Není úniku

Není úniku https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383307/bmid_neni-uniku-8hO-383307.jpg 4 1305 472

Studentka Darby Thorneová cestuje za svou nemocnou matkou. Kvůli sněhové bouři uvízne na dálnici uprostřed ničeho a je nucena strávit noc na odpočívadle se čtyřmi úplně cizími lidmi. Při hledání mobilního signálu si všimne ruky malé holčičky, která je zamčená v jednom ze zaparkovaných vozů. Bez spojení a bez jakékoli možnosti se odtamtud dostat musí Darby přijít na to, kdo z jejích neznámých společníků je dívčiným únoscem… Není úniku amerického spisovatele Taylora Adamse byl přeložen už do 24 jazyků a je jedním z nejnapínavějších thrillerů, jaké jste kdy měli možnost si přečíst. Šokující zvraty, výborně propracované postavy a nečekané zápletky vám nedovolí se od něj odtrhnout, dokud nezjistíte, jak to dopadne!... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

No Exit , 2017

zuzana4587
05.01.2019 3 z 5

Ja Vám nevím. Dost jsem se na knihu těšila, ale celá ta zápletka mi přijde nereálná jako vyšetřování vražd v Kriminalce Miami. Hlavní hrdinka by podle všeho mohla hrát nového Bonda. Knížka se četla dobře, ale na kreditu ji dle mého ubírá celá neverohodnost příběhu (kolikrát že to hlavní hrdinka unikla smrti?). Díky tomuto faktu dávám bohužel jen 3*.

Lucillle
04.01.2019 4 z 5

Napínavé a čtivé. Nedokázala jsem si představit, co všechno se může stát během jedné noci..

Mišutamyš
03.01.2019 4 z 5

Nebylo to špatné. Takový americký akčňák. Děj docela odsýpá, hrdinka je příjemná, není nouze o překvapení, čtivě napsáno. Já si knížku užila.

stumpy
03.01.2019 5 z 5

Za mne 5. Po zádumčivých severských kouscích něco amerického, přímočarého, jednoduchého, ale velmi čtivého. Spokojenost. Když už se člověk nudí nebo přemýšůí, jak dál, situace se změní, posune v pravou chvíli. Jen ten konec mě trochu zmátl. Ta se mi mozek nechytl, teda chytl, ale plně špatně :-D. Ale bylo to fajn, mělo to spád.

Smiley96
02.01.2019

Až na pár logických nesmyslů to bylo velmi čtivé, napínavé a velmi zajímavá zápletka.

studentice
01.01.2019 4 z 5

Velmi napínavé, téměř až hororové. Občas jsem musela od knížky odejít, protože mě drásal její děj, ale samozřejmě jsem se musela zase rychle vrátit, protože jsem chtěla vědět, jak to všechno dopadne:)

Irsaf
01.01.2019 2 z 5

Bylo to ctivy, ale dá se říct, ze me to nebavilo. Ale jelikož jsem byla zvědavá, tak jsem to dočetla.
Ale žádné wau se vážně nekonalo...

Mišule_11
01.01.2019 5 z 5

Páni..! Tak takhle čtivou a napínavou knížku jsem dlouho nečetla! :) Vyloženě nejde o můj styl, ale jsem ráda, že jsem měla tuhle příležitost si knížku přečíst..:)

lucie5503
01.01.2019 5 z 5

Za mě plný počet hvězd, knížka byla úžasná. Stále jsem si říkala,že přeci na dalších pár stránkách to musí skončit! Super "natahování" děje - v tom nejlepším slova smyslu. Dlouho jsem se na žádnou knížku tak netěšila, když jsem musela přestat číst. Jestli od autora vyjde další kniha, rozhodně si ji koupím.

Ann1307
31.12.2018 3 z 5

Mám smíšené pocity.
Začátek mě strašně nebavil. :/ Skoro jsem knihu odložila! Ale to já téměř nikdy nedělám, tak jsem se kousla a četla dál. A konečně - v půlce knihy mě to chytlo a zajímalo mě, jak to bude dál.

