Není úniku

Není úniku https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383307/bmid_neni-uniku-8hO-383307.jpg 4 1305 472

Studentka Darby Thorneová cestuje za svou nemocnou matkou. Kvůli sněhové bouři uvízne na dálnici uprostřed ničeho a je nucena strávit noc na odpočívadle se čtyřmi úplně cizími lidmi. Při hledání mobilního signálu si všimne ruky malé holčičky, která je zamčená v jednom ze zaparkovaných vozů. Bez spojení a bez jakékoli možnosti se odtamtud dostat musí Darby přijít na to, kdo z jejích neznámých společníků je dívčiným únoscem… Není úniku amerického spisovatele Taylora Adamse byl přeložen už do 24 jazyků a je jedním z nejnapínavějších thrillerů, jaké jste kdy měli možnost si přečíst. Šokující zvraty, výborně propracované postavy a nečekané zápletky vám nedovolí se od něj odtrhnout, dokud nezjistíte, jak to dopadne!... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

No Exit , 2017

Verisvlckova
21.03.2019 2 z 5

Na tuto knihu jsem se dle všech referencí i skvělé reference mé kamarádky velice těšila. Bohužel však z ní mám rozporuplný pocity. Námět za mě skvělý - sněhová bouřka, pět cizích lidí uvězněných na odlehlém odpočívadle a unesená holčička v dodávce jednoho z cizinců... Za mě moc myšlenkových pochodů hlavní hrdinky alá zabiju tě a toho zatracenýho okna! Ale i tohle se dalo skousnout. Pak už ale začíná honba na kočku a myš. Kdy asi 150 stran čtete pouze o tom, jak únosce honí hlavní hrdinku a hrdinka utíká a chce zabít únosce. Takže hned na začátku víte, kdo je pachatelem. Posledních 50 stran jsem si ale užila, i když to byl trochu scifi masakr, ale konečně jsem tam pocítila napětí a pro mě i překvapivé momenty. Kniha se ale jinak četla dobře, ale žádný boom to pro mě teda nebyl. Spíše průměrný thriller.

Vendas
19.03.2019 5 z 5

Moc mě nenadchla.

Scheila
19.03.2019 4 z 5

Knížka se čte rychle a jednoduše. Líbil se mi spád jakým kniha ubíhala, ale něco mi tam chybělo, nejspíš nějaké to napjetí, vše co se odehrávalo mě nepřekvapilo, vše jsem odhadla. Jediné překvapení byl konec který byl opravdu přehnaný a spíš než uklidnil mě naštval kam to až zašlo a jak si hlavní hrdinka hrála na boha pak už. Ale četla jsem i horší. ????

Scheila
19.03.2019 4 z 5

Hannik
18.03.2019 2 z 5

Na tuto knížku jsem se opravdu těšila a proto jsem asi zklamaná víc než jiní čtenáři. Knížka se četla rychle, ale některé části byly až moc rozvleklé, takže jsem měla chuť přeskakovat. První polovina byla za mě reálná, ale pak už to bylo docela překombinované a závěr.... No četla jsem ho asi 3x, jestli jsem vše pochopila správně. Přijde mi to jako velká škoda, protože nápad to byl určitě dobrý, ale další knihu autora asi ještě nechám ležet.

Magdyla.8
18.03.2019 2 z 5

Docela komplikovaný únos dítěte a na můj vkus se prolilo příliš krve. Četlo se to velmi rychle a svižne, ale konec jsem si musela přečíst třikrát jestli jsem to správně pochopila.

jirimatejka
18.03.2019 4 z 5

Velmi dobré, napínavé, četl jsem jedním dechem. Plný počet nedávám, protože si ho šetřím na opravdové pecky. Každopádně doporučuji.

