Nekonečný příběh

Nekonečný příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/679/bmid_nekonecny-pribeh-I6L-679.jpg 4 1096 1096

Kniha je velkou klasikou mezi německými knihami. Není to kniha jen pro děti. Odborníci se nemůžou shodnout, zda se jedná o román či o pohádku, zda je to fantasy či není. To však není důležité. Důležité je to, že v této knize si najde své téměř každý. Michael Ende dokázal ve svých dílech ztvárnit realitu i fantazijní svět. Do češtiny byla kromě Nekonečného příběhu přeložena i kniha Děvčátko Momo, která za Nekonečným příběhem rozhodně nezaostává. Nutno upozornit, že Michael Ende radikálně nesouhlasil s tím, jakým způsobem byl natočen film, neboť film zcela nevystihl to, co chtěl Ende knihou říci. O dalších dílech ani nemluvě. Kniha začíná tím, že se Bastián dostane ke tajuplné knize a ukryje se s ní na půdu školy. Zde začíná příběh reálného světa. Text knihy je psán červeně. Jakmile se přeneseme s Bastiánem do světa Fantázie (jak je v knize psáno), text se změní na černou barvu (v něm. originále někdy zelená). Podle těchto barev můžeme v knize sledovat, v jakém světě se právě nacházíme. Za nedlouho však tyto světy začnou splývat...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Die undendliche Geschichte , 1979

Hoshi
24.07.2017 5 z 5

Opravdu nádherná kniha, která mi mnoho dala... "Každý opravdový příběh je Nekonečný příběh."

Bruka
18.07.2017 5 z 5

Jeden z největších budičů inspirace, příjemné zahloubanosti a troufalých mozkoidních skopičin v historii literatury. Od první strany dětské knihy do poslední strany filozofického díla postupně přečtete komplexní alegorie lidství a zažijete totální retrospektivní katarzi svého dosavadního žití.
Pokud ne, pomůže asi jen velký kámen.
Za pět! Sednout!

Pepča12
29.06.2017 3 z 5

super kniha

Atanone
09.06.2017 5 z 5

„Mluv potichu,nebo se obrazy,které schraňuji,rozpadnou v prach "

Petrstik
31.05.2017 5 z 5

Hezký a čtivý příběh o Bastiánovi, nesmělém a všemi spolužáky vysmívaném chlapci, zavede čtenáře do zvláštního světa. Je jím Fantazie a Bastián se do ní dostane skrze stránky neméně zvláštní knihy.

trynitrix
15.05.2017 4 z 5

Těšila jsem se na tuto knihu, jako malá jsem film zbožňovala kdo by taky ne. :-D

MorriconeTheGod
05.05.2017 3 z 5

Pro mě opravdu výjimečný případ, kdy se mi víc líbí film než kniha. Ze začátku to ještě celkem šlo, ale pak už mi to přišlo natahované a furt v podstatě dokola. Taky sloh je dost otřesný, školácký, nevím, jestli je to mizerným překladem nebo čím, ale to mě nebaví - když už se výjimečně pustím do čtení beletrie, tak si chci užít krásu jazyka.

postrach
14.03.2017 5 z 5

Kniha i film,jsou mé oblíbené.Přečetla jsem ji,už třikrát.Simpatizuju s hlavním hrdinou Bastianem.Ráda se aspon na chvíli,vracím do Říše fantazie.

Zornaddie
18.02.2017 5 z 5

Naprosto úžasná a milá kniha pro děti, ale ani dospělí by nad příběhem nepohrdli.

pipetka5566
16.02.2017 5 z 5

Nekonečný příběh jako film je moje citovka, takže sem neodolala ani knize. A nezklamala. Krásný příběh, který čtenáře totálně vtáhne:-) 5 hvězdiček bez přemýšlení!

anibeni
15.02.2017 5 z 5

Nádherná fantasy, kterou by si snad měl přečíst každý, kdo miluje knihy...

hellena1523
04.02.2017 5 z 5

Absolutně srdeční záležitost! Navíc! Kniha o čtení knihy? No, nechtěl každý z nás být na chvíli Bastienem? Krásné, čtivé, moudré, citlivé, dojemné...

