Není úniku

Není úniku https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383307/bmid_neni-uniku-8hO-383307.jpg 4 1305 472

Studentka Darby Thorneová cestuje za svou nemocnou matkou. Kvůli sněhové bouři uvízne na dálnici uprostřed ničeho a je nucena strávit noc na odpočívadle se čtyřmi úplně cizími lidmi. Při hledání mobilního signálu si všimne ruky malé holčičky, která je zamčená v jednom ze zaparkovaných vozů. Bez spojení a bez jakékoli možnosti se odtamtud dostat musí Darby přijít na to, kdo z jejích neznámých společníků je dívčiným únoscem… Není úniku amerického spisovatele Taylora Adamse byl přeložen už do 24 jazyků a je jedním z nejnapínavějších thrillerů, jaké jste kdy měli možnost si přečíst. Šokující zvraty, výborně propracované postavy a nečekané zápletky vám nedovolí se od něj odtrhnout, dokud nezjistíte, jak to dopadne!... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

No Exit , 2017

Blaufik
06.03.2019 3 z 5

Není úniku je bezesporu kniha s velice zajímavým tématem. Pět cizích lidí odříznutých od okolního světa díky sněhové bouři, z toho jeden je psychopat, který vězní malé dítě v dodávce na parkovišti před odpočívadlem.
Jenže to, co autor začal předvádět v poslední třetině knihy mi hlava nebere. Z hlavní hrdinky, která byla doteď odvážná a rozhodnutá neznámému dítěti pomoct se stal "kříženec" neohroženého Chucka Norrise a Arnolda Schwarzeneggra z filmů o Terminátorovi. To se opravdu moc nepovedlo a celý příběh to celkem zabilo.

Peetullka
06.03.2019 2 z 5

Není úniku vypadal jako docela dobrý thriller, ale většinu času jsem se u knihy nudila.
Každopádně má tento příběh dobrý potenciál na dobrý film - psycho, zima a sníh k tomu děsivá muzika, proč ne ? Do kina bych asi na to zašla :D

Další kniha označená jako bestseller mě zklamala, asi po autorově novince nešáhnu.

Hanaol
05.03.2019 2 z 5

Napínavá kniha, co se dobře a rychle čte. Hrdinka někdy jedná unáhleně a blbě. Ale snaží se zachránit unesené dítě, tak jí to odpustíte. Všude sníh a zima. Kniha rozhodně není bestseller. Pod tím si představuji fakt pecku.

jahoda444
04.03.2019 5 z 5

POZOR SPOILER
Ke knize jsem byla kvůli komentářům trochu skeptická, ale nakonec jsem jí otevřela v dobrém rozpoložení a přečetla ji jedním dechem.
Ze záčatku jsem se trochu nudila, ale po první třetině, kdy jsem se dozvěděla, že mezi únosce patří i Ashley mě kniha vyloženě nadchla.

HYPNOS88
28.02.2019 2 z 5

Po dlouhé době, kdy jsem z knihy zklamaný. Moc jsem se na ni těšil, protože tyto náměty mám rád, ale zdaleka to nedosahuje toho, jak by to mohlo vypadat. Ten potenciál na pořádný napínavý thriller tam je, ale bohužel. Přečetl jsem celé, protože jsem chtěl vědět jak to dopadne, ale taky tak, že jsem některé myšlenkové pochody a odstavce přeskakoval. Opět, a to již po několikáté, nechápu tu absurditu, že tato kniha má nálepku "bestseller" a knihy s tisícovým hodnocením nad 90% koupíte v levných knihách za sedmdesát korun.

veronika5179
28.02.2019 3 z 5

Příběh měl docela potencionál, zpočátku vypadal jako slibný thriller, ale něco tomu chybělo, napětí vyšumělo do ztracena a ke konci mi vlastně bylo jedno, co se s hrdiny stane nebo ne. Přitom v knize nechyběly zajímavé a nečekané zvraty, napětí...Holt to nestačilo.

