Nemilosrdné

Nemilosrdné https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290840/bmid_nemilosrdne-4Li-290840.jpg 4 63 18

V pensylvánském Rosewoodu začalo léto, ale koho by letos zajímalo slunění u bazénu či grilování na zahradě! Událostí číslo jedna, která zastínila všechno ostatní, je totiž soudní proces se čtveřicí dívek obažalovaných z úkladné a zvlášť bezcitné vraždy – jejich bývalé nejlepší kamarádky. Jen Aria, Spencer, Hanna a Emily vědí, že jde o vykonstruovaný proces. Roztomilým malým lhářkám už vůbec nikdo nevěří, že vše je jinak a že Alison žije a někde v úkrytu se jim vysmívá. Soudní líčení, jež nemizí z hlavních zpráv televizních stanic a titulních stran všech deníků, se chýlí pomalu ke konci. I když se právník děvčat snaží jeho průběh zvrátit, holky cítí, že tentokrát nad nimi Ali opravdu vyhrála. Není úniku. Čeká je doživotní vězení… Aria se pokusí před vším utéct, ale brzy zjistí, že se skrývat se je mnohem těžší, než si představovala. Spencer potkává člověka, který jí za velké peníze může zařídit život s novou identitou – ovšem musela by za svým dosavadním životem udělat tlustou nesmazatelnou čáru. Hanna se chce před nástupem do vězení vdát a zažít aspoň na okamžik tu nekonečnou romantiku, o které odmalička snila. Jenom Emily je ze všeho natolik zničená, že raději volí drastické řešení. Její zoufalá volba ale změní životy kamarádek i Alison – navždy.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , BB art

Pretty Little Liars: Vicious , 2014

JanaSoul
13.03.2023 3 z 5

Nejlepší na téhle knize je to, že je v sérii konečně poslední! Pokud bych měla hodnotit celou sérii, tak první polovina mě celkem bavila, bylo to čtivé i napínavé. Pak už to začalo být uměle nastavované, místy nuda, kriminální zápletka dovedená ad absurdum, občas urážka intelektu. Možná už nejsem přímo cílová skupina young adult, i když knihy YA mám jinak dost ráda. Strašně mě rozčiloval výčet všech těch módních značek, které lhářky nosily. Cartier se objevuje v každé knize několikrát. Autorka měla nejspíš největší příjem z reklam, které do knih nacpala. Občas si autorka také dost protiřečila. Popisuje, jak dívky chodily na prestižní školu pro nejbohatší vrstvu, ale o kousek dál hned píše, že tam byl příšerný pach plísně a nemytých nohou. Podobných protikladů je v celé sérii nepočítaně. Takže konečný dojem - partu intelektuálně podprůměrných středoškolaček, primárně se zájmem o módu a drahé oblečení, pronásleduje jedna sociopatka, která má oči a uši všude (což už samo o sobě je naprosto absurdní, i kdyby měla desítky pomocníků). Jako oddechovka pro teenagery fajn, ale mohlo to mít tak poloviční rozsah.

EvieS
15.02.2021 5 z 5

Konečně konec! Musím říct, že uzavření knižní série bylo daleko lepší než to seriálové.

Mruskulka
03.07.2020 5 z 5

Jedním dechem přečteno. Každou volnou chvilku jsem brala knihu do rukou a doslova ji hltala. I když tato série není již pro mou věkovou skupinu, neskutečně mě bavila a zatáhla mě do děje. Až je mi líto, že je konec.

Sabina335
06.04.2020 5 z 5

Série knih spíše pro mladší čtenáře. Knihy jsem so pořídila až poté, co jsem viděla první sérii seriálového zpracování a jednoduše jsem knihám propadla. Velmi mě baví srovnávat seriál a knižní předlohu.

Gabriela456
03.03.2020 5 z 5

Jsem ráda, že takhle série končí, ne že bych ji neměla ráda, ale přišlo mi to zdlouhavé. Nejradši jsem asi měla Arie a Hannu. Pěkně zakončený, budu vzpomínat jen v dobrém.

lucie2371
05.01.2020 5 z 5

K poslednímu dílu jsem se vrátila po pár letech, kdy jsem zjistila, že byl tento díl dávno vydán :D Ale stejně byl napínavý jako předchozí díly a zvrat na konci knihy byl super!

