Život po tobě

Život po tobě

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293194/zivot-po-tobe-vN9-293194.jpg 3.91491

Než jsem tě poznala (2.)

After You (2015)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Skatty

Naprosto skvělá, romantická, dojemná, humorná. Skvělé čtení na dovolenou, kdekoliv. Moc jsem se pobavila. Vřele doporučuji všem romantickým srdcím.

Zuzanka46

Lou je strašně sympatická postava, která mě bavila i ve druhém díle. Musím ale říct, že z mého pohledu tam těch nehod/neštěstí bylo už nějak moc... Když byl jistý happy end, tak jsem už posledních pár stránek ani nečetla

Ronny97

Skvělé pokračování knihy Než jsem tě poznala :) Lou mi přirostla k srdci a jsem ráda, že se jí podařilo překonat Willovu smrt. Lily mi ze začátku lezla na nervy, ale když jsem zjistila, proč se tak chová, tak jsem ji docela chápala.

NikolettaHole

bylo to příjemné čtení, ale bez Willa to nebylo ono!

kiki11

Říkala jsem si, že v nejlepším se má přestat, proto jsem si po dechberoucím prvním dílu knihu ani nechtěla přečít. Pak se mi ale po Lou začalo stýskat a tak jsem se do ní přece jen pustila. A můžu říct, že rozhodně nelituji.

"Než jsem tě poznala" se mi možná líbilo o chlup víc, ale "Život po tobě" mi taky hodně přirostl k srdci. Autorka si zachovala svůj typický humor, píše čtivě a poutavě, takže se čtenář nedokáže odtrhnout do samého konce.

Přemýšlím, jak hodnotit, jelikož 4* jsou málo, 5 zase moc... Kdyby tak šlo dát 4 a půl. :)

Těším se na další díl a doufám, že mě nezklame.

simonit

Pokracovani uspesne knihy "Nez jsem te poznala" me zaujalo vice, nez jsem cekala. Pribeh uz sice nebyl tak dojemny, ale uplne jsem se dokazala vzit do Louisy a jejich problemu...nemela to lehke, ale se vsim se dokazala nakonec bezvadne vyporadat :)

Francesca14

Z autorčiných knih podle mě rozhodně jedna ze slabších. Já osobně nemám moc ráda ani první díl a tenhle mi co se úrovně přišel tak nějak podobně. Čtivý, místy vtipný a chvílemi dojemný, ale byly tam pasáže, které mě nebavily a přišlo mi, že kdyby se kniha ještě trochu víc proškrtala a o něco zkrátila, rozhodně by to ničemu neublížilo. Louisa je ale sympatická hrdinka a pokud mě něco vážně bavilo, tak to byly slovní přestřelky v Kruhu nového začátku, protože ty mě vždycky pobavily. Nebylo to špatné, ale četba ve mně nezanechala nějaký silný dojem.

swon

Tak trosku limonada, ktera vas neurazi, ale ani nenadchne. Typicky oddechovy roman pro zeny, ktery ale rozhodne nema ten presah a nenuti vas se tak zamyslet jako v pripade Nez jsem te poznala.
Pro me nejvetsi favorit rozhodne zachranar Sam.
Cetla jsem v anglictine, je to velmi schudne, clovek se u toho nemusi trapit se slovnikem v ruce.

Hyjoska

Myslím si, že autorka tímto pokračováním udělala velkou chybu. Původní příběh byl krásně zakončený, nepotřeboval žádných dodatků. Místo toho je tu jakýsi divný příběh vpodstatě o ničem. Celou knihu jsem přemýšlela, o čem to teda jako má být, celé mi to přišlo zbytečně uměle vykonstruované a předvídatelné. Za mě velké zklamání a naštvání.

Tessina

Kniha je velmi čtivá. Nejvíce se mi líbily scény, kdy hlavní hrdinka chodila oblékaná, jako Irská skřetí prostitutka (pracovní uniforma).

Simi129

Spokojenost. Dle očekávání.

Janca007

Krásná knížka, od které se nešlo odtrhnout. Filmové zpracování též fajn, ale ne tak dobré jako kniha :)

Efča.M

Nějak výrazněji mě zaujala jen zápletka s fotkou Lily, jinak se mi první díl líbil mnohem víc.

Asheen

Není to tak silné, občas je to strojené, ale je to moc milé, příjemné ke čtení, žádné zásadní zádrhely. Užila jsem si každou stránku.

