Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8357 2070

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You , 2012

Luci89
12.07.2015 5 z 5

Právě jsem dočetla... Stále doufala v dobrý konec, ale bohužel... I přesto byla knížka skvělá, hezky napsaná a chytlavá.. Za mě 100%

Babo
10.07.2015 5 z 5

Už ani nevím kdy poprvé jsem na tuto knihu narazila,tedy jen na název a vysoké hodnocení. Byla jsem proto zvědavá jestli je opravdu tak výjimečná.Dokonce jsem po mnoha letech četla zase slovensky.
Nemohu na ni říct nic kritického. Trochu mi připomínala hollywoodský romantický film. A ty mám občas ráda.Téma které si spisovatelka zvolila je příliš závažné a kontroverzní,ale stylem který použila
se ta závažnost otupila. Možná je to dobře. Nechci ji v žádném případě podezírat z kalkulu,ale příběh nemohl dopadnout jinak než dopadl.Už v okamžiku , kdy Will vyprávěl Lou o kavárně v Paříži jsem si byla jistá,že tam se kniha skončí.Je pravda,že jsem si nebyla jistá úplným koncem,hádala jsem jestli Will své rozhodnutí změní a třeba další zápal plic jeho osud zpečetí,ale to se nestalo.
A tak si nakonec říkám,že jeho úspěšný život před nehodou nakonec rozhodl, že skutečně nebyl schopen žít jinak.Člověk žijící nudnějším životem by se s tím asi dokázal vyrovnat lépe.To by ovšem nebylo o čem psát.
Věřím,že se nikdy nedostanu do situace kdy bych něco takového musela řešit .Kdyby přece , chtěla bych v sobě najít dost síly,lásky,soucitu a pochopení .

jllv
10.07.2015 5 z 5

Nádherná kniha. Krásně napsaná. Během 2 dnů přečtena.

mysacka
10.07.2015 5 z 5

Chci se jen zepatat.. četla jsem knihu v prvním vydání. Je zde někdo, kdo ji četl i v tom novém? Jde mi o to, jestli v textu není třeba nějaký rozdíl, něco nechybí nebo tak.. zda je rozdíl pouze ve vazbě. Sice jsem mělaknihu půjčenou a asi ji ted číst nebudu, jen jsem prostě takový blázen, že jimusímmít vknihovně a musím si jikoupit a přávě jsem narazila i na toto druhé vydání...

Radu00
06.07.2015 5 z 5

Když člověka něco vezme za srdce, probudí to v něm i ty nejniternější city, tak nějak automaticky čeká happy end. Má pocit, že když se tolik otevřel, musí přece přijít odměna, musí přijít šťastný konec. Čekala ho Lou, čekala jsem ho já, když jsem četla tuhle knížku. Ale život bohužel takový není, život nepíše dokonalé příběhy. A v tom možná spočívá celá ta dokonalost téhle knihy...

Kyta
05.07.2015 5 z 5

Jelikož je kniha "Než jsem tě poznala" světový bestseller a momentálně 17. nejlépe hodnocená kniha na téhle databázi, čekala jsem od ní opravdu hodně. A dostala jsem nejen to. Dokonce i o dost víc.

Na tuhle knihu můžou mít čtenáři různé a naprosto odlišné názory a žádný není špatný. Vlastně jde o to, z jakého úhlu pohledu se na to díváte a posuzujete to. Při čtení (obzvlášť posledních cca 30 stran) mi slzy tekly proudem. Ten konec jsem přes slzami zalité oči nemohla skoro dočíst. Vážně mě to zasáhlo takovým způsobem, že jsem o ní i dlouho po otočení poslední stránky nepřestala přemýšlet. Ta kniha je prostě taková - neustále vás nutí přemýšlet. Brečela jsem u ní a smála se zároveň. Je to natolik vnímavé a dojemné, že to prostě jinak nejde.

Jakmile se dáte do čtení, kniha vás chytí a dlouho nepustí. Je neuvěřitelně čtivá. Jsem s ní spokojená v mnoha ohledech; ať je to autorčin skvělý styl vyprávění, živé postavy nebo samotná zápletka. Celou knihu čtete s neustálým napětím a zvědavostí, jak to všechno vlastně dopadne. To dělá knihu tak zajímavou. Vždycky vás může něco překvapit a nikdy se nemusíte vzdávat naděje, že všechno dobře dopadne (i když v tomhle případě ani nevím, co by to "dobře" mělo znamenat).

"Než jsem tě poznala" je jedna z těch knih, které by si měli přečíst opravdu všichni.

S jistotou můžu říct, že se ke knize v životě ještě vrátím. Až po přečtení poslední stránky si uvědomíte, proč se vlastně tahle kniha stala světovým bestsellerem.
Nikdy nebudu litovat toho, že jsem tuhle překrásnou knihu vzala do ruky!

