Nesejdeš z cesty

Nesejdeš z cesty https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469961/bmid_nesejdes-z-cesty-2LL-469961.jpg 4 226 226

Nechat si předpovědět budoucnost vypadá lákavě. Nahlédnout za hranice toho, co by mělo zůstat utajeno. Dozvědět se, co hezkého život přinese. Co když však věštba nebude příznivá? Vanda si připadá jako dostatečně pragmatická žena a kartářku navštíví bez větších očekávání. Nic z toho, co uslyší, ji přece nemůže ovlivnit. Jenže přesvědčivý a dramatický výklad jí převrátí život naruby. Obavy z prorokovaných bolestivých ztrát mění sebevědomou ženu v ochromenou loutku. Pilíře jejího světa se začínají hroutit jako domeček z karet. Dá se to zastavit a lze změnit trasu svého osudu?... celý text

Zvelebilova
25.01.2022 5 z 5

Super příběh Vandy, jen mi tam chybělo to prolínání, jaké autorka vyšvihla dvěma dějovými linkami v Nemusíš. Hezky se četlo a byla jsem napjatá, jak to všechno dopadne :).

monushka
22.01.2022 5 z 5

Parádní kniha s originálním příběhem! K oběma hlavním postavám jsem přilnula a přála jim štěstí. Líbilo se mi střídání časových rovin. Těším se čtení další autorčiny knihy :)

mira399
10.01.2022 5 z 5

Tohle mě opravdu dostalo. Výborně napsáno. A už vím, proč se mi nikdy nechtělo si nechat vyložit karty. To semínko, co by bylo zaseto může vzejít v pěkně jedovatou a ničivou květenu. Moje druhá přečtená kniha od autorky a opět velice povedená.

mysterygirl
27.12.2021 4 z 5

Originalni tema. Skvele.

Wolfka
10.12.2021 4 z 5

Vanda mne někdy svým vyprávěním vytáčela do běla. Kartářce bych poklepala na čelo, ale...příběh se četl snadno, lehce a chvílemi jsem měla pocit, že by kniha mohla být i o desítky stránek tlustší a stejně by budila rozpolcenost. Téma kolem životního osudu Vandy autorka dobře zpracovala a jen doufám, že se opravdu neinspirovala skutečnými událostmi. Těším se na až najdu čas na třetí knihu od Dagmar.

RadkaV.
02.12.2021 5 z 5

Na druhý titul Dagmar Digmy Čechové jsem se moc těšila, protože Nemusíš! jsem přečetla doslova na jeden zátah.
Ani Nesejdeš z cesty nezklamalo, příběh Vandy byl napínavý a přitom tak uvěřitelný a reálný, jako by se odehrával za dveřmi sousedního bytu. Kolik z nás by se nechalo ovlivnit věštbou stejně jako Vanda? Jste si jisti, že byste to nebyli zrovna vy? Já si jistá byla, ale možná si to jen namlouvám, protože ke kartářce jsem odmítla jít už kdysi dávno a nehodlám na tom nic měnit:-) A právě proto bylo zajímavé sledovat, co by všechno člověka mohlo potkat a kam až tak nevinně vypadající legrace může vést.
U autorky oceňuji hlavně její svižný styl vyprávění a krátké kapitoly na jedné straně a rafinovanost ve střídání časových rovin a různých úhlů pohledu na straně druhé.
Říkala jsem to už dříve a řeknu to i tady - myslím, že se nám rodí nová hvězda...

margareth1189
17.11.2021 5 z 5

Tohle pro mě bylo velmi zajímavé čtení. Už ien proto, že si o sobě taky ráda myslím, jak jsem racionálně založený člověk. Ale stejně jako Vanda jsem přesto lecčemu otevřená, někdy více, jindy méně.
S touhle knihou jsem věděla, do čeho jdu, a byla jsem na to nesmírně zvědavá. Téma osudu a věšteb je v mých očích zrádné, jelikož se často zvrtne v něco, co není ani náhodou uvěřitelné. Tady to však autorka zpracovala mistrovsky a já si to báječně užívala. Hlavní hrdinka zažila přesně tolik, aby to mohly a nemusely být náhody, správně se v tom rochnila (tedy pro ni to úplně správné nebylo, ale pro mě jako čtenáře rozhodně ano) a dostala od života i sebe samé pořádně naloženo.
Výsledkem pro mě bylo naprosto fascinující a reálné čtení. Často jsem měla pocit, že tam s Vandou sedím já. Poslouchám, přikyvuji, doptávám se a absolutně se neodvažuji ji soudit.
Stejně jako u Nemusíš! I tady jsem se dojímala. Jen trochu víc. Ty příběhy mají několik stejných jmenovatelů a musím říct, že bezvýchodnost některých popisovaných situací, ta beznaděj, zoufalství... Všechno to na mě mezi řádky přímo čišelo, představovala jsem si v těch situacích sebe a bylo mi vážně smutno. A tohohle zprostředkovaného zážitku si moc vážím, člověka to tak nějak donutí si znovu uvědomit, jak dobře se vlastně má
A ten konec byl třešinkou na dortu.

