Není úniku

Není úniku https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383307/bmid_neni-uniku-8hO-383307.jpg 4 1305 472

Studentka Darby Thorneová cestuje za svou nemocnou matkou. Kvůli sněhové bouři uvízne na dálnici uprostřed ničeho a je nucena strávit noc na odpočívadle se čtyřmi úplně cizími lidmi. Při hledání mobilního signálu si všimne ruky malé holčičky, která je zamčená v jednom ze zaparkovaných vozů. Bez spojení a bez jakékoli možnosti se odtamtud dostat musí Darby přijít na to, kdo z jejích neznámých společníků je dívčiným únoscem… Není úniku amerického spisovatele Taylora Adamse byl přeložen už do 24 jazyků a je jedním z nejnapínavějších thrillerů, jaké jste kdy měli možnost si přečíst. Šokující zvraty, výborně propracované postavy a nečekané zápletky vám nedovolí se od něj odtrhnout, dokud nezjistíte, jak to dopadne!... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

No Exit , 2017

cleopatra11
11.02.2019 5 z 5

Není to špatný příběh, čtenář je neustále udržován v napětí. Přečteno za 24 hodin.

Yogi
10.02.2019 3 z 5

No. Musím přiznat, že prvních několik desítek stránek jsem se fakt bavila - až jsem si říkala, že třeba bude konečně něco z edice "světovejch bestsellerů" stát za to.
Příběh měl určitě skvěle našlápnuto. Adams má dobrej vypravěčskej styl, kterej mi dost seděl, takže se knížka četla dobře, to se musí nechat. Zarazilo mě ale, jak rychle byl svým způsobem odhalen pachatel - od tý doby jsem tak nějak tušila, že mě už nemá co překvapit - a taky že nepřekvapilo. A myslím, že zrovna to má být v thrillerech klíčový - ten prvek překvapení.
Takže za mě spíš ten průměr - občas dost plytký a nerealistický, předvídatelný. Takový chození v kruhu - skoro doslova - kdy člověk stejně ví, jak to skončí. Atmosféra zapadlýho odpočívadla, sněhový "apokalypsy" a žádný možnosti útěku nabízela podstatně víc, takřka nepřeberný množství variací na mnohem kvalitnější zápletku. Spíš to působilo dojmem o něco málo zvrhlejším prvoplánovým young adult - a to asi proto, jak tam bylo přeteenagerováno.

georginaa
08.02.2019 5 z 5

Někdy se člověk dostane do takové situace, kde opravdu není úniku. A celou dobu jsem chtěla Darby pomoct, poradit, utéct, zachránit.... prostě to mělo takovou atmosféru, že jsem opravdu propadla tomuto příběhu a řekla bych , že na každého to působí jinak, přesně jak je to i v životě. Všem se nedá zavděčit vším. Takže pokud tento spisovatel vydá další knihu, určitě se na ní budu těšit a koupím si jí.

Alena1234
06.02.2019 4 z 5

Jsem zmatená jak ohodnotit knihu.Četla se rychle, dobře udržovala mě v napětí jak vše dopadne,ale některé situace mi přišli laciné, absurdní takové komerční asi jsem čekala něco víc.

RockMartina
05.02.2019 4 z 5

Darby jako neohrožená Xena, Ashley nesmrtelný hajzl a i když některé záležitosti byly jasné od prvních stran a čtenář měl chvilkama před hrdiny náskok, bylo to čtivé a nešlo se od toho odtrhnout.

Nelly
04.02.2019 4 z 5

Nečekejte stylisticky bohatý příběh, spíše napínavou oddechovou knihu. Umím si ji představit spíše ve filmové podobě, ta by určitě mohla předčít tu knižní. Takže za čtivost, námět a konec 3,5 hvězdičky.

LeSk
04.02.2019 5 z 5

Luxusní čteníčko, přečteno za pár hodin, nešlo se odtrhnout, opravdu pecka, DOPORUČUJI.