LéňaM
04.07.2015 5 z 5

Krásně psaná kniha, která Vás chytí a nepustí, je to ta kniha u které se smějete, mračíte, pláčete a musíte číst a číst než jste na konci a pak vám jelíto že už je konec.
Hodně silný příběh, který donutí člověka se nad sebou zamyslet. Prostě skvělá kniha která v člověku zůstane

trudoš
28.06.2015 4 z 5

Úsměvná romance a dojemný příběh v jednom. Dobře napsané, postavy živé a některé komediální scény skutečně vynikající (mezi mé oblíbené patří rozhovor Louisy se sociálním poradcem na úřadu práce, nebo přesvědčování opilých mladíků, že Will je válečný veterán). Přestože Jojo Moyesová rozehrává poměrně obehrané téma, dělá to v každém ohledu povedeně. Už jen samotný základ zápletky, kdy kvadruplegik ukazuje zdravému člověku možnosti a krásy života, je prostě kouzelný. Pravdou ale je, že vyprávění až příliš straní ideální romanci, takže vozíčkář je krásný a inteligentní milionář, zatímco nepohodlný přítel hrdinky je hloupoučký svalovec, kterému nic nedochází. Prostě takové ty zaběhnuté motivy, které mi přišly naprosto zbytečné. Podobné je to i s koncem, na kterém se dost podepsala autorčina vypočítavost, která díky němu ze čtenářových emocí těží maximum.

juno
27.06.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla za dva dny a samotnou mě trochu překvapilo, jak hezky byla napsaná. Poslední dobou málo kdo dokáže napsat romantický příběh bez toho, aniž bych se rozčilovala nad mizerně rozvinutým dějem a nedostatkem slovní zásoby.
Láska je jen slovo to ZDALEKA není, ale i tak mi nějaká ta slza ukápla. Trochu mi ale nesedlo věkové zařazení hlavních postav. Podle mě by Lou mělo být tak kolem 22 let a Willovi okolo 28 let.

vercaruzickova
25.06.2015 5 z 5

Kniha se mi velmi dobre cetla a za den a pul jsem ji mela prelouskanou. Lituji, ze jsem se k ni nedostala uz drive. Dej ma spad, je poutavy a nenudila jsem se u nej. Postavy v knize mi prisly verohodne a vcitila jsem si do nich natolik, ze jsem konec knihy pres same slzy skoro nemohla precist a intenzivne jsem o tom vsem jeste nekolik dni premyslela. Spousta z nas nedokaze kvalitu sveho zivota dostatecne ocenit az do chvile, kdy je necim snizena a tato kniha je tomu dobrou upominkou. Meli bychom zit kazdy den naplno, jako by byl nas posledni.

Simmminek
22.06.2015 5 z 5

Knihu jsem si vybrala podle úžasného hodnocení tady na databaziknih.cz. A hodnocení opravdu nezklamalo a já bych dala 100%. Lepší knihu jsem asi opravdu nečetla. Přečetla jsem ji jedním dechem a emoce se ve mě jenom střídali. Moc krásně napsaná kniha s poutavým příběhem a po jejím dočtení jsem se musela delší dobu vzpamatovávat a neustále jsem nad ní přemýšlela. Už se těším na další knihu od autorky _:)

SmisekIvuska
21.06.2015 5 z 5

Super, úžasná knížka. Člověk se zasměje, zapřemýšlí, pustí slzu a dokonalé je, že do konce nepozná, jak to skončí. Za mě palec nahoru, moc prima počteníčko :-)

krab
19.06.2015

Knihu jsem dostala, normálně zamilované romány nečtu.
Prolog mě příliš nebavil, snad ani první kapitola a i poté jsem určité pasáže přeskakovala. Kapesník jsem nepotřebovala žádný. Ale některé pasáže se mi naopak dosti líbily, třeba ta s návštěvou dostihu a Louisnými narozeninami, a také dialogy mi přišly dobře napsané :) Také se mi líbilo, že tam byl několikrát i pohled jiné postavy. Někdy jsem si také nebyla jistá, jestli Will Louisu opravdu miluje... pravda ty třídní rozdíly by taky nemusely být až tak velké...

Jitush
19.06.2015 5 z 5

Úžasná kniha, notnou chvíli jsem se po jejím dočtení musela vzpamatovávat. Rozhodně doporučuji k přečtení :-)

Lebisova
18.06.2015

Velice dobře se čte. Má to děj, spád a je zajímavá tématem. Když začnete číst, čtete všude a přestanete až na konci. Doporučuji, začít číst v pátek odpoledne. Za 2,5 dne to stihnete. A připravte si kapesník - na konci si pobrečíte. Už dlouho jsem nic tak poutavého nečetla.

Ruty
17.06.2015 5 z 5

Naprosto úžasná kniha.Na konci upadli slzičky ...

Fantastička
14.06.2015 5 z 5

Tato kniha mě zcela pohltila.. Začala jsem číst a za čtyři dny jsem ji měla přečtenou... kdybych mohla celý den jen číst, zvládla bych to i za dva:) Pořád jsem potřebovala vědět, co bude dál a jak to dopadne.. Velice se do mě tento příběh vryl a stále ve mne přetrvává.. při čtení této knihy se musí člověk zamyslet nad tím, že na světě je mnoho lidí, kteří mají mnoho problémů a lidé kterým se dějí hrozné věci.. Byla jsem z tohoto příběhu velmi dojatá.. nešlo se ubránit slzám.. Krásné čtení, které se snad musí číst úžasně každému.. Opravdu velice doporučuji přečíst!

Krysa1769
11.06.2015 4 z 5

Docela příjemné překvapení. Rozhodně stojí za přečtení.

Jordyz
06.06.2015 5 z 5

Krásná a velice čtivá kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem....

anoti
05.06.2015 5 z 5

Paní Jojo Moyes ve své knize exceluje!Kniha je naprosto famózní!Čtenáře spoutá každým svým řádkem a nepustí dokud se nedočte, až do konce.Příběh snad ani nemůže nikoho nechat chladným a nezamyslet se nad svým životem.BRAVO.