Nenech to být

Nenech to být https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380004/bmid_nenech-to-byt-7XZ-380004.jpg 4 485 156

S bezkonkurenčně porcí napětí a emocionálního vhledu prozkoumal Harlan Coben ve svém novém thrilleru, jak mohou velká tajemství a malé lži zničit vztahy nejen v jedné rodině, ale v celém městě. Detektiv Napoleon Nap Dumas se už patnáct let snaží nalézt odpověď na dvě otázky – kdo zabil jeho bratra-dvojče Lea a jeho přítelkyni Dianu a kam a proč zmizela jeho láska Maura. Teď se zdá, že natrefil na ty správné stopy. V souvislosti s vyšetřováním vraždy byly objeveny Mauřiny otisky prstů. S každým dalším krokem, který Nap učiní, se však vynořují nové otázky – o ženě, kterou miloval, o přátelích z dětství, o nichž si myslel, že je zná, o vojenské základně, poblíž které vyrůstal, a zejména o Leovi a Dianě, jejichž smrt byla temnější a zlověstnější, než si Nap vůbec dokázal představit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Dobrodružné
Vydáno: , Knižní klub

Don't Let Go , 2017

Kukicka
18.04.2019 3 z 5

Moje prvni detektivka vubec, takze co se tyce hodnoceni, nemam s cim srovnavat. Cetlo se to dobre, ale ted vubec nevim, zda to, ze me to nejak extra nenadchlo je tim, ze to neni muj zanr a nebo to bylo knihou

sabca
30.03.2019 5 z 5

Knížka se četla dobře tak jak to bývá zvykem u tohoto autora. Sympatický detektiv, plno tajemství a nakonec rozuzlení, které jsem vůbec nečekala. Pro Napa by možná bylo lepší nezjistit jak to bylo se smrti jeho dvojčete. Knihu doporučuji

Martin-cze
27.03.2019 4 z 5

Napínavé až do konce.

Anasa
11.02.2019 4 z 5

Čtivé, nevyřešený případ chytne, napětí se stupňuje, záhady hromadí, pravda se dlouho neodhaluje. Ale je to má čtvrtá kniha od Cobena a je v tom právě to Ale. Schéma (alespoň u těch, které jsem četla) je stejné, takže kdybych mezi Cobenovými thrillery neměla dost velké rozestupy, nudilo by mne to.

konicekbily
08.02.2019 5 z 5

Poutavé vyprávění hlavního hrdiny - monolog - je perfektně zpracované. Proplétá se současné dění se vzpomínkami na události před patnácti lety, bez narušení celého příběhu. Závěrečná rekapitulace je téměř dokonalá!

Mike99
31.01.2019 4 z 5

Příběh psaný v ich formě, většinou v krátkých úsečných větách, což zrovna moc nemusím. Ale čtivé, děj se odvíjel rychle. Řeší se 15 let stará událost, vyřešení akceptovatelné, i když mám pocit, že jedna důležitá situace vysvětlení neměla.
Hvězdičku navíc dávám za zasazení příběhu do reálných poměrů.

Teri_xo
29.01.2019 3 z 5

Za mě průměr. Začátek mě dost navnadil, ale pak jsem se v nějakých pasážích do knihy přemlouvala, abych jí dočetla.

pipa36
27.01.2019 4 z 5

Skvělá kniha. Sice mi moc nevyhovoval styl vyprávění, kdy hlavní hrdina celou knihu jakoby promlouvá se svým mrtvým bratrem, ale není to nic, na co by se nedalo zvyknout.
Dobře popsaný příběh, ve kterém se pátrá po 15 let starých událostech, které možná mají přesah i do současnosti. Bratr-dvojče oběti, která zemřela před 15 lety, je téměř posedlý tím, že chce zjistit pravdu - oficiální verzi, že jeho bratr se svou dívkou spáchali sebevraždu, celou dobu odmítá přijmout. I když je to polda, rozjíždí vyšetřování "na vlastní pěst", a konečně do sebe některé věci začnou zapadat...
Správně dávkované tajemno a napětí, jen rozuzlení vztahu Nape - Maura považuji přitažené za vlasy. Moc se mi to líbilo, dala bych 5 hvězd, ale kvůli stylu vyprávění dávám za 4.