AltaMari
03.02.2019 1 z 5

Akční, to jo, ale zároveň plytké, nepravděpodobné, plné nesmyslů. Pro mě ztráta času.

kanitsuj
02.02.2019 2 z 5

Není úniku nenudí a stále se něco děje, ale na můj vkus se toho děje příliš mnoho, příliš často a bohužel málokdy smysluplně. Konec už byl alespoň pro mne zcela za hranou reality. Je mi to líto, ale nemohu dát vysoké hodnocení, jsou rozhodně lepší thrillery.

Jolina
02.02.2019 2 z 5

Čekala jsem víc. Atmosféra odpočívadla, které je odstavené od světa, pro mě rozehrává daleko více propracovanější a psychologicky hlubší příběh, který jsem postrádala. Napětí se moc nezvyšovalo, spíše jsem při každém dobrém úniku hlavní hrdinky již čekala několikrát se opakující motiv - a zločinec je zase za zády a vše se bude opakovat. Nakonec se mi vlastně nejvíce líbil závěr, kdy jsem do poslední chvilky netušila, zda Darby přežila, či nepřežila.

veruptackova
02.02.2019 5 z 5

Tak toto pro mě bylo velké překvapení. Protože jsem četla poměrně vlažné recenze na tuto knihu, nečekala jsem moc. Vlastně jsem si ji přečela jen proto, že se mi dostala do ruky. A o to víc jsem byla překvapena!
Příběh, ve kterém Darby cestuje za svou matkou, ale kvůli sněhové vánici uvízne na odlehlém odpočívadle s dalšími čtyřmi cizinci, A na parkovišti v jednom z aut najde uvězněnou holčičku, se mi hodně líbil. Četl se téměř sám a musím říct, že tato poměrně útlá kniha byla doslova nabitá akcí.
Chápu, že pro někoho může být ten děj trošku neuvěřitelný. Ano Darby je místy trochu MacGyver, ale proč ne? Je to prostě jako když se díváte na hollywoodský akčňák. Upřímně jediné neuvěřitelné tam pro mě bylo, že Darby dorazí cca v 8 večer na odpočívadlo s asi 9 % baterie na iphonu a mobil se jí vybije až někdy kolem 4 hodiny ranní. To pro mě bylo fakt neuvěřitelné, ale samotný příběh? Proč ne.
Mě to prostě opravdu bavilo! A hlavně mě děj dokázal překvapit, což se mi poslední dobou opravdu v thrillerech moc nestává.
Proto hodnotím vysoko - 4,5*

Tereziee
01.02.2019 3 z 5

Jako velký plus knihy vidím to, že vás udrží neustále ve střehu. Je napínavá, nejsou zde hluchá místa a svižně vám mizí stránky pod rukama. Jedno velký ale je neuvěřitelnost celého příběhu. Život je rozmanitý a dokáže vymyslet spoustu neuvěřitelných situací, ale tohle mi přišlo přitažené za vlasy. Místy opravdu hodně. Musím říct, že jsme od knihy čekala víc a lepší pojetí. Jak je zmíněno v komentářích dole - nenadchne, neurazí.

rodak
31.01.2019 3 z 5

Řekl bych průměr.Neurazí ani vyloženě nenadchne.

BBaarča
28.01.2019 4 z 5

Také ve mně kniha zanechala rozporuplné pocity. Začátek mi přišel přitažený za vlasy. Dost nepravděpodobný, nelogický. Z celého děje jde cítit autorova záliba v počítačových hrách. Pak jsem si na tento způsob psaní přivykla a knížku jsem doslova zhltla. Děj mě vtrhl téměř okamžitě, nebyla chvilka, kdy bych se nudila a knihu jsem nechtěla odložit. Děj doslova prožívate s hrdinkou a napětí tomu opravdu nechybí. Pořád si říkáte, že už tomu musí být konec... a ono ne. Já byla vlastně spokojená. Není to žádný literární počin, chybičky by se našly, ale atmosféra tomu rozhodně nechyběla. Nakonec přece jen hvězdičku přidám a těším se na další autorovi knihy. P.S.: Také jsem epilog musela přečíst dvakrát, jestli jsem mu správně porozuměla. :)

