Život po tobě

od:

Život po tobě

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůs... celý text

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293194/zivot-po-tobe-vN9-293194.jpg 4900
Série:

Než jsem tě poznala (2.)

Originální název:

After You (2015)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (305)

Přidat komentář
Mahulenka86
dnes

Nepodceňovat tuto knihu a přečíst! Nemůžu ani říct, která z knih se mi líbila více. Obě pro mě mají svá skrytá poselství. Hlavou se mi honí myšlenky jako přátelství, rodina, poznání sebe sama, překonání se a umění znovu začít žít.

KikčaHubáčková
dnes

Pokračování knihy je zajímavé, nečekané a překvapující. Kniha je napínavá až do konce. :)

1casper
včera

Po prvním dílu jsem se obávala, že pokračování bude nastavovaná kaše. Mýlila jsem se. Děj má spád, nešlo se od knihy odtrhnout.
Příběh Luisy, Sama a Lily mě hodně moc bavil....
Brala bych klidně další pokračování....

Jelikož knihy od JoJo Moyes znám, tušila jsem, že růžový happyend nebude. To mě mrzelo... ;-)
Doporučuji.

Peťulka3
předevčírem

Moc hezký. Posledních několik stránek jsem řvala jak želva. Bylo by fajn,kdyby zfilmovali i tohle pokračování,protože si myslím,že by to mělo stejný úspěch jako Než jsem tě poznala.

Lucik87
předevčírem

Nenadchne,ani neurazí.

Ivetinka
předevčírem

Kniha se mi líbila. Četla se sama. Pěkná záplatka s dcerou, i když chvílemi mi tam vadila. Říkala jsem si, že tu nabídku z NY vezme, ale to by pak byl podobný příběh jako v Než jsem tě poznala..Tak autorka knihy vymyslela zajímavý (trošku dojemný) příběh, a pak konečně tu nabídku vzala.

lenkaabooks
18. srpna

Přečteno s chutí, hodnocení vysoké. Přesto se nemohu zbavit dojmu, že toto pokračování bylo navíc. Jakoby autorka vyslyšela naléhání čtenářů ? Louisa se probouzí i usíná s myšlenkami na Willa a do toho má vážný úraz a novou lásku, se kterou se těžko srovnává. A navíc ji na dveře zaklepe puberťačka Lily, se kterou to opravdu nebude jednoduché.

Lucka1355
17. srpna

Hrozně mě překvapilo že Než jsem tě poznala má pokračování, takže když jsem se to dozvěděla hned jsem si ho koupila. Líbilo se mi jak víme jak to s Luisou dopadlo ale škoda že to autorka v druhém díle neskončila. Vypadá to že bude i třetí díl ale podle mě to bude už zdlouhavé. Ale i tak bych si třetí díl také přečetla.

Martasek5
13. srpna

Né že by knížka nebyla hezká.. jen to byl dle mého uplně jiný příběh, cizí. Autorka neměla psát pokračování Než jsem Tě poznala. - To mělo skončit poslední stránkou..

michaela7087
09. srpna

Samozřejmě, že se to nedá srovnat s prvním dílem, ale mně se pokračování opravdu líbilo! Měla jsem pocit, že i přes to, že Will zemřel, i tak je kniha více-méně o něm. Autorka opravdu umí psát. A píše s takovým citem, opravdu radost číst!

jana9094
09. srpna

První díl se četl jedním dechem, druhý také nebyl špatný, ale již podstatně slabší. Ale za přečtení určitě stojí.

AndreaP.
08. srpna

První díl byl pro mě prostě silný zážitek. Tento navazují už ve mě tak silné emotivní pocity, jako ten první, nezanechal. Přesto hodnotím kladně.

otesánek
08. srpna

Nechci přemýšlet která byla hezčí,silnější kniha. Obě mají své. Pro mne to byl skvělý příběh a má dušička má klid,že se Lou má dobře.Velice pozitivně hodnotím realistické pojetí Luisina života. Žádná růžová slátanina,ale realita v podobě nevybalenych krabic v bytě,lahví s vínem a práce v baru.Jdu se vrhnout na další knihu v klidu a s chutí.

evismaior
05. srpna

60% - Příběhově se mi to líbilo vlastně o dost víc než Než jsem tě poznala. Zvlášť začátek, kde hlavní hrdinka na chvíli prozřela a uvědomila si, že ta její úžasná romantická láska zas nebyla tak skvělá a Will byl za všemi těmi kecy o tom, jak musí umřít a jí dá svými penězi svobodu vlastně jenom veliký slaboch a sobec. Jasně, při tom, co ho potkalo, by se stejně cítila asi většina lidí včetně mě a hodili by si to už dávno, ale tak aspoň proboha bez těch laskyplně zabalených řečiček. Louisa se tak celkem předvídatelně a velmi střízlivě (pochvala autorce za velkou míru reality) ocitla místo umělecké školy v pitomé práci kdesi na letišti v Londýně a hledá co se sebou dál. Je tam nový zajímavý pánský objev, ale celé je to trochu pokažené náhlým zjevením se Willovy téměř dospělé problémové dcery, která se Louise pověsí na krk a všechno se pak točí kolem ní.

Lauralex
05. srpna

Jakmile jde o pokračování nějaké vydařené knihy až bestselleru, přicházejí vždy obavy, aby to nebylo spíše ku neprospěchu a neskončilo to jako nastavovaný, nepovedený příběh. A v tomto případě byly obavy opravdu na místě. Je těžké, ba dokonce i nemožné, navázat na něco tak úspěšného ve stejné úrovni. Nicméně jsem věděla, že si to musím přečíst, i kdyby to dopadlo sebevíc špatně. Cítila jsem to jako takovou povinnost, už kvůli Willovi.

