Nebe, na němž nesvítily hvězdy

Nebe, na němž nesvítily hvězdy https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330689/bmid_nebe-na-nemz-nesvitily-hvezdy-HaP-330689.jpg 4 311 108

Alija Bet je hebrejské kódové označení pro ilegálně organizované přistěhovalectví do britské mandátní oblasti Palestina. Pro Leah a Janneka svitla na obzoru naděje – oba jsou z rodiny jediní, kdo přežili koncentrační tábory, a nyní, v roce 1946, se stále ještě hluboce traumatizovaní potulují jako živé mrtvoly rozbombardovaným Mnichovem. Doslechli se o nebezpečné plavbě na přeplněných vracích parníků, o mnoha utopených nebo v britských sběrných táborech internovaných uprchlících, o neustálých bojích s arabskými obyvateli – ale nemají jinou možnost. A tak se oba vydávají jako ilegální běženci na cestu přes Středozemní moře s nadějí na novou vlast.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Himmel ohne Sterne , 2015

Illyria88
24.06.2018 3 z 5

První dvě části jsem přečetla jedním dechem. Zbylo, třetí, už jsem nemohla nějak dopřelouskat. Ale nakonec jsem ji dočetla. Kniha je čtivá, zajímavá, dozvěděla jsem se spoustu nových věci. Ale nemyslím si, že po knize sáhnu znovu.

Mona85
04.06.2018 5 z 5

Kniha se četla moc hezky, poslední část pro mě hodně,, drsná,,a konec smutný a nečekala jsem ho... Hrozné kolik utrpení zažily....

tinka1974
23.05.2018 5 z 5

Skvělé čtení. Hodně emocí, když se vcítíte do postav. Z této knihy jsem si uvědomila, s čím vším se museli lidé v životě vyrovnat. A to nejen ve vztahu k okolí a lidem, ale hlavně sami k sobě. Poslední kapitola byla úžasná a hluboká. A konec, ten byl smutný. Ale i to se v životě stává a ve válce nejednou

Kulhavá
15.05.2018 5 z 5

Skvělá kniha, četla jsem jedním dechem. Díky ní jsem se hodně dozvěděla o vzniku Izraele.Doporučuji.

whiolet
05.05.2018 5 z 5

Jsem ráda, že jsem po této knize sáhla!
Čas od času sáhnu po knize, která má "koncentrační" téma a díky této knize jsem si doplnila určité informace co se týče Židů a jejich životě po koncentračním táboře.
Lidský hyenismus prostě nezná mezí a místo toho,aby se národ, který už si i tak spoustu bolesti vytrpěl nechal na pokoji dělá se pravý opak.
Smutné čtení, které stojí za přečtení.

ajasin
04.05.2018 5 z 5

Tato kniha mi rozšířila obzory a vědomosti jako málokterá předtím. Určitě si přečtu pár dalších na toto téma, abych si udělala ucelenější názor.

jittik
04.05.2018 5 z 5

Wau!!!
Strašně zajímavá kniha, skvěle sepsaný historický román.
Chvílemi jsem musela přestat číst a kouknout na internet a vyhledat si, zda je to pravda. Nikdy jsem si nemyslela, že pro židy bylo poválečné období tak špatné, kniha je detailně zpracovaná a popisuje otřesné události.
Měla by být zařazena mezi povinnou četbu.

Kekik
23.04.2018 4 z 5

Kniha je členěna na 3 díly - Hachšara, Alija Bet, Genesis.
Hachšara- tato část mi dala zabrat nejvíce, tedy z pohledu čtivosti. Má 119 stránek a já se s tím lopotila 4 dny, a následně knihu na několik týdnů odložila. Odrazovaly mě vleklé, dlouhé popisy.
Alija Bet- pro mě jednoznačně nejlepší část.
Genesis- opět trochu útlum ve čtení, ale druhá polovina mě již zase naplno "chytla". A ten konec...
Kniha je pro mě velmi poučná. A já trubka hloupá si myslela, že se po válce měli Židé "lépe". Omyl. Bohužel.
*Sophie trochu zrozpačitěla. "Ani jsme nechtěli," přiznala. "Vím, nebylo to zrovna rozumné, ale co může být rozumné, když kolem dokola..." Nedokončila větu, ale Leah věděla, co má na mysli. Může mít v hrůzách války něco smysl?*

burakino
10.04.2018 5 z 5

Když pominu malinko odfláknutou korekturu, tak je to skvělý román na zajímavé téma. Závěrečnou a pro mě možná zbytečnou romatiku hravě převýší autorův dodatek o poválečné situaci, u kterého jsem občas zatínal pěsti ještě víc než v průběhu knihy a který mě přiměl držet Židům palce v jejich nelehké budoucnosti...

povi
08.04.2018 5 z 5

O válce čtu hodně,ale nikdy jsem vlastně pořádně nečetla o tom,co se dělo se židy PO válce.A přesně o tom tahle kniha je.Jsem zase o něco chytřejší,i zoufalejší z faktu,jak je lidem odpíráno právo na život.

