Nesejdeš z cesty

Nesejdeš z cesty https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469961/bmid_nesejdes-z-cesty-2LL-469961.jpg 4 226 226

Nechat si předpovědět budoucnost vypadá lákavě. Nahlédnout za hranice toho, co by mělo zůstat utajeno. Dozvědět se, co hezkého život přinese. Co když však věštba nebude příznivá? Vanda si připadá jako dostatečně pragmatická žena a kartářku navštíví bez větších očekávání. Nic z toho, co uslyší, ji přece nemůže ovlivnit. Jenže přesvědčivý a dramatický výklad jí převrátí život naruby. Obavy z prorokovaných bolestivých ztrát mění sebevědomou ženu v ochromenou loutku. Pilíře jejího světa se začínají hroutit jako domeček z karet. Dá se to zastavit a lze změnit trasu svého osudu?... celý text

ErikaJ
28.09.2021 3 z 5

Taková docela příjemná oddechovka, co se čte sama. Člověk i tak nějak čekal, že to dopadne jak to dopadne, ale spíš než Vandy, mi bylo líto manžela a dětí.

zluk
28.09.2021 3 z 5

Oddechovka na jeden večer. Docela dobře se to čte, líbilo se mi, jak to na závěr zaklaplo do sebe jako puzzle, i když se to dalo čekat.

Zuzulinka
25.09.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila. Zajímavý děj. Byla jsem velice zvědavá, jak celý příběh dopadne. Konec byl trochu jednodušší, ale poutavě napsáno. Četlo se to samo! Doporučuji!

pomero
20.09.2021 3 z 5

Povídka roztažená do knihy. S hlavními postavami se obtížně ztotožňuje, ale jinak je to poměrně čtivé. Taková jednohubka na jedno odpoledne. Emoce to nevyvolává a rychle to vyšumí z hlavy. Náhrada za Simonu Monyovou. Ta ale uměla sympatičtejší hrdinky.

Mathiola8
19.09.2021 2 z 5

Téma zajímavé, jen mi připadla hlavní hrdinka děsně blbá. A i přes to, že styl psaní je OK, jsem se musela nutit, abych dočetla.

Aneleh
06.09.2021 5 z 5

Výborný nápad, napsat knihu s tak přitažlivým tématem. Vždyť koho by nezajímalo, co ho čeká. Jenže dozvědět se to může také znamenat, že se nám doteď celkem normální život obrátí úplně vzhůru nohama. Tento příběh lze brát jako varování: nikdy si nenechávejte předpovídat svoji budoucnost! Autorce se to skutečně zase povedlo a i když už ze začátku tušíme, jakou roli ve Vandině životě sehraje Radim, který jí dokázal s pochopením naslouchat, přesto si celé vyprávění užíváme a knihu nedokážeme dát z ruky. Těším se na další autorčiny originální nápady.

MilackovaN
27.08.2021 5 z 5

Další autorčina kniha, která se četla jedním dechem, a musela jsem ji přečíst na jeden zátah bez pauzy, protože se od ní nedalo odtrhnout. Námět knihy je velmi zajímavý a musím říct, že i velmi smutný. Hlavní postavu Vandu jsem litovala, nebylo jednoduché žít s tím, že věděla každý detail ve svém životě v budoucnu. Nemám zkušenost s tím, zda se dá věštbám věřit, ale co vím jistě, že po přečtení této knihy k věštkyni určitě nepůjdu :-D Další skvělá kniha, těším se na další! :-)

Racík
21.08.2021 4 z 5

Kniha se výborně četla. A stejně jako mnohé předchozí čtenáře mě utvrdila v tom, že jsem dobře udělala, když jsem nikdy nebyla u kartářky. A ani v budoucnu nic takového nepodniknu.

Olous1
16.08.2021 4 z 5

Tak určitě po přečtení této knihy,jako má knižní přítelkyně Šánka nepůjdu ke kartářce. Zajímavé téma, určitě zařadím do své knihovny více českých autorů. Toto se mi opravdu líbilo. Za mě 85%.

Marioneta.Peck
15.08.2021 5 z 5

Po Nemusíš! další pecka od této české autorky. Těžko říct, která se mi líbila víc. Obě jsem zhltla a nemohla se dočkat, jak to dopadne. Ta první byla taková lehčí, vtipnější, tahle zase víc donutila člověka přemýšlet. Každopádně obě jsou velmi čtivé.

Terka18
15.08.2021 1 z 5

Tohle bohužel nevyšlo. Nemohla jsem se začíst. Četla jsem a nevěděla o čem. Nedokázala jsem dočíst do konce.

Wabinka
07.08.2021 4 z 5

Přesně kvůli tomu, co si musela Vanda vytrpět "díky" předpovědi, bych nikdy ke kartářce nešla. Neumím a nechci si ani představit,že bych věděla o všech strastech života, co vás čekají. Zajímavé téma ze života, dobře napsané.
Líbí se mi obálky knih,zaujmou,jsou výrazné, ale ne kýčovité.

Šánka
06.08.2021 4 z 5

Po dočtení této knihy vím naprosto jistě, že :
1. Nikdy nepůjdu, (ani jsem nikdy nebyla), ke kartářce nechat si předpovědět budoucnost jako to udělala Vanda, hrdinka tohoto příběhu. Stejně jako ona na toto nevěřím, ale co kdyby mě to přeci jen jako ji dostalo....
2. Nutně potřebuji nějakou lehčí knihu, třeba i sladkou červenou knihovnu na spravení nálady, tento příběh mi ji nijak nevylepšil, i když.....
3. Do svého čtenářského pořadníku do budoucna zařadím více českých autorů, protože tohle byl opravdu výborně napsaný příběh....
4. Budu se snažit nesejít z cesty, ale bez předpovědi své budoucnosti ....

