Rudý květ

Rudý květ https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3126/bmid_nevesty-claybornu-rose-hill-rudy-kv-jVJ-3126.jpg 4 210 16

Montana 1881 Třídílný cyklus novel, v nichž vystupují bratři Claybornové, známí hrdinové románu Julie Garwoodové Mary Rose. Pro syna Adama Clayborna vyhlédla máma Rose za nevěstu krásnou Genevieve Delacroixovou. Pohodu rodinné oslavy však naruší záhadný telegram, který donutí Genevieve k útěku, neboť ji tíží minulost. Adam Clayborn se ptá, zda Genevieve neprovedla něco zlého, protože si ji přeje dostihnout reverend Ezekiel Jones…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

One Red Rose , 1997

Dellphi
01.01.2021 3 z 5

Knížka byla pěkná, takové pohodové a bezstresové čtení. Ale přišlo mi zvláštní, že se autorka vůbec nezabývala jejich barvou pleti. Z minulých dílů sice víme, že Adam je černoch, ale tady se to už vůbec neřeší. A popis Genevieve je taky dost strohý, je zde zmínka, že její předkové přišli z Afriky, ale nic víc. A nikdo v jejich okolí to neřeší a to i přesto, že se příběh odehrává krátce po válce S proti J, a tím pádem krátce po zrušení otroctví v USA. A lidské předsudky v té době byly veliké, takže mi moc nesedí to bezproblémové jednání. Nicméně se mi to líbilo a kéž by to tak opravdu bylo....

DUNIKO
18.08.2020 5 z 5

Pěkné čtení ❤️❤️❤️

petraj30
05.08.2020 4 z 5

Musím napsat, že tohle je doposud nejslabší příběh sourozenců Claybornových. Možná by bylo lepší všechny kratší příběhy bratrů sepsat do jedné knihy. Vždyť kniha Mary Rose nepopisuje striktně jen jeden pár.
Adamovi jsem jeho štěstí přála nejvíc. V prvním díle si jej musel zamilovat každý. Tak jsem moc ráda, že si našel tu pravou také on.
Kniha nebyla špatná, ale přišlo mi, že JG tady v tomto případě docházely nápady. Jako spisovatelku ji velmi obdivuji a jsem moc ráda, že se pustila do pokračování této série, ale myslím tady to šlo vymyslet i trošku jinak. Už v minulém komentáři jsem psala, že JG sedí styl obsáhlejších knih než Halequinek.
Doufám, že ten poslední díl mě nijak nezklame, ale tam už je více stránek :-)

jinbr
27.03.2020 3 z 5

Navazující díly o bratrech jsou zatím mnohem slabší než první díl o Mary Rose. Ale pokud mě to opravdu neodradí, vždy si ráda přečtu celou sérii.

vcielka
13.01.2018 4 z 5

Paci sa mi jak sa v pozadi pribehov o bratoch Claybornovych tiahnu utrzky pribehu serifa Ryana a vyvrcholia v poslednej knihe o Coleovi.
Cele citanie tohto pribehu som si musela pripominat ze je to fikcia, fikcia, fikcia, nejaky paralelny svet, ina dimenzia.... totiz autorka uplne stiera rasove rozdiely, nikomu nepripada cernoch iny nez beloch, ziadne predsudky od nikoho nie su v knihe citit. Ze je hlavna hrdinka cernoska sa dozvedame v polovici pribehu aj to len slovom ze pochadza z Afriky, co vlastne tiez moze byt sporne lebo aj Freddy Mercury sa narodil v Afrike ze?
A naznak ze je cernoska este je na zaciatku pribehu ked opis vravi ze biela bluzka krasne kontrastuje s jej pletou. A potom este vychadza z dohadou ze spievala v kostole a kostol navstevovala mama Rose, ktora je cernoska a v tej dobe cernosi mohli navstevovat len cernosske kostoly.
Tak isto autorka nikdy nenaznacila ani v jednej knihe ze mama Rose je cernoska a ze Adam je cernoch spomina len v prvej knihe o Mary Rose, lebo tam sud s nim s tym priamo suvisi. Dalej sa uz o tom ale nezmienuje nikdy.
Priznam sa ze sa biju kvoli tomu vo mne dve bytosti. Jedna by rada autorke za tuto rasovu rovnopravnost zatlieskala, druha bytost sa nevie zmierit s historickymi faktami. V normalnom svete tej doby by minimalne aspon ti paduchovia vykrikovali na cernochov oplzle urazky alebo ich ignorovali alebo ohrnovali nad nimi nosmi alebo aspon nieco. Kedze bolo len par rokov od zrusenia otroctva a ludia nielen na juhu ale aj ti na severe boli plni predsudkov. A vieme ze sa to tahalo este dlho do 20 storocia. Vsak Kennedy bojoval proti tomu este.
Ale este raz musim primpomenut, ze je to fikcia. Aj autorka na zaciatku knihy na to upozornuje a v pribehoch je mozne vsetko.
Mimochodom na to ze sa Claybornovi silou mocou nechcu zenit sa strasne rychlo vzdavaju :)
Pribeh je ale prijemny a ctivy. Dialogy sa mi velmi pacia u vetkych Clayborn pribehoch lebo v skutocnosti i realne rozhovory zabiehaju a nedrzia sa hlavnej nite a castokrat vyznievaju postrehy a odpovede a otazky absurdne.

Laf
28.09.2017 3 z 5

Pěkné čtení pro chvíle pohody. Je skvělé sledovat, jak to všechno dopadlo s bratry. :)

PerlaZP
09.09.2017 3 z 5

Tak této knížce jsem vážně na chuť nepřišla. Podle mě jde o nejslabší díl z celé série. Příběhy z Ameriky a nebo z války, prostě nemusím...
Knížce dávám tři hvězdičky, ale musím přivřít obě oči...

EvikU.
06.04.2017 4 z 5

Romantika,oddychovka. Pěkné počtení. ☺

xindl007
27.03.2016 2 z 5

Z těchto tří novel mi nejčtivější připadala ta dvojka - bílý květ. Tenhle mě opět nějak nezaujal..

havrmoni
19.03.2016 3 z 5

Tak tenhle díl mě nebral,Adam mi nevadil, zato Geneviev jsem nepřišla na chuť celou knihu. Za mě zatím nejslabší. Těším se na mého oblíbence Cola a doufám,že nebudu zklamaná jako tady u tohoto příběhu.

kami16
18.03.2016 5 z 5

Nádherná poutavá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Moc mě bavili rozmíšky mezi Adamem a Genevive.

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Četla jsem celou tuto sérii, takže jsem ráda, že jsem četla i tento díl.

Karoli282
16.11.2014 3 z 5

Čekala jsem víc, ale četlo se to dobře.

Dannielle
20.05.2014 1 z 5

Tak já jsem byla velmi zklamaná.Četla jsem už od této autorky SVATBU a NEVĚSTA a to jsem byla nadšená. Toto je velmi slabý slaďák.

fidáš
19.03.2014 5 z 5

Mohla být tlustší, ale jinak moc pěkná.

Paithe
25.12.2013 5 z 5

Sice krátká, ale přesto úžasná a krásná kniha. :) Jde vidět, že i na pár stránkách se může vytvořit láskyplný příběh. :))