15
13.12.2020 4 z 5

Škoda, že je konec této série. Enzo mi bude chybět. Bylo to prima a fajn jízda. Příjemné završení.

orson
08.12.2020 5 z 5

Kvalitní završení celé série. Moc se mi líbilo, že v posledním díle spojil indície, které se objevovaly postupně v dílech předchozích, skoro až mám chuť je znovu otevřít a přečíst abych si vše řádně propojil. Ale to si nechám až za pár let.

Sixao
04.12.2020 4 z 5

Oblíbený autor nezklamal. Vyšetřování starých vražd Enzo díky své vytrvalosti, souhře náhod a za pomoci nemalé řady svých obdivovatelek zdárně dotáhl do konce. Celá série se tímto dílem uzavřela, vše nevysvětlené se objasnilo, dílky zapadly do skládačky a to je taky prý důvod, proč mají čtenáři tak rádi detektivky. Mám teď stejný pocit uspokojení. A posledního pachatele jsem ani netušila.

garf
03.12.2020 5 z 5

V poslednim dile francouzske serie Akta Enzo dojde k vyreseni zbyvajicich dvou Raffinovych zahadnych vrazd. Prestoze zhruba od poloviny knihy se da odhadnout, kam vysetrovani speje, porad je to Peter May, skvely vypravec, ktery nepotrebuje litry krve na to, aby si udrzel ctenarovu pozornost. Dejova linie ubiha prirozene, uveritelne, bez logickych kotrmelcu. Velmi povedeny zaver serie.

kuruteku
03.12.2020 4 z 5

Další díl série, další závěr série. Co mi to ten autor dělá - tři knihy za rok a mnohé se končí. SIce mi Enzo McLeod občas lezl na nervy, ale kuráž a výdrž měl, to se musí nechat. Tentokrát vzal dvě vyšetřování jedním vrzem a ukázalo se, že pod svícnem byla největší tma. Čekal jsem mnohé, ale takový konec patří k typicky Mayovským - nemožné se stává možným, trochu to sice tahá za vlasy, ale konec dobrý, vše dobré.

ddkk
28.11.2020 5 z 5

Další díl série Akta Enzo mě opět smířil s Petrem Mayem, o kterém jsem už po předchozí Karanténě začala pochybovat...

Tentokrát to je promyšlený příběh, který má dokonce přesah do předchozích případů, a objasňuje leccos z jiných dílů. V šestém a závěrečném pátrání Enzo rozklíčuje i poslední, tedy sedmý, Rogerův neobjasněný zločin. A je to napínavé a překvapivé až do úplného konce.

Jediné, co si PM mohl možná odpustit, je "konečné zúčtování" s Kirsty, to bylo pro mě zbytečně kruté a tak trochu mužsky šovinistické . Asi je pro autory-muže opravdu těžké aspoň se pokusit pochopit zrazenou ženu...nu což, nikdo nejsme dokonalý...

Líbilo se mi to, tentokrát jsem moc ráda, že můžu dát plný počet a knihu doporučit.

P.S. A jenom poznámka k prodejci: docela nemile mě překvapilo, že mi BookTook poslal knihu, která má přímo uprostřed přední desky nalepenu neodlepitelnou samolepku s QR kódem...

astroweb
28.11.2020 4 z 5

Závěrečná část francouzské série. Tenhle autor nemůže zklamat, a když tam výjimečně.

standadanda
27.11.2020 3 z 5

Mám rád Maye ,ale v této sérii mě hlavní hrdina byl s každou poslechnutou knihou čím dál víc nesympatický.Sebestředný chlap ,který pro hloupou sázku v jednom kuse ohrožuje životy svých dětí.Tento fakt jsem musel neustále vytěsňovat.To už mě byla sympatičtější Charlotte. Pokud tedy toto pominu pak to řadím mezi docela povedené,zajímavé a zábavné.

HaHa11
20.11.2020 4 z 5

Důstojné zakončení série. Vrtá mi hlavou, jestli měly hned od prvního dílu postavy nalinkovaný svůj osud, či se autor rozhodoval průběžně!? Více v recenzi.

hs777
19.11.2020 5 z 5

Třešnička na dortu. Předposlední případ neobjasněné vraždy z Raffinova seznamu mého oblíbeného charismatického Enza přinese mnohá překvapení. Vyřešení předchozích případů se neslo v poklidném pátrání, kde byl prostor pro přírodu, degustaci vín nebo gurmánské recepty, kdežto tady to byl nervák od začátku do konce, protože do rozuzlení byla úzce vtažena i Enzova rodina. Přečetla jsem v rekordním čase, přestože nebyl víkend a stejně tak jako maris123 varuji - čtěte až po přečtení předchozích dílů.

iška
19.11.2020 5 z 5

Skoro mi je líto, že série končí. Bylo to výborné.

maris123
05.11.2020 5 z 5

Konec dobrý, všechno dobré. Závěrečný díl série odhaluje kriminalistická i rodinná tajemství naznačená v předchozích dílech překvapivým způsobem. Některá rozuzlení jsem odhadla, některá ne, ale rozhodně jsme se nenudila.
Pokud čtete Akta Enzo napřeskáčku, nechte si tento díl opravdu až na konec :-)