Sumatrae
25.02.2019 2 z 5

Knizka zacinala dobre a vypadalo to na napinave cteni, ale tak nejak jsem cely dej odhadla temer v jedne tretine knihy Obcas to bylo zbytecne utahane, predvidatelny dej, par nerealnych malickosti... Dobre se cetla a misty byla napinava Nechci byt hnidopich, ale pokud porovnam s jinymi knizkami, nemuzu dat jinak nez jen 2 hvezdy

Terka18
24.02.2019 4 z 5

Čekala jsem malinko víc. Ale jsem spokojená. Taková rychlovka, příběh se odehrává během velmi krátké doby. Napětí a všude sníh. Něco mi tam chybělo,ale povedený příběh.

EvkaB7
24.02.2019 5 z 5

Super, jsem nadšená!! Nehledám žádné mouchy, chtěla jsem se u čtení bavit a být v napětí. Dostala jsem vše :).

Michaellla
24.02.2019 5 z 5

Jednoduché, čtivé, napínavé, zimomřivé.... Taková rychlovka na jeden večer.
Jo... to máme rádi. :)

micha-ella
24.02.2019 1 z 5

Já jsem tedy unikla včas, prostě se to nedalo dočíst! Naprosto nereálná slátanina.

anája
23.02.2019 5 z 5

Moje prvni kniha tohoto autora a naprostá bomba.Napinave od začátku do konce.Hned jsem objednala další knihu a už se na ni těším.

berila
20.02.2019 2 z 5

Tak se zase vymykám. On sám název vypovídá vcelku jasně - z tak malého prostoru, ve kterém se příběh odehrává, se uniknout ani nedá a dějově se tam toho tolik nedá nacpat. Špatné to určitě nebylo, ale žádný zázrak také ne.

Marčullkas
20.02.2019 3 z 5

Napínavé a knížku opravdu nelze odložit. Strhující děj.

Jack Bauer
19.02.2019 5 z 5

Kniha, kvůli které nemůžu jít ráno ani do práce a musím si přečíst ještě jednu kapitolu a pak ještě jednu, nedá se odtrhnout. Velice živě a barvitě napsáno, jakoby se před očima odvíjel film. Velice intenzivní jak Intezita od Deana Koontze. Je to sice psáno horkou jehlou, velice průhledné a nevěrohodné, ale ani trochu nenudí a když se vžijete do postav a do děje, tak si užijete nervydrásající četbu.

burilltomas
18.02.2019 5 z 5

Lze jen doporučit - úžasné čtení, které vezměte jedním vrzem:)

Medicka19
17.02.2019 1 z 5

Špatná čeština, špatně napsáno, zcela nezajímavá a fádní zápletka připomíná od začátku do konce béčkové americké filmy
Nejhorší kniha kterou jsem četla za posledních několik let

DericCaster
17.02.2019 5 z 5

Je zajímavé, jak opačné reakce knížka vyvolává. Na jedné straně jsou čtenáři, které knížna vůbec neazujme a pak právě naopak. No já se tedy řadím k těm, které zaujala. Pro mne byla velmi napínavá a to až tak, že jsem měl nutkání nakouknout na konec, ale odolal jsem. Nakonec mě závěr až dojal, protože jsem hrdince fandil... Moc hezká knížka.

Lenka.Vílka
16.02.2019 1 z 5

Kniha, která se mi četla vážně špatně. Chtěla jsem něco napínavého, ale většinu času jsem se nudila. Koukat na tenhle námět jako film, asi mám jiné pocity. Zima, sníh, odpočívadlo, psycho pocity. Přidat tam ono hučení, děsivou muziku, jsem tam, a všechno si představím. Ale z textu se na mě nenatahovalo nic (a toho zbytečného pindání, přestože to má tak málo stran!). Dnes nebudu za mrchu, slečno kniho bestseller. Děj v základu nebyl kravina a obálka je úžasná. Jedna hvězda místo odpadu je tedy zasloužená.
Jinak, další kniha, kde jsou terminátoři, který mají sílu zlomit telefon vejpůl ;)
(Je to spíš překladem, je mi to jasný, ale víte, jak to myslím.)

Restang
14.02.2019 5 z 5

Výborné, čtivé, psáno jinak, děj odehrávající se v hodinových intervalech. Nevadila mi ani ta trocha překombinovanosti a závěr..za mě povedený.

únosy dětí právníci thrillery pro ženy sněhová bouře

Taylor Adams
americká