Nespěchejte do rakve

Nespěchejte do rakve https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176263/mid_nespechejte-do-rakve-B6I-176263.jpg 4 156 44

Utajované informace o tom, jak z nás vyrábějí pacienty, abychom se nedobrovolně stali jejich zákazníky.

manka71
14.01.2018 5 z 5

Velmi zajímavá knížka a vzhledem k tomu co jsem slyšela od lidí, kteří pracují ve farmaceutickém průmyslu a od lidí, kteří vyrábějí bylinkové přípravky, myslím, že má pan Kašpar pravdu a držím mu pěsti, aby něčí dlouhé prsty nesáhly i na něj.

saly
04.10.2017 5 z 5

Pěkně rozkrývá téma zdraví v našich západních zemích.

elisa194
29.08.2017 5 z 5

Tak to je síla. Musela jsem si delat poznamky, abych na neco nezapomnela. Knihu jsem vlastne cetla i s takovou nas*anosti co se to v tom svete deje. Bohužel je to tak a lidi jsou ovce medii..

PavlineCZka
17.08.2017 3 z 5

Tenká knížečka, která mi ovšem způsobila špatné spaní po několik dní při čtení. Myslím, že jiná knížka autora, a to "Krutá hra o tvé zdraví", je napsaná lépe (často se v ní ale odkazuje na tuto knížku, proto je dobré přečíst obě). Zde se od začátku do konce skloňuje pojem rakovina, civilizační choroby. Co mě zaujalo, je problematika chlorované vody. Tak či tak myslím, že je dobré si ji přečíst a "dát si dva a dva dohromady", jelikož vás minimálně donutí přemýšlet o tom, co se děje kolem nás a o tom, jak si sami škodíte či neškodíte...

Dandy1
23.06.2017 3 z 5

Je to krátké shrnutí zdravého životního stylu. Kdo se o něj zajímá, tady nic nového nenajde. Ale čte se to dobře.

Stefi123
10.06.2017 5 z 5

Velmi zajímavá kniha a bohužel pravdivá o farmaceutickém průmyslu

K4t13
18.04.2017 3 z 5

Výborná kniha plná významných informací - většinu z nich jsem ale již znala

xindl007
04.04.2017 4 z 5

Za tuto knihu jsem nesmírně ráda. Ve zdravotnictví se pohybuji již 20 let a skutečně jde vše od 10 k 5. Laiku, přečti si, pošli dál.... jen tak dokážeme přinutit jednak potravinářské firmy - aby nám dál necpaly svoje blafy a jednak farmaceutické, aby nám necpaly léky, které nám nepomůžou - a daší knihy tohoto autory navazují a stojí rovněž za to :)

Digi28
01.04.2017 4 z 5

Zajimavé informace o kterých jsem neměla ani páru. Stojí za to si jí přečist.

jaroslav0761
27.03.2017 1 z 5

Knížka může do jisté míry sloužit jako inspirace, ale během čtení raději občas jukněte na stránky Sysifos.cz a jiné skeptické webky nebo na wiki.
Autor je nejspíš jedním z redaktorů či přispěvatelů konspiračních webů a placený výrobcem filtrů pitné vody.
Odpovídají tomu opakované narážky na spiknutí průmyslových, chemických, vodárenských, lékařských a lékarnických lobby. Dále objevný sloh jako z béčkového amerického přírodovědného seriálu a gramatické a stylistické chyby. Pisatel umně míchá strhující \"opravdový\" příběh s prokázanými a \"prokázanými\" fakty, z nichž dovozuje zázračné a jednoduché návody.
Ušetřím vám čas strávený čtením této publikace a prozradím ony návody:
1. vyvážená pestrá strava,
2. přiměřený pohyb,
3. filtr na pitnou vodu.
(Sorry, že jsem nevaroval před spoilerem :-D )

