Někdo nový

Někdo nový https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475880/bmid_nekdo-novy-Cyp-475880.png 4 443 108

Někdo série

Jedinečný milostný příběh Mickey a Juliana je srdcervoucí a nezapomenutelný. Když mladá a bohatá Mickey potkává na schodech svého nového souseda, nemůže uvěřit svým očím. Je to Julian, číšník, který kvůli ní přišel o několik týdnů dříve o práci. Mickey se kvůli tomu stále cítí hrozně, zejména proto, že se k ní Julian chová velmi odmítavě a nedává jí šanci se omluvit a napravit to. Mickey je tím zvláštním charismatickým mužem a jeho chováním doslova fascinovaná. Snaží se proniknout jeho tvrdou slupkou a lépe ho poznat. Přitom zjišťuje, že Julian si zcela záměrně udržuje odstup nejen od ní, ale i od všech ostatních lidí. Julian má totiž tajemství. Tajemství, které by mohlo navždy změnit způsob, jakým ho Mickey vidí... „Román Someone New si v žádném případě nesmíte nechat ujít! Tato kniha by měla být v policích každého knihkupectví, každé knihovny. Je romantická, opravdová, autentická – a nesmírně důležitá!“... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Someone New , 2019

tereza9371
13.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Po přečtení této knihy lituji pouze jedné věci: že jsem ji tak dlouho odkládala.
I přes téměř 500 stran se kniha četla sama a stránky neskutečně rychle ubíhaly. Čtivost doplňuje příběh s WOW-efektem, přestože se tváří, že už jste ho tolikrát četli.
Oba hlavní hrdiny jsem si už od začátku oblíbila. Musím ale přiznat, že Mickey mi dala trošičku zabrat a nejednou mi hlavou proletěla myšlenka:,, To myslí vážně? ". Každopádně jsem byla ráda, že Mickey ani Julian nebyli klasicky samá rádoby dokonalost a nadpozemská krása.
Výjimečnost knihy pro mě spočívá hlavně v tématu. Laura,, osvěžila" obyčejnou lovestory originálním a v dnešní době velice aktuálním tématem. Jen mě mrzí spíše slabší zapojení. Osobně bych uvítala více informací či rozvinutí. Prakticky Julian odhalí své tajemství, Mickey chvíli uvažuje a přemýšlí, my čtenáři se dozvídáme něco málo o tomto bezpochyby složitém životě a je konec.
Celkově vzato knihu vracím zpět do své knihovničky a s klidným srdcem ji zařazuji mezi ty lepší.

Jedna rada na závěr: Abyste pocítili zmiňovaný WOW-efekt, neudělejte chybu jako já a nečtěte si prosím konec dříve než byste měli.

IG: vesnicka_knihomolka

andreamrs
12.08.2022 2 z 5

(SPOILER) Bohužel musím říct, že jsem knihu dočetla spíš ze setrvačnosti než že by mě vůbec bavila. Mám na to bohužel několik důvodů. Postava Mikey mi lezla neskutečně na nervy svým chováním. Dělala ze sebe rádoby rebelku a chovala se k rodičům hrozně (ano, byli hrozní, v tom se všichni shodneme), ale neuměla být samostatná a nežít z jejich peněz, nevěděla také nic o praktickém životě a nevážila si ani možnost studia jen proto, že si vybrala obor z donucení. Pro mě byla od začátku až do konce hrozný spratek a to mě v knihách opravdu štve. Dalším důvodem bylo to, že kromě závěrečného rozuzlení kniha nepřinesla nic moc nového - myslím, že nejsem jediná, kdo měl pocit, že ten příběh už minimálně jednou četl. A nakonec, když už došlo na dramatické rozuzlení, tak se celý téma sfouklo na několika stranách bez nějakého pořádného vysvětlení nebo podrobností. Ve srovnání s jinými zbytečnými monology a nekonečnými popisy mangy atd. mohlo zrovna tohle vážné téma dostat víc prostoru. Je to hrozná škoda a samotnou mě nízké hodnocení mrzí, ale tohle se fakt nepovedlo.

janka2000
07.08.2022 4 z 5

Román s tématy LGBTQ+ vypráví o homofóbní bohaté americké rodině, která v podstatě vydědí syna, protože je gay, a kvůli tomu mají problém i s dcerou. Ta si život vyřeší, ale až když se zamiluje do záhadného Juliana.
Byla jsem fakt překvapená Julianovým tajemnstvím a pak jsem byla nadšená, za ta kniha je o tom.

