Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360875/bmid_nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 4 3068 903

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

A Stranger in the House , 2017

lena.o.knihach
02.01.2022 3 z 5

Někdo cizí v domě mi občas přišlo zbytečně zdlouhavé, i když jsem měla stále potřebu číst dál. Baví mě, že jsou její knihy takové jednohubky na jedno odpoledne. Pořád se to ale táhne v tom průměrném duchu a nejsem z těch knih tak odvařená.

Viviana-Mori
02.01.2022 4 z 5

Kniha se velmi dobře čte, což je značné plus. Konec se také zajímavě vyvinul, proto dávám čtyři hvězdy. Ačkoli mnohé situace byly velmi předvídatelné a někdy i zdlouhavé, každý trochu gramotný člověk pochopí dopředu, kdo je ten cizí v domě. Autorka má lepší knihy, tato mi přijde nejslabší. Ale i tak jsem se při čtení nenudila, takže za mě dobrý.

Evišťátko
29.12.2021 4 z 5

Nebylo to špatné,ale četla jsem od Lapeny lepší.

sachista
28.12.2021 4 z 5

Skvostný thriller s ďábelským koncem. Obdivuji um autorky, že dokáže rozehrát tak napínavou hru pouze se třemi hlavními postavami a jednou mrtvolou a stejně se čtenář nenudí. Právě naopak, já jsem napětím ani nedýchal a musel číst a číst, až jsem se konečně na posledních pěti stránkách dozvěděl celou pravdu a smekám, jak geniální rozuzlení mi bylo naservírováno. Jsem tak natěšen, že asi zítra poběžím pro další knihu od téže spisovatelky.

adela2230
28.12.2021 4 z 5

Oddechová kniha, možná by bylo lepší, kdyby se děj urychlil. Ale zajímavě se vyvinul. Škoda, že na konci neni nějaké dokončení, zůstalo to velmi otevřené.

Aivlis
27.12.2021 4 z 5

Knihu som dostala od Ježiška a dobrá. Karen vyzerala, že nevie do päť napočítať a aká mrcha sa z nej vykľula. Je to klasická Shari Lapena, viem, čo od nej možem očakávať, vždy zaujímavá gradácia deja, len tie konce sú trocha slabšie a na jedno brdo. Ale zatiaľ ma táto spisovateľka baví.

MiskaMa
27.12.2021 4 z 5

Oddychovka na jedno odpoledne. Knížka byla parádní, jako každá od Shari Lapeny. Už jsem ale od autorky četla knížky, které bych hodnotila o něco lépe, než tuhle. Ze začátku napínavé, druhá půlka už se trochu vlekla. Konec mi přišel otevřený, hlavně poslední stránka je k zamyšlení, jak to teda vlastně dopadlo?

Mojepočteníčko
26.12.2021 4 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla a místy pro mě čtení ztrácelo na dynamice. Přesto jsem byla nakonec překvapena závěrem. Knížku nakonec řadím jako druhou nejlepší, kterou jsem od ní přečetla.

Veroba
16.12.2021 3 z 5

Oddychovka, ale příliš zdlouhavé.

Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

Shari Lapena - co dodat? :-) Jako vždy super thriller. Doporučuji

megamysl1901
27.11.2021 5 z 5

Opět nezklamala. Parádní čtení. Doporučuji a hodnotím 5*.

iveta3689
17.11.2021 3 z 5

Kniha se čte dobře, autorka má líbivý bestsellový styl. Kapitoly rychle ubíhají, to je velké plus. Samotný příběh není nic nového pod sluncem, je hodně předvídatelný. Pokud čtenář nečeká žádnou vysokou literaturu, ale chce jen vypnout a pobavit se, je tohle určitě dobrá volba. 3,5*

Kája95
02.11.2021 4 z 5

Manželé od vedle - to bylo fajn, tohle bylo super. Sice mají knihy hodně podobných prvků a chvílemi byla kniha trochu překombinovaná, ale závěr je psychopaticky děsivý. Promyšlené.

katka134
26.10.2021 3 z 5

První polovina příběhu byla celkem napínavá, ale pak nastoupila nuda. Poslední stránka je sice nápaditá, ale s otevřeným koncem.

KHelca
23.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Typická Shari Lapena, nechá Vas utvořit si nějaký názor,, kdo je vrah,, a na konci je vše úplně jinak :-)

katynka78
17.10.2021 1 z 5

Shari Lapenu mám ráda. Opravdu. Její styl psaní mi vyhovuje, líbí se mi její pojetí zápletek a naprosto zbožňuju to, že umí vyvolat napětí aniž by u toho musela vymřít polovina postav v knize a to nejlépe způsobem, že všude je krev a pohled na oběti je více než odpuzující.
Takové tragické, sadistické popisy opravdu nepotřebuju a právě proto Lapenu miluju.

Bohužel u této knihy ( četla jsem od ní kromě poslední, co vyšla - všechny) jsem byla zklamaná na plné čáře. Začátek byl velice slibný, líbil se mi nápad s výpadkem paměti a čekala, co se z toho vyklube.
I ta osoba, co byla příčinou nepříjemností, mi vyhovovala a bylo to fajn. Ale nějak tomu chyběla "šťáva". Nemělo to grády, někde se ztratilo autorčino charisma a navíc to totálně "zabila" otevřeným koncem, který z duše nenávidím, protože to mi přijde jako odfláknutá práce spisovatele. Jako - už se mi to nechce domýšlet, tak ať si to čtenář domyslí sám jak chce? Nene, pěkně mi to autorko dopověz, Ty jsi si to vymyslela, tak to dotáhni a hotovo.
Toto se prostě za mě nepovedlo a vím, že jiným se to líbí. To naprosto neupírám nikomu jeho názor, já tu píši svůj.
Za mě slabota, i když námět, motiv super, tak někde to poztrácelo energii a ke konci se ubral plyn a to je velká škoda.

Raddkaa
30.09.2021 4 z 5

Někdo cizí v domě.
Kniha nabízí poklidné, nenáročné a lehce napínavé čtení. Kniha je čtivá díky strohému stylu psaní, nejsou tam zbytečné odbočky nebo dlouhé pasáže o ničem. Příběh je svižný, jednoduchý s překvapivým koncem, který by si zasloužil pokračování.

KatChiss
23.09.2021 4 z 5

(SPOILER) /poslouchala jsem audioknihu/

** spoiler alert ** Už od začátku mi přišla Brigid - sousedka hlavních postav - podezřelá a děsně otravná. Přišlo mi, že mezi ní a Tomem něco je. Chvíli jsem B. podezírala z toho, že je zamilovaná do Karen, Tomovi manželky, protože jí byla posedlá.
Poslední kapitola mě šokovala. Celou dobu jsem byla přesvědčená, že jsem vše odhalila a byla jsem celkem zklamaná, že bylo vše tak předvídatelné. Ale to by nemohla být Lapena, aby mě něčím nepřekvapila.

Terezka05
18.09.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla napínavá a hltala jsem každou stránku, abych věděla jak to dopadne.

Martina1805
07.09.2021 3 z 5

No jak to napsat, kniha mi přišla taková překombinovaná, celou dobu jsem byla přesvědčená, že vím jak to bylo všechno na to ukazovalo, ale ejhle asi čtyři stránky před koncem se všechno obrátilo a bylo to jinak. Nebylo to špatné čtení, ale ani žádné závratné uvidíme ještě zkusím něco od téhle autorky přečíst.