Princezna22
28.03.2018 5 z 5

Kniha od které jsem se nemohla absolutně odtrhnout. Děj to byl poměrně svižný a napínavý. Místy jsem měla i otevřenou pusu a nedýchala snad i jak jsem se do knihy vžila.. Obrečela jsem pár stránek v knize,protože o to jinak nešlo... Hlavní hrdinové byli sakra super! Knihu doporučuji :-) zase jiný pohled na židy

alexis818
24.03.2018 5 z 5

Krásná,skvělá kniha.Dala mi přesně to,co jsem od ní očekávala,emoce,naději a poučení.Nezbývá,než tyto lidi,kteří zbyli,jen obdivovat.Přesto,že vše ztratili,přežili nelidské útrapy,tak stále nevzdali boj o život a právo na život.Autor tuto knihu napsal čtivě,napínavě a za mě je pět hvězdiček málo.

Ivuska1988
24.03.2018 5 z 5

Strašně moc zajímavá kniha, která nás zavede do období těsně po válce a dál. Kolikrát jsem si říkala, jak dopadli lidé co za války ztratili úplně vše? Domov, rodinu, přátelé .... Zde v této knize na tuto otázku máme odpověď.
Kniha vypráví krásný, ale zároveň smutný a nebezpečný příběh pár vybraných mladých lidí. U příběhu pod každou kapitolou je vždy vysvětleno skutečnost historických faktů.
Příběh byl velice krásně, silně a poutavě napsán, byl velice kvalitně propracovaný. Bohužel jsem se přistihla, že ve vypravování jsem se i v některých pasážích nudila, ale byli i části kdy jsem četla jedním dechem.
Jelikož mám moc ráda romány z období 2. svět. války tak jsem se bavila a dokonce jsem se i toho spousty dozvěděla co jsem ještě nevěděla.
Smutný příběh čerpaný z reality poválečného života přeživších Židů (Češi, Slováci, Poláci, Němci...), kteří hledají skutečný domov. Je velice smutné co se vše dělo a za jakou cenu museli lidé bojovat za kousek své země.
Další věc, co knize musím vytknout je konec. Bože proč?! Už jsem myslela, že vše dopadne dobře, ale ono.... no konec....ten mě hodně moc šokoval.

certik003
23.03.2018

Zajímavé téma. Knížek o holokaustu jsem četla víc, ale málokdy, co následovalo. Musím jenom obdivovat odvahu lidí, kteří už měli za sebou peklo a přesto se nebáli jít do nejistoty a dalšího nebezpečí.

Veronika248
16.03.2018 3 z 5

Za mne zklamani ale je to mnou... knihu jsem proste nedocetla ... Pribeh stoprocent ..hrozne moc jsem se chtela zacist ale vety byli na mne moc rozvite a moc odbornych nazvu ...

miseb

Skvělá kniha.

freddy18
26.02.2018 5 z 5

Skvělá kniha, která obsahuje spoustu zajímavých a hlavně důležitých historických faktů. Příběh samotný byl také hodně silný, a kvalitně propracovaný, rozhodně jsem se u knihy nenudil, několikrát během četby se ve mě vzedmula velká vlna emocí, a to je to co u knih hledám. Kdo miluje historické romány, určitě by po knize měl sáhnout.

hajrys
26.02.2018 5 z 5

wow ... opět kniha, která mě zasáhla. Něco jsem o historii vzniku Izeraele věděla, ale tohle jsme nečekala. Doba těsně po válce je zde vykreslena v naprosto jiném světle.
Skvělé zpracovaný příběh fiktivních postav zasazený do historických reálií. Děj má spád, velmi dobře se čte. Škoda mnoha překlepů a nesmyslných vět, které poněkud ruší. Určitě by si zasloužila lepší korekturu.

shenandoah
25.02.2018 5 z 5

Drsné čtení. Kniha má výborné momenty, i ty slabší. To, že je až dokumentární, je podle mého plus. A přesto to čtete s napětím, třeba při útěku z internačního tábora nebo samotný boj o Izrael. Trochu pro mě bylo šokem chování Britů, ale když si vybavím jejich chování v koloniích, není se čemu divit.

mack12
21.02.2018 4 z 5

Dobře zpracované poválečné dějiny židovského národa a situace v Německu i Palestině. Nicméně jsem se musela do čtení nutit asi kvůli rozvláčnosti některých scén a také mým osobním antipatiím k postavám. Sympatická mi však byla hlavní hrdinka, proto mě velmi zklamal konec...