Po prvním setkání s Louisou a Willem se moje srdce rozletělo na milion malých střípků a trochu jsem doufala, že je to slepí dohromady. Myslela jsem, že to bude, jako když se vracím domů, k rodině, tam, kde to dobře znám. Ale najednou bylo všechno tak cizí. Připadala jsem si úplně někde jinde, než kde jsme se rozloučili.
Stalo se totiž přesně to, co jsem očekávala a co je vlastně naprosto pochopitelné - z Louisy se stal úplně někdo jiný. A ačkoliv Will byl bezvýhradně tím středobodem, ona tu úroveň povznesla ještě o trochu výš.

V druhé polovině už jsem to poznávala víc, ale za srdce mě to úplně nechytlo. Přesto jsem ráda za tu chvilkovou připomínku a památku. Napsáno dobře, to se Jojo odepřít nemůže, ale spíš jako další, samostatná kniha, už je to celé o úroveň níž. Neříkám, že byste to neměli číst, ale ponechte si v srdci to, co bylo, i přes tu bolest.

Než jsem tě poznala se mi vrylo hluboko pod kůži, doslova, jenže stejně jako Louisa ztratila Willa, já ztratila tu senzitivitu a empatii, která tu chyběla. Některé věci prostě mají skončit.

(tento komentář už jsem jednou psala, ale nějaký imbecil, který má potřebu se nabourávat do profilů, mi ho smazal, takže někdo ho už možná jednou četl)

Hanjimka
02. srpna

A zase brečím, jako snad u téhle autorky pokaždé. Milý příběh s dobrým koncem. :-D

Makaa
31. července

Hezká oddechovka. Ale čekala jsem od autorky trochu víc...

pe.placha
30. července

Oproti prvnímu dílu trošku zklamání. První polovina mi přišla nudná a měla jsem problém ji přečíst. V druhé polovině už se četla lépe.

martina2704
24. července

Jednička je lepší. I tak ale nemůžu říct, že by se mi Život po tobě nelíbil, pouze ten příběh byl slabší. Zhltla jsem to za jedno odpoledne, posledních sto stran bych klidně zkrátila a něco vypustila, ale jinak je to fajn oddechovka.

Reldnis
24. července

I druhý díl mi dokázal vzít dech a vtáhnout mě opět do světa Louisy, který mě nikdy neomrzí. Tahle kniha je důkaz, že i po smrti milovaného člověka jde život dál..

maya.taufer
24. července

Kniha mne moc nezaujala. Čekala jsem lepší pokračování, ale jako vždy a u všeho ,,Jednička je nejlepší!"

Jindřich osmý
21. července

Zajímavý vývoj příběhu.

marlenma
21. července

Pěkná oddechovka na léto.

Tesssay
20. července

Přečetla jsem první díl - Než jsem tě poznala...a hned jsem si šla koupit ten druhý, protože jsem prostě MUSELA vědět, jak to bude s Lou Clarkovou dál. Musím říct, že mě kniha nezklamala a nechci hodnotit, jestli byla lepší nebo horší než první díl. Je to prostě jiný příběh, kde se pouze opakují osoby z prvního dílu. Je to příběh o "životě po tobě", o tom, jak se vyrovnat se ztrátou velmi blízkého člověka a prostě "žít dál". Mně osobně se kniha líbila a velmi dobře se četla...něco mi dala a jsem si jistá, že se k ní po čase znovu a ráda vrátím.

zacatecnice
19. července

Po precteni negativnich komentaru a hodnoceni ve FB skupine 'Co cteme' jsem od toho necekala opravdu nic a byla jsem mile prekvapena. Libila se mi skoro stejne jako prvni dil. Jen postava Lily mi byla tak protivna, ze jsem uvazovala, ze knihu odlozim, ale jsem rada, ze jsem to neudelala. Je potreba si rozmyslet, co od toho ocekavate - ja chtela odpocinkovku na plaz a tu jsem dostala. Na konci jsem si poplakala dokonce (mnohem) vic nez u prvniho dilu. Ale to bude asi tim, ze velmi spatne snasim tema smrti a vyporadavani se s ni.

karolinalet
18. července

Knihu bych charakterizovala jako "nejprodávanější zklamání roku". Bylo mi velice líto, že polovina knihy je o erotických scénkách, ve druhé polovině se Lou ještě nemůže vyrovnat se svou ztrátou. Kniha samotná by možná ani nebyla tak špatná, pouze mi to naprosto zničilo dojem z prvního dílu. Knihy od Moyesové mám ráda, tahle podle mě ale byla ta nejhorší.

Alex.rrr
18. července

Bála jsem se vyumělkovaných scén, ale je to jedno z velice povedených pokračování. Sice díl nebyl tak dojemný, ale krásně se příběh četl. Moc hezky zpracované, romantické. Doporučuji k přečtení.

ken-zo
17. července

Mezi "top" knihy tuto nezařadím, ale rozhodně jsem ji přečetla se zájmem - navázat na Me before you a napsat uvěřitelné a realistické pokračování si zaslouží ocenění za odvahu:) Jako vždy u Moyesové je příběh trochu přeslazený, ale jako letní čtení doporučuji.

Dagmar58
17. července

Nelze než doporučit, jako ostatně všechny knihy autorky. Opět čtivý příběh, ve kterém nechybí bolest, radost, štěstí, zkrátka život takový jaký je.

p.pavlina
16. července

Tuto autorku mám ráda a první díl jsem přečetla jedním dechem. Tento druhý díl byl sice taky čtivý, ale už to nemělo takovou tu šťávu, co měl první díl. I tak super počteníčko.