Vladísek
17.03.2019 5 z 5

Tak já se teď asi budu vymykat, ale mně se tahle kniha prostě četla dobře a nechtělo se mi od ní ani odcházet a držela mě v napětí po celou dobu. Ačkoliv podobných knih a filmů na toto téma je opravdu plno (jeden obyčejný osamělý a znevýhodněný hrdina či hrdinka proti agresivnímu zlu) a dalo by se tedy říci, že jedno kopíruje druhé, i tak mě to bavilo a ráda jsem se nechala vtáhnout do děje v jedné mrazivé noci po bok nebojácné Darby. Kniha má čtenáře zaujmout a bavit, a to z mého pohledu u mě tahle splnila. A o to jde především.

vyvodka
14.03.2019 3 z 5

Trošku zklamání. Knížku jsem přečetla až do konce spíše ze zvědavosti než ze čtenářského potěšení. Přemýšlela jsem, proč mě čtení až tak nepohltilo. Asi to bylo zvoleným formátem - několik osob se potká na jednom místě, které je stejné pro celý děj, který se vlastně odehrává během několika hodin. Spíše scénář pro nízkonákladový napínavý film nebo divadelní hru. Má první přečtená kniha tohoto autora a zároveň poslední.

mirunda
14.03.2019 5 z 5

Bavila mě. Byla napínavá až do konce ????

maxx
13.03.2019 4 z 5

Ze začátku mě kniha nudila, ale jakmile jsem byl po prvních 100 stránkách tak se dej obrátil a já se nemohl odtrhnout než jsem ji ve tři ráno dočetl ????????????

yetti09
13.03.2019 4 z 5

Pro mě velmi napínavá kniha. Opravdu se mi uz dlouho nestalo, abych knihu musela odkládat, protoze se to “nedá” číst. Nebylo to nic převratného, dějově trošku slabší, ale atmosféra se dala krájet. Proto 4*

LuckaH2
12.03.2019 4 z 5

Chvílemi (často?)to bylo přehnané...psychopati, sedmileta holka, co je rozumem na patnáct, hrdinka, co unikne (náhodou?) všemu. Přiznávám, četla jsem zvědavá a s napětím. Byly tam překvapivé momenty, které jsem nečekala. Za me 4 minus...

Costanzo
12.03.2019 4 z 5

Tato kniha na mne působí velmi rozporuplně. Na jedné straně akce, napětí, ponuré místo, čtivé a dramatické, na straně druhé špatně vybraná hlavní postava v podobě studentky. Kdyby v hlavní roli byl například nějaký ostřílený chlapík, tak by to bylo super. Takto je to naprosto nereálné. Taková škoda :-( za styl ale stejně dávám 4 bodíky a zkusím ještě jednu knihu. I mistr tesař se občas utne.

ladyka
11.03.2019 3 z 5

Nemohu se přidat k chvále mnohých čtenářů. Ač nápad na zápletku je zajímavý a vykreslení ponurého a od světa odříznutého místa je zdařilé a odhodlanost Darby obdivuhodná, provedení se mi však až tak nelíbilo. Nebylo úniku od brutality, přílišných zvratů a celkově amerického béčkového boje se zlem. Poslední dobou se mi nedaří narazit na kvalitní čtivý thriller a opěvované "Není úniku" tak přidávám do řady z dalších velmi průměrných počinů...

Peršanka
10.03.2019 2 z 5

Trochu chaotické, s nepravděpodobným koncem. Dost jsem přeskakovala.

Audreyh
10.03.2019 3 z 5

Začátek se mi trochu táhl, až tak v půlce jsem zjistila, že mě to fakt chytlo. Konec mile překvapil a dala bych tak 3,5 *

verca0794
10.03.2019 5 z 5

TO BYLA JÍZDA !!! PECKA !!!
Za mě opravdu úžasné, velmi čtivé, vtáhla do děje. A ten konec, autora nakonec i překvapil. Mohu jen DOPORUČIT.

Scheril89
08.03.2019 5 z 5

Velmi skutečně popsané. Knížka mě vtáhla do děje

Prateri
07.03.2019 4 z 5

Zase jedna z knih s rozporuplnými komentáři. Stojím pevně mezi čtenáři, kterým se kniha líbila i těmi, kterým se kniha bude líbit. Dá se říct, obyčejná dívka se ocitla v nesprávnou chvíli na nesprávném místě, ale z lidské stránky ji tam bylo zatraceně třeba. Když ne ona, tak kdo se postaví zlu? Někde byla místečka, která jsem měla taky chuť přejít letem, jak jsem byla nedočkavá dalšího děje. A ten se mi líbil. Dobrý debut.

únosy dětí právníci thrillery pro ženy sněhová bouře

Taylor Adams
americká