Ivka14

Knížka mě několikrát překvapila. Ale v některých ohledech mě i zklamala, prostě první díl byl excelentní, ale tento díl už nebyl ten , u kterého bych se zasmála. Ikdyž to dopadlo zřejmě dobře, chtěla bych, aby napsala i třetí knihu

Space.Junkienka

Jako vždy jsem potřebovala trochu změny po všech těch vraždách a jelikož když už s něčím začnu, tak to i dokončím, tak jsem se vrhla na další knížku od Jojo...Nebylo to špatné, všechno tak nějak dávalo smysl, ale stačily dva večery a rychločtení... Možná jsem toho dost přeskočila, ale bylo to jako u nějakého slabšího seriálu...I když jste pár dílů neviděli, tak stejně víte, o co jde....

marti7729

Kniha se strašně dobře četla jak je u Jojo zvykem, příběh byl pěkný jako první díl, sice už to nebylo úplně ono, ale to je asi normální. Absolutně mě nenadchnul konec jakože jaký čerstvě zamilovaný člověk by toto udělal ? No nevím... Víc než celá kniha samotná by mě zajímalo prostředí z NEW YORKU. Takhle to bylo milé čtení, ale úplně o ničem..

meluzena

Knížka ve mně zanechala podivně rozpačitý pocit. Jako by se jen tvářila naléhavě, ale byla jen jakousi nastavovanou kaší prvního dílu. Přitom ne že by se tam nic nedělo - Luisu z počáteční letargie po Willově smrti (v prvním díle) vytrhnou naléhavé události, a najednou se jí toho děje až moc - jakoby se začalo sypat všechno, kam se podívá.
Knížka chce (asi) předat moudrou myšlenku, že ať se člověku stane cokoli (špatného), je třeba jít dál a prostě žít. Čte se to rychle a má to spád, o dílčí happyendy a jobovky není nouze, k zamyšlení se nabízí spousta různě závažných témat (Jak se vyrovnat se smrtí blízkého člověka; co (ne)dělat, když se vaše náctileté dítě octne na šikmé ploše; zda se vrhnout do vztahu po hlavě a chytit příležitost za pačesy nebo si zachovat chladnou hlavu a odstup; zda je depilace nohou a podpaží symbolem patriarchálního útlaku) ...jenže pak si najednou řeknete: Není to nějaké příliš překombinované, odtržené od reality...? Těžko říct. Možná ano, možná ne. Možná si jen Luisa potřebovala prožít pořádné vzrůšo, aby se probrala k vlastnímu životu a utřídila si v hlavě, komu se věnovat a koho nechat jít. Odpověď zná jen Jojo Moyes. (Možná.)

PS. Překlad občas zadrhne jako by překladatelka dlouho žila v zahraničí a některé české předložkové vazby nebo slovní spojení prostě zapomněla ("a dveře se za ní zapráskly").

Barulinkas

CO TO BYLO??? Jojo Moyes miluju, mám její úplně všechny knížky, ale co toto bylo? Nuda, nuda a nuda. Velké zklamání...O čem to vlastně bylo? Co se tam stalo zajímavého? Zatím teda nejslabší knížka...

Janiss_89

Dost depresivní a částečně i nudné pokračování. Až od takové 3/4 knihy to začalo být aspoň trochu zajímavé a napínavé. Lou mi sem tam pila krev, Lily ta byla na facku nonstop, ale Sam hm ten byl fajn :)

tchiwawa

Moc hezky pribeh , brala jsem ho spiše jako odpočinkový...

nicole1990

strašně krásný příběh první díl byl sice lepší,ale tady se mi líbil především příběh s Lilly a vyvíjející se vztah ze Samem..... Jsem ráda,že první díl má pokračovaní škoda,že to není i zfilmované

Venny345

Ze začátku se mi příběh moc líbil, ale postupně začal "uvadat". Čekala jsem trochu něco jiného... Autorka píše skvěle, to není výjimka ani tady u této knihy. Ale bohužel pribeh mě ke konci nenadchl.

myšpa

Pěkná kniha, ale první díl se mi líbil více.

Věro

Opravdu pěkný příběh ... skoro stejně dobrý, jako předcházející díl.

renda03

Naprosto dokonalý, dojemný, radostný a velice silný příběh. Určitě bych brala i 3.díl tak se třeba někdy dočkáme. Za sebe stoprocentně doporučuji

Allla9

Za mě si knížka zaslouží 5 hvězdiček. Hodně zápletek, žádná nuda. Přečetla bych si i další pokračování.

knihovniceS

Měla jsem obavy z druhé části, ale opravdu zbytečně. Slzy střídal úsměv i napětí. Dávám 5 hvězd a těším se na další romány této autorky, no a kdyby to byl třetí díl o Luise, to by bylo nádherné, ale 3. díl zatím není ...

romca3001

No... pořádně nevím, co si mám o této knize (respektive pokračování) myslet. První díl byl prostě "pecka". Příběh mě uchvátil od začátku až do konce. Tady mi "to něco" prostě chybělo. Pro mě to bylo oddychové čtení, které nenadchlo, ani neurazilo. Tak nějak mi přišlo to pokračování bez šťávy a děj mě také zrovna dvakrát neuchvátil. Asi jsem na základě prvního dílu čekala mnohem emotivnější příběh.

Tirisa

Mně osobně se kniha líbila a vždy jsem se těšila, až si k ní zase budu moct sednout. 4 hvězdy jen proto, že první díl byl prostě o kousek lepší.