SteveP1
03.02.2017 5 z 5

Stručná a výstižná kniha, kterou by si měl přečíst asi každý, zvláště lidé naivní, kteří si stále myslí, že cílem farmaceutického průmyslu je vyrábět léky, které léčí nebo dokonce vyléčí a že jednou z priorit tohoto systému, ve kterém žijeme, je i naše zdraví a starost o ně. Pravdou je, že zdravý člověk je pro farmaceutické koncerny noční můrou, zdravý člověk není "zákazník" a je tedy k ničemu, a pokud by ještě k tomu nedejbože ubývalo nemocných, kam bychom došli. Bohužel spousta lidí, pacientů, hlavně těch starších, toto stále nedovede pochopit a tak věří lékařům každé slovo a nechají se sebou mnohdy zdatně manipulovat. Vždyť je dnes už naprosto běžné, že se nám tvrdí, že většina nemocí, např. těch tzv. civilizačních, je nevyléčitelných, musíme si prý na život s ními zvyknout a brát celý život "léky", u starších lidí je to ještě jednodušší, jejich neduhy jsou důsledkem stáří..Tím nechci lékaře házet do jednoho pytle a nějak je napadat, mnohých si vážím stejně jako autor knihy,chci jen illustrovat, že jsou bohužel součástí tohoto systému a mají tedy k dispozici jen takové prostředky k léčení, které jsou jim dány k dispozici, a o jejichž vlastnostech, skutečných účincích a kvalitě většinou sami moc nevědí a vlastně ani vědět nemohou.Takže lidé poslušně polykají spousty léků, které mnohdy nejenže neléčí a nijak nepomáhají, ale naopak (zvláště když jich sypeme do sebe více naráz) ještě škodí, vedlejších účinků léků na příbalovém letáku (a to jen těch přiznaných!) najdeme většinou tolik, a tak strašných, že je to alarmující a je na pováženou, zda nám taková "léčba" za to riziko stojí a neohrozí nás spíš na životě. A tak je našim pacientům hůře a hůře, protože příčina nemoci zůstává, jen se potlačují její příznaky, klíny se vytloukají klínem, z vedlejších účinků léků se nám objevují nové neduhy a tak se předepisují léky další, případně se předepíše i lék na na vedlejší účinky léků již užívaných atd. takže nám pacientů vesele přibývá, místo aby jich, (přes obrovský pokrok lékařské vědy, jak je nám neustále omíláno), ubývalo. Zvláštní, že ? No a když už utrácíte spoustu peněz za léky, tak už pak většinou musíte někde šetřit, a to třeba na kvalitních potravinách, ovoci a zelenině a mají vás konečně tam, kde vás chtějí mít..Co se týká chemoterapie, v knize zmíněné, můžu zase jen s autorem souhlasit, osobně mi několik lékařů potvrdilo, že tudy cesta ke zdraví určitě nevede a že by na chemu nikdy nešli a ani svým rodinným příslušníkům by ji nikdy nepovolili...Alarmující je i zmínka o celosvětové snaze farmaceutických koncernů a lobby (a vlastně i EÚ) vymýtit užívání léčivých bylin a nejrůznějších přírodních preparátů apod. Dozvíte se spoustu zajímavých věcí a přesvědčíte se o tom, jak tenhle systém vlastně funguje a že není všechno takové, jak se nám oficiálně předkládá..A tak snad kniha přispěje hlavně k tomu, aby se každý čtenář zamyslel a hlavně používal v první řadě osvědčený selský rozum. A pokud budete i nadále o pravdivosti informací v knize uveřejněných pochybovat, položte si jednoduchou otázku : Znám nějakého lékaře, který někoho skutečně vyléčil ?

vladceTyran
13.10.2016 5 z 5

Čtivá a záživná kniha. Přečetl jsem hodně knih o farmaceutickém průmyslu - a vůbec o kapitalistickém lobby a vykořisťování, o zdraví takže informace pro mě nebyly až tak šokující, ale za to byly hodně přínosné. Vše je vědecky / experimántálně podložené, žádné konspirační teorie.

B.V.
04.10.2016 3 z 5

Odborný text to rozhodně není, ale přečtení této knihy může být přínosné, protože Vás donutí zamyslet se nad řadou témat týkajících se života a zdraví. Mě osobně nejvíce zaujala škodlivost chloru v kohoutkové vodě; i kdyby tomu člověk nevěřil, není špatné popřemýšlet nad dopadem zavedení vodovodu, tedy jaký efekt (ať už pozitivní - tekoucí voda v každé domácnosti, tak negativní - mikroorganismy, chlor k jejich ničení ad.) tato vymoženost má.
Tato kniha může být přínosná, pokud k ní člověk nepřistupuje předpojatě, ale zároveň je při četbě schopen kritické reflexe.