Peetullka
02.08.2022 4 z 5

Průměrná romantická oddechovka. Ale ten konec? To mi se zablokovala čelist úžasem !
Opravdu toto jsem nečekala. A kniha najednou dostala jiný spád a celý příběh jsem viděla jinýma očima.

Luccinda
07.07.2022 4 z 5

Ach ty předsudky! Přiznám se, že new adult romance mě nikdy nelákaly. Myslela jsem, že to budou takové ty banální příběhy bez jakékoli přidané hodnoty, zato se spoustou sexu a prasárniček. Pak se nám ale v práci dostala do rukou knížka Někdo nový a nakonec jsem se rozhodla dát jí šanci. A ani nevíte, jak moc mě překvapila!

Ačkoliv jsem se hodně bála toho rozsahu (bezmála 500 stran je na romantiku přece jen celkem dost), nakonec jsem si užila každou stranu. Knížka byla extrémně čtivá, myslím, že jsem letos ještě nečetla nic, do čeho bych se tak ponořila. Zhltla jsem jí za dvě odpoledne.

Romantická linka byla perfektní! Pomalu rozvíjející se vztah od nenávisti k lásce, navíc se sympatickými hlavními hrdiny, kteří se (věřte tomu nebo ne) chovali DOSPĚLE! Obzvlášť Mickey byla asi jedna z nejsympatičtějších ženských postav, s jakými jsem se kdy v knize setkala. A fakt jsem jí a Julianovi tu lásku věřila a fandila jsem jim od samého začátku.

Veeelký palec nahoru má ale autorka za to, že do knihy zasadila jedno vážnější téma, které se odhalí až téměř na konci knihy. Nebudu vůbec naznačovat, já jsem po celý příběh úspěšně ignorovala všechny náznaky, takže to pro mě bylo velké překvapení. A už jen kvůli tomu vám knížku musím doporučit, protože byla sakra dobrá a byla by škoda, kdyby v té záplavě romantických příběhů zůstala bez povšimnutí, protože má přesah a není to jen tuctová oddechovka.

Malíček
05.07.2022 3 z 5

Oddechová knížka z pera autorky Laury Kneidl nás přenesla do světa boháčů a ukázala nám, jak to v něm může chodit. První kniha z nové série Někdo mě poměrně bavila, dobře se četla, ale byla na můj vkus zbytečně dlouhá. A to hlavně když vezmeme v úvahu to, že je to čistě romantická kniha. Hlavní téma mě poněkud překvapilo, ale myslím, že je dobře, že knížka byla něčím ozvláštněna. Musím se přiznat, že postava Mickey mi moc nesedla, spoustu věcí jsem jí nevěřila a nemohla jsem se s ní ztotožnit, a Julian byl pro mě průměrnou mužskou postavou, nikdo, komu bych propadla, což bych od takové knihy předpokládala.
Celkově bych knihu asi spíš doporučila, pořád si myslím, že má čtenáři co nabídnout, pokud nemá příliš vysoká očekávání.

Doubravka1975
29.06.2022 5 z 5

Romantický příběh, ale na konci mi doslova spadla brada. Julianovo tajemství pro mě hodně silné téma.
Na konci vynikající doslov, ale POZOR číst až po dočtení příběhu, obsahuje spoilery, ale je tam upozornění

Migiga
16.06.2022 3 z 5

Knížkou jsem se spíš prokousávala, časem přeskakovala strany. Mickey mi přišla málo uvěřitelná a do Juliana jsem se nedokázala zamilovat. Nakonec jsem zjistila, že jediné, co mě zajímá je to velké tajemství. A že to bylo TAJEMSTVÍ! Knihu jsem okamžitě přeřadila ze škatulky lehce zapomenutelných na knihu s posláním. Příběh jsem najednou viděla jinýma očima a zasáhl mě. Bylo to citlivé a krásné a hlavně osvětové.

