Nejlepší víkend

Nejlepší víkend https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387884/bmid_nejlepsi-vikend-tUp-387884.jpg 4 3362 886

Na Silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Doufají, že se jim to během nového roku podaří, mohlo by, protože času na to budou mít dost. Kromě ranních a večerních hodin pracovních dnů mají k dispozici padesát dva víkendů, deset státních svátků a čtyři týdny dovolené. To je dohromady šest tisíc sedm set šedesát hodin volna, během kterých se dá změnit téměř cokoli.... celý text

jana1941
29.04.2021 4 z 5

Odpočinkové čtení. První půlka super, druhá už trochu nudnější. Čekala jsem víc humoru, ale nevadí, i tak mě autorovi knihy baví.

mia.com
28.04.2021 4 z 5

Ma druha kniha od autora a opet musim kladne hodnotit. Libi se mi jeho hovorovy styl psani, vyobrazeni postav takovym zpusobem, ze mam pocit, ze je dokonale znam a pribeh i pres vetsi pocet stranek rychle ubiha. Za me super.

Rind
24.04.2021 2 z 5

Hartla mám ráda, jeho smích miluju, u jeho knížek si odpočinu. Většinou. Teď se radost nekonala. Za měsíc si nejspíš ani nevzpomenu. Váhala jsem mezi 2 a 3*. Za pravopisné chyby u zájmen se přikláním ke 2* Bohužel.

zouharov
17.04.2021 1 z 5

Nejmíň zajímavá knížka od Hartla, co jsem četla. Po knížce jsem sáhla, protože jsem čekala oddychové čtení pro pobavení, oddych ano, ale pobavení ne, nezasmála jsem se ani jednou. Žádná z postav mě nezaujala, s žádnou jsem se nesžila. Možná tam bylo až moc postav a moc vedlejších linek.

LenaBil
10.04.2021 4 z 5

Z knihy mám stejný pocit jako z ostatních knih Patrika Hartla, při čtení mě bavila, ale nemá žádný větší přesah. Je to takové vyprávění, které přečtu a už mě dál nenutí přemýšlet. Prostě klasická oddychovka, která věřím, že pobaví i "nečtenáře" třeba na dovolené u moře.

Dagros
09.04.2021 4 z 5

Nejprve jsem přečetla asi 50 stránek a musím se přiznat, že mě kniha nebavila. Strčila jsem jí tedy zpět do knihovny. Po roce a kousek jsem knížku znovu vytáhla a přečetla ji během 3 večerů, najednou mě to bavilo a vtáhlo mě to do děje ani nevím jak. Byla to taková oddychovka.

emilieselden
07.04.2021 2 z 5

Nebavila mě. Jestli jsem se zasmála jednou? Prostě nuda. Prvních 150 stránek jsem ani pořádně nevěděla kdo je kdo. Pořád jenom čtete o tom, jak je někdo nespokojený se svým životem, ale vlastně ani neví proč a neví co a jak by měl změnit. P. Hartl píše o obyčejných problémech obyčejných lidí. Ale není to ani čtivé, záživné, zábavné. Nedokážete se s žádnou z postav ztotožnit. To A. Mornštajnová píše také o problémech obyčejných lidí i když na pozadí českých dějin. Ale píše s takovou lehkostí a nenásilností, že člověka ten příběh pohltí od první stránky a nemůže přestat číst. To se tady vůbec, ale vůbec nekonalo!!

DomYell
28.03.2021 5 z 5

Nejlepsi vikend na pohodovy vikend. Kniha neni tolik vtipna jako erotikon, ale na jeji zabavnosti ji to rozhodne neubira. Bavi me tech nekolik postav, jejich zivoty a jejich prolinani. Je to dobra oddechovka :)

Petruska95
26.03.2021 4 z 5

Ze začátku jsem se do knížky nemohla začíst. Ale zhruba od půlky jsem se od ní nemohla odtrhnout. Skvěle napsáno. Určitě to nebyla poslední knížka od tohoto autora.

dRaco
25.03.2021 4 z 5

Hartl je dobrým pozorovatelem života a vypravěčem, který umí skvěle pointovat komické situace, stejně jako v dramatických okamžicích vyzdvihnout životní priority. Čte se to dobře a v mnoha situacích se dokážu najít, přesto po dočtení ve mně kniha vůbec nerezonuje a po pár týdnech už zapomínám, o čem byla. Právě proto bych použil stejný štítek, který tu zaznívá v komentářích často - je to oddechová kniha. Ale dobrá oddechovka!

