Sama sebou

Sama sebou https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386101/bmid_sama-sebou-Iot-386101.jpeg 4 1583 418

Louisa Clarková z bestellerů Než jsem tě poznala a Život po tobě se vrací v novém románu Jojo Moyesové! A hodně toho ví… Tak například ví, jak daleko je z jejího nového domova v New Yorku do Londýna, kde žije její přítel Sam. Ví také, že její nový zaměstnavatel je dobrý člověk a že před ním jeho manželka skrývá tajemství. Co ovšem Louisa ještě netuší, je to, že nová práce v novém městě jí rozhodně nezaručí idylický život, ve který tolik doufala, a že bude její vztah se Samem z obou stran podroben zkoušce ohněm. A neví také, že lidé, s nimiž se ve své nové životní etapě setká, ji možná postrčí dost nečekaným směrem…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Still Me , 2018

pige
26.01.2023 4 z 5

Závěr trilogie se vyrovnal prvnímu dílu. Po druhém dílu (Život po tobě) předčila tato kniha má očekávání.

I když je příběh prvoplánový a je jasné, že nemůže být vše jen zalité sluncem, autorka si mě především získala strohým, přesto silným líčením pocitů a jejich prožívání. Čím méně slov, tím více naléhavosti.

Některá klišé byla očividná, ale co už. Věděla jsem, co autorka předvedla v předchozích dílech.

Laf
31.12.2022 5 z 5

Trochu jsem se bála, jaká kniha bude po té předchozí, která za mne nebyla úplně nejlepší. Naštěstí jsem byla mile překvapená, protože tato kniha byla skvělá. Bavila mne hned od začátku. A ukázalo se tolik zvratů, že bylo fajn sledovat, jak se s nimi Louisa popere. A až do úplného konce jsem byla napnutá, jak to celé dopadne se Samem. Jestli se dočkám happy endu nebo budu naštvaná z nepříznivého konce... Celkově nejen knihu, ale i celou sérii hodnotí velmi kladně. Líbilo se mi to. Autorka umí do příběhu vložit spoustu emocí, které člověka zasáhnou. A proto pokud váháte nad nějakou její knihou, neváhejte. Vřele doporučuji :)

Mindy
18.12.2022 2 z 5

Já tedy půjdu proti proudu a musím říct, že nechápu tak vysoké hodnocení.
450 stran jenom nuda, samá nuda. Za mě ztráta času.

Pajina68
04.11.2022 3 z 5

Ostatní knihy od této autorky se mi četly o něco lépe, ale pokračování děje knihy "Než jsem tě poznala" mne moc nezaujalo - stejně jako "Život po tobě".

Verunka566
22.10.2022 5 z 5

Louisa Clark je konečně sama sebou a je vyspělejší a vyrovnanější, i když musela nejdříve překonat mnoho překážek. Jsem ráda, že to skončilo takto, potřebovala jsem nyní bláznivou Louisu ve svém životě, byť jen knižně. Parádní knížka, kdyby Jojo napsala ještě pokračování, tak si bych si jej určitě přečetla.

Briv
08.08.2022 5 z 5

Nikdy bych si nemyslela, že by mě něco takové mohlo bavit. A bavilo. A jak. A moc.
Děkuji Louiso, že jsi mi ukázala svůj život, radosti, strach, slzy, ale hlavně odhodlání se poprat s tím, co ti život nadělil a zvládla jsi to skvěle - na těch nejbarevnějších botách co se dají najít.

asam
03.08.2022 4 z 5

Závěrečný díl série - Jinak to skončit nemohlo. Oddychové čtení

Pauvka
27.07.2022 5 z 5

Krásné ukončení této série.

Georgine
18.07.2022 4 z 5

Čtivé příjemné e oddychove čtení

adelkas
06.07.2022 4 z 5

Louise Clarkova a její rodina tak zachvátily mé srdce, že je těžko se s nimi rozloučit.

Vivetkav
29.06.2022 4 z 5

Dočtena 3 sériová kniha a musím říct, že ta mě nutila k velkému zamyšlení.. žijeme své nebo něčí životy? Být sama sebou není zas tak jednoduché, když se to tak vezme... O idealizování zemřelých taky hezky řečeno..Krásné dokončení návaznosti na první knihu..

Sixtínka
22.06.2022 4 z 5

Ani toto pokračovanie sa nevyrovná prvému dielu - nemôžem si pomôcť a stále ich musím porovnávať. Pretože... Will bol proste Will a to, čo bolo medzi ním a Lou, bolo skrátka jedinečné. Will bol pre Lou výnimočným človekom - a takí ľudia nám do života nevstupujú každý deň, niekedy sa v ňom objaví možno len jeden jediný za celý život - a my sme tú výnimočnosť vďaka krásne spracovanému príbehu vnímali a cítili tiež.

