Nevítaný host

Nevítaný host https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2901 887

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

Hermiona419
20.09.2023 5 z 5

skvělé!

Jana283
13.09.2023 3 z 5

Detektivky moc nečtu. Ale Shari Lapena mne baví svým psychologickým vykreslením postav, jejich pohnutek a tajemství, která si nesou.

Astarothh
09.09.2023 4 z 5

Po Manželích od vedle trochu slabší, ale jízda to byla!

juliesze
05.09.2023 2 z 5

Neměla jsem z knihy dobrý pocit od začátku. Zmatené, nedotažené, chaotické a prokouknutelné.

Karina_
29.08.2023 3 z 5

Neměla jsem doma jinou knihu, proto byla tato moje jediná volna na dovolenou k moři. Hned jsem zjistila, že to není pohodové čtení v moři, občas jsem se ztrácela v postavách, ale spíše svou nepozorností. Tip na nezvaného hosta jsem hned odhadla správně, ale několikrát jsem v knize svůj tip přehodnocovala. Námět na knihu dobrý, ovšem bych si knihu přála více napínavou, "strašidelnou" aby mi běhal mráz po zádech. Ale tak možná si ji příště nebrat k moři by pomohlo. Ji ak hodnotím jako příjemný lehký thriller.

Emberas
27.08.2023 5 z 5

Super detektivka. Tajemná atmosféra zimního hotelu a situace trochu evokující příběhy Agathy Christie.

Peace
18.08.2023 3 z 5

"Láska je daleko méně pochopitelná - a předvídatelná - než nenávist."

Nebylo to špatné, ale s postupujícím dějem mě paradoxně kniha bavila méně a méně. Asi jsme se zrovna spolu nesešli ve stejném rozpoložení, těžko říct. Závěr mě také úplně nenadchl, bohužel.
Budu věřit, že další Shari Lapena pro mě bude větší jízda! ;o)

tereziehl
16.08.2023 5 z 5

Žádná hluchá místa, od začátku do konce se nebudete moct odtrhnout. Skvělá atmosféra, spád, viník mi vyhovoval. V knihovně na mě čekají další knihy od autorky a tahle mě krásně nalákala. :)

lucisek5056
16.08.2023 5 z 5

Právě teď jsem dočetla další užasnou knížku od Shari Lapena:Nevítany host.Všechny její knížky jsou úžasné a dobře se čtou.Můžu jenom doporučit.Už mi chybí od ní přečíst její knížka:Její konec.Už se na ní teším..Hodnocení 81% je za mně málo dala bych 91%

IvaniceTamta
08.08.2023 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Od začátku po konec. Od autorky jsem již v minulosti přečetla Manžele odvedle a Nevítaný host jen potvrdil kvalitu knižních děl od Shari Lapena.
Rozhodně si do své knihovny pořídím další kousky od autorky.

marli58
05.08.2023 5 z 5

Super! Tajemné prostředí, sněhová bouře, tma, vítr, brrr. Někdy jsem se bála i zhasnout ;).

katerina3633
02.08.2023 5 z 5

Moc dobře zvolené prostředí odlehlého idylického hotýlku v úžasně temné době sněhové bouře. Naprosto ideální čtení ke krbu, když je venku zima. Postavy mě moc bavily, žádná nebyla černobílá a každá měla svá tajemství. Přečetla bych si znovu.

Mandy412
26.07.2023 4 z 5

Perfektní. Nejdřív jsem se bála toho tématu..... parta lidí uvízne a mezi nimi je vrah. Možná. Ale Lapena prostě umí.

michaela5515
18.07.2023 5 z 5

Za mě skvělý počin. Asi dokonce nejoblíbenější z knih od autorky.

derminator
16.07.2023 5 z 5

Tak tohle byla ma prvotina od autorky, ze které mě spadla brada. Kniha napinavejsi než od Agathy Christie do poslední chvíle nevíte jak to dopadne. Za mě velice doporucuji a dávám 100%.

brunettlibrary
14.07.2023 5 z 5

Wow, další pecka nad kterou budu přemýšlet ještě dlouho. Knihy od Lapeny už doporučuji všema deseti již dlouho. Děj se dle mého rozjel až tak v polovině knihy. Ze začátku se mi jména a postavy dost pletly. Ovšem nakonec se mi líbilo, jak nám děj pomalu odkrývá jejich kostlivce ve skříni. Prostředí chaty zaváté sněhem nebylo originální, ale co se dá dělat. Konec jsem dopředu neodhadla a za vraha jsem podezírala někoho úplně jiného. Pocit z knihy jsem měla dost dobrý a to jen umocňuje celkový zážitek z knihy.

VeronikaSas1
13.07.2023 5 z 5

,,Co se za jeden vikend může stát. Odjizdela jsem s tím, že se usmíříme s nakonec odjíždím jako vdova,,. Všechny knihy od této autorky mám přečtené s musím říct, že opět nezklamala. Napínavé, velmi čtivé a rozuzlení až v samotném závěru.

work
09.07.2023 1 z 5

Přebal knihy (čteno v AJ) sliboval že "nelze odložit" a že "stránky se budou otáčet samy". A nelhal. Už dlouho jsem knížku neproběhl tak rychle, přečetl jsem ji za jeden den na plážovém lehátku. Stránky jsem ovšem neotáčel rychle kvůli napětí, jako spíše že zvědavosti, zda se tam už konečně začne dít něco pořádného.
Spisovatelka nejspíš chtěla vzdát hold příběhům Agathy Christie (mimochodem se na ni v několika narážkách i odkazuje), leč zůstalo u kopie a nic nového se nekoná.
Tam kde Christie umí ve zkratce načrtnout charaktery a motivy, se Shari Lapena topí v nekonečných klišé konverzací a problémů ve vztazích, zalévaných hojně pitím v baru hotýlku odříznutého od světa ledovkou. Tlachání hostů odhalí, že jeden každý má značnou skvrnu na svém upraveném zevnějšku, leč s příběhem to nemá co do činění. Rádoby zamotanou záležitost vyřeší autorka po 300 stranách nudy několika vysvětlujícími veletoči, o kterých čtenář doposud neměl ani nemohl mít tušení. Nezapomene ani v závěru poděkovat svému úžasnému nakladateli, milovanému editorovi, báječnému vydavateli a všem těm, co zajišťují, aby knížka byla k dostání na každém letišti. Doporučuji si místo Nevítaného hosta raději přečíst nějakou dobrou čtyřicet let starou detektivku...

Aleh
26.06.2023 4 z 5

Knihy od Shari Lapeny se velmi dobře čtou a to potvrzuje i Nevítaný host. Vše se pěkně soustředí do jednoho prostoru, není kam utéct. V úvodu je čtenář pečlivě seznámen se všemi postavami a kdo ke komu patří je uvedeno i na záložce knižního přebalu. Každý z nich toužil strávit dny na horách v útulném hotelu, který je obklopen krásnou a skoro nedotčenou přírodou. Okolnosti pobytu si však vynutily jiný scénář. Jsem vděčným čtenářem detektivních případů, nemám pocit, že bych od začátku tušila, kdo je vrahem a tak i konec pro mě bývá překvapením.

mnohoknih
18.06.2023 3 z 5

Dobrá detektivka s dobře vystavěným napětím. Jen škoda, že s nápadem vraždit v odříznutém hotelu, přišla dřív Agatha Ch. Ale kde pořad brát náměty a nekrást, že. Jedna mrtvola mi přišla zbytečná a konec sakra utnutý.