Někdo nový

Někdo nový https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475880/bmid_nekdo-novy-Cyp-475880.png 4 443 108

Někdo série

Jedinečný milostný příběh Mickey a Juliana je srdcervoucí a nezapomenutelný. Když mladá a bohatá Mickey potkává na schodech svého nového souseda, nemůže uvěřit svým očím. Je to Julian, číšník, který kvůli ní přišel o několik týdnů dříve o práci. Mickey se kvůli tomu stále cítí hrozně, zejména proto, že se k ní Julian chová velmi odmítavě a nedává jí šanci se omluvit a napravit to. Mickey je tím zvláštním charismatickým mužem a jeho chováním doslova fascinovaná. Snaží se proniknout jeho tvrdou slupkou a lépe ho poznat. Přitom zjišťuje, že Julian si zcela záměrně udržuje odstup nejen od ní, ale i od všech ostatních lidí. Julian má totiž tajemství. Tajemství, které by mohlo navždy změnit způsob, jakým ho Mickey vidí... „Román Someone New si v žádném případě nesmíte nechat ujít! Tato kniha by měla být v policích každého knihkupectví, každé knihovny. Je romantická, opravdová, autentická – a nesmírně důležitá!“... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Someone New , 2019

KnihoholkazOv
18.03.2022 1 z 5

Krásný obal je asi tak jediné,co mě na knize nadchlo. Dlouho mi trvalo než jsem se dostala do děje. Přišlo mi, že autorka zbytečně natahuje přitom skvělé téma, obzvláště v závěru. Dalo by se ale zpracovat dle mého lépe a třeba i na méně stran. Tahle kniha je za mě důkaz, že kvantita nikdy nerozhoduje o kvalitě. Vím jistě, že další díly ze série nebo jiné knihy autorky číst rozhodně nebudu.

P3_tis
02.03.2022 3 z 5

Byla jsem zvědavá na romantický příběh plný lásky. Ale tak nějak jsem byla trochu zklamaná.
Kniha se četla hezky. Ihned se ponoříte do děje. Přesto mi tam chyběl nějaký spád. Něco, co vás chytne za srdce asi jako v knize "Co když se utopíme".
Bohužel jsem nahlédla na konec knihy a i zde na některé recenze a Julianovo tajemství jsem tedy vytušila. Téma určitě zajímavé, protože jsem se s ním v knize ještě nesetkala a řekla bych, že je i dost aktuální.
Nejsem si jistá, jestli se pustím do dalšího dílu. Tenhle byl na můj vkus zbytečně zdlouhavý.

tefree
01.03.2022 4 z 5

Už zhruba za polovinou jsem tušila, kam se příběh bude ubírat, takže pro mě konec nebyl žádným překvapením. Doteď jsem se s tímto tématem v žádné knížce nesetkala, bylo to pro mě něco nového a zajímavého. Nicméně reakce Mickey na tu celou situaci na mě nepůsobila moc důvěryhodně, přece jenom si myslím, že by člověk byl ve větším šoku (nemyslím nutně negativním), kdyby se dozvěděl něco takového, zejména pokud vůbec nic netušil. Ale jako celek se mi kniha opravdu líbila a těším se na druhý díl.

Michelleee
17.02.2022 5 z 5

Nádherná obálka! Kniha má necelých 500 stránek, ale díky čtivosti to vůbec nevadí. U Mikey se mi líbilo malování komiksů a taky miluju MARVEL. Naštěstí jsem si nevyhledala Julianovo tajemství a tím pádem jsem byla naprosto v šoku při odhalení. Úplně mi to vyrazilo dech a pořád nevím co si o tom mám myslet. Během čtení jsem měla hodně tipů. Určitě originální příběh a cením autorku za odvahu děje. Hodnotila bych spíš 4,5 hvězdičkami. Cassie a Auri - o nich bude další díl, který si určitě přečtu. Oni dva mě teda moc nezaujali se přiznám. Uvidíme... Určitě doporučuji všem přečíst.

Jessie_
13.02.2022 4 z 5

Jelikož zásadně nečtu anotace ani spoilery, překvapilo mě a asi i zaskočilo, jakým směrem se kniha začala ubírat. Podle obálky jsem očekávala klasickou romanťárnu, ale musím říct, že cením odvahu autorky pustit se do tohoto tématu a přiblížit ho světu. Ve finále je to skvěle a vtipně napsaná kniha, u které stránky fakt letí. Asi mi akorát chvilku potrvá to zpracovat.