intelektuálka
16.11.2021 4 z 5

To je zajímavý příběh k zamyšlení....

Vanda je mladá racionální žena .... je možné, by jí pár slov od neznámé věštkyně převrátilo život ?

Dobře psaný kolotoč reálností, na němž se Vanda točí .... až mně jí občas bylo líto, ale věřila jsem / a rozhodně ne kartářce ..../

I když závěr je trochu pootevřený, je někdy lepší nevědět ....

Zajímavé a čtivé - doporučím.

Aghatte
16.11.2021 4 z 5

Určitě neotřelé téma, přečteno za jeden večer. Moc hezká obálka.
Vanda měla neskutečné štěstí na lidi kolem sebe. Když uvážíme, co všechno dělala, aby vše zničila, a oni jí to nechtěli dovolit. I Radim, kterého náhodou vtáhla do svého "prokletí", byl jako dar z nebes. Měli si vyložit andělské karty, tam to vždycky dopadne dobře :-)
Výklad karet se nesl asi v klasickém duchu, mladá holka - vyvěštím jí svatbu a dům a děti, chudí chtějí zbohatnout, tlustí zhubnout, nehezké dívky najít prince, lůzři uplatnění, nemusíte být vědma, stačí být trochu psycholog.
Já sama osobně vše zapomenu. Všechny ty výklady a věštění, nepamatuji si, co mi kdy kdo co řekl. Ani sama sobě nedokážu vyložit něco dalekosáhlého, za pár dnů už ani nevím, na co jsem se ptala, a co mi karty řekly.
Kniha je praktickým příkladem s tisíci důkazy, že osud máme ve svých rukou. Co myslíme, jak jednáme, tím jsme.
Autorku neznám, a kniha se četla dobře, určitě si od ní něco dalšího vyhledám.

veronika8887
11.11.2021 5 z 5

Knížku jsem dostala na doporučení. Moc českých spisovatelů nevyhledávam tak jsem byla trochu skeptická. Nakonec jsem se tak začetla . Příběh Vandy se měl krásně rozvíjet , ale ....červ už byl zaset. Přečteno na jeden zátah . Krásné čtení.

AndreaCekanova
07.11.2021 5 z 5

Po dočtení mě ta obálka vyloženě děsí. Ne, nechcete znát svou budoucnost. Velmi silné a netradiční téma, které má obrovský potenciál. Autorka z něj v rámci svého žánru vyždímala všechno, co šlo. Čtení bylo místy náročné, styl psaní se trochu lišil od autorčina obvyklého stylu, nicméně k závažnému tématu to skvěle sedlo. Vzpomněla jsem si u čtení na Erbenův Štědrý den: "Však lépe v mylné naději sníti, před sebou čirou temnotu, nežli budoucnost odhaliti, strašlivou poznati jistotu!" Rozhodně kvalitně zpracované téma.

jasmína
31.10.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, ale osobně naštěstí není můj vztah ke kartářkám skvělý a ač jsem byla u kartářky kdysi a předpověděla mi, jo a vše se mělo odehrát do roka, a bylo to někdy v roce 2007, že nynějšího partnera opustím a najdu si mladšího s dítětem, tak opravdu ne, zůstala jsem a máme dceru, žijeme spolu, a spoustu věcí byly opravdu bláboly..... a už další kartářku nenavštívím.

Věřím, že někdo ten talent v sobě má, ale nechci svou budoucnost znát dopředu......