LPG
24.01.2019 4 z 5

To tajemno, které se na Vás na začátku nalepí a je na Vás až do konce... dokonalé. Jak to jen ti autoři dělají. No asi to prostě umí, že?

vojteska70
19.01.2019 3 z 5

Moc se mi líbila

ArwenAragorn
16.01.2019 5 z 5

Bravurní, dokonalý thriller. Teprve v úplném závěru se dozvíme, kdo stojí za tím, co se stalo Leovi, bratrovi Napa a kamarádům Lea a Napa ze střední školy.

lucie7876
14.01.2019 2 z 5

Světový "besceler" - jak pro koho. Konec mě překvapil ale jinak průměrná kniha.

Dandy1
27.12.2018 4 z 5

Někdy je lepší nechat věci být, Někdy je těžké unést pravdu.

Hope80
20.12.2018 5 z 5

Jako vždy. Harlan the best of. Netřeba slov. Nejlepší z nejlepších.

petrpospa
16.12.2018 3 z 5

Spousta nadšených komentářů. Ostatně proč ne? Coben psát bezpochyby umí. Má to spád, děj je čitelný, bez skoků do minulosti či hlav hlavních postav. Naštěstí, protože stačí to, co se děje v hlavě Dumase. Umřel mu brácha - budiž, strašlivou smrtí - tak to na kolejích chodí, dodnes se s tím nesmířil - to se dá pochopit. Ale ten způsob hovoru s 15 let již nežijícím dvojčetem mi připadá lehce mimo. Zvláště u tak protřelého, otrlého a racionálně uvažujícího policajta... CIA a FBI jsou už jen nezbytnou kulisou pro pochopení či spíše maskování reality. I když tím, že v Americe nežiju a všechny tyto paranoidní příběhy znám jen z filmů a knih, činnost těchto organizací řadím pod zkratku UFO. Ale kdo ví, možná, že to tak ti amíci v jejich systému skutečně mají .... (zlatá naša órodná Haná)
Tři hvězdy neznamenají, že je Coben špatný. Jen píše jinak. Krátké věty. Skoro holé věty. Hesla. To už samozřejmě přeháním, ale já se naopak rád zamotám do košatých souvětí krásného českého jazyka. Třemi hvězdami jsem jen vyjádřil své pocity bezprostředně po odložení hnihy, které mají do "Wau!" daleko.

Hustoles380
09.12.2018 4 z 5

Kniha má příběh,i něco navíc děsivou alarmující pravdu

Hvězdinka
05.12.2018 3 z 5

Od Cobena jsem cetla urcite lepsi knihy. Nerikam, ze je spatna. Pekny styl vypraveni, ctive, konec prekvapujici, ale to wau mi tam chybelo ...

Martasek5
05.12.2018 5 z 5

Stoprocentně za 5*! Výborné dílo od výborného pana spisovatele! Už jen úvodní prolog byl napínavý! Četlo se to samo, kapitoly nebyly natahované, děj svižný, zajímavá zápletka, a jak už to tak bývá - nečekaný konec!

Herča76
03.12.2018 5 z 5

Moc pěkné a s chutí přečteno od začátku do konce, rozhodně se chystám na další dílko od pana Cobena!

Mandlevest
02.12.2018 5 z 5

Poklona, krásně se to četlo. Navíc tato knížka se dotýkala i velmi ožehavých témat, o kterých se, nejen v Americe, nemluví. Hlavní hrdina byl, jak je u pana Cobena zvykem, velký sympaťák. Není co dodat, tuhle knížku si určitě přečtěte.

detektivní a krimi romány tajemství

Harlan Coben
americká, 1962
2016  80%Cizinec
2015  84%Chybíš mi
2008  87%Temné lesy
2014  78%Šest let
2017  86%Smrt v zádech

Kniha Nenech to být je v