Nezatváraj oči

Nezatváraj oči https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346409/mid_nezatvaraj-oci-YTe-346409.jpg 4 369 118

V okamihu môžete prísť o všetko! Silný a desivý príbeh, ktorý sa vám dostane pod kožu. Zavriete oči na pár sekúnd a zrúti sa vám celý svet. Lisa Dalová sa hrá so svojou dcérou na skrývačku v parku. Jeden, dva, tri… zatvorí oči a ráta do sto. No keď ich znova otvorí, jej štvorročná dcéra Ella je preč. Zmizla bez stopy. Tragédia naplno zasiahne celú rodinu. Po rozsiahlom policajnom vyšetrovaní si nielen polícia, ale aj médiá myslia, že vedia, kto Ellu uniesol. No prečo sa nebránila a nekričala? Čo ak únoscu poznala? Lisu načisto ochromil strach, bojí sa, že svoju dcéru už nikdy neuvidí. Ak prídete o dieťa, najprv si to uvedomí vaše telo, hlave to dôjde až neskôr. Pretrhne sa neviditeľná pupočná šnúra medzi vami. Mozog zaznamená, čo sa deje, až keď sa vám všetko vo vnútri uvoľní a ochabne. A zmocní sa vás desivá hrôza. Kniha Nezatváraj oči si vyslúžila u anglickej kritiky prezývku Jednotka medzi bestsellermi. Tisícky ohlasov na internete, v ktorých čitatelia neskrývajú svoje nadšenie, zaradilo knižku medzi najčítanejšie detektívky. Autorke sa podarilo skĺbiť neuveriteľne komplikované charaktery do vzrušujúceho príbehu s množstvom zvratov, takže do konca netušíme, ako sa dráma skončí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

While My Eyes Were Closed , 2016

Januletta
13.02.2018 3 z 5

Podle recenzí jsem čekala víc. Kniha byla rozhodně dobrá, hezky se četla a bavila mě, ale tak nějak jsem pořád čekala víc akce, trochu hlubší příběh mezi Lisou a Chloe například. Stojí za přečtení, ale úplná detektivka to není.

Ťapulka
12.02.2018 5 z 5

Kniha se četla sama, byla jsem napnutá, přitom ne zbytečně vystrašená. Byl to zajímavý výlet do různých lidských duší. Z některých osudů mě až mrazilo a opět jsem si připomněla, jak blízko můžou být chvíle, které změní během vteřiny život člověka.

kristynao
10.02.2018 4 z 5

Velmi milé překvapení. Od knihy jsem čekala spíše průměr, ale dostala jsem vynikající psychologický román, jehož závěr jsem hltala jako zběsilá.
Jestli mám vyzdvihnout jednu věc, která na knize musí oslovit každého čtenáře, je to bezpochyby naprosto brilantní budování celého příběhu. Začátek knihy je o něco pozvolnější, avšak finále stojí za to. Já dočítala ve chvíli, kdy na mě čekala celá rodina s odjezdem, ale prostě jsem od knihy nemohla odejít. Může se zdát, že víte, jak to dopadne, ale není tomu tak, do poslední chviličky, do posledních pár řádků netušíte, co se může přihodit. Bavilo mě, jak přirozeně děj plynul, jak smysluplná byla gradace příběhu a jak autorka nechávala své vyprávění volně dýchat a žít. Přesně tyto mírně povolené otěže kniha s tak závažným námětem potřebuje, protože každé násilné ohýbání děje je pak strašně cítit a kazí celkový čtenářský dojem. Toto autorka zvládla na jedničku s hvězdičkou, opravdu se klaním.

koki.veru
08.02.2018 5 z 5

Knížka je hodně čtivá, velmi zajímavý příběh. Akorát bych přidala více napětí či nějaké akce. Jinak ale kniha velmi povedená, zvlášť ke konci, když se dozvíme propletení jednotlivých postav.

ElissEm333
29.01.2018 4 z 5

Je to něco trošku jiného, ale určitě to stojí za to! Já jsem třeba byla opravdu mile překvapená.

salunka
29.01.2018 3 z 5

Kniha se mi četla dobře, ale rozhodně bych ji neřadila mezi detektivky. Dle mého názoru šlo spíš o psychologické drama. Únosce byl odhalen opravdu velmi brzy, díky čemuž mi v příběhu chybělo víc napětí.

PetraBery
13.01.2018 4 z 5

Kdo stojí za únosem malé Elly se z knihy dozvíme opravdu brzy, neboť část knihy je vyprávěná z pohledu únosce. Dalším vypravěčem je matka Lisa, která byla s dcerou v době jejího ztracení. Zajímavě psaná kniha, psychologické úvahy a dopady našeho jednání i prožitého života.