Miri10
29.10.2021 5 z 5

Příběh začíná, když osamělý Radim naléza v parku opilou ženu. Vandu. Jelikož v ní rozpozná bývalou kolegyni, odvádí ji k sobě domů, kde mu po sprše a lehkém zmátoření vypráví svůj životní příběh.

Začínají se tak střídat statické scény z panelákové kuchyně s několikaletým osudem, který ovlivnila věštba.

Vanda je pragmatická a na výklady z karet nevěří. Když jí však kartářka, u které se ocitá, aby vyhověla přání své kamarádky, vyloží budoucnost, převrátí se jí život naruby.

Je možné, aby chladný racionalismus přebil jakýsi nepřesný odhad budoucnosti? Nechci odhalit moc, ale každému je asi jasné, že Vanda věštbě uvěří. A co víc... dokonce podle ní začne řídit svůj život.

Děj příjemně odsýpá, vyhrocené situace uklidňují vysvětlení z kuchyně a brzy se ocitáme na konci. Ten byl (pro mě) nejintenzivnější a dlouho poté mi zustala na ruce husí kůže. Vřele doporučuji!

KarinNechvata
19.10.2021 5 z 5

Tato knížka pro mě byla velkým překvapením. Autorku jsem do té doby neznala, ale doporučila mi ji knihovnice a nelitovala jsem. Mělo to napětí, i když se scény současnosti mohly zdát statické. Mám tuhle komorní atmosféru ráda. V kontrastu s ní vyniklo drama, které se odehrávalo v minulosti, která Vandu přivedla až tam, kde ji Radim objevil. Nikdo z nás neví, jak by se v její situaci zachoval a dost možná stejně. Mrazilo mě z toho, co jí kartářka řekla, a nemohla jsem přestat číst, dokud jsem se nedozvěděla, jak to skončí. Neobyčejný příběh obyčejné ženy o tom, jak se může život zvrtnout. Mohla za to věštba, nebo ona sama? Kdo ví? Rozhodně doporučuji.

attila1
17.10.2021 3 z 5

Jako téma dobrý,ale některé pasáže nudně napsané. Závěr jasný,žádné překvapení. Čekala jsem od knihy víc,za mě průměr.

DadaAndr
16.10.2021 5 z 5

Bylo to super, nemohla jsem se od toho odtrhnout. Přečetla jsem to na jeden zátah.

pavel3547
15.10.2021 2 z 5

Nápad zajímavý, určitě osloví hodně lidi, jen mi to nějak nic nedalo, a někdy jsem se musel nutit ke čtení…

Maky1505
14.10.2021 5 z 5

Tato knížka byla bomba, jakmile ji začnete číst nebudete chtít přestat.
Příběh Vandy, která si kvůli kamarádce, která ji k tomu vyloženě dotlačila, nechala vyložit karty a tím jí to ovlivnilo celý život.
Dřív jsem si taky nechávala vyložit, pořád hledala souvislosti, spojitosti, po přečtení této knihy už karty nechci.Knížka mě ovlivnila.
Co má přijít přijde, co se má stát, se stane..co mě má potkat mě potká..

Tahle kniha je moje TOP KNIHA co jsem letos četla.

boeink
07.10.2021 4 z 5

Jako mladá holka jsem taky navštívila kartářku. Řekla mi, že toho pravého najdu v práci, tak jsem začala na ty dva možné adepty házet oči :-). Pak k nám nastoupil mladý kluk...A tak jsem splnila plán a později si ho vzala.
Jsem s manželem (v dobrém i zlém) už 21 let, ale při čtení této knihy mě napadlo, že jsem tomu asi taky šla naproti, říkala jsem si: vždyť mi to ta čarodějnice vyčetla z karet, tak to tak má být. Možná by se můj život odvíjel jinak, kdybych nebyla zvědavá a nešla k ní. Kdo ví?!

Dela111
01.10.2021 4 z 5

Příběh o tom, co s někým muže udělat jedna předpověď budoucnosti. V tomto případě temný stín předpovědi neuvěřitelně zamává životem hlavní hrdinky. Je to jedna velká emoční jízda plná strachu, úzkosti a marného tápání, jak z toho ven.
Ponaučení z této knihy je jasné... ;-)

Doporučuji jako skvělou oddechovku.
Je to moje druhá kniha od této autorky a její styl psaní musím ocenit. I tato kniha je napsaná poutavě, svižným stylem s živými dialogy.