Neznámý Asimov II

Neznámý Asimov II

Česky dosud nepublikované povídky: Začal jsem jako spisovatel sci-fi a prvních jedenáct let své literární kariéry jsem psal výhradně vědeckofantastické povídky určené k publikování v časopisech. Myšlenka, že bych mohl vydat skutečnou knihu, mi vzhledem k mé vrozené skromnosti vůbec nepřišla na mysl. Ale pak se dostavily doby, kdy jsem začal psát knihy, a tehdy jsem se pokusil shromáždit materiály, které jsem dříve vytvořil pro časopisy. Mezi lety 1950 a 1969 mi vyšlo deset sbírek. Člověk by si myslel, že je to dost, ale to by nesměl brát v úvahu neukojitelný apetit mých čtenářů (Bůh jim žehnej!). Takže když mi nakladatelé navrhli, abych vytvořil sbírku povídek, které se do těchto sbírek nevešly, a doprovodil je krátkými předmluvami, nedokázal jsem odmítnout. Isaac Asimov méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/48_/488/neznamy-asimov.jpg 4.316

Early Asimov

Povídky, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Triton

Dinosaur
16.04.2016

(6/10) Víceméně zde platí to samé, co jsem řekl u prvního dílu, jen mi tenhle připadal o něco slabší, povídky mi přišly spíše průměrné. Více se mi líbily například Super-Neutron, Zákonná práva, Závod červené královny, Matka Země a ze všeho nejvíce Autor! Autor!

rodo
02.11.2012

Stejně jako u prvního dílu se jedná o soubor neznámých Asimovových povídek z dob, kdy autor publikoval jen časopisecky. Povídky jsou velmi čtivé, a ačkoli nedosahují kvality autorových pozdějších děl, přesto se jedná o dobrý počin. Zajímavé jsou i komentáře k jednotlivým povídkám, kde je vidět, že ani kvalitní povídka to neměla na cestě k publikování lehké.

Isaac Asimov

Isaac Asimov