Melaanie
22.03.2021 3 z 5

Taková fajn oddechovka. Skvěle se u ní člověku relaxovalo a určitě doporučuji přibalit do tašky na nějakou dovolenou.

Vendyorit
20.03.2021 5 z 5

A já si naopak myslím, že tato kniha byla lepší než Prvok, do erotikonu ještě kousek měla, ale četla se parádně, nejvíce mě bavily příběhy Markéty a Berta. Těm jsem hodně fandila. :-) Malém bych zapomněla, že prvními 30 stranami jsem se těžce prokousávala a myslela jsem, že už knihu nedočtu, pak ale vyprávění dostalo lepší tempo a už se četlo samo. :-)

M.Bo.
18.03.2021 4 z 5

Lepší než erotikon, horší než prvok.
Na autorovi mám ráda, jak dokáže propojit příběhy jednotlivých postav, jak to do sebe vždy hezky vše zapadá. Někdy mám problém s jejich uvěřitelností, ale na druhou stranu v jeho knihách není nic, co by se stát nemohlo.
Budu se těšit na další knížky, pokud ještě přibydou.

hana1105
16.03.2021 4 z 5

Kniha se četla dobře. Zajímavé osudy hlavních postav.

_Divočák_
14.03.2021 3 z 5

Druhá knížka od Hartla, kterou jsem četl. Špatná není, ale Prvokovi se ani zdaleka nemůže rovnat. Tím pádem jsem měl větší očekávání. Ale za přečtení stojí.

aljoska83
12.03.2021 3 z 5

Knihy od Hartla mám ráda, tato byla poslední, která mi chyběla a ze začátku jsem myslela,že nedočtu. Ale pak jsem ji dorazila za jednu noc.

Aknit
10.03.2021 2 z 5

Nebylo to špatný, Hartla mám hodně ráda, ale tahle knížka mě nějak nezaujala. Taková knižní mýdlová opera. Nic moc se tam nedělo. Postavy mi k srdci nepřirostly. Nerada nedočítám knížky, takže jsem to dala, ale kdybych to nedočetla nic by mi nechybělo.

VercaV
09.03.2021 4 z 5

Moje 4. knížka od Hartla. Jako v každé předchozí jsem se chvílemi ztrácela ve jménech, ale časem si to sedlo. Knížku jsem přečetla jedním dechem během pár dní. Byla skvělá, příběhy ze života lídí (jako vždy v jeho knihách) a skvěle vše propejené. Rozhodně si vylepšil reputaci za Okamžiky štěstí. Skvěle jsem se bavila a ke konci i slza ukápla.

Lofda
07.03.2021 5 z 5

Další audiokniha na procházky a tentokrát i k žehlení ;-)
Moje třetí knížka od Patrika Hartla a za mě zatím nejlepší. Ty příběhy byly takové normální, uvěřitelné.. Občas jsem se zasmála, chvílemi mi s nimi bylo smutno. V téhle divné době mi tohle "obyčejné" vyprávění prostě sedlo.. Ono zjištění, že podobné starosti i radosti máme my všichni, je prostě fajn..

".. člověk má spoustu volnýho času, ale málokdy ho dokáže využít tak, aby byl spokojenej.“
Obě to ještě chvíli probíraly a shodly se na banálním závěru, že žít spokojeně je věda.

Zuzulinka
07.03.2021 5 z 5

Parádní a úsměvná kniha z reálného života! Tolik jsem se při čtení knihy dlouho nenasmála. Fakt bomba kniha!!

humor česká literatura

Patrik Hartl