Život po tobě

Život po tobě

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293194/zivot-po-tobe-vN9-293194.jpg 41039

Než jsem tě poznala (2.)

After You (2015)

Vydáno:, Ikar (ČR)

hana.hanigerova

iveetka - Příště až budete psát hodnocení se spoilery, buďte tak laskavá a napište na začátek upozornění!!! Tu poslední větu jste si mohla odpustit. My, co jsme knihu ještě nedočetli, bychom vám byli velice vděční!!!

iveetka

První díl byl opravdu skvělý a čtivý proto jsem očekávala, že hlavní hrdinka bude po smrti Willa žít zajímavý život né, že se bude přes půl knihy utápět v žalu a nic nedělat. Sice čtivě psáno, děj však nezajímavý a nudný. Objevení Willovi dcery bylo snad to nejhorší.

Spark

První díl byl asi lepší, ale ani od teto knihy jsem se nemohla odtrhnout.

Modrásek16

Příjemné pokračování prvního dílu. Moc se mi to líbilo.

Michaela999

Kniha se mi asi líbila víc než první díl. Pěkně psané.

CHezunka

trochu zklamání, samozřejmě chápu, že udělat velký bum, jako pokračování, by asi nebylo pravděpodobný, ale zlomové chvíle mi přišly přehnané a z celkové knihy mám dojem - že tak nějak prostě život jde opravdu dál, ale nic víc.

Dalexa

U této autorky si připadám občas jak na houpačce. První díl Než jsem tě poznala mi připadl, jako kdybych byla v oku hurikánu, točil se mnou a točil a na konci jsem z něj vypadla, vyčerpaná, uplakaná, emočně vyšťavená. To byla jízda. Kniha Život po tobě mi naopak připadala, jako houpání v jemném vánku, které se mi líbilo, ale necítila jsem u něj žádné záchvěvy, které by mi houpaly se žaludkem. Klidně jsem od této knížky mohla odejít, aniž by mně to mrzelo, že se ji náležitě nevěnuji. Neříkám, že byla špatná, ale nezanechala ve mně takový silný dojem jako první díl.

KateTheBlogger

Naprosto odlišné od prvního dílu, čekala jsem úplně jiný příběh, ale líbila se mi.

potika

Hodně lidem se nelíbila tolik jako první díl, mě ano. Podle mě naprosto přirozené a uvěřitelné pokračování příběhu.

Vendulik

Opět výborná kniha této autorky. Nemám dalších slov.

Meridea

Hezky napsané, leč první díl nepřekolnal ;-)

Voltík

Pořád je to skvělá Jojo Moyes a kniha rozhodně stojí za přečtení, ale prostě mě to nedokázalo už tak chytit za srdce. Než jsem tě poznala jsem přečetla jedním dechem, tady jsem však měla občas problém se začíst. Chvilkama jsem měla i pocit, že druhý díl byl napsán spíš z donucení. Myslím, že jako samostatná kniha by to fungovalo lépe.

KamaPika

Nebylo to špatné, ale první díl mě nadchl více

JaKa1974

Moc pěkná kniha, autorka opět nezklamala, mám ráda její knihy. Klidně by mohla napsat pokračování, jak to bylo s Louisou dál...

PetraEPetra84

Popravde jsem od knihy ocekavala vice,co se tyce prvniho dilu tato kniha se neda srovnavat...Je to prvni kniha od teto spisovatelky,kterou ctu dele jak tyden,rekla bych ze jako letni cteni fajn,rozhodne ne kniha od ktere bych se nemohla odtrhnout

RomanaK

Moc hezká kniha a jsem za ni ráda. Bavila mi moc.

Tereziee

Kniha se četla opravdu krásně. Jak už ale někdo psal níže, tohle pokračování bylo "zbytečné".

elisa194

Tak tahle knížka mě bohužel vůbec neoslovila. Těšila jsem se na pokračování, ale hrozně jsem se u čtení nudila. Nejslabší kniha od této spisovatelky.

