Život po tobě

od:

Život po tobě

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293194/zivot-po-tobe-vN9-293194.jpg 41147
Série:

Než jsem tě poznala (2.)

Originální název:

After You (2015)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (359)

Přidat komentář
saez
13. prosince

Přečetla jsem jedničku, tak jsem si řekla, že přečtu i dvojku. Měla jsem zůstat u jedničky, která mi přišla jako pohádka s nešťastným koncem. Autorka si zřejmě řekla, že všechny pohádky musejí mít šťastný konec, a když to není šťastné tak ještě není konec.

Bukina
30. listopadu

Smutné i veselé, čtivé, uvěřitelné...prostě prima počteníčko.

kaja77
25. listopadu

No... nebylo to špatné, ale dost mi to připomínalo harlekýnku. Jako relaxační počtení ovšem velmi příjemné. V knize mně asi nejvíce pobavila revolta Louisiny matky Joyce.

studentice
24. listopadu

Knížka nebyla špatná, ale kouzlo prvního dílu se vytratilo..

Veronika33
22. listopadu

Na knihu som sa veľmi tešila, ale spočiatku som sa vôbec nemohla začítať. Prišlo mi, že spisovateľka zbytočne umelo predĺžila príbeh Lousie Clarkovej. Keď som sa však hlbšie začítala do deja knihy vykľul sa z toho veľmi pekný a pútavý príbeh. Odporúčam.

KristynaJankova
19. listopadu

Měla jsem pocit, jakože to je úplně jiný příběh než příběh Luisy. Hezky se čte, ale zklamalo mě, jak je Luisa úplně jiná :-(

avalonek
17. listopadu

Lou v životě ztratila někoho,kdo ji byl velmi cenný a koho nakonec začala i milovat.Jeho ztrátu nesla velmi těžce,jako každý z nás,kdo ztratí někoho,koho miloval.Ale nakonec se se svou ztrátou dokázala vyrovnat,i když ji to tedy trvalo a prožila u toho pár šílených,smutných i šťastných chvil.Kniha Než jsem tě poznala mě doslova omráčila,brečela jsem u ní,že jsem přes slzy ani neviděla na písmenka.Bála jsem se,že mě tohle zklame,ale nebylo tomu tak,bylo to milé, upřímné a asi ani na jeden díl nikdy nezapomenu..

HoneyBunny
16. listopadu

Mám moc ráda Luisu Clarkovou, poněkud ostřejší romantičku, která tisíckrát upadne a stejně se vždycky zvedne....... Nechápu, kde tu sílu v sobě bere. V pokračování mi ovšem silně vadila Lily, pasáže s ní jsem ani nemohla číst a proto musím hodnocení snížit. Jinak ale zdařilej druhej díl.

mattonka
15. listopadu

Předchozí díl Než jsem tě potkala mě dostal, přečetla jsem ho jedním dechem. Logicky jsem se těšila na pokračování, zajímal mě osud Louisy. Ale kniha ve mně zanechala rozpoluplné pocity. Některé části jsem opět hltala, jiné mi přišly zdlouhavé. Ale jako oddechovku mohu doporučit.

Siu83
11. listopadu

První díl super, tenhle me moc nebavil.

Espoir
07. listopadu

Mně se tato kniha líbila více než první díl. Vnitřní pochody hlavní hrdinky mi připadaly uvěřitelné, skutečné. Přestože kniha popisuje život někoho, kdo přišel o svou (možná?) životní lásku, nepřišla mi depresivní a smutná, naopak ve mě zanechala hezké, uklidňující pocity, a to velmi oceňuji. Příjemná oddychovka, která určitě neurazí. Těším se na další pokračování.

petra.kind
07. listopadu

Mně ta kniha sedla :) Možná je to tím, že první díl jsem nečetla, ale viděla jsem pouze filmovou podobu, takže nemám s čím srovnávat. A nebo jsem prostě jen momentálně potřebovala něco takového, něco oddychového, sladkobolného... :)

Aleh
05. listopadu

Jak žila Louisa Clarková po smrti Willa Traynora? Prožila velmi intenzivní láskyplný vztah s ochrnutým Willem, o něhož se v posledním půlroce jeho života starala. Stala se součástí jeho života a stejně tak Will vstoupil do toho jejího života. Louisa respektovala poslední Willovo přání a stála po jeho boku až do konce jeho dní. Kudy se ale budou ubírat její další kroky? Jak naloží dál se svým životem? Tak na tyto otázky vám dá odpověď Život po tobě. Nečekejte ale tak velký příval emocí jako v prvním díle. Louisa má za sebou velkou lásku a stojí opět na začátku...

