Predtým ako som ťa poznala

Predtým ako som ťa poznala https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207281/mid_predtym-ako-som-ta-poznala-D2T-207281.jpg 5 8364 8364

Lou Clarková vie všeličo. Vie, že jej otec si ťažko hľadá prácu, vie, koľko krokov treba prejsť od autobusovej zastávky k rodičovskému domu. Vie, že sa jej páči práca v bistre, a vie, že možno neľúbi svojho priateľa Patricka, oduševneného športovca. Zato nevie nič o klasickej hudbe, nevie, že príde o miesto, a keby tušila, čo ju čaká, asi by prišla o rozum. Will Traynor vie, že po dopravnej nehode stratil chuť do života. Vie, čím bol kedysi, vie, že všetko sa mu teraz zdá malé a neradostné, a veľmi presne vie, ako s tým skoncovať. Zato nevie, že Lou mu vtrhne do života ako farebná búrka. A ani jeden z nich nevie, že jeden druhého navzájom navždy zmenia. Román Predtým ako som ťa poznala má aj voľné pokračovanie. O ďalšom osude hlavných hrdinov autorka napísala knihu s názvom Čo bolo potom.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Me Before You , 2012

Monolit0713
19.07.2021 5 z 5

Fakt dobrý

Dizzy3
17.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Zkrátka doják..a to jsem si ze začátku ani nemyslela, ze mne to tak pohltí..ja bych tedy raději brala ten happy end, ale chápu, že jednak je to takto zajímavější a jednak bych i chápala rozhodnutí hlavního hrdiny, i když, alespoň to s Lou mohl nějaký čas zkusit být jako pár..třeba by se nakonec rozhodl jinak.. Nicméně tam mohlo být popsaných víc společných zážitků - narozeniny a svatba byly dokonaly, takhle tam bylo zbytecně moc omáčky :)

7Lů7
09.07.2021 5 z 5

K tomu není třeba psát nic. Prostě dokonalost.

lenkaBajza
06.07.2021 4 z 5

Příjemná letní četba. Příběh se mi líbil, byl propracovaný, postavy sympatické a jejich charaktery se krásně vyvíjely.
Možná to bylo trošku natáhlé. 3/4 knihy Lou řeší, že čas běží a ona musí něco udělat… bohužel na činy dojde až v posledních několika stranách.
Ale jo,bylo to super, těším se na film:)

Jita160
05.07.2021 2 z 5

Chtěla jsem si zpříjemnit dovolenou knížkou,kterou mě půjčila kamarádka.
Ty potvoro co jsi mě to provedla!!!!!
Emoční masakr,jsem moc smutná...nemám ráda knížky s takovým koncem i když vím,že to prostě k životu patří.
Bulim do spacáku a rukav mám úplně promáčený vím ,že tento příběh ve mě zanechá nevratnou vzpomínku na Willa a Louise.
To byla dvojka,která by se za normálních okolností nikdy nepoznala.
Louise je úžasná bytost s obrovským srdcem a Will...?může poděkovat všem svatým,že zrovna ona mu zkřížila cestu,když ta jeho byla u konce.
Krása,láska,bolest a smrt...prostě život.

Kjersti
03.07.2021 3 z 5

Já nevím, viděla jsem nejdřív film, který podle toho vznikl a prostě si myslím, že film předvedl potenciál té knihy, líbil se mi, docela dost mě dostal, hlavně to, že opravdu nedošlo ke kýčovitému happy-endu, ale opravdu to skončilo tak, jak si přál Will. Kniha za mě prostě není úplně bravurně napsaná, styl je takový nějaký nijaký, když autorka něco popisovala, moc se do toho nepustila, mohla víc ty situace vykreslovat, zbytečné pro mě byly některé pasáže, vůbec bych tam nezahrnovala těch pár kapitol z pohledu ostatních postav, myslím, že to tomu nic nepřidalo. Za mě průměrně napsané, zbytečně moc - fakt moc - motivů, myslím, že větší hodnotu to má kvůli tomu, že z toho vznikl pěkný film, ve kterém zůstalo to hlavní. A už vůbec nechápu, proč vznikala ta pokračování, jestli se autorka nechtěla vzdát své hrdinky, nebo dala na nátlak čtenářek, které křičely, že chtějí vědět, co bude s Lou dál (tomu teď podléhá jaksi víc autorů a neměli by), podle mého při tak dobrém a silném tématu vůbec pokračování vznikat nemělo, takhle to mělo skončit a dál to nerozmazávat. :-)