bellinkabell
28.01.2019 4 z 5

Kniha byla velmi čtivá a vtáhla mě do děje. Ovšem jak se již psalo v komentářích níže, některé scény byly opravdu doslova až neuvěřitelné, čímž se pro mě stala kniha postupně předvídatelná. Z děsivých svém mě už nemrazilo, protože jsem si byla jistá, že to zase Darbs přežije a všechno jde dál.
Co velmi cením je celkově rozvržený příběh a zapojení osob do společného kontaktu. Ze začátku knihy by mě opravdu nenapadlo, že všichni tři patří k sobě. Dále je to konec, který mě hodně překvapil.

matinka
27.01.2019 odpad!

stalo se mi porpvé v životě, že bych knížku nedočetla, ale bohuzěl knihu Není úniku jsem nedočetla a po 60 stranach, kdy jsem se do každé další stránky musela nutit, jsem to vzdala.
Kdyz vezmu v potaz, že knížka má něco kolem 250 stran a po 60 stranách se tam téměr nic neděje? Bohužel..

Ketrin.TR
27.01.2019 4 z 5

Napínavá kniha, která se čte téměř sama. I když některé situace jsou těžko uvěřitelné a říkáte si, že už se z toho prostě Darby nevylíže, vždycky se semele něco dalšího, akce poskočí a vy jen lítáte očima po řádcích až vám na přečtení stačí sotva pár hodin. Jo, za mě fajn čtení!

Joges
26.01.2019 3 z 5

Taylor Adams byl nepochybně dobrý v kurzech tvůrčího psaní. Kniha se čte dobře, v druhé polovině je velmi napínavá, děj bez zbytečného protahování míří do finále. Ovšem jakého finále. Ne všemu jsem v knize věřil a ne všechno se mi líbilo. Také postavy mi nijak zvlášť nesedly. Je to prostě takový světový bestseller s nepravděpodobnostmi. Daleko víc se mi líbily např. Děti boží s podobným námětem.

handulli
26.01.2019 4 z 5

Musím souhlasit s LadyCarousel. Zpočátku mě kniha úplně pohltila, v jednom zatáhu jsem ji přečetla do půlky, ale pak se něco zlomilo. Kniha byla pořád hodně čtivá, ale to počáteční kouzlo se vytratilo. Ale i tak to byl pořádný nářez od začátku do konce. A zvlášť konec mě překvapil. Epilog jsem si musela přečíst dvakrát, abych ho pochopila a opravdu mě dostal. Nebýt těch, chvílemi dost těžko uvěřitelných, akčních scén ve 2/3 knihy, tak by to bylo na 5 hvězd. Ale přesto doporučuji ke čtení. Už dlouho se mi nestalo, že jsem se nemohla od čtení odtrhnout, a poté co jsem si řekla, že už opravdu musím jít spát, přečetla ještě další 2 kapitoly :)

LadyCarousel
25.01.2019 3 z 5

Já nevím, jsem zmatená. Dávám 3 a půl hvězdy... Ze začátku jsem cítila tu atmosféru, cítila jsem se s knihou "propojená" ale pak se stalo něco, co mě odpoutalo. Asi jsem příliš dala na skvělé hodnocení, pořád jsem čekala na ty převratné okamžiky... Nevím proč, ale děj mě nijak nepřekvapoval. To ale neznamená, že nebyl zajímavý, jen mi nepřišel tak uvěřitelný. Co mě dostalo, byl mistrně zvládnutý konec. Opravdu autorovi tleskám, jak skvěle mě zmátl. A přesně to já hledám... Nevěřícný pohled když zaklapnu poslední stránku knihy.

únosy dětí právníci thrillery pro ženy sněhová bouře

Taylor Adams
americká