Život po tobě

od:

Život po tobě

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293194/zivot-po-tobe-vN9-293194.jpg 41342
Série:

Než jsem tě poznala (2.)

Originální název:

After You (2015)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (413)

Přidat komentář
Sabka123
včera

První díl byl zaručeně lepší. Pokračování určitě nebylo nutné, z prvního dílu jsem byla sice smutná, ale příběh mě naprosto uchvátil. V tomto díle mě Louisa celkem lezla na nervy, tak samo Lilly. Ale byly tam i světlé stránky a kniha se dobře četla. Než jsem tě poznala ale nadále zůstane mou nejoblíbenější ♡

marketa9252
předevčírem

Rychlé čtení. První kniha,u které jsem se rozbrečela...

Anet2106
16. března

Z knihy mam rozpoluplne pocity. Je to takove pohodove cteni, ale nejaky uzasny dej necekane. Ani zaver me prilis neuchvatil.

katitek
15. března

pěkně se četlo, ale příběh už nebyl tak zajímavý jako v prvním díle. Občas jsem měla pocit, že je Lou hrozně pitomá, když si nechala tolik líbit od Lili, ale .. fajn. Nicméně musím říct, že mě nejvíc zaujala mužská postava Sama.
Ale konec?? Bože, proč? Trošku mi to nedávalo smysl.. Tak moc toužila po životě a nové lásce, že nakonec ... ach jo, to bylo velké zklamání a vlastně mě to naštvalo.
Jak napsala níže čtenářka Maguša - zbytečně otevřená zadní vrátka.

ThePoeticJulie
14. března

První díl je dle mého názoru mnohem lepší, i tato kniha stojí za to.

marcyk
14. března

Oddechovka

hopen
13. března

Prvni díl Než jsem tě poznala byl mnohem lepší.

Lucie89
11. března

Občas jsem se dost nudila.

daisypec
07. března

Hezký příběh a řekla bych, že o stupeň lepší, než Než jsem tě poznala.

amanek
05. března

Na knížku jsem narazila náhodou v knihovně a netušila jsem, že je to už druhý díl. I tak se mi knížka moc líbila a první díl si určitě přečtu dodatečně.

sgjoli
04. března

Po naprosto skvělém prvním dílu jsem byla samozřejmě zvědavá i na jeho pokračování. Bohužel však musím říct, že "Život po tobě" se mi zdá proti prvnímu dílu poněkud slabý a většinu času na mne působil jako nastavovaná kaše. Jako by byla kniha napsaná z donucení.

Zatímco "Než jsem tě poznala" bylo dějem a akcí opravdu nabité, "Život po tobě" se dlouho vleče a dlouhou dobu se dějově nikam moc neposouvá. Postavy se tam plácají na místě, že je to místy skoro až nuda. :-( Až v tom závěru se konečně začalo něco dít, ale na mne to bylo až moc pozdě. Některé věci mi pak připadaly trochu přitažené za vlasy.

Bylo tam pár věcí, co mne bavily, ale bohužel jich nebylo dost na to, abych z knihy byla nadšená jako z prvního dílu.

Nakonec to byla pro mne průměrná kniha s nádechem zklamání. Škoda, no.

eliášová
04. března

můžu jen doporučit

Makaja
03. března

Tak s odstupem napíšu komentář. Bezprostředně po dočtení jsem si totiž říkala "Proč??" Myslela jsem, že se to uleží, ale ne. Pro mě je to kniha nadbytečná, asi aby se Luisa dočkala svého happy endu. A já se na sebe maličko zlobím, že jsem jí četla, protože mi tak trochu zkazila dojem z Než jsem tě poznala.

Pavlusa007
03. března

Vkusná a zábavná červená knihovna.

dennie3
03. března

Milé pokračování Než jsem tě poznala, bohužel velmi slabý syžet, zbytečné natahování děje, moc jsem příběhu nevěřila... Každopádně jsem knihu četla ráda, jelikož Moyesová psát umí a je to dobré odreagování.

Grety
02. března

Louisa a její tragický život končící happyendem. Vždycky se všem obětuje, o sebe se nezajímá a proto na ni čeká princ z pohádky - dobrá pohádka pro ženu tragédku.

hvězdo.kupa
28. února

Druhý díl mi přijde jako zbytečné pokračování, plné zbytečných "neuvěřitelných" náhod, zbytečně velká love story o úplně jiné Louise, které si vynutili čtenáři. Tvářím se, že to není pokračování svého prvního dílu, abych si nepokazila dojem z něj.

yvette3
25. února

Wow! Pro mě tedy mnohem zajímavější než předchozí díl! Přečetla jsem jedním dechem!