pocketka
05. listopadu

Tak asi půjdu proti proudu, ale tato, mnou velmi očekáváná, kniha byla jedno z největších zklamání. První díl patří mezi mé top knihy a proto jsem se těšila i na ten druhý. Očekávala jsem slzy a dojetí, místo toho jsem se vztekala nad otřesným chováním puberťačky. Kdybych chtěla podrobně číst o problémech teenagerů, vyberu si jiného autora. Konec knihy jsem jen proletěla očima, již se k ní určitě vracet nebudu.

amysa
04. listopadu

Velmi ráda jsem se k Louise zase vrátila a moc se mi ten romantický návrat líbil...
A taky je příjemné zjistit, že na mě styl Jojo Moyes stále ještě dobře funguje:-)
Sam je klaďas a sympaťák a vyjde-li skutečně nějaké další pokračování, určitě si ho přečtu, jsem totiž docela zvědavá, jak a kam se ti dva posunuli... a nejen oni...
Zkrátka líbilo a doporučuji:-)

LuciíŠvarc
04. listopadu

Knihu Než jsem tě poznala jsem přečetla jedním dechem, pokračování Život po tobě jsem tedy nemohla vynechat a též maximální spokojenost. Knížka velmi čtivá, děj hezky plyne. Parádní odpočinková kniha, doporučuji všem, kdo má rád romantiku.

Doubravka1975
30. října

Tak já porovnávat s prvním dílem nebudu, protože Will je po smrti a Louisa slíbila, že bude žít jinak, přestože byla se svým snad nudným životem spokojená a je jasné, že se člověk nemůže jen tak změnit a navíc ztráta milovaného člověka bolí, mě se to četlo pěkně, bylo to zajímavé a napínavé a doslechla jsem se, že má vyjít další pokračování, tak jsem zvědavá jak to s Lou a jejím záchranářem Samem dopadne. Takže za mě plný počet *

Valove
29. října

Čtivé, chvílemi napínavé, vtipné a smutné zároveň. Ale v porovnání s prvním dílem musím strhnout hvězdičku.

Hella
28. října

Docela zklamání z nasládlosti příběhu i všech nepravděpodobných momentů.

zimka.r
28. října

Nebylo to "takové" jako první díl, ale četlo se lehce, rychle a dle mého názoru otevřený konec?! Že by ještě pokračování?! :)

nikiem
26. října

Tenhle díl mě nadchnul. Bylo to velmi čtivé.

Suzie1994
25. října

Po prvním díle jsem byla hodně rozmlsaná a měla jsem vysoké očekávání. Čekala jsem nějakou zápletku nebo vyvrcholení. Byla jsem celkem zklamaná.

Topolina
24. října

Slabší než předchozí díl. Přišlo mi to chvílemi trochu 'přitažené za vlasy' ale je to asi tím srovnáváním s prvním dílem, který byl naprosto úžasný... Ale jinak knížka je čtivá, a příběh sám o sobě celkem hezký, autorka opravdu umí....
Jsem zvědavá na třetí pokračování (v originále myslím v únoru 2018)....

hana.hanigerova
18. října

iveetka - Příště až budete psát hodnocení se spoilery, buďte tak laskavá a napište na začátek upozornění!!! Tu poslední větu jste si mohla odpustit. My, co jsme knihu ještě nedočetli, bychom vám byli velice vděční!!!

iveetka
17. října

První díl byl opravdu skvělý a čtivý proto jsem očekávala, že hlavní hrdinka bude po smrti Willa žít zajímavý život né, že se bude přes půl knihy utápět v žalu a nic nedělat. Sice čtivě psáno, děj však nezajímavý a nudný. Objevení Willovi dcery bylo snad to nejhorší.

Spark
13. října

První díl byl asi lepší, ale ani od teto knihy jsem se nemohla odtrhnout.

Modrásek16
13. října

Příjemné pokračování prvního dílu. Moc se mi to líbilo.

Michaela999
08. října

Kniha se mi asi líbila víc než první díl. Pěkně psané.

CHezunka
07. října

trochu zklamání, samozřejmě chápu, že udělat velký bum, jako pokračování, by asi nebylo pravděpodobný, ale zlomové chvíle mi přišly přehnané a z celkové knihy mám dojem - že tak nějak prostě život jde opravdu dál, ale nic víc.

Dalexa
06. října

U této autorky si připadám občas jak na houpačce. První díl Než jsem tě poznala mi připadl, jako kdybych byla v oku hurikánu, točil se mnou a točil a na konci jsem z něj vypadla, vyčerpaná, uplakaná, emočně vyšťavená. To byla jízda. Kniha Život po tobě mi naopak připadala, jako houpání v jemném vánku, které se mi líbilo, ale necítila jsem u něj žádné záchvěvy, které by mi houpaly se žaludkem. Klidně jsem od této knížky mohla odejít, aniž by mně to mrzelo, že se ji náležitě nevěnuji. Neříkám, že byla špatná, ale nezanechala ve mně takový silný dojem jako první díl.