Rudý květ

Montana 1881 Třídílný cyklus novel, v nichž vystupují bratři Claybornové, známí hrdinové románu Julie Garwoodové Mary Rose. Pro syna Adama Clayborna vyhlédla máma Rose za nevěstu krásnou Genevieve Delacroixovou. Pohodu rodinné oslavy však naruší záhadný telegram, který donutí Genevieve k útěku, neboť ji tíží minulost. Adam Clayborn se ptá, zda Genevieve neprovedla něco zlého, protože si ji přeje dostihnout reverend Ezekiel Jones…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/3126/nevesty-claybornu-rose-hill-rudy-kv-jVJ-3126.jpg 3.8170

Nevěsty Claybornů (Rose Hill) 4.

Vydáno, Oldag

One Red Rose, 1997

Kniha Rudý květ

jinbr

Navazující díly o bratrech jsou zatím mnohem slabší než první díl o Mary Rose. Ale pokud mě to opravdu neodradí, vždy si ráda přečtu celou sérii.

vcielka
13.01.2018

Paci sa mi jak sa v pozadi pribehov o bratoch Claybornovych tiahnu utrzky pribehu serifa Ryana a vyvrcholia v poslednej knihe o Coleovi.
Cele citanie tohto pribehu som si musela pripominat ze je to fikcia, fikcia, fikcia, nejaky paralelny svet, ina dimenzia.... totiz autorka uplne stiera rasove rozdiely, nikomu nepripada cernoch iny nez beloch, ziadne predsudky od nikoho nie su v knihe citit. Ze je hlavna hrdinka cernoska sa dozvedame v polovici pribehu aj to len slovom ze pochadza z Afriky, co vlastne tiez moze byt sporne lebo aj Freddy Mercury sa narodil v Afrike ze?
A naznak ze je cernoska este je na zaciatku pribehu ked opis vravi ze biela bluzka krasne kontrastuje s jej pletou. A potom este vychadza z dohadou ze spievala v kostole a kostol navstevovala mama Rose, ktora je cernoska a v tej dobe cernosi mohli navstevovat len cernosske kostoly.
Tak isto autorka nikdy nenaznacila ani v jednej knihe ze mama Rose je cernoska a ze Adam je cernoch spomina len v prvej knihe o Mary Rose, lebo tam sud s nim s tym priamo suvisi. Dalej sa uz o tom ale nezmienuje nikdy.
Priznam sa ze sa biju kvoli tomu vo mne dve bytosti. Jedna by rada autorke za tuto rasovu rovnopravnost zatlieskala, druha bytost sa nevie zmierit s historickymi faktami. V normalnom svete tej doby by minimalne aspon ti paduchovia vykrikovali na cernochov oplzle urazky alebo ich ignorovali alebo ohrnovali nad nimi nosmi alebo aspon nieco. Kedze bolo len par rokov od zrusenia otroctva a ludia nielen na juhu ale aj ti na severe boli plni predsudkov. A vieme ze sa to tahalo este dlho do 20 storocia. Vsak Kennedy bojoval proti tomu este.
Ale este raz musim primpomenut, ze je to fikcia. Aj autorka na zaciatku knihy na to upozornuje a v pribehoch je mozne vsetko.
Mimochodom na to ze sa Claybornovi silou mocou nechcu zenit sa strasne rychlo vzdavaju :)
Pribeh je ale prijemny a ctivy. Dialogy sa mi velmi pacia u vetkych Clayborn pribehoch lebo v skutocnosti i realne rozhovory zabiehaju a nedrzia sa hlavnej nite a castokrat vyznievaju postrehy a odpovede a otazky absurdne.

Laf
28.09.2017

Pěkné čtení pro chvíle pohody. Je skvělé sledovat, jak to všechno dopadlo s bratry. :)

PerlaZP
09.09.2017

Tak této knížce jsem vážně na chuť nepřišla. Podle mě jde o nejslabší díl z celé série. Příběhy z Ameriky a nebo z války, prostě nemusím...
Knížce dávám tři hvězdičky, ale musím přivřít obě oči...

EvikU.
06.04.2017

Romantika,oddychovka. Pěkné počtení. ☺

12.05.2016

Tato kniha také nezklamala. Je to krásný příběh, ve kterém vystupuje Adam a Genevive. Je zde mnoho zábavných a romantických okamžiků. A konec happy end jako vždy.

xindl007
27.03.2016

Z těchto tří novel mi nejčtivější připadala ta dvojka - bílý květ. Tenhle mě opět nějak nezaujal..

havrmoni
19.03.2016

Tak tenhle díl mě nebral,Adam mi nevadil, zato Geneviev jsem nepřišla na chuť celou knihu. Za mě zatím nejslabší. Těším se na mého oblíbence Cola a doufám,že nebudu zklamaná jako tady u tohoto příběhu.

Květy na vodě
Květy na vodě