Něco skutečného

Něco skutečného https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357623/bmid_neco-skutecneho-RFD-357623.jpg 4 853 196

Erin Watt přináší návykový příběh o slavném rockerovi, jenž si potřebuje trochu vylepšit pověst, a dívce, jejímž úkolem je předstírat, že je jeho přítelkyní. Seznamte se s Oakleym Fordem – mladou celebritou, známým hudebníkem a synem slavných herců, zpěvákem s miliony fanynek… a věčným potížistou. Na první pohled má vše, co si kdo může přát, soukromý život se mu však rozpadá, jeho hudební kariéra jde z kopce a bulvární plátky nestíhají psát o všech jeho eskapádách. Oakleyho manažeři nabízejí zdánlivě snadné řešení: Oakley musí světu dokázat, že konečně dospěl. A s tím mu má pomoci i jeho nová – a falešná – přítelkyně. Na scénu vstupuje Vaughn Bennettová – oddaná sestra, servírka na částečný úvazek, naprosté ztělesnění „normálnosti“. Za jiných okolností by na tu nabídku nepřistoupila, její rodina však nutně potřebuje peníze, proto Vaughn nemá na vybranou. A za peníze, které jí Oakleyho tým nabízí, je ochotná přetrpět divoké hollywoodské večírky i novináře na každém kroku. No a co, že je Oakley podle ní jen povrchní sebestředný pitomec? Přece se do sebe nezamilují i ve skutečném životě… že ne?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Baronet

When It's Real , 2017

johana3160
22.01.2021 5 z 5

Kniha uz je mimo moji vekovou skupinu, ale presto musim dat i z meho pohledu plny pocet. Autorky napsaly krasny pribeh o snu kazde pubertacky. Je to jednoduche a i presto to upoutalo. Vtipne a ctive. Celkove je to napsane tak, ze bych se to nebala dat trinactilete dceri, i kdyz je tam i neco vic nez jen muchlovacka.

ElaMi
12.01.2021 4 z 5

Túto knižku mám veľmi rada, čítala som ju už druhýkrát. Ano téma obohrate, ale aj tak sa velmi dobre číta a dokážete sa vžiť do deja

baru746
04.01.2021 5 z 5

Knihy od Erin Watt mám moc ráda. Všechny jsem vždycky přečetla jedním dechem, a tato nebyla výjimkou. Musím ale uznat, že toto téma je už celkem ohrané:)

scarletblue
03.01.2021 3 z 5

Knížka se hezky četla. Jde o milionkrát ohrané téma, takže nečekejte nic originálního. Závěr mohl být lépe propracovaný.

pollyn
28.12.2020 2 z 5

(SPOILER) Vtipné dialogy, to ano. Hezký nástin stinné strany slávy, to ano.
Ale:
Pohádkový příběh, který vrcholí na pódiu uprostřed koncertu? Vážně?
Rodiče na mě x let kašlali a rázem jsme zase rodina? Aha?
To jako jejímu okolí nebylo divné, že najednou nechodí do školy ani do práce? Ačkoli jsou bez rodičů? Ne?
Achjo :) asi jsem už na YA stará ;)

Jeninas
05.12.2020 5 z 5

"Měla bys dělat něco, co miluješ."
To je nejlepší myšlenka této knihy, kterou klidně spořádáte na posezení. Já si s ní vylepšovala prosincové měsíčky v pozici prkna (ha-ha) a neskutečně mi sedla. Oakley má jen svoji hudbu a Vaughn zase chybí životní cíl a nadšení. No a samozřejmě peníze pro její rodinu, takže když dostane nabídku pořádného balíku za to, že bude rok hrát jeho přítelkyni, moc dlouho neváhá. Příběh není nijak inovativní - klasický vzorec normální holky s ostřejší pusou a znuděného boháče trpícího nedostatkem upřímných citů. Do hry sice vstupuje Vaughnin přítel, ale není těžké ho odepsat. Ovšem postavy jsou sympatické, dialogy přirozené a prostředí zajímavé, takže to skvěle funguje. Snesla bych víc, hlavně delší epilog. Knihu jsem koupila ve výprodeji a chtěla ji obratem prodat, ale nechám si ji :) Líbila se mi víc než PP.

lily_maleckova
26.11.2020 4 z 5

Takhle knížka byla skvělá! ❤️
Hlavní hrdinka mi byla moc sympatická, což je vždycky velké plus. Oddechové romanťárna, to je prostě moje ❤️ určitě jsem četla za mě i trochu lepší YA romantiky, ale tahle opravdu stojí za přečtení! ????
Od autorky za mě každopádně stále vítězí série Papírová princezna, ale tohle je hned na druhém místě!❤️
4,5/5⭐

broskev28
24.11.2020

Asi spíše omylem se nám v knihovně do knížek pro dospěláky připletla tahle, žánrově zařazená mezi dívčí romány. Takže jsem ji zhltla na posezení (taková soukromá Noc s literaturou) a uznávám, že je dobře napsaná a čtivá, i když velmi popelkovská a předvídatelná. Ale proč ne - někdo hltá sérii Hraničářův učeň, jiný ocení spíše zamilovaný (jakkoli nereálný) příběh ze současnosti.
Cíl je vždy tentýž: já čtu, ty čteš, my čteme . . .

Lučina7
18.11.2020 4 z 5

Tahle kniha byla supper, opravdu jsem čekala málo, ale rozhodně ne tak velké nadšení. Knihu jsem měla přečtenou za pár hodin a nešlo se od ní odtrhnout. Určitě doporučuji:)

tittanie
05.11.2020

Kniha se mi četla velice hezky. Vyloženě mi sedla do nálady. Oddechové čtení.

