Neznámý Asimov II

Neznámý Asimov II https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488/neznamy-asimov.jpg 4 24 3

Začal jsem jako spisovatel sci-fi a prvních jedenáct let své literární kariéry jsem psal výhradně vědeckofantastické povídky určené k publikování v časopisech. Myšlenka, že bych mohl vydat skutečnou knihu, mi vzhledem k mé vrozené skromnosti vůbec nepřišla na mysl. Ale pak se dostavily doby, kdy jsem začal psát knihy, a tehdy jsem se pokusil shromáždit materiály, které jsem dříve vytvořil pro časopisy. Mezi lety 1950 a 1969 mi vyšlo deset sbírek. Člověk by si myslel, že je to dost, ale to by nesměl brát v úvahu neukojitelný apetit mých čtenářů (Bůh jim žehnej!). Takže když mi nakladatelé navrhli, abych vytvořil sbírku povídek, které se do těchto sbírek nevešly, a doprovodil je krátkými předmluvami, nedokázal jsem odmítnout. Isaac Asimov -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová , Povídky , Sci-fi

Vydáno: , Triton

Early Asimov

Luigi1
Luigi1
03.12.2023 3 z 5

Tak tyhle povídky mě nějak nechytly

Dinosaur
Dinosaur
16.04.2016 3 z 5

(6/10) Víceméně zde platí to samé, co jsem řekl u prvního dílu, jen mi tenhle připadal o něco slabší, povídky mi přišly spíše průměrné. Více se mi líbily například Super-Neutron, Zákonná práva, Závod červené královny, Matka Země a ze všeho nejvíce Autor! Autor!

rodo
rodo
02.11.2012 4 z 5

Stejně jako u prvního dílu se jedná o soubor neznámých Asimovových povídek z dob, kdy autor publikoval jen časopisecky. Povídky jsou velmi čtivé, a ačkoli nedosahují kvality autorových pozdějších děl, přesto se jedná o dobrý počin. Zajímavé jsou i komentáře k jednotlivým povídkám, kde je vidět, že ani kvalitní povídka to neměla na cestě k publikování lehké.