Každopádne, bavilo ma sledovať Louisinu životnú cestu. Lebo aj ona je výnimočná osoba. Páčilo by sa mi mať ju za kamošku. A preto ak ste si ju obľúbili rovnako ako ja, určite si prečítajte aj toto tretie pokračovanie jej príbehu.

Jana512
20.05.2022 5 z 5

Knihy Jojo Moyes jsou čtivé a oddechové a v duchu přejeme jejich hrdinkám, aby vše dobře dopadlo. V tomto díle se mi Louisa Clarková nejvíce líbila. Její přístup k různým životním zkouškám byl velmi seriozní a správný. A i když nedopadne hned vše nejlíp, hrdinka z toho vytěží další životní zkušenosti. Přitom zůstává věrná své rodině a svým blízkým. Dokáže se obětovat pro staré a nemocné. A tím nám může být příkladem. Nakonec i ona došla své odměny za vše, co překonala.

mataaskorice
17.04.2022 5 z 5

Série příběhů o Louise Clarkové byla skvělá. Příjemné, nenáročné čtení pro ženy, zároveň ale žádný kýč a pitomina. Třetí díl se mi líbil nejméně, bylo mi strašně protivné snobské prostředí v rodině Gopnikových. Nicméně Louisin vývoj, její nátura, přímočaré a upřímné jednání, kecka, která dřív mluví, než myslí, reflexe vlastního života (nejen u Louisy, ale u mnohých jiných osob v příběhu) a otázka možné změny směru, kterým se má život dál ubírat, téma možnosti nápravy chyb z minula, to všechno dělá z trilogie dobré, příjemné čtení. Jojo Moyes v postavě Lou vytvořila opravdu silnou, velmi sympatickou osobnost, věrohodnou, se svými vlastními nedostatky a omyly, která je nosným pilířem celé série a na níž stojí čtenářský úspěch zejména. Knížka se čte skvěle, neustále jsem se bavila vtipnými přirovnáními - vzpomenu si třeba na přirovnání křečových žil jakési ženy k autoatlasu jisté frekventované oblasti Británie. Příjemná odpočinková četba.

mia.com
19.03.2022 4 z 5

Možný SPOILER
Jako opet se to super cetlo, jsou tam hezky vyvedene lidske charaktery,ale...ale nevim,jestli uz jsem takovych romanu cetla moc, ale az na par vyjimecnych okamziku, jsem vetsinu "zvratu" cekala. Doufala jsem, ze tam bude neco mimo sablony, ale bohuzel to konci jako klise...hodnoceni tak 3,5*.

Péťa Z.
12.03.2022 5 z 5

Jojo píše velmi čtivě. Na pokračování osudu Louisy jsem se těšila a fandila jí. Tahle holka mi zkrátka přirostla k srdci.

Líbí se mi, že se v knížce řeší věci víc do hloubky a autorka pomalu poodkrývá povahy dalších lidí, takže postupně si zamilujete i další, leckdy na první dojem trochu protivné, postavy.

Ke knize se ještě někdy určitě vrátím. :-)

Michelleee
18.02.2022 5 z 5

Louisa začíná nový život v New Yorku a v knize se objevují další zajímavé postavy. Pokračování se mi určitě líbilo.

Lufiik
03.02.2022 4 z 5

Kniha opět krásně napsaná jako předchozí díly. Za mě je ale kniha nejslabší z celé trilogie, co se týče příběhu. Život po tobě dávám na první místo, pak: Než jsem tě poznala.
Autorka je pro mě zajímavá. Těším se až přečtu všechny její knihy.

Linda007
23.01.2022 4 z 5

Pro mě nejhorší díl série. Horší 4* a to jen z nostalgie postav. Jsem ráda, že jsem po letech sérii dočetla. Byla to hezká série.

KatnissLavender
18.01.2022 4 z 5

Louisa je a nejspíš vždycky bude jednou z mých nejoblíbenějších, ženských hrdinek. Také musím říct, že jsem od Jojo ještě nečetla knihu, která by nebyla skvělá. I tato se mi velmi líbila, ale i přes to, že jsem si moc ráda přečetla o dalších, Louisiných eskapádách, musím přiznat, že bych byla radši, kdyby žádná pokračování nebyla. Mám pocit, že tak nějak zastiňují původní příběh a to je škoda...

Jojo Moyes
anglická, 1969