Sabča817
24.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Uf! Tato kniha je hotový emotivní masakr!!!Poslední stránky mám uplně nažmach!
Je to krásná kniha a pěkně se čte. Wila jsem si bohužel oblíbila, o to víc mě konec bolel. Louisa je sympatická a fakt mi jí je líto.
Téma bylo zajímavé a neobvyklé. Upřímně, byla jsem na autorku naštvaná, že Willa aspon částečně neuzdravila a nenechala ho žít.
Teď ještě emočně přežít film, který jsem nikdy schválně neviděla... Vždy raději nejdříve čtu knihy.

manelka
23.06.2021

Opravdu nádherná kniha na konci jsem si tedy pobrečela. Docela bych chtěla teď vidět film.

Takyumímčíst
22.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Nejprve jsem viděla knížku a pak film který je mimochodem fakt boží.
Hlavní hrdinka je skvěle střeštěná a hrdina suprově sarkastický (až opustí svojí neustálou nerudnost). Přečtená velmi lehce, slza ukápla (čtěte: bulela jsem jako želva :D). I přesto, že jsem tušila jak to skončí, stejně jsem do poslední stránky doufala v opak.

Tebby
16.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Nejdřív jsem viděla film, který fakt miluju. Vzhledem k pokračování jsem se rozhodla přečíst i knihu, i když toto pořadí (film-kniha) moc nemusím. Pokud jsem u konce filmu brečela, tak u konce knihy jsem bulela jak želva. A i když děj znám, tak jsem až do konce doufala, že se to nakonec nestane. 5*

koki.veru
15.06.2021 5 z 5

Nádherná knížka. Po dlouhé době mi u knížky ukápla slza. Opravdu silný, romantický a dojemný příběh.

Bmisarova
12.06.2021 4 z 5

Krásný příběh o lásce, která spojí dva rozdílné lidi, mladou dívku, která se hledá, a může, který trpí. Není co víc bych měla dodat.

ReziEngli
08.06.2021 5 z 5

Příběh znám už z filmového zpracování, které se mi velice líbilo. Ale jak to tak bývá, kniha byla o hodně lepší. Četla jsem a zároveň i poslouchala v audioknize, která je namluvená naprosto bravurně. Je to velice smutný příběh plný lásky a bolesti, slzy na konci nechyběly. Určitě se podívám i na další autorčiny knihy.

sabina1996
31.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Krásný a dojemný příběh. Kniha se četla sama. Na film se chystám až teď po přečtení knihy.

Doufala jsem do poslední chvíle..

Mirkatka
29.05.2021 5 z 5

Kniha napínavá od začátku až do konce. Četla se sama, i slza mi ukápla. Rozhodně doporučuji.

Vendy1993
28.05.2021 4 z 5

tak to je knížka přesně pro mě ;) hezky jsem si u toho oddechla a je to velmi pěkně napsané. je pravda, že jsem jí četla až když jsem už viděla film, ale tentokrát se mi knížka líbila o malinký kousek víc ;) většinou to bývá naopak...

Warty
16.05.2021 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. Jako první jsem viděla film a je to jeden z mých oblíbených. I když jsem věděla, jak to celé dopadne, musela jsem na konci zamáčknout slzu. Nemám romantické příběhy moc v lásce, ale tento je opravdu skvělý.

jancapen
11.05.2021 4 z 5

Přiznám se, že jsem neviděla film a když jsem si tuhle knížku vybrala ke čtení, tak jsem ani pořádně nevěděla, do čeho jdu. Ze začátku mi kniha hodně připomínala film Nedotknutelní - je to v podstatě podobná tématika, jen v Nedotknutelných šlo především o přátelství, zatímco tady to byla hlavně lovestory. Zhruba od poloviny knihy už jsem tušila, jak to dopadne a přišlo mi, že se děj až vleče. I proto mě samotnou překvapilo, jak mě očekávaný konec zasáhl. Jedná se rozhodně o jednu z nejemotivnějších knih, které jsem četla a jsem sama zvědavá na pokračování..

Gemma88
08.05.2021 5 z 5

Nejlepší, nejvtipnější a zároveň nejsmutnější knížka, kterou jsem kdy četla. První kterou doporučuji všem.

asam
27.04.2021 5 z 5