Nixa
12.01.2018 4 z 5

Kniha se mi nečetla moc dobře. Přestože tam nejsou žádné drastické scény, i tak se mi čtení zarývalo hluboko do srdce. Bylo mi holčičky a její maminky moc líto. Závěrečnou zápletku jsem rozhodně nečekala. Kniha byla neuvěřitelně čtivá, napínavá, ale nemůžu si pomoc, něco mi tam prostě chybělo. Pořád jsem čekala na ,,TO" něco a když už, tak byl konec. Škoda, docela jsem byla zvědavá co bude dál.... I tak to bylo skvělé čtení. Střídání ve vyprávění kapitol matky a únosce byly zajímavé. Stejně tak, že vlastně už od začátku víme kdo je únosce.

Soda14
11.01.2018 4 z 5

Zajímavá kniha, velmi dobře se četla. Nechybělo napětí a vydechnutí na konci. Konec mi bohužel přišel trochu "ustřiženej", na druhou stranu si ho rád domyslím sám. Určitě bych doporučil. Není tam moc postav a člověk v tom nemá "bordel" při čtení a kniha pěkně odsejpá. Já ji měl přečtenou za dva dny. :)

Jane417
06.01.2018 5 z 5

"Před pikolou za pikolou" vypráví o únosu čtyřleté holčičky. Téma originální není, přesto je tato knížka jiná, než všechny ostaní a podle mého názoru je skvělá. Výjimečná je hlavně tím, že jedním z vypravěčů je také únosce. Můžeme vidět, co se mu honí hlavou a jak tu šílenou situaci prožívá unesená holčička. Myslím, že kniha rozhodně není pro slabší povahy. Ačkoliv se dítěti neubližuje...trpí a čtenář s ním! Otáčet stránky je někdy velmi těžké, protože máte strach, co přijde... Čtenář prožívá peklo s rodinou ztracené Elly, utrpení a bezmocnost dítěte a pomatenost únosce. Poslední třetina knížky je plná zvratů a šokujících momentů odhalujících realitu. Konec je zvláštní a svým způsobem velmi smutný. Děj je o to mrazivější, že je reálný... Knížku jsem přímo zhltla!

85098211
03.12.2017 5 z 5

Výborná kniha, která se dobře čte. Spíš ale než o thriller se jedná o psychologické drama, i když napínavých momentů je zde celá řada. Příběh je také dost smutný - a nejen proto, že byla unesena malá holčička. Čtenář totiž soucítí s obětí a její rodinou, ale zároveň i tak trochu chápe pocity (nikoliv jednání) únoskyně. Ale přesvědčte se sami. Podle mého názoru si kniha pozornost zaslouží, už proto, že si při její četbě uvědomíte, že tohle by se opravdu mohlo stát každému, kdo má dítě...

Danago
26.11.2017 4 z 5

Lisa si hraje se svou dcerkou na schovávanou. Zavře oči a počítá do stovky . Když oči otevře, její čtyřletá dcera Ella je pryč.
Zmizela beze stopy , beze svědků .
Zdá se že holčičku někdo unesl, někdo s kým by šla dobrovolně, někdo koho zná.
Příběh je hodně psychologický. Knížka se četla dobře, ale mohla by mít více zvratů a napětí.
Příběh se zaměřuje hlavně na pocity matky unesené holčičky, její výčitky svědomí a strach jestli jí najdou v pořádku a živou.
A na myšlení a pocity únosce.
Knížka je zase něco jiného, což oceňuji, téma je zpracované sice v pomalém tempu, ale docela originálně.

romana0733
23.11.2017 1 z 5

Čekala jsem něco jiného. Nějaké napěti a zvraty, nic z toho se nekonalo. Jen vyprávěni matky unesené holčicky a vyprávní únoskyně. A ten strohý konec. Za mě to byla velká nuda.

peko
17.11.2017 5 z 5

U této knihy 5* rozhodně nestačí .... :-)

Jana77
16.11.2017 5 z 5

Výborná knížka a skvěle napsaný příběh. Pohled do duše ženy, která ztratila dítě, je tak opravdový, až z toho mrazí.

evonra
11.11.2017 5 z 5

Přestože knih s touto tématikou je na knižním trhu opravdu hodně, tuto musím vyzdvihnout.
Dobře promyšlený, přesvědčivě napsaný příběh, kde je skvěle, opravdu skvěle vykreslena psychologie postav, především únoskyně. Konec je výborně dotažený a propracovaný.
Tuto autorku mám v hledáčku, velmi se těším na její další tvorbu.

evasamankova
02.11.2017 5 z 5

Výborné psychologické drama s hloubkovým progresem postav. Psané velmi procítěně, napínavě a s obrovskou přesvědčivostí. Téma lásky a mateřské lásky pozorováno minimálně ze dvou břehů, z nichž oba jsou nesmírně smutné.

majáček
08.08.2017 5 z 5

Anotace knížky jde v souladu s knížkou. Skvěle popsané pocity únoskyně i rodiny unesené. Je to pohled z obou stran. Nemohla jsem se odtrhnout, protože neustále byly nějaké zvraty. To mě zneklidňovalo na tolik, že jsem musela pokračovat aspoň pár stránek, abych si zase udělala na chvíli jasno. Podobnou knížku jsem nečetla a proto je pro mě tento způsob napsaného thilleru jedinečný.