sd1992

Jooo, pokračování legendárního díla NEŽ JSEM TĚ POZNALA.. Poprvé v životě snad můžu říct, že v tomto případě se mi líbil i film i kniha :D Jenomže v případě druhého dílu stačilo krátké shrnutí děje na obálce knihy a byla jsem skeptická. Fakt, že se tam objeví Willova dcera mi připadal dost přehnaný... Nakonec jsem byla mile překvapená. Hrozně. Jojo Moyesová je PANÍ spisovatelka. Opět nezklamala. Všechny její knížky jsou TOP. Jsem zvědavá, zda to bude i zfilmované. Nebo by mohla ještě vyjít pokračování, jelikož nechala autorka v celku otevřený konec, tak počkáme a uvidíme.. :-)

knihovnička007

Kniha se mi velmi líbila. Není to jen jeden příběh, ale příběh více lidí a to bylo velmi příjemné.
Lily mi zpočátku vůbec nebyla sympatická, ale když jsem pak zjistila, co za tím jejích chováním stojí, bylo mi ji hodně líto. Štvalo mne, jak se chovala její matka, mrzelo mne to i za Lily...
Luisa to neměla jednoduché, ale dobře se s tím poprala. A upřímně-dost jsem ji obdivovala, jak dokázala vydržet v práci, já bych to nedala, takového šéfa...
Jako ucelený příběh se mi kniha hodně líbila, i to, jak skončila. Taková hezká pohádka s dobrým koncem...
Knihy Jojo se velmi dobře čtou, je to takové příjemné pohlazení po duši. Na jednu stranu každodenní život a na druhou stranu ty příjemné malé okamžiky, které dělají život životem...
Už se těším na další její knihu :)

gabriella94

Bohužel mi postava Lily vůbec nesedla. Knížku jsem dočetla jen kvůli Louise a Samovi. Ale i přesto paří J. Moyes mezi mé oblíbené autorky.

jromovic

Ty jo, mě to teda vůbec nebavilo. Po všech těch detektivkách jsem asi nebyla připravená na takovou romantiku. Nenadchne, neurazí.

Zuzvil

Na pokračování Než jsem tě poznala jsem byla hodně zvědavá, nápad přivést do děje dceru své (již mrtvé) lásky se mi líbil a oslovil mě, ale celkově jsem si z knížky úplně tzv. na zadek nesedla :-( Kniha je opět čtivá, jak je u autorky zvykem, ale přijde mi taková jakoby zbytečná, vůbec nebyla k první knize "nutností". Každopádně Jojo Moyes vřele doporučuji, jak tuto nebo jiné její knihy, určitě nesáhnete vedle.

andy_nejedla

Parádní pokračování Než jsem tě poznala! :-)
Knížka je hodně čtivá, přečetla jsem ji za pár dní.
P.S.: Nechápu ty komentáře, že to je pokračování/nepokračování, že se Lou změnila a kdo ví, co ještě. Lidi, vás by to také změnilo.

ElfkaEleanor

Kniha je takové pokračování nepokračování. Ano, hlavní postava je stále Louisa, ale už to není ta samá dívka, kterou jsme znali. Líbilo se mi, jak autorka dokázala vykreslit její charakter i prožívání ztráty, kterou utrpěla. Nikoho však taková bolest nenechá bez následků a příznačný Louisy nadhled a vtipné poznámky, se změnily v cosi sarkastického... a prostě už to nebylo ono. Přesto dávám knize vyšší hodnocení, protože je čtivá, děj svižně ubíhá a autorky schopnost zprostředkovat čtenáři emoce a prožitky postavy jsou stále nadprůměrné.

devildeny

Líbí se mi ten přirozený styl psaní této autorky, který ani v této knize nezklamal. Bylo zde plno zajímavých zápletek. Konec už byl takový předvídatelný, ten mě bavil méně.

kacenka7206

Knížka Než jsem tě poznala mě naprosto uchvátila. Když jsem se dozvěděla, že bude i pokračování, tak jsem si ji první nechtěla ani přečíst. Nakonec mě ani nevím co donutilo a jsem ráda, že jsem si ji nakonec přečetla. Samozřejmě že se to prvnímu dílu nevyrovná, ale Jojo píše skvěle, takže mě kniha stejně nakonec bavila. Jen jsem někde četla, že se chystá další díl a toho už se bojím. :\

Plážovýbarman

Čtenář čeká stejně skvělou knížku jako první díl, nemůžu říct že by byla zklamání ale už to prostě není ono.

Lemurka

Za mě nejslabší kniha od této autorky. Postava Lily mi k pokračování nesedla.

martinkaLLL

Jako vždy dokonalé a kvalitní čtení. Všem ho budu doporučovat. Skvělá spisovatelka, takže i skvělá kniha.