Gregorie
24. února

Číst od prostředka se nemá..., moje chyba. Ale stejně jsem čekala víc.

Aaloha
23. února

Asi nejslabší kniha od Moyesové. První díl byl naopak nejlepší. Kniha se rozjela až ke konci.

vendy6619
21. února

Rozhodně to bylo slabší než Než jsem tě poznala. Ale každopádně to mělo do sebe. Všechny ty myšlenky Lou. Přišlo mi chvílemi, že se motá v sobě samotný a potřebovala Záchranu s velkým Z! Trochu jsem jí i záviděla, i když z velké části nebylo co.
Ale i tak jsem dospěla k názoru, že to zase takový brak nebyl.
Vlastně to bylo milé rozloučení se s Willem a Lou.

Erudite
19. února

Příjemné čtivo, pokud chcete nechat myšlenky plynout a jen tak se proplétat dějem, který se moc nevleče, ale ani nikam nespěchá. Někdy mi přišlo, že autorce ujela ruka s cukrem v určitých scénách, jindy zase se solí.
Jinak se ale kniha vyhoupla z nálepky "nepotřebné pokračování" do "příjemné rozloučení se s postavou/postavami" - A to je posun. :)

Maguša
18. února

Komentář obsahuje spoilery.

Musím říct, že to pro mě bylo nakonec celkem příjemné překvapení (rozhodně příjemnější, než jsem čekala). Nedokázala jsem si totiž představit, jak bude příběh pokračovat a upřímně jsem měla ze zprávy o pokračování Než jsem tě poznala smíšené pocity (nejdřív to bylo nadšení, ale pak jsem se nad tím zamyslela a řekla jsem si, že je to blbost a skončit se má zkrátka v tom nejlepším...).
Když jsem se do knihy pak pustila, po pár stránkách jsem toho začala hořce litovat a řekla si, že tohle bude pro mě těžké čtení. Myslela jsem, že se do děje nedostanu a že si mě nezíská, tak jak bych to od knihy chtěla. Ale nevzdala jsem to. Začátek byl pro mě velmi táhlý, nudný, zmatený. Těsně před tím, než jsem knihu začala číst, jsem zjistila, že se objeví Willova dcera. Tohle mi připadalo jako hřebík do rakve a zbytečné poškození první knihy. Každopádně, pak jsem to nějak přešla….začátek knihy, pád a rekonvalescence Lou, odhalení Lily. Příběh se začal rozvíjet, Lou vzpamatovávat, objevil se Sam, a tak nějak mi připadalo, že se plní pomyslný cíl spisovatelky: pomoct Lou najít novou cestu životem a oprostit se od ztráty Willa. A ono se jí to docela hezky dařilo. Dokonce jsem přišla na to, proč jsem se prokousávala začátkem knihy tak ztěžka. Došla jsem k závěru, že Lou byla v bublině zármutku a Jojo se nám to snažila přiblížit právě na začátku knihy (snad to byl ten důvod).
Takže jsem byla před koncem knihy nakonec celkem spokojená. Že se to povedlo. Že se můžu spolehnout na styl psaní Jojo Moyesové a můžu se občas zasmát, můžu nad dějem se zájmem přemýšlet a taky být v napětí (zvlášť u střelného incidentu). A hlavně, že to vůbec není hrůza. Ale pak přišel úplný konec a já jsem nemohla uvěřit vlastním očím.
Musím říct, že tohle ukončení je tak okaté natahování děje, až je mi z toho stydno za Jojo Moyesovou. Netušila jsem, že mě konec tak naštve, protože příběh měl našlápnuto opravdu povedeně. Nenaštval mě proto, že Lou odjela. Naštval mě proto, že odjela sama a že si Jojo nechala otevřená zadní vrátka. Pro co? Pro vydání další knihy, ze které bude moct těžit. Neřekla bych půl slova proti dalšímu dílu, kdyby to bylo opodstatněné. Ale takhle to jen vypadá, že Jojo potřebovala uzavřít PROZATÍM něco jen tak napůl a pokračovat v další knize…Celou druhou knihu jsme to Lou přáli. Aby se přenesla, aby to dokázala a aby si dovolila milovat po Willovi někoho jiného. A ona to dokázala. Tak sakra PROČ? když těsně před koncem jí to všechno dojde, cíl je naplněn, je vyrovnaná a smířená… ví, že miluje Sama a stejně odjede bez něj – jen krátce po tom, co opět málem ztratila další lásku – naprosto nelogické zakončení. Kdyby odjeli spolu… nepřipadalo by mi to natahování děje aspoň tak okaté.
Mimochodem…trochu jsem nechápala podivné řešení vztahu rodičů Lou. Nerozuměla jsem tomu, jaký to má smysl a tahleta "zápletka" na pozadí mi připadala naprosto zbytečná. Zbytečná slova a brždění děje. Opravdu.
Takže podtrženo a sečteno. Před čtením – smíšené pocity. Krátce po začátku – na první pohled se zdá, že Jojo Moyesová volá o pomoc a pořádně ani neví, čím čtenáře zaujmout. Stále se plácá v bublině zármutku Louisy, což ale vlastně dává smysl. Jen to působí pro čtenáře neatraktivně. Střed knihy – rozjezd, napětí, pořád se něco děje, čtenář nad dějem přemýšlí a těší se na každé další čtení a je to vlastně fajn. Typická Jojo. Závěr – otevřená vrátka pro spisovatelku a tudíž možnost, jak v ději pokračovat i když to VŮBEC není nutné.
Tentokrát jen tři hvězdy *** a hrůza v očích z toho, že třetí kniha už je na světě (u nás prozatím ještě ne). Bojím se myslet na to, jak zběsile šílenou zápletku nám přinese Still me (třetí kniha) a vážně uvažuju, že tohle bude jediná kniha od Jojo, kterou ani nechci mít v knihotéce. Některé příběhy je dobré ukončit dříve než později.