Šárka88
14.06.2022 5 z 5

Knížka se četla dobře vzhledem k jejímu počtu stran, i když od začátku skoro ke konci je to poněkud zdlouhavý. Čekala jsem kdy se odhalí Julianovo tajemství, co za tím vším je a rozhodně jsem nečekala takový závěr, jak zde píšou ostatní jejich domněnky byly úplně jiné. Opakovala bych se.Určitě si přečtu další díl této série NĚKDO. Čekala jsem klasicky román od této spisovatelky, které napsala předním, toto je úplně jiné. Mile mě překvapilo, že se zde objevilo jméno Lucy a Sage, kterého Mickey nesnáší. Zajímavý :D.

pogmanka
26.05.2022 5 z 5

Knížka se četla opravdu dobře, a závěr byl opravdu překvapivý, ač už několik stran předtím mě to napadlo, ale nebyla jsem si jistá, každopádně podle mě se povedlo téma zpracovat s citem a podat to velmi dobře. Ještě jsem knížku s tímhle tématem nečetla, ale takhle zakomponované mi to přišlo moc pěkné. MIluju romantické knížky a ani tahle není výjimkou a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Ač si také myslím, že by Mickey mohla být víc v šoku, než to přijala, vůbec mi to nevadilo. Oba hrdinové byli sympatáci a já jim ten konec moc přála.

luzajickova
21.05.2022 5 z 5

Tato autorka mě zaujala, jak díky obálce, tak i díky anotaci a musím uznat, že před ní smekám, protože má opravdové koule (obrazně řečeno), že se vůbec pustila do takového neobvyklého tématu, které se moc neřeší. Na začátek bych chtěla zmínit, že mě děsně štve, že v originále se hlavní postava jmenuje Micah, v anotaci Mickey a přímo v knize Mikey, to si má člověk vybrat nebo co? Adrian a Julian jsou svým způsobem stejní nebo alespoň v podobné situaci, která je naprd, ale naštěstí to oba zvládnou a každý to překoná po svém, ikdyž by mě nenapadlo že zrovna Julianovo tajemství bude až taková bomba.. Když jsem se dočetla, co za tím tajemstvím stojí, byla jsem v šoku, ale chápala jsem ho, ikdyž jsem si nic takového nezažila. Překvapí to, mě osobně to dost vykolejilo, soucítila jsem jak s Adrianem, tak i s Julianem, kterého jsem si mimochodem hned oblíbila, ikdyž byl k Mikey ze záčátku odtažitý a nedůvěřivý. Mikey si také protrpěla dost, sice ne tolik jako Julian a Adrian, ale i tak toho na ni bylo kolikrát až moc. Rodiče všech tří jsou všichni stejný zmetci (slušně napsáno, použila bych jinak jiné slůvko), chovali se hrozně sobecky a vše jen kvůli své pověsti...arhg jak já tyto rodiny, co si stojí na své pověsti a chovají se tak odporně nenavidím! Ale nějaký záporák být musí. Auri a Cassey, skvělý sousedi a kamarádi, měl každý svůj styl a byli jiní, i přesto jsem je chtěla spolu a také si mě ihned získali. To samé Lilly Link Tanner a Aliza byli skvělá opora pro Mikey. Na závěr bych chtěla jen dodat, že takhle to bohužel funguje i v realitě, měli by jsme si to uvědomit a hned neodsuzovat. Každý je už nějaký a to by jsme měli respektovat každý má právo se rozhodovat jak chce a co mu podle něj přijde nejlepší. Určitě stojí za to si na konci knihy přečíst krátký dodatek k danému tématu. Třeba pochopíte, že to pro toho člověka není opravdu tak snadné jak se zdá.

LilianaFalcon
04.05.2022 4 z 5

3,5 * ale zaokrouhluje se nahoru.
Kdyby byla knížka aspoň o třetinu kratší, bylo by to snad i na 5*, takhle jsem četla jen pro to, abych zjistila, co je to velké wau. A ano... bylo tam a bylo úžasné a ten konec byl naprosto skvělý.

johana3160
28.04.2022 3 z 5

Pozor! Muze obsahovat spoilery!
Kniha je stylove to, co jsem cekala. Ma pomaly rozvlacny zacatek (1.pol.), a sviznejsi konec. Mozna misty az moc. Ale to podstatne bylo “receno”. Nicmene rozebirana problematika je prekvapiva. S touhle konkretni se setkavam poprve a myslim, ze to bylo celkem dobre podane. Priznam se ze jsem vedela uz tak po 1/3 o co jde, protoze nesnasim zdlouhave knihy a pak koukam na konec jestli to ma vubec zajimavy zaver:) no tahle mela:oD
Sklanim se pred odvahou autorky.

