Není úniku

Není úniku https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383307/bmid_neni-uniku-8hO-383307.jpg 4 1305 472

Studentka Darby Thorneová cestuje za svou nemocnou matkou. Kvůli sněhové bouři uvízne na dálnici uprostřed ničeho a je nucena strávit noc na odpočívadle se čtyřmi úplně cizími lidmi. Při hledání mobilního signálu si všimne ruky malé holčičky, která je zamčená v jednom ze zaparkovaných vozů. Bez spojení a bez jakékoli možnosti se odtamtud dostat musí Darby přijít na to, kdo z jejích neznámých společníků je dívčiným únoscem… Není úniku amerického spisovatele Taylora Adamse byl přeložen už do 24 jazyků a je jedním z nejnapínavějších thrillerů, jaké jste kdy měli možnost si přečíst. Šokující zvraty, výborně propracované postavy a nečekané zápletky vám nedovolí se od něj odtrhnout, dokud nezjistíte, jak to dopadne!... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

No Exit , 2017

Bee240
23.01.2019 5 z 5

Tato kniha je naprosto fenomenální , okamžitě mě vtáhla do děje a nemohla jsem ji odložit. Příběh byl tak skvělí a napínavý. Prožívala jsem každý krok s hlavní představitelkou. Když už to vypadalo že to bude ok stalo se tam tolik věcí a vše bylo jinak .Nebylo tam místo kdy bych se nudila , celá kniha od prvního slova do posledního naprostá pecka . Prostě vrchol všeho co jsem četla. Kniha mě opravdu nesmírně zaujala a moc se mi líbila jen škoda že je to tak na jeden dva večery.

HaHa11
23.01.2019 odpad!

Přečetla jsem prvních cca padesát stránek, a potom už jsem jenom žasla (a listovala). Tohle byla hodně špatná (tak déčková) filmová akční záležitost převedená na papír! Škoda ho, škoda práce překladatele a času všech, kteří se s touto knihou setkali. Přemýšlím, jestli bych neměla zpětně zvýšit počet hvězd všem knihám, které jsem před tímto literárním "skvostem" nehodnotila právě kladně?! Nečíst - utíkat!

mulder
22.01.2019 5 z 5

Pochvala autorovi, těším se na další knihu. Doporučuji.

ivana1924
22.01.2019 4 z 5

Mě se četla dobře, popravdě jsem nemohla přestat, dokud nebudu vědět jak to dopadlo.Za mě teda dobrý :)

Lucai
17.01.2019 5 z 5

Dej je napínavý, má spád, niekedy predvidatelny niekedy naopak šokujúci.... Knihu odporúčam

gabriela7982
16.01.2019 4 z 5

Nejdřív mne děj knihy moc nezaujal, v každé knížce je pár desítek stran nudných, než se začne něco dít, ale nakonec jsem nelitovala. Nestačila jsem se divit, kolik věcí se postavám v příběhu nakonec staly. Nechci nic prozrazovat, nicméně kniha dle mého názoru rozhodně stála za přečtení. Někteří zde v komentářích průběh děje moc nechválí, ale posuďte sami... :)

JessieEx
16.01.2019 4 z 5

Zpočátku jsem měla z knihy zvláštní pocit. Rozjezd byl takový zmatený, pomalý a moc jsem to nepobírala. Musela jsem protočit panenky při každém Darbyině hloupém rozhodnutí. A pak kolem sté strany přišel první "nečekaný" zvrat, na který jsem já čekala téměř od začátku. A tady začal být příběh akčnější a hlavně nepředvídatelný. Autorovi akční styl sedí, šlo to poznat už od první stránky, kdy jsem si musela zvykat a naučit se v jeho textu orientovat. Některé situace byly sice neuvěřitelné a nereálné ale celé to bylo napínavé jako malé gatě. Je to taková jednohubka a teprve až jsem knížku dočetla, uvědomila jsem si, že jsem z toho napětí celá ztuhlá :) Super!

Lenka40
15.01.2019 4 z 5

Tak já jsem si Není úniku opravdu užila. Je pravda ,že pravděpodobnost ,že by se stalo vše v tak krátkém čase jak pan autor napsal je velice mizivá , ale jako vymyšlený příběh prostě bezva. Akce , překvapivé zvraty a konec se kterým jsem teda nepočítala to se mi opravdu moc zamlouvalo. V této knize si v několika hodinách , ve kterých se příběh odehrává užijete vše na co si vzpomenete.

ElenaM
15.01.2019 1 z 5

Tohle se fakt nepovedlo. Knihu jsem několikrát odložila a několikrát ji dala šanci. Ale ne, prostě to nejde. Prvních 80 stran se neděje téměř nic, kromě neustálých otravných úvah hlavní hrdinky. Pak přijdou na řadu naprosto nepochopitelné a nelogické události. Ne, nedala jsem to... Uvědomila jsem si, že nechci s takovou knihou ztrácet čas. Je mi to líto, hodně jsem se na ní těšila... :(

čef
15.01.2019 5 z 5

Na začátku jsem si nedovedl představit, že tento námět s 5 postavami v izolovaném prostředí bude dostatečně nosný na skoro 300 stran. Přesto se to k mému překvapení dobře povedlo. Autor vykouzlil tolik překvapivých situací včetně závěrečných hororových scén, že to na přitažlivost po celou dobu bohatě stačilo. Kniha se také vzhledem k přehlednému stylu dobře polyká a tak je za pár chvil rychle dočteno. Někomu snad může tento příběh kromě příjemného strávení několika hodin dodat dokonce i kousek odvahy pustit se do boje se svými problémy a nevzdat se i v zdánlivě jasně prohrané situaci.