LucaR8
25.09.2019 5 z 5

Nepatřím už sice do věkové kategorie, pro kterou jsou knihy určené, přesto jsem četla jednu knihu za druhou. Na každá další díl jsem se těšila jak malá holka. Sérii jsem začla číst, když už běžel seriál a nutně jsem potřebovala vědět, kdo je A. Ze seriálu jsem byla zklamaná, po skončení zůstalo hodně nezodpovězených otázek. Knižní předloha je lepší než seriál/film, ostatně tak je to u všech předloh. A jsem ráda, že v knížkách vše dávalo smysl, bylo zodpovězeno a série měla hezký konec.

Selendra
28.03.2019 5 z 5

Krásné zakončení celé série. Tenhle díl jsem přečetla jedním dechem. :)

oblakaknih
18.02.2019 5 z 5

Páni. Tak tohle je ono. Konec.
Je to přesně ten konec, na který jsem čekala. Ten konec, při kterém se musíte zhluboka nadechnout, abyste to zvládli.
V Nemilosrdných je popsaných moc úžasných okamžiků. Knihu jsem si náramně užila, skvěle zakončila sérii.
Pořád tomu ale nemůžu uvěřit!

petra3242
03.08.2018 4 z 5

Nevím, co dodat. Skvělé zakončení celé série. Jen jsem myslela, že s A to nakonec dopadne jinak, čekala jsem na konci knihy nějakou smrt a ono nic :D

orangerose
20.11.2017 5 z 5

Pěkně napínavý konec téhle série- dopadl nakonec dobře :)

Nikkaa
04.09.2017 4 z 5

Ali ma konečně to co si zaslouží,všech 16 dílů jsem hltala jedním dechem,jednou konec přijít musel...za mě super série knih:-)

Lucius30
26.07.2017 5 z 5

Krásné zakončení úžasné série! Za osudy lhářek jsem moc ráda. Ali se konečně dostala tam, kam bez diskusí patří. Konečně máme všechny odpovědi. Jen záležitost mezi Hannou a jejím otcem mi stále přijde otevřená...

Elcrysis
15.03.2017 3 z 5

Moje šokované zalapání po dechu si vysloužilo to, když jsem v polovině četby, otočila knihu zezadu a zjistila, že čtu poslední díl.
Nicméně nevím, jestli to je tím, že od doby, co jsem vzala do rukou první díl, jsem trochu (ale opravdu trochu) zestárla, ale dlouho mně trvalo, než jsem se začetla. Ano, knihu jsem měla přečtenou skoro hned, ale nebylo to ono. Buďto se tu začal objevovat nedostatek nápadů, co by byly dostatečně šokující (přeci jenom šestnáctý díl, to už nějaké číslo je) , a nebo to bylo tím, že kniha byla jinak komponovaná. V ostatních dílech nás autorka nechávala napnuté, kdo že je to ta A, ale tu jsem už na 100% věděli, kdo chce holkám zkazit život.
Poslední díl je pro mě příjemná oddechovka a milé vrácení se ke známým literárním postavám.

Babsie
05.11.2016 3 z 5

Poslední díl mi přišel jako trochu zbytečné protahování, přece jenom už víme kdo -A je, ale to by nebyla autorka aby to hrdinkám trochu ulehčila! Nebylo tam příliš zvratů, překvapení a akce, takže o trochu slabší než předchozí díly, ale četl se stejně dobře a konec to byl uspokojivý:)

Lolaniky
23.09.2016

tak tahle knížka byla super :)

Marisa
19.06.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla za dva dny a musím říct, že byla skvěla. Bude se mi po této úžasné sérii stýskat, ale zase jsem ráda, že už je tak nějak konec, přece jen, 16 dílů je opravdu moc :D

luciefeix
03.06.2016 5 z 5

uzasný zavěr celé serie , napínavé do poslední stránky