Ladusstara
18. února

Za mě velmi čtivá kniha, zvládla jsem jí přečíst jedním dechem. Lou a její příhody mám moc ráda. Jojo umí prostě skvěle psát, zabrečela jsem si i se zasmála.. takže kniha pro mě zklamáním určitě nebyla! :)

rajcatko
17. února

Já věděla, že to nemám číst! Zkusím zapomenout, že nějaké pokračování existuje a budu s láskou vzpomínat jen na první díl :-)

Lianica
14. února

První díl byl prostě TOP a trochu jsem se bála, že pokračování bude kravina, ale mile mě to překvapilo a kniha mě vtáhla do děje :)

invocation11
07. února

Takže tu máme 2. díl s Louisou Clarkovou, protože jí prostě přejeme nějaký ten lepší závěr. Líbila se mi původní myšlenka - neužívám života tak, jak jsem (v jedničce) slíbila, že budu; ale pak to bohužel sklouzlo do původních kolejí. Vlastně se až tak moc nezměnilo, místo Willa tu máme jeho dceru (všechny vás nesnášim, ale proč mě nikdo nemá rád?!), kterou jsem nemohla vystát a kolikrát se Lou a jejím záchranným akcím až divila.

Přiznám se, že jsem v mnohém souhlasila s Louisinou sestrou Trinou - jen samé výmluvy na to, že nemám čas žít svůj život, protože přeci pomáhám druhým... Psáno sice opět poutavě, ale víceméně se opakují tatáž témata (pomoc v nouzi, city, překonat sám sebe, umění žít), která však v prvním díle fungovala daleko lépe. Kvalit jedničky to prostě nedosahuje, takže...

makynka911
07. února

Určitě nebyla kniha lepší než první díl. V této něco chybělo, možná Willovi sarkastické poznámky, možná celkově zajímavější děj a námět. Každopádně knížky určitě nelituji, byla jsem zvědavá jak to s Lou dopadne a jsem spokojená.
Místy mě i ona štvala, hlavně ta její nerozhodnost co se týče práce a Sama. Ale taky mě štvala Lily, protože co ta předváděla to byl děs :)
Ale určitě se kniha nedá zařadit mezi tuctové romanťárny, takže 4 * :)

Hania932
06. února

Páni! Od této knihy jsem moc neočekávala. Ale teď můžu říct že kniha je skvělá! Četla jsem že v kniha je nudná, nic se v příběhu neděje atd. To není ale pravda. Tohle jsem vůbec nečekala. Kniha mě velmi bavila. Zbožňuju Lou a líbil se mi její vztah se Samem, a to jak se vyrovnávala s Willovou smrtí. Hezká, zajímavá, procítěná. Za mě super kniha a doporučuji.
A doufám, že brzy bych se mohla dočkat i filmu.♥

medlovice
06. února

Okouzlující usměvavý příběh z kterého dýchá touha žít , patřit někomu , dýchat , pracovat , dělat cokoliv jen ne utápět se ve smutku a alkoholu.
Louiso, ty ses mi nějak zaryla do paměti-.