Varvara
02.02.2017 5 z 5

Skvost. Velmi milá a ještě víc moudrá kniha. Krása. Jednou přečíst nestačí.
Druhá polovina je úchvatná. Celý příběh. Má velkou hloubku.

dia.riedl
27.12.2016 5 z 5

Je to nejkrásnější fantasy kniha a příběh!! Už od mala miluju film, tedy jen první díl. Před týdnem jsem si konečně koupila knihu a s radostí se do ní začetla. Chyba byla porovnávat první část knihy s filmem, ale po pár kapitolách jsem film pustila z hlavy, protože příběh v knize je poněkud jiný a naprosto kouzelný! Občas mi připadalo, že autor některé scény zbytečně uspěchal.
Souhlasím s většinou, že setkání s Uyulálou je jedna z nejkrásnějších scén. A hodně mě dostal závěr první části s Vládkyní a Starcem z Putující hory, krásně do sebe všechno zapadá!
Knihu jsem zatím nedočetla, ale pracuje se na tom.
Osobně nevím, proč se tolika lidem nelíbí druhá část knihy o Bastiánovi. Já jsem novým světem naprosto okouzlena!! Je to přímo oáza pro fantazii. A nová povaha Bastiána je mi mnohem sympatičtější než obtloustlý ufňukánek.
Uvidím, jak se vše bude vyvíjet dál. Zatím jsem do knížky naprosto zamilovaná a tenhle příběh a všechno a všechny v něm budu nosit v srdci snad navždy!

Arya26
03.12.2016 5 z 5

Nekonečný příběh jsem viděla jako film, když jsem byla velmi malá. Nemohla jsem odolat a nepřečíst si knižní předlohu. Tu bych přirovnala k Malému princi, jelikož obsahovala spoustu mouder a skrytých poselství. Nic dobrého nedokáže existovat bez toho špatného a naopak. Tak to je, a tak to má i být. Byl to krásný magický příběh plný ponaučení a to se mi na této netradiční knize tak líbilo :) !

Sofí.
16.11.2016 5 z 5

Příběh co by si asi měli zejména přečíst dospělé! Dojemný do poslední věty!

Vicusss
22.09.2016 5 z 5

Prekrásna kniha. Zbožňujem film, ale kniha je ešte podrobnejšia, výborne spracované farebné rozlíšenie deja v našom svete a vo svete fantázie. Naozaj niečo úžasné. Škoda sa tu rozpisovať, príbeh väčšina ľudí pozná z filmu, ale neváhajte a prečítajte si to :)
PS: čítala som slovenskú verziu, lebo som chcela aby všetky mená a názvy boli ako vo filme. Nemám ako porovnať s českou verziou, ktorú veľa ľudí chváli viac, no bola som spokojná :) Len škoda že obálka nie je ako v tej českej :)

lushi
16.09.2016 4 z 5

Nádherný pohádkový příběh pro každého milovníka knih. Zapomeňte na to, co jste viděli ve filmu, kniha je jiná, některé postavy jsou docela jiné... a příběh vlastně taky.

tsal
13.09.2016 4 z 5

První polovina knihy je láskou mého dětství. Kouzelný příběh, který čtenáři ukazuje, že i on může být hrdinou a součástí něčeho velkého a krásného. Fantazie je zde popsaná lákavě a půvabně, jak jen krajina složená ze snů může být. Cesta za její záchranou pak plná zvratů, překvapení a nebezpečí hodných největších reků. Autorova a i čtenářova představivost jedou na plno.

Jenže pak se vše zlomí, hlavním hrdinou se stane někdo jiný než Atrej a Bastian mi přestal být sympatický. I putování a přetváření fantastického světa mi už v druhé polovině přišlo nezajímavé a měla jsem problém knihu dočíst. Nekonečný příběh je pro mě tedy velkou láskou i velkým zklamáním zároveň.

Putnas
10.09.2016 5 z 5

Nejdokonalejší fantasy kniha, kterou znám. Hra o Trůny je odteď až na druhém místě.