Hatshepsut
24.04.2022 5 z 5

Určitě se vyplatí přečíst trochu zdlouhavější začátek, protože závěr nečekáte. Celou dobu jsem si představovala, že má Julian úplně jiné tajemství. Rozhodně skvěle zpracované dílo této autorky a zatím první má kniha na toto téma, ale nebudu spoilerovat.

romca4180
21.04.2022 5 z 5

Čekala jsem další klasický příběh, ale tohle bylo fakt super.. Vůbec jsem nečekala že Julian má takové tajemství, jaké má (myslela jsem, že jeho sestra umřela a měl na tom podíl, nebo tak něco).. Tohle byl úplně jiný level a jsem ráda, že jsem se spletla.. Těším se na další díl :-)

AnnaNes
19.04.2022 5 z 5

Až do poslední chvíle jsem neměla tušení jaké má Julian tajemství a byla mírně zaskočena. Každopádně jsem si obě hlavní postavy oblíbila a Juliana zamilovala. Líbila se mi zmínka Marvel světa, který mám taky ráda. Celkově mě kniha moc bavila a cením si autorky za výběr tématu.

Zuzana215
17.04.2022

Trošku váhám, zda napsat recenzi, která se mi honí hlavou. Nechci psát spoilery. V první řadě musím říct, že podle anotace jsem to ani nechtěla číst..asi jsem si představovala úplně něco jiného. Nicméně příběh se čte sám. Netušila jsem absolutně nic, takže ten šok na konci se dostavil. Nicméně jsem v šoku pořád, protože je to moje první kniha s tímto tématem... jen chci dodat, že na něco už jsme si zvykli a na další asi ještě úplně ne...

mysanda20
11.04.2022 1 z 5

Tak já nevim.Podle komentářů jsem čekala úplně něco jiného.Zápletka nebyla špatná,tohle jsem ještě nečetla a ani mi to moc nesedlo,ale přijde mi že to nebylo dotaženo do konce.Divím se že Mickey nebyla víc v šoku když to zjistila a ve finále to vypadalo jako kdyby se prostě nic nestalo a všechno fungovalo úplně normálně,což tomu prostě nevěřím,že je to tak jednoduché ,takže za mě kniha ne a číst ji znovu nebudu

simona5372
01.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Tohle bylo naprosto něco úplně jiného než sem čekala. Pořád sem čekala co má Julian za tajemství a tohle sem opravdu nečekala. Prostě super.

MamaKnihomolka
24.03.2022 4 z 5

První díl série Někdo. Pomalá romantika plná tajemství, hledání sama sebe a sourozenecké lásky, kde je také velmi důležité téma sexuální orientace a její postavení ve společnosti. Přesně takovou knihu jsem potřebovala. Hodně mi sedla, ale přesto úplně nevím jak ji mám hodnotit.
•••
Autorka má vážně nadání, k čtivému psaní. Ač má kniha přes 450 stran, kapitoly jsou tak akorát dlouhé a stránky mizí pod rukama. Ale nemůžu se zbavit pocitu, že by knize stačilo méně stran.
Další plus jsou vážně moc sympatické postavy. Všechny. Snad kromě rodičů Mickey a Juliana.
Jsem moc mile překvapena, když v příběhu, i když jen okrajově, narazím na postavu z předešlého dílu, nebo jako tady z knihy, kterou už autorka napsala. Líbí se mi to spojení a značí to skvělý vztah, který autorka k postavám má a že na ně rozhodně nezapomíná.
•••
Při čtení (hlavně na začátku) mě občas zarazilo pár nesrovnalostí, nad kterými jsem se na chvilku pozastavila a část textu si přečetla znovu. Nebo ukončení konverzace, která podle mě měla ještě pokračovat a já marně hledala další stránku, kterou jsem mohla nevědomky přeskočit .
•••
Zhruba v poslední čtvrtině knihy jsem tušila co vše Julian skrývá, ale stále mi to přišlo moc a byla jsem zvědavá jak si s tím autorka poradila.
Vůbec nevím jak pořádně knihu hodnotit. Jestli se mi líbila nebo ne. Četla se krásně a postavy jsem si moc oblíbila, ale zároveň se trošku táhla, ale přesto neměla úplně hluchá místa... Já vím, ale přesně takový mám z knihy pocit. Každopádně už mám předobjednaný druhý díl s názvem Někdo jiný, který bude tentokrát ze světa Cassie a Auriho.