0197
11.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Boží, boží, boží. Předchozí sérii od autorky jsem si velice oblíbila a nedočkavě jsem vyhlížela její další knihu. Nezklamala. Hltala jsem každou větu, každou stránku. Zamilovala jsem se do příběhu. Tohle bylo dokonalé. Styl, kterým vás Laura vtáhne, hlavní postavy, vedlejší postavy, celé to prostředí a ten nápad. Témata, která se tu otevírají a která jsou stále pro některé lidi nepřijatelná, nechutná, odporná, tabu a kdo ví, co ještě. Autorka to báječně zpracovala. Nepřišlo mi, že toho bylo až moc. Já jsem s tím v pohodě.

Přeložila jsem si pár recenzí na goodreads a jelikož mi nevadí spoilery, věděla jsem čeho se to "tajemství" Juliana bude týkat. Díky tomu jsem se na knihu o to více těšila. Příběh krásně plynul. Je to slow-burn romantika, takže nečekejte pusu na sté stránce :-). Bavilo mě jejich postupné sbližování, budování důvěry. Oba byli neuvěřitelní sympaťáci. A ta zmínka o Lucovi z autorčiny předešlé série? Bože můj. Tak jsme se usmívala.

U Mikey se mi líbila záliba v malování komiksů a celkově ta její posedlost grafickými romány. Snažila se dát rodinu zase dohromady. To bylo hezké. Občas tlačila na pilu, hlavně co se týká Juliana, ale celkově to byla správná holka a rozhodně nebyla rozmazlený fracek.

Julian byl uzavřený a skrýval něco, co nemohl, říct jen tak někomu. Byl tak hodný, milý, něžný, ochotný, odvážný a pracovitý. Oblíbila jsem si ho hned od samého začátku.

Rodiče obou hrdinů byli na přesdržku. Jako pardón, ale zříc se bratra Mikey jen proto, že je gay? Jen kvůli tomu, že před přáteli, vlastně obchodními partnery musíte vypadat jako spořádaná, dejme tomu konzervativní rodinka? Děti musejí studovat na té nejlepší škole a jít ve vašich šlépějích a syn gay by vám tu image kazil...co to má znamenat??? O rodičích Juliana ani nemluvím. Vážně nechali své jediné dítě, procházet tím vším samotné?? Hrozný. Autorka to nijak nepřikrašlovala, bylo to jak to bylo. Popravdě, zamlouvalo se mi, že na konci se rodiče obou dejme tomu "neprobrali". Autorka je nenechala obrátit o 180 stupňů, jen proto, že čtenář očekává v tomhle směru určité procitnutí, naději na lepší zítřky a aspoň něco, co trochu připomíná happy end. Ne. Takhle to ve skutečném světě nechodí. K čemu vám jsou lidi, kterým koluje v žilách stejná krev, když vás nepřijímají takového jaký skutečně jste? Když vás nemilují i přes vaše nedokonalosti, chyby prostě přes to všechno? No k ničemu.

Kniha si mě získala na plné čáře. Má sice téměř 500 stránek, ale vůbec mi to nepřekáželo. Děj se sice posouvá pomalu a určitě to někomu bude připadat roztahané, ale sakra já to hltala.

Ještě bych zmínila, jak se na konci Mikey hezky zachovala. Ta její bezpodmínečná láska k Julianovi, to byl něco nádherného. Popravdě, jsem čekala větší šok, naštvání se. To by bylo asi si myslím možná přirozenější? Ale nechci soudit. Každý by se zachoval jinak a pokud člověk, takovou situaci nezažije na vlastní kůži, tak nemůže soudit.

Ke konci bych rozhodně ještě nějakou kapitolu uvítala, ale je to volně navazující série a určitě se v dalších dílech objeví.

Rozepsala jsem se dost a když to shrnu, tahle kniha bude patřit mezi ty nejlepší knihy, které jsem četla a budu si ji pravidelně číst znovu a znovu.

Na konec: fenomenální příběh, přenádherná obálka, krásný epilog, skvělý překlad a nalákaní na další díl, který bude o spolubydlících Juliana.