Shelzee21
02.08.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla doslova jedním dechem. Nešla prostě odložit, dokud jsem ji v pozdějších nočních hodinách nedočetla. Líbil se mi koncept kapitol, kde jsou dvě časové roviny, a které se prolínají. Celý příběh je napsaný velmi čtivě a vtáhne do děje. :) Mohu jedině doporučit :)

Anitka.KM
22.07.2021 5 z 5

Skvělý originální příběh! Knížka se četla sama, příběh lehce plynul, příjemně ve všech svých smutných i veselejších zákoutích, nedusil přehnanou dramatičností, k níž by osud Vandy vybízel, ale naopak lákal číst dál a dál s jakousi podprahovou něhou a lidskostí. Vážně krásný!

Elza_Nofka
22.07.2021 5 z 5

Autorka se pro mě stává sázkou na jistotu. Stejně jako Nemusíš! jsem i tuto měla přečtenou za pár hodin, nešlo se odtrhnout, musela jsem postupovat, abych se konečně dozvěděla, jak to celé skončí. Konec? Takový ten, kdy knihu odložím a vstřebávám. Děj originální, hlavní hrdinka splňuje vše co má. Chvilku se v ní vidíte, pak ji nechápete, posléze nesnašíte a nakonec ji přejete jen to dobré. A Radim je miláček. Moc se těším na další tituly.

dagmar2403
20.07.2021 5 z 5

Velké významné plus si kniha zaslouží už za svou velice originální zápletku. Navíc se čte jedním dechem, je psaná čtivě, příběh příjemně odsýpá a graduje, takže člověk s napětím otáčí každou další stránku. Ukazuje, jak si často sami "šlapeme po štěstí" jen a pouze proto, že jsme nějak nastavení a všechno, co se kolem nás děje, vidíme přes filtr vlastních obav a předpokladů. Někdy možná můžeme kroutit hlavou nad tím, jak se hlavní hrdinka Vanda v některých životních situacích zachovala, když se ale na příběh podíváme s nadhledem, uvědomíme si, že pro nezúčastněné by se mohly zdát nepochopitelné i některé naše vlastní životní osudy. Z knihy vyplývá celkem jasné ponaučení, že bychom svoje strachy neměli dusit uvnitř, ale vždycky se pokusit alespoň najít cestu, jak se s nimi vyrovnat - a pokud je to nad naše síly, nebát se si říct o pomoc.

Eagle78
19.07.2021 5 z 5

Nemusí to být zrovna kartářka. Určitě jste se s tím někdy setkali. Chcete něco strašně vědět. Moc, moc, moc. Když se to dozvíte tak zjistíte, že by vám bylo líp, kdyby jste to nevěděli?!
Říká se tomu: "Chci to vědět jen do doby, než se to dozvím".
Bohužel, pak už to nejde vzít zpět. Začíná se vám to honit hlavou, a vy tomu propadáte.

Podobně je na tom příběh hlavní postavy Vandy. Nejsem žádný spisovatel, a slohy mi nikdy nešly. :-D

Kniha je dle mého názoru, stejně jako předchozí dílo "Nemusíš" skvěle napsaná, a velmi čtivá. Skoro jsem i uvažoval, jestli po autorce nepožadovat "odškodnění" za spánkový deficit, který kniha bezesporu způsobuje. :-D:-D:-D.

Autorka výborně podává náhled, jak by to mohlo vypadat, když by nám někdo předpověděl budoucnost. Asi je tam i skryto varování, abychom to nedělali. Ale to už si musí každý rozmyslet sám.

Určitě doporučuji, a opět musím vyzdvihnout úžasnou obálku knihy i název. Už to samo o sobě láká. Za mě všechny palce nahoru.

lucie5636
13.07.2021 5 z 5

Nesejdeš z cesty je velmi čtivá a poučná kniha. Od první stránky jsem byla napnutá jako struna a čekala jsem, co se bude dít dál. Prožívala jsem každou slzu i úsměv se všemi postavami. Když už jsem si myslela, že mě nic nepřekvapí… tak bum! Za mě zasloužený plný počet hvězdiček a dala bych jich klidně deset, kdyby to šlo!

zde-nka
11.07.2021 5 z 5

Příběh je napsaný poutavě, já v něm vidím i přesah. Pozorný čtenář se může poučit, jak zbytečně a jednoduše zkomplikovat život sobě i ostatním. Na každém konci je nový začátek, ale na některé konce zbytečně prodlužujeme, stejně jako Vanda a její nejbližší rodina. Vandin manžel je ukázka chlapa, kterého by sposuta žen chtěla, ale nevážila by si ho stejně. Autor nezapomněl i na jeho pocity a myšenky a čtenář netápal. Velmi mladá Vanda vidí svět reálně, podobně jako její dospívajíci děti, ale i oni se naučí potlačit vlastní pocity a učí se ohleduplnosti. Co je dobře a co je špatně, co je pravda a co lež? Vanda se ji nakonec dozví, ale co když i její manžel navštívil kartářku a poddal se. Jediná věc na kterou jsem nenašla odpověď je, proč dokázali dva lidé, za pár dní udělat tak rychlý obrat. Mu jsem to ještě uvěrila, ale ji? Nad knížkou jsem strávila příjemné chvíle, těšila se na každou kapitolu.