Kniha je o Darby Thorneové, která jede ve sněhové bouři, bez řetězů, přes hory (absurdní situace), za matkou do nemocnice. Dozvěděla se totiž včera z smsky od své sestry, že máma umírá na rakovinu. Jelikož se k mámě vždy chovala nevděčně, chce s ní urovnat spory a omluvit se jí než bude pozdě.
Cestou je ale hlavní hrdinka počasím přinucena zastavit na odpočívadle, kde se odehraje celé drama - odkud není úniku.
Náhodou si všimne v jednom ze zaparkovaných aut malé holčičky, která je tam uvězněna v kleci. V tu chvíli začne Darby pátrat, kdo je šílený únosce a rozhodne se zasáhnout a dívku vysvobodit..

Celkově knize dávám 3 ⭐ Začátek byl opravdu bídný, pak se to rozjelo a konec byl dobrý! V druhé části knihy bylo hodně akce a proto si zasloužila alespoň ty 3 hvězdy. Rozhodně bych ale knihu neoznačila za jednu z nejlepších roku 2018. :(

ivousekk
31.12.2018 4 z 5

Paradni thriller. Napinavy jak ksandy a plny zvratu. Do reality ma asi daleko, ale pocteni to bylo naprosto skvele!

astra3
31.12.2018 3 z 5

Asi nějak nejsem na psychothrillery. Přišlo mi to dost nereálný a překombinovaný.

maxi707
31.12.2018 5 z 5

Ako sa Darby dostala z toho odpočivadla? Keď tam ostala že sa musí vyspať.

Dáma s hrnstjm
30.12.2018 4 z 5

Celé mi to běželo před očima jako film... jako typický americký (psycho)thriller, krvák, kde se každou chvíli něco zvrtne, což platí hlavně o závěrečné části, až člověk chvílemi nevědomky tají dech a trochu se těší, až to bude mít za sebou. Kniha je svižně napsaná, téma velice znepokojivé, ale žádné velké umění to není (ani jsem ho nečekala). Hodnotím jako průměr a přidávám hvězdičku navíc, protože jsem neměla klid, dokud jsem nedočetla, a takhle to má u podobných žánrů být.

luckomar
30.12.2018 3 z 5

Kniha nebyla špatná, četla se rychle a konec byl vcelku překvapivý, ale nevím proč mi vadila hlavní hrdinka.

honza5083
29.12.2018

No nevím, vážení. Čekal jsem něco lepšího. Celkem napínavé, ale když se nad celou knihou zamyslím, tak naprosto nereálné, chtělo by se říct, až "americky" přiblblé.

1825
29.12.2018 2 z 5

Zvláštní.. podruhé si ji už nepřečtu.. Těšila jsem se na slibovaný zážitek a ono nic extra.. Občas jsem měla chuť knížku odložit.

jasmína
28.12.2018 3 z 5

Mě osobně kniha hodně zklamala, chybělo mi tam snad vše, ale můk názor, možná mi jen nesedl styl autora, což je škoda, líbí se mi, že každý den začíná s černou kávou a že každý den píše.

Třeba se mu další kniha povede tak, aby se líbila i mně :)

mrliš
26.12.2018 2 z 5

Na knihu jsem se těšil a na konec jsem spíše zklamán. Příběh není kdo ví co úžasného aby tato kniha byla zařazena jako Bestseller. Pro mě se jedná o podprůměrný příběh, který je místy i takový divný až jsem měl chuť i knihu odložit a nedočíst. Nakonec jsem dočetl a nadšení žádné.

Jupijow
26.12.2018 3 z 5

Vzhledem k poměrně rychlému odhalení hlavního záporáka, kniha ztratila napětí. Hlavní hrdinové nesmrtelní, uvědoměle (americké) dítě, nelogické zvraty...ve své podstatě dost průměrná detektivka.

únosy dětí právníci thrillery pro ženy sněhová bouře

Taylor Adams
americká