eliska8983
05.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Zcela upřímně - vůbec nevím, co si o knize myslet. Pod krásnou obálkou se skrývá čtivě psaný příběh, který vám doslova utíká pod rukama a knihu jsem zhltla za den jako nic.
Bohužel jsem si nechtěně už předem vyspoilerovala děj, a tak jsem byla naštvaná, protože jsem neměla ten "wow" moment překvapení, nicméně i před spoilerem mě napadlo, že by se mohl dej točit kolem podobného tématu nebo zápletky.
Ale.
Hlavní "ale" - upřímně nevím, jestli se autorka v knize popasovala s tématem dobře. Obě dvě rodiny homofóbní, resp. antiLGBT+, protagonistka naopak, která prakticky ani nemrkla okem nad tím, že její přítel je tím, čím je, víceméně se téma vyřešilo na posledních pár stránkách jako nic. Takzvané se to spláchlo pod růžový konec knihy. A celé to na mě působí hrozně vyumělkovaně. Potenciál knihy super, ale celé se to nejdřív pomalu a pěkně rozjizdelo, následovně se jejich vztah vyvíjel až nedúvěryhodně, dej se začal táhnout, postavám jsem nevěřila ani emoce, ani chemii, prostě nic mezi nimi nebylo, a potom se to začalo ubírat tak divně... A na konci protagonistce vlastně vůbec nic nevadí, vše přijme v klidu, neřeší nic a je vysmátá. Nikdo by nezareagoval tak klidně, každý by byl aspoň překvapený nebo v šoku. Což neznamená nutně v negativním slova smyslu, ale toto? To bylo naprosto zabité. Fakt ne.
Knize dám za nějakou dobu novou šanci, protože momentálně jsou mé názory tak 50 na 50, spíš slabší. Proto 3 hvězdičky.

TerkaM
30.01.2022 5 z 5

Hodně se mi to líbilo! A těch posledních cca čtyřicet stran? Wow! Jako co to mělo být? :-D Naprosto nečekané zakončení. Kniha se krásně četla, jako ostatně každá kniha od knih německých autorek, ale to rozuzlení mi vyrazilo dech a já stále ještě nevím, co si o tom myslet. Za tohle jsem mohla autorce buď ubrat jednu hvězdičku, protože to bylo přes čáru anebo jí tu hvězdičku přidat, protože tohle bylo neskutečně nečekané. Já jsem se rozhodla autorce z původního hodnocení, které jsem měla v plánu, tu hvězdičku přidat.

ZapisnikTerky
22.01.2022 3 z 5

Pomalejší romantika, kde bych uvítala méně stránek. Ale když mám hodnotit jako celek, tak se mi kniha líbila a to rozuzlení jsem nečekala. Víc v mojí recenzi.

Dizzy3
20.01.2022 3 z 5

Téma a myšlenka knihy byla zajímavá, bohužel minimálně do poloviny se to táhlo a ja se nemohla pořádne začíst. Na druhou stranu až do Julianova odhalení jsem vůbec netušila, co se mu děje (teorie byly, ale byla jsem úplně vedle), ale přesto mne to nijak zvlášť nezasáhlo..možná i tím jak to tam bylo na půlce stránky vyjeveno..Asi jsem zkrátka od knihy čekala něco víc nebo možná něco jiného..minimálně jsem čekala nějakou mega lovestory - láska tam sice byla, ale taky tam bylo spoustu jiných věcí - zbytečně moc omáčky, která nikam nevedla a dost se opakovala.. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, člověku to zas o něco víc otevře oči :) ale nezasáhla mne na tolik, abych si ji v budoucnu znovu přečetla.

petusska01
17.01.2022 4 z 5

V príbehu sa väčšinou snažím nehľadať odpovede dopredu, hľadať rozuzlenie, a som rada, nakoľko som sa tým pádom neochudobnila o ten istý šok ako prežívala Mickey. Príbeh bol poňatý podľa mňa relatívne dobre, aj keď rozloženie Strany vš problém nebolo asi férové. Celkovo sa tam toho dialo dosť veľa Adrian, právo a umenie, Julian, jeho tajomstvá a rodina, Mickey a jej rodina... A potom zaručene nastalo to, že aj mne prišlo že tej najväčšej téme nebolo dopriate viac pozornosti. Pritom keď už sa kniha venuje tejto tématike tak by som ju rozobrala hlbšie. ALE som spokojná s príbehom, relatívne aj s postavami a fajn nová téma. Odporúčam.

hana1039
16.01.2022 5 z 5

Ano, někdo nový, někdo s tajemstvím, které se málokdy objeví v knihách.. i tohle se v životě děje, jen se o téhle stránce moc nemluví... Už tady bylo hodně komentářů ohledně tohoto, tak jen, že jsem zvědavá na další dvojici, jak si povede v dalším díle...

vera5841
15.01.2022 4 z 5

Kniha se čte velmi dobře a stránky rychle ubíhají. Místy mi ale děj přišel zbytečně natahovaný. Zhruba od poloviny jsem prokoukla pointu příběhu a trošku jsem nechápala, že Mickey se o to vlastně ani pořádně nezajímá. A když už konečně "spadla klec" byl konec. Škoda, zrovna tam mohla být větší osvěta tohoto problému. Každopádně další díl si nenechám ujít.

Petulka2302
12.01.2022 5 z 5

Nesuď knihu podle obalu... V tomto případě je kniha stejně krásná jako její obálka. Po dlouhé době kniha, kterou jsem nedala z ruky a četla do rána. Přesto, že hlavní postavy byly velmi mladé, na ději to neubíralo. Nádherný, i když smutný, příběh.

Pája699
05.01.2022 3 z 5

(SPOILER) S tímto originálním příběhem Mickey a Juliana jsem vstoupila do Nového roku. Námět super, ale tak nějak mi přijde, že autorka zabila potenciál. Chtělo by to více rozvinout….určitě tohle téma si zaslouží pozornost. Docela brzo mě napadlo jaké Julian skrývá tajemství…jen jsem čekala jak se s tím autorka popere. Nejvíce mě asi štvalo a zároveň mrzelo chování obou rodičů. Svoje děti naprosto odepsali. Kniha se ale čte sama, i když nadšení a dojem z knihy je bohužel menší.

Michalka24
02.01.2022 5 z 5

Krasny a originalny pribeh. Knihu s takymto nametom som este necitala, odporúčam precitat.

Terka18
02.01.2022 5 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, protože jsem si autorku oblíbila. Když jsem viděla kolik má stran, byla jsem zvědavá, jaké téma se bude v příběhu odvíjet. Upřímně jsem vůbec netušila, co za téma to bude a dopředu jsem v knize nehledala o co půjde a jsem ráda, že jsem to vydržela a plynule jsem se k hlavnímu tématu dočetla. Kniha se četla sama, autorka umí krásně psát. I když tedy hlavní téma a celá pointa byla docela rychle rozebrána a ocenila bych více. Autorka to rozjela a hned ukončila. Lehounké zklamání.

Ann98
31.12.2021 5 z 5

Na knihu jsem měla zálusk už delší dobu, hlavně kvůli nádherné obálce. Nádherně zvolené barvy, moje nejoblíbenější.
Když se mi konečně dostala do ruky, byla jsem překvapená, že má téměř 500 stan. Anotace je celkem neurčitá, říkala jsem si, co chce autorka na tolika stránkách rozebírat. No ... myslím, že nejeden čtenář bude překvapen.
Přečteno jedním dechem. Autorka dokáže i na tolika stránkách zaujmout a kniha se čte téměř sama, nedá se od ní odtrhnout.
Postavy si nejde nezamilovat. Zpočátku jsem si říkala, dítě z bohaté rodiny, Mickey bude určitě rozmazlená. Ale ne, na svůj věk je Mickey silná žena, která myslí především na ostatní. I když někdy je lepší udělat něco pro sebe než se snažit zavděčit ostatním. Velmi se mi líbil autorčin nápad udělat z hlavní hrdinky komiksovou fanatičku. A Julian? Komu by se nelíbil uzavřený, tajemný sexy týpek? Velmi jsem si oblíbila Cassie a Auriho, mrzelo mě, že v knize neměli více prostoru. Ale když jsem zjistila, že jim je věnován druhý díl, zase tolik mi to nevadí.
Během čtení jsem měla mnoho tipů, jaké tajemství Julian ukrývá. Ale páááni! Tohle jsem opravdu nečekala. A je jedině dobře, že anotace mi nic nenapověděla. Protože byl to šok, alespoň pro mě. Myslela jsem, že děj příběhu a hlavní téma se bude ubírat úplně jiným směrem. Nicméně po prvotním šoku jsem nadšená. Je jedině dobře, jaké téma kniha představuje, čím se zaobírá. Takových knih by mělo být více.
Jediné mínus, vzhledem k délce knihy si s tématem mohla autorka více pohrát. Julianovo tajemství bylo vyzrazeno cca na posledních 50 stránkách a Adrianovi taky nebyl věnován dostatečný prostor.

Pitbullka
30.12.2021 4 z 5

První kniha od autorky a jsem spokojená. Bylo to čtivé, postavy byly sympatické. Jen si myslím, že to závěrečné rozuzlení si zasloužilo trošku víc stran. A naopak první polovina knížky by šla trošku zkrátit.

jana4084
27.12.2021 5 z 5

Když říkají jedinečný, tak je příběh opravdu jedinečný. Nechci prozrazovat hlavní děj knihy, ale je to první kniha na toto téma, kterou jsem četla. Vůbec by mě nenapadlo, že Julianovo tajemství je zrovna tohle. Fakticky. Ohromilo mě to. A úplně jsem si představila, jak těžké to musí pro všechny být. Doporučuji přečíst. :-)