Ľudevit
02.09.2016 odpad!

Okrem toho, že je to komunistická propaganda(počas Československa sme vytvorili liek na rakovinu, ktorý ani neprezradil a farmaceutické americké spoločnosti sú zlo), sa aj vysmieva ľuďom s rakovinou svojimi tvrdeniami o chemoterapii - nepomáha a každý doktor by ju odmietol so slovami: "Radšej si pichnite 200 litrov citrónovej šťavy do žily." Navyše fakt je, že chemoterapia má úspešnosť 50/50 a nie je to výplodom farmaceutických spoločností len preto, aby mohli vyťažiť prachy.

Napísal by som aj viac, ale na tento konšpiračný blud, tváriac sa ako kniha o zdraví sa mi nechce míňať energiu.

jisimi
18.08.2016

Mnoho informací, které jsou v této knize už jsem věděla. Přesto mě kniha šokovala díky své naléhavosti. Znovu mi připomněla, že je potřeba se řídit zdravým rozumem a naslouchat svému tělu a ne slepě věřit všemu, co je nám předkládáno farmaceutickými a kosmetickými firmami jako,,pro nás to nejlepší".

zuzana4587
20.02.2016 5 z 5

Výborná kniha o tom, že svět kolem nás není zdaleka tak růžový a blahobyt něco stojí. Konkrétně zdravých našich těl, do kterých si pumpujeme "neviditelné" škodliviny. Knihu jsem zhltla a nestačila se divit. Koho téma nejen zdravé výživy, ale i prevence nemoci, důvody vzniku rakoviny, "neschopnosti" najít vhodný lék a farmaceutického lobby zajímá, tomu ji určitě Tomáš Kašpar rád ukáže.

greetchen
29.10.2015 4 z 5

Nedávno jsem začala více řešit své zdraví přirozenějším a zdravějším životním stylem (pohyb, správné jídlo, omezení stresu, návrat k přirozenosti) a tahle kniha mi byla doporučena jako dobrý průvodce. Přečetla jsem ji doslova jedním dechem. Každodenní problémy staví do nehezkých souvislostí, ukazuje vám cestu, která neni pohodlná, ale je nutná a měli jsme se na ni vydat již včera. Jasně, že tichý hlásek někde vzadu si neodpustí poznámky o přehnaných konspiračních teoriích, přesto ale kniha staví mnoho problémů současné výživy a medicíny do nelichotivých souvislostí tak jednoznačně, že vám to připadá na jednu stranu překvapivé, ale na druhou naprosto logické. Navíc se mi líbí, že se kniha nesnaží primárně šokovat, ale vysvětlit, poukázat, odhalit pravdu a ukázat vám, kudy se vydat, když chcete (na sobě) něco doopravdy změnit. Jednoduše vám pomůže se zorientovat a vydat se prvními krůčky. Nejde do hloubky (naštěstí, aby neunudila, ale přesvědčila), ale nakousne vše důležité a dá vám počáteční odhodlání vydat se na cestu, na které si pak již můžete hlubší souvislosti získávat sami.

Peace
07.06.2015 4 z 5

"Otrokářství nikdy neskončilo, jenom se změnila jeho tvář. A nejhorší otroctví je to, kde si lidé nadšeně volí své otrokáře a jsou hrdí na své otroctví."

Po dočtení mi bylo až smutno, ale taková je realita. Hodně zajímavá kniha, kterou by si měl - když nic jiného, tak alespoň pro "zajímavost" - přečíst každý. I kdyby si z ní všichni vzali jen jednu myšlenku a aplikovali ji v realitě, stojí za to.

kamibe
05.06.2015 5 z 5

Jasně ukazuje, co vlastně jíme, co se vlastně v jídle objevuje, co nemilého pijeme, a hlavně jak z toho. Velmi varující.

lovina
02.06.2015 4 z 5

Konečně srozumitelné vysvětlení, co se děje kolem nás.