Witness
23.10.2020 3 z 5

Dějově nic extra zázračného, řekl bych nic nového. Typický scénář chudé hodné holky x zazobaného bad boye. Není to první kniha od dvojice Erin Watt, kterou jsem přečetl, ale dost podobný námět. Čte se to opět skvěle, všech 435 stran jsem přelouskal za jeden den. Oddychovka dobrá, ale žádný literární zázrak, s tímto vědomím se ovšem do knihy již pouštíte.

Pralinka1910
14.10.2020 5 z 5

Krásný příběh o tom, že peníze a popularita nejsou rovnítkem ke šťastnému životu.

Tesset
10.10.2020 5 z 5

Opět skvělé. Já tuhle spisovatelku prostě miluju. Sympatické postavy, skvělý humor a to k dobré knize stačí. Jen ten závěr byl malinko uspěchaný, ale to nijak zvlášť nevadilo. Super.

Lucijáš276
28.09.2020 5 z 5

Musím říct, že se mi tato kniha velice líbila a četla se opravdu sama. Byla to taková příjemná oddechovka, u který člověk opravdu vypne. Zároveň donutí člověka zamyslet se nad popularitou - slavní lidé to opravdu nemají jednoduchý. 5*

Laf
27.09.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila. Je čtivá, pěkný příběh i postavy jsou super. Avšak od knihy jsem měla větší očekávání, neboť jiná díla těchto autorek se mi líbila, ale tady mi něco chybělo.

luzajickova
26.09.2020 5 z 5

No já nemám slov ale přeci jen něco napíšu..
Naprosto mě tahle kniha dostala takovéhle styly příběhů naprosto miluju.. Oak a Vaghn naprosto úžasný milovala sem jak do sebe sem tam rejpali to chybět prostě nemohlo.♥♥
Vaghn EX neboli W je strašný kretén absolutně sem ho od začátku neměla ráda stejně jako Paisley..... Vaughn a Paisley jak to zvládali se svýma bratrama prostě nádhera.. milovala sem to ♥ Ty a D užasní strážci a hlavně Ty a Paisley už od začátku jsem chtěla aby byli spoluu..♥ Luke jako kamarád? Ha ha falešný parchant který jen Oaka využival od začátku se mi nelíbil.. Oaka otec no ehmm nemám slov příšerný otec a Oaka matka noo mě překvapila jak se zachovala... Strašně mě štve že už sem to dočetla a teď nevím co číst dál jelikož od téhle knihy se prostě nemůžunijak odpoutat..♥
Za mě je to 100% 5 hvězdiček od knihy jsem se absolutně nemohla odtrhnout i když jsem muselo moc mi to nešlo :D

aquaver
24.09.2020 5 z 5

Kniha byla přesně taková jak jsem čekala. A možná byla i o trošku lepší. I když byla celá kniha předvídatelná, tak i přesto se mi velmi líbila. Sice mi ze začátku trvalo než jsem se začetla a zvykla na ty postavy. Oakley i Vaughn byli úžasní. A ten její expřítel byl strašný, nebyl mi už od začátku vůbec sympatický. Chvíli jsem přemýšlela, jestli mám dát plný počet hvězd a nebo jednu ubrat. Kdybych to totiž měla porovnat třeba s Cinder & Ella tak bych musela dát o jednu míň. Ale nakonec jsem se to rozhodla ohodnotit jako každou jinou knihu, co hodnotím, a to tak, že jaký pocit z knihy mám. Proto dávám knize 5 hvězd. Doporučuji těm, co si chtějí přečíst nějakou oddechovku.

uminaa
11.09.2020 4 z 5

Čo sa mi na tejto knihe najviac páčilo? Že autorky ukázali, čo obnáša sláva - teda tie nepríjemné stránky slávy.
Príbeh bol predvídateľný, ale iný by som ani nechcela. Mala som chuť na ľahko čitateľný, pútavý príbeh a to som aj dostala ;)

Luc.i
28.08.2020 4 z 5

Příjemná romantika, super oddechové čtení. Od začátku bylo jásné jak to dopadne ale stejně jsem chtěla pořád číst dál. Bavilo mě to, bylo to dobře napsané, smála jsem se, culila jsem se, nadávala jsem. Postavy se občas chovaly trochu nelogicky ale jinak fajn knížka. 4/5*

Ella161
18.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Ty jo, to byla jízda. Neskutečně mě bavilo číst, jak se Oakley mění. To, jak se z namyšleného, bezohledného frajírka stal skutečný muž. Jak se pomalu měnil díky Vaughn. Jak k ní začínal každý další den něco cítit. Vaughn jsem si moc oblíbila. Ta holka stála nohama na zemi a i když měla těžkou situaci, snažila se na tom vidět to nejlepší. Plusové body jí přidalo to, jak byla ochotná pracovat, protože neměli peněz nazbyt (díky tomu vlastně tu dohodu podepsala). Stála si za svými názory, usměrňovala Oakleyho... vlastně celkově ho měnila. Pomáhala mu se stát lepší verze sebe samý. Byla rozumná co se celkového vztahu týče. Holky z dnešní doby by si z ní měly vzít příklad. Nikam s ničím nespěchala a čekala, až nastane ta správná chvíle. Jejího bývalého přítele jsem nemohla vystát... v jeho přítomnosti se vůbec nechovala jako její pravé já. Furt se mu podřizovala, své názory si nechávala pro sebe a dokonce pro něho dělala první poslední. Je jen dobře, že ten zmetek, který ji jen využíval, u ní díky Oakleymu neměl šanci. Ten zase Vaughn ukázal, čeho a hlavně koho je hodna. Že vztah nemusí být jen o podřizování či neprojevování svého názoru. Moc pěkná kniha s mým oblíbeným tématem (tedy muzikou). Autorkám společná práce svědčí. Moc se mi jejich společný styl psaní zamlouvá.