Misha*
13.01.2019 5 z 5

Na to, že tu je spoustu negativnich komentaru tak jsem necekala zadnou slavu, kniha me vsak prijemne prekvapila, od zacatku do konce napinava, nemohla jsem se od ni odtrhnout, super atmosfera. Obcas sice absurdni dej, ale to mi nevadilo, ja bych do ni sla znova, urcite doporucuju ctenarum thrilleru :)

ddkk
12.01.2019 4 z 5

Tohle se mi četlo skvěle. Výborně popsané prostředí, vyvolávající vizuální představy, dobrý a logicky do sebe zapadající příběh. Děj je, pravda, dosti krvavý, ale co už se dá od thrilleru čekat, že....A překvapivý konec. Doporučuji pro delší zimní večery :-)

biairicia
12.01.2019 3 z 5

Úžasná obálka spolu s anotací knihy se mi zdají lepší, jak celé dilo. Což mě mrzí :( Měla jsem velké očekávání. Ale úplně špatné to nebylo. Je to celkem čtivé a napínavé. Úplný konec mě překvapil.

Petula.N
11.01.2019 2 z 5

Na knížku jsem se těšila, ale bohužel. Námět jako takový byl super, nic podobného jsem nečetla ještě, ale některé situace byly absurdní...kam se na hlavní hrdinku hrabe terminátor :-D No ale jako zase musím přiznat, že ke konci jsem se nemohla odtrhnout, protože mě sakra zajímalo jak to dopadne s Jay.

Knihomolová
10.01.2019 3 z 5

Jediné co mě donutilo knihu neodložit po ,,slzy jí pálily na tvářích'' a ,,hleděla do tváře zla'' bylo to, že jsem prostě chtěla vědět, jak to s malou holčičkou dopadne. Jasně, mohla jsem přeskočit na konec knihy a zjistit to hned. Ale to bych byla ochuzena o další autorovy perly. Když ,,celý svět balancoval na ostří nože'', poprskala jsem si bradu smíchy. A výrok ,,jsem tvůj anděl strážný'' už pro mě autora nadobro odepsal. Ale osud Jay mi ležel na srdci, takže s hrnkem třetí kávy jsem se odvážně doplazila až ke konci. Proč jsem dala tři hvězdy? Protože poslední čtvrtina byla docela příjemně napínavá a čtivá (i když těžko uvěřitelná), protože to s Jay dopadlo .... tak jak to dopadlo, a protože díky knize už nikdy nebudu na cestách nikomu věřit. A už vůbec ne, když budu na odpočívadle. Ono mi to může třeba zachránit život, že. A za to ta hvězda, když už za nic dalšího, stojí.

PaniJani
10.01.2019 3 z 5

Stále pořádně nevím co si o ní myslet. První polovina mě poměrně nebavila, poté jsem zas i cítila napětí. Trošku mě to nutí tu hvězdičku přidat, ale více převažuje ten pocit "nebavila". Působilo to nereálně, nevěrohodně. Autorka chtěla zřejmě jen hodně udržovat napětí, místo toho mě to přišlo spíše přitažené za vlasy. Celý ten námět by mohl být super, kdyby byl trošku jinak zpracovaný.

Lenny33
09.01.2019 2 z 5

Už začátek mě nechytl. Celý děj byl hloupý, postavy byly nesympatické a jednaly strašně nelogicky. Dál už se to jen zhoršovalo a děj byl až moc překombinovaný. Velké zklamání.

tulip131
08.01.2019 4 z 5

Kniha měla říz, nedalo se jí odložit, musím říct, že co všechno hlavní hrdinka přežila, tak to bylo až k neuvěření. Skvěle napsané.

trudoš
08.01.2019 5 z 5

„Pokud nestojí za to zemřít kvůli záchraně sedmileté holky před nebezpečnými únosci, tak potom kvůli čemu?“
Není tajemstvím, že mám slabost pro jednoduché zápletky, obzvláště pak pro ty, které z jednoduchosti těží maximum. A právě to Taylor Adams ve svém thrilleru dělá. Jeho Není úniku je takovou Smrtonosnou pastí, kdyby Bruce Willis vážil o polovinu méně, neměl akční průpravu a byl holka, přičemž dějištěm není mrakodrap, letiště ani elektrárna, ale dálniční odpočívadlo sněhovou bouří odříznuté od světa. Neříkám, že je to dokonalé, pár detailů bych rozhodně vytknout dokázal. Jako třeba, že s nezničitelností hrdinky to spisovatel chvílemi až přehání, nebo že příliš mnoho zvratů podkopává gradaci příběhu. Jako celek mu to ovšem šlape jedna báseň, o tom žádná.
V medailonku na záložce je poznámka, že autor při psaní dodržuje pevný režim a přesně takhle na mě jeho kniha působí - precizní v řemesle, nedokonalá v osobitém kouzlu. Ale bavilo mě to ohromně, už jen pro to jasné morální poselství.

SakuraLuci
07.01.2019 5 z 5

Za mě pecka, napínavé od začátku až do konce. A poslední dvě stránky úplně výborné zakončení. Přesně takto by měl thriller vypadat. Tleskám debutu !!

únosy dětí právníci thrillery pro